Test Alcatel Onetouch Idol 3 5.5

Recenzje
Opinie: 16
Test Alcatel Onetouch Idol 3 5.5

Klasa smartfonu C (skala „Mercedesa” A, B, C, E, S)

Skala ocen 1 - 6

Wstęp

Marka Alcatel kojarzy mi się głównie ze „zwykłymi” telefonami komórkowymi na długo przed powstaniem pierwszych smartfonów. Wówczas telefony tej marki były całkiem popularne i konkurowały z innymi producentami jak równy z równym. Od kliku lat Alcatel (teraz należy do firmy TCL) próbuje pozyskać część lukratywnego rynku smartfonów. To może się udać, bo Alcatel Onetouch Idol 3 5,5 będący przedmiotem tej recenzji, jest jednym z najciekawszych, najbardziej udanych smartfonów ze średniej półki. W cenie poniżej 1300 zł można kupić bardzo dobry telefon, który oferuje nie tylko aktualny system, ale również świetny ekran czy płynne działanie. Zdecydowanie warto przyjrzeć mu się bliżej.

Główne wady i zalety smartfonu Alcatel Idol 3

Zalety

  • Dobrej jakości, 5,5 calowy ekran z rozdzielczością Full HD
  • Wąskie ramki dookoła wyświetlacza
  • Stereofoniczne głośniki skierowane w stronę użytkownika
  • Estetyczny wygląd - nie zbiera odcisków palców ani rys
  • Ciekawy pomysł z symetryczną budową i możliwością odwracania do góry nogami
  • Specyfikacja wystarczająca do płynnego, bezproblemowego działania
  • Android 5.0.2
  • Klawiatura ekranowa SwiftKey
  • 16 GB pojemności i obsługa kart pamięci do 128 GB
  • Dobrej jakości zdjęcia z aparatu
  • Tryb manualny
  • Dobre zdjęcia makro
  • Bardzo skuteczna stabilizacja wideo
  • Lepsza niż zazwyczaj bateria
  • Wygodna i przemyślana aplikacja telefonu
  • Kompletny zestaw ze słuchawkami JBL włącznie

Wady

  • Wydajność za mała dla najbardziej wymagających graczy, co jest skutkiem ubocznym ekranu 1080p
  • Wyjątkowo dużo bloatware - aplikacji zainstalowanych fabrycznie
  • Niedopracowany i słabej jakości tryb panoramy
  • Szczegółowość nagrań wideo mogła by być zdecydowanie lepsza
  • Niewymienna bateria
  • Brak odporności na kurz i wodę
  • Systemowy odtwarzacz wideo ma ubogie wsparcie dla kodeków

Zestaw - 5-

Zestaw jest dość bogaty. Obok ładowarki, ładującej telefon prądem 2A, a więc raczej szybkiej oraz odłączanego od niej kabla USB, znajdziemy także słuchawki. Warto dodać, że nie są to najtańsze pchełki, a sygnowane marką JBL słuchawki dokanałowe, które prezentują się estetycznie i posiadają płaski kabel, który powinien ograniczyć ich splątywanie. Mają także mikrofon i przycisk do obierania połączeń. Nie zabrakło też wkładek do uszu w różnych rozmiarach. Co prawda słuchawki mogłyby mieć jeszcze regulację głośności, ale to już szczegół. Kupując Alcatela Onetouch Idol 3 otrzymujemy w zestawie wszystko co niezbędne.

 

Budowa - 4+

Alcatel Onetouch Idol 3 posiada kilka ciekawych i charakterystycznych rozwiązań. Niespotykaną cechą wśród smartfonów jest niemal idealna symetryczność urządzenia w pionie. Telefon posiada głośniki stereofoniczne umieszczone u góry i na dole, które mogą na zmianę spełniać rolę słuchawki. Zarówno u góry jak i na dole jest także mikrofon. Wszystko to razem sprawia, że możemy korzystać z telefonu w pionie również do góry nogami, o ile w przypadku tego telefonu takie pojęcie w ogóle jest możliwe. Obejmuje to również dzwonienie - nie ma znaczenia w jaki położeniu przyłożymy słuchawkę do ucha.

Przycisk zasilania oraz regulacja głośności zostały umieszczone na bocznych krawędziach. Trochę szkoda, że u samej góry, co w przypadku 5,5 calowego modelu jest raczej kłopotliwe. Lepszym wyjściem byłoby przesunięcie przycisków o 1/3 wysokości w dół.

Sprawa trochę się komplikuje, gdy na pierwszy rzut oka nie wiemy w jakim układzie trzymamy telefon (normalnie czy do góry nogami) i zaczynamy szukać fizycznych przycisków na krawędziach, nie wiedząc czy będą na górze, czy na dole obudowy. Być może rozwiązaniem byłoby umieszczenie przycisków z tyłu obudowy, jak robi to LG. Całe szczęście w opcjach można włączyć wybudzanie przez dwukrotne stuknięcie w ekran, co przynajmniej częściowo rozwiązuje problem.

Alcatel Onetouch Idol 3 posiada obudowę typu unibody, co oznacza brak wymiennej baterii. Karta micro SIM i karta pamięci mieszczą się w jednej, długiej szufladce, wysuwanej przy pomocy dołączonego szpikulca lub zwykłego spinacza. Tył obudowy, ku naszemu zadowoleniu, jest matowy i posiada fakturę szczotkowanego metalu. Plastikowa obudowa prezentuje się wystarczająco elegancko, nie zbiera zbyt łatwo rys ani odcisków palców.

Gniazdo zasilania i słuchawkowe, zostały standardowo umieszczone na odpowiednio, dolnej i górnej krawędzi. Na koniec warto jeszcze raz podkreślić, że głośniki umieszczone są z przodu, skierowane w stronę użytkownika i są stereofoniczne. Czyni to konsumpcję multimediów znacznie przyjemniejszą, gdy nie korzystamy ze słuchawek. To wciąż bardzo rzadka cecha wśród smartfonów. Alcatel Idol 3 jest również bardzo głośnym urządzeniem, zarówno jeśli chodzi o słuchanie muzyki, jak i dźwięk dzwonka oraz powiadomień. Można słuchać podcastów wprost z telefonu np. podczas jazdy samochodem. Ciężko również nie usłyszeć, że ktoś dzwoni, nawet jeżeli telefon znajduje się dwa pokoje dalej.

Gdyby komuś nie odpowiadała spora wielkość ekranu 5,5 cala to jest też dostępna w Polsce siostrzana wersja Idola 3 z ekranem 4,7 cala, która, jak łatwo się domyślić, jest znacznie mniejsza i lżejsza.

Wyświetlacz - 5-

Ekran to jedna z cech Alcatela warta szczególnej uwagi. Po pierwsze jest duży - o przekątnej 5,5 cala. Po drugie ma bardzo wąskie ramki i korzystny wskaźnik powierzchni ekranu do powierzchni całego telefonu - 72,7% i to nawet pomimo przednich głośników stereofonicznych. Po trzecie - ma rozdzielczość Full HD, podczas gdy np. Sony Xperia M4 Aqua, która jest w tej samej cenie oferuje rozdzielczość HD.

Ponieważ wyświetlacz został wykonany w technologii IPS, oferuje także nasycone, ale naturalne kolory. Podoba nam się również jego wysoka jasność - jest czytelny także na słońcu. Jedyne do czego mamy zastrzeżenia to kąty widzenia. Jasność podczas odchylania ekranu na boki spada szybciej niż byśmy sobie życzyli. Nie jest to jednak problem, który znacząco pogorszyłby przyjemność korzystania z telefonu.

Duży, jasny, kolorowy ekran, wraz z głośnikami stereofonicznymi czynią Idola 3 świetnym sprzętem do multimediów. Oglądanie YouTube czy filmów skopiowanych do pamięci telefonu to duża przyjemność.

Procesor/pamięć/parametry techniczne - 4

Alcatel Idol 3 ma specyfikację identyczną jak inne współczesne telefony ze średniej półki - identyczną jak w przypadki Xperii M4 Aqua. Mamy więc procesor 8 rdzeniowy Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615, którego połowa rdzeni jest taktowana zegarem 1,5 GHz, a druga połowa zegarem 1 GHz. Procesor ma do dyspozycji 2 GB RAM i jest wspomagany przez układ graficzny Adreno 405.

W praktyce telefon uzyskuje wyniki niższe niż testowana ostatnio Xperia M4 Aqua, co jest wynikiem wyższej rozdzielczości ekranu, a więc konieczności wygenerowania większej liczby pikseli. Najbardziej odczuwalne jest to w przypadku testu wydajności układu graficznego, gdzie w przypadku Epic Citadel w stosunku do Xperii M4 Aqua liczba klatek na sekundę spadła z 47 do zaledwie 32 na ustawieniach ultra wysokich. Może to spowodować, że Idol 3 nie będzie najlepszym smartfonem dla graczy, przynajmniej tych najbardziej wymagających. W przypadku Asphalt 8: Airborne gra działa płynnie, ale zdarzają się okazjonalne szarpnięcia. Nie psuje to rozgrywki, ale sygnalizuje, że zapasu mocy dla rozdzielczości 1080p już na przyszłość nie ma.

Pomimo trochę gorszych wyników w benchmarku Antutu, nie odczuwamy, że telefon jest wolniejszy, a wręcz przeciwnie. Jeżeli chodzi o system to uruchamianie aplikacji, przełączanie się pomiędzy nimi w Idolu jest szybsze niż w Xperii. Nie jest to duża różnica, ale mimo wszystko odczuwalna. Jest to zasługa szybszej i większej pamięci, której odczyt i zapis trwa po prostu krócej.

Skoro przy pamięci jesteśmy to Idol występuje z 16 GB pamięci na system i pliki użytkownika oraz z 32 GB w wersji Dual SIM. Do naszych testów trafiła ta pierwsza opcja. Naszym zdaniem 16 GB to w dzisiejszych czasach rozsądne minimum dla smartfona, który obsługuje kartę pamięci. Idol obsługuje karty pamięci do 128 GB pojemności.

Oprócz tego telefon Alcatela wspiera LTE kategorii 4 o prędkości 150/50 Mbps oraz Wi-Fi 802.11 a/b/g/n.

    

System, Ekran główny i nakładka - 5-

Alcatel Idol 3 trafił na rynek od razu z systemem Android w wersji 5. Część elementów systemu pochodzi wprost z Androida – jest to np. rozwijana górna belka wraz z powiadomieniami i szybkimi ustawieniami. Część to autorska nakładka Alcatela na system, jak choćby bardzo kolorowe, zaokrąglone ikony aplikacji systemowych. Częścią nakładki jest również specjalny ekran po lewej stronie od ekranu głównego. Alcatel wzorem HTC czy Samsunga postanowił wdrożyć pulpit specjalnego zastosowania, który będzie gromadził mniej lub bardziej przydatne informacje. W tym wypadku mamy prognozę pogody, najważniejsze wydarzenia z kalendarza, wybrane tapety, wybrane aplikacje, oraz aktualności. Kolejność elementów można zmieniać. Tapety i aktualności można całkiem usunąć z listy. Podczas testów praktycznie wcale nie korzystaliśmy z dodatkowego ekranu. Jest on po prostu mało przydatny.

Ciekawostką jest wspomniany tryb symetryczny. Odwrócenie telefonu do góry nogami powoduje odwrócenie się ekranu poprzez elegancką animację i znów wszystko jest na swoim miejscu.

Na ekranie blokady znajduje się 5 dość nietypowych skrótów. Aplikacje uruchamia się poprzez dwukrotne dotknięcie danego skrótu i są to kolejno:

  • Kalkulator
  • Odtwarzacz muzyczny
  • Selfie - skrót do przedniej kamery
  • Dodawanie nowego kontaktu
  • Skaner kodów QR

System posiada również obsługę gestów, choć ich liczba nie jest imponująca:

  • Dwukrotne stuknięcie w ekran wybudzi telefon
  • Odwrócenie telefonu wycisza dzwonek
  • Odwrócenie telefonu podczas alarmu budzika aktywuje drzemkę

Pewną ciekawostką są niektóre aplikacje systemowe, które po dotknięciu ikony, zamiast otworzyć się od razu w trybie pełnoekranowym, otwierają podgląd najważniejszych opcji. Dotyczy to np.

  • Odtwarzacza muzycznego
  • Radia
  • Game Center
  • Apps, czyli aplikacji z rekomendowanymi programami
  • Dyktafonu
  • Pogody

Oczywiście każdą z tych aplikacji można otworzyć również w trybie pełnoekranowym, jeśli jest taka potrzeba.

Trochę szkoda, że lista aplikacji (app drawer) nie posiada żadnych opcji, które ułatwiłby korzystanie z niej. Zabrakło chociażby zmiany kolejności sortowania alfabetycznie lub według częstości użycia, czy też możliwości wyświetlenia tylko aplikacji zainstalowanych przez użytkownika.

Największą wadą dotyczącą systemu jest liczba fabrycznie zainstalowanych aplikacji. Znajdziemy tutaj naprawdę sporo zbędnych rzeczy:

  • Antywirusa
  • Currency - trzymiesięczne demo aplikacji do przeliczania kursów walut
  • Gry: 2020: My Country, Cars Racing, Boyya Texas Poker, Kingdoms & Lords, Real Footbal 2015, SPider Man Ultimate Power
  • Facetune - aplikacja do retuszu portretów

Naszym zdaniem zawsze dużo lepiej, gdy producent pozostawia użytkownikowi wybór z czego chce korzystać, nie wciskając nic poza niezbędnym minimum.

Trochę zastrzeżeń można mieć również do systemowego odtwarzacza wideo, który jest po prostu częścią aplikacji galeria i ma bardzo skromne wsparcie dla różnych formatów plików. Oczywiście aplikacje można odinstalować, a lepszy odtwarzacz wideo zainstalować ze sklepu Play. Nie są to kluczowe problemy, ale też ciężko za nie producenta pochwalić.

Najważniejsze jednak, że system jest w aktualnej wersji, działa stabilnie i płynnie. Jednym będzie się podobał bardziej, innym mniej, ale nikt nie powinien mieć istotnych problemów z jego użyciem.

      

Wprowadzanie tekstu - 5-

Alcatel umieścił w swoim telefonie klawiaturę jednego z dwóch najbardziej znanych producentów klawiatur ekranowych - SwiftKey. Jest to jedna z najbardziej konfigurowalnych klawiatur ekranowych na rynku. Można w niej włączyć dodatkowy rząd numeryczny, można dodać strzałki do przesuwania kursora. Można także wprowadzać słowa przesuwając palec po ekranie. Nawet przytrzymanie przycisku w celu wprowadzenia polskich znaków diakrytycznych nie wyświetla gąszczu symboli, a jedynie to co potrzebne.

Uwagi mamy dwie. Domyślnie polski słownik nie był zainstalowany i z początku pisanie powodowało podpowiadanie angielskich słów. Należało wejść w ustawienia klawiatury i pobrać polski słownik. Jako druga kwestia, klawiatura potrzebuje trochę czasu aby "nauczyć się" stylu pisania użytkownika i pierwsze podpowiedzi mogą być mało pomocne.

      

Telefon (aplikacja) i jakość połączeń - 5

Podobało nam się, jak została przygotowana aplikacja telefoniczna w Alcatelu. Domyślnie otwiera się bowiem na ulubionych kontaktach, czyli tych, z których korzystamy najczęściej. U samej góry pokazane jest jedno, ostatnie połączenie. W naszym przypadku było to najporęczniejsze wyjście w zdecydowanej większości przypadków. Dalej w kolejności są ostatnie połączenia i wszystkie kontakty. Na każdej z kart można jednym dotknięciem otworzyć klawiaturę numeryczną, która dopasuje kontakty zarówno po numerach telefonów, jak i po nazwach kontaktów. Naszym zdaniem aplikacja telefonu jest jedną z wygodniejszych z jakich mieliśmy przyjemność korzystać.

Warto podkreślić, że gdy wyjmujemy telefon z kieszeni nie ma on góry i dołu. Można rozmawiać trzymając telefon również do góry nogami, a rozmówca będzie dobrze nas słyszał, a my rozmówcę. Jedyne ograniczenie jest takie, że gdy telefon rozpocznie połączenie głosowe, wówczas obracanie ekranu jest zablokowane, co z resztą nie powinno nikomu przeszkadzać - po co obracać telefon w trakcie rozmowy?

Jakoś połączeń była bardzo dobra. Głośność rozmów, zarówno w trybie głośnomówiącym, jak i normalnym, była bardzo wysoka - wyższa niż w większości testowanych urządzeń. Nie było też problemów z utrzymaniem sygnału.

    

Kamera - 4-

Aparat to jedna z funkcji smartfonu, która po obniżeniu ceny urządzenia ucierpi najbardziej. Nawet wśród najlepszych, najdroższych smartfonów, nie wszystkie urządzenia mogą pochwalić się najlepszą jakością zdjęć. Im telefon tańszy, tym gorzej wypada w teście kamery. Tym bardziej zaskoczył nas Alcatel Idol 3. Już parametry wyglądają atrakcyjnie - matryca 13 megapikseli i aż 8 megapikseli w przedniej kamerze. To jeszcze nie gwarantuje dobrych zdjęć, ale i tutaj telefon nie zawodzi. Zdjęcia mają naturalne kolory i są szczegółowe. Nie ma przesadnej ilości szumu. Owszem, matryca mogłaby mieć trochę szerszy zakres tonalny - czasem jasne partie obrazu są wypalone, jednak Alcatelem Idol 3 można z pewnością zrobić dobre zdjęcie, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Bardzo dobrze wypadają również zdjęcia makro - zbliżenie kwiatka czy materiału ujawni wiele niemal niewidocznych dla gołego oka szczegółów.

Podsumowując aparat, to wciąż nie jest najwyższa półka, do tej raczej daleko, ale wśród telefonów w cenie poniżej 1500 zł, Idol 3 uplasuje się zdecydowanie wysoko - przynajmniej jeżeli chodzi o zwykłe zdjęcia.

Niestety panoramy wypadają tragicznie. Poskładany obraz ma rozdzielczość 1 megapiksela, a więc 13 razy mniejszą niż zwykłe zdjęcie, a powinno być dokładnie odwrotnie. Panorama powinna mieć rozdzielczość wielokrotnie większą niż poszczególne klatki, z których się składa. W efekcie panoramy mają bardzo mało szczegółów. Jakby tego było mało, po zrobieniu panoramy, telefon zajmuje się jej sklejeniem, zamiast robić to w tle, co uniemożliwia wykonanie kolejnego zdjęcia przez kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund. Wszystko razem powoduje, że tryb panoramy jest po prostu bezużyteczny.

Jeżeli chodzi o nagrania wideo to z jednej strony stabilizacja programowa powoduje utratę bardzo dużej liczby szczegółów i nagrania 1080p wyglądają jak nagrania 720p i to raczej słabej jakości. Zupełnie nie ma się czym zachwycać. Z drugiej strony stabilizacja jest w działaniu na tyle skuteczna, że dorównuje niedoścignionej Xperii Z3, a więc flagowemu modelowi Sony. Dlatego, jeżeli użytkownikowi zależy na stabilizacji to będzie zadowolony, jeśli jednak stawia na jakość materiału wideo - będzie rozczarowany.

W Alcatelu Onetouch Idol 3 zabrakło też dodatkowych trybów filmowania, takich jak 1080p/60 720p/120, o 4 K nie wspominając.

Oprócz panoramy i nagrywania filmów telefon posiada jeszcze kilka trybów:

  • HDR - efekt wygląda na trochę przesadzony i nie zawsze korzystny
  • Tryb ręczny - pozwala na ustawieniu na suwaku czułości ISO, czasu otwarcia migawki, ręcznego ustawienia ostrości, oraz balansu bieli
  • Zdjęcia poklatkowe - niestety bez możliwości ustawienia interwału
  • Skaner kodów QR - działa dość standardowo
  • Zbliżenie twarzy - tryb dedykowany portretom i autoportretom

Zdjęcia przednim aparatem wypadają bardzo dobrze, jak na 8 megapikseli przystało. Osoby często robiące selfie będą usatysfakcjonowane.

      

Przykładowe zdjęcia:

Przykładowe wideo:

Bateria - 4

Jeżeli chodzi o baterię w Alcatelu to można określić ją mianem trochę lepszej od typowej baterii w smartfonie. W dniach intensywnego korzystania z telefonu, GPS i aparatu na wieczór zostawało około 30% baterii. To wystarczająco dużo, żeby nie trzeba było się martwić, że telefon rozładuje się przed podłączeniem go do ładowarki, ale na tyle mało, że drugi dzień bez ładowania nie wchodził w grę. Jednak gdy z telefonu korzystamy umiarkowanie, wówczas dwa dni są spokojnie osiągalne. Mówiąc inaczej - mamy 8 do maksymalnie 9 godzin pracy z włączonym ekranem podczas oglądania filmów czy przeglądania sieci. Całkiem przyzwoity wynik, zwłaszcza jak na niedrogi telefon.

  

Podsumowanie

Alcatel Idol 3 jawi się jako jedna z ciekawszych propozycji dostępnych na rynku. Zupełnie nowa konkurencja dla segmentu wcześniej zdominowanego przez Motorolę za sprawą Moto G. Poniżej 1300 zł można kupić telefon z 5,5 calowym ekranem Full HD IPS, z naprawdę niezłym aparatem, aktualnym systemem Android i całkiem przyzwoitą specyfikacją. Nie jest to oczywiście telefon bez wad. Odstrasza choćby duża liczba zainstalowanych fabrycznie aplikacji i gier czy jakość panoram zrobionych aparatem... ale nie są to problemy, których nie da się rozwiązać we własnym zakresie, kasując lub instalując nowe aplikacje. Jeśli ktoś szuka dobrego smartfonu w atrakcyjnej cenie to Alcatel Idol 3 jest jedną z najciekawszych propozycji, jaką powinien wziąć pod uwagę.

Dla tych, dla których ekran 5,5 cala to za dużo, Alcatel przygotował bliźniaczą ofertę w postaci Alcatela Onetouch Idol 3 4,7. Rozmiar ekranu powinien zadowolić największych konserwatystów. Wygląd obu telefonów jest niemal identyczny, ale różnią się specyfikacją. Mniejszy Idol 3 ma rozdzielczość ekranu HD, a nie Full HD, posiada procesor Snapdragon 410 zamiast 615, ma też 1.5 GB RAM i 8 GB na pliki zamiast odpowiednio 2 i 16 GB. Oba urządzenia mają identyczny główny aparat, ale przedni aparat w mniejszym modelu ma 5 megapikseli, zamiast 8. Różnice kończą się na baterii, która ma 2000 mAh, zamiast 2910 mAh.

Dla kogo jest Alcatel Idol 3?

  • Dla miłośników multimediów, oglądających filmy i YouTube na telefonie
  • Dla osób lubiących duże, dobrej jakości ekrany
  • Dla poszukujących najlepszych telefonów ze średniej półki

Dla kogo nie jest Alcatel Idol 3?

  • Nie dla najbardziej wymagających graczy
  • Nie dla fanów systemu Android bez nakładek

Opinie:

Opinie archiwalne (16):

Komentuj

Komentarze / 16

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Voyo pisze: 2015-06-26 19:40
    A skusiłem się na mniejszą wersję w tmobile i muszę przyznać, że mega zadowolony jestem. Warto wspomnieć jeszcze o odtwarzaczu muzycznym, który automatycznie miksuje piosenki – fajny bajer. co do doinstalowanych programów, to w sumie bez problemu można je odinstalować, więc nie przeszkadza to jakoś bardzo.
    0
  • Users Avatars Mini
    pabloki pisze: 2015-06-26 20:19
    Zdjęcia ok. Film trochę gorzej ale w tej cenie to dość dobrze. Dobre wspólczesne wzornictwo zarówno bryły telefonu jak i ekranu. Pewnie jakość ekrany lepsza niż u innych chinoli. Ogladałem niedawno jakiegoś alcatela w mm i ekran lepszy od chinoli. jaśniejszy wyrazniejszy i to nie była kwestia ustawień.
    0
  • Users Avatars Mini
    djross pisze: 2015-06-27 08:44
    Miałem idola s2 mini i dla mnie to była tragedia, brak aktualizacji, zawieszki systemu, dziwne komunikaty, zaleta taka, że w zimę mi ręce nie marzły bo grzał się aż do przesady. Zrażony jestem do tego modelu przez pryzmat 6036y.
    1
  • Users Avatars Mini
    Kris pisze: 2015-06-27 13:03
    A gdzie są aktualizacje systemu do Idola 2 ? Ani widu ani słychu. Taka firma.
    1
  • Users Avatars Mini
    Zwykly uzytkownik smartfona pisze: 2015-06-29 16:57
    Cena 1300zl i pojawia sie stwierdzenie ''niedrogi telefon''? Troche jestescie odrealnieni bo ludzie kupuja smartfon do 500zl i taki uwazaja za niedrogi. Dla mnie telefon za ponad 600zl to niepotrzebny zbytek...
    -1
  • Users Avatars Mini
    techmaniac pisze: 2015-07-06 14:48
    Wypożyczylem na weekendowy test w wypozyczalni weznaprobe.pl obie wersje i przynaję ze naprawdę dopracowane telefony ze swietnymi podzespołami (sensor Sony, głosniki JBL, kalibracja ekranu). Ciekawa i w sumie praktyczna ta funkcjonalnosc obracania UI.
    1
  • Users Avatars Mini
    Greg pisze: 2015-07-25 09:19
    Mam 4,7 cala od tygodnia. Ja nie potrzebuję fajerwerków w telefonie. Słucham dużo muzyki i jak dla mnie w tej półce cenowej to nie ma lepszego fonka z taką muzyczką w tej chwili. Pozdrawiam
    0
  • Users Avatars Mini
    gosc pisze: 2015-07-27 12:25
    Greg możesz opisać jak gra ten Alcatel ? Masz porównanie do Iphona lub htc ?
    0
  • Users Avatars Mini
    Piotr pisze: 2015-08-26 12:08
    Mój budżetowy LG G2mini robi lepsze fotki.
    -1
  • Users Avatars Mini
    Zibi pisze: 2015-08-29 20:05
    Mp3 przy karcie sd o małych parametrach zapisu / 10/ przycina. Nowe aplikacje można zapisać na karcie sd , po uprzednim ręcznym ich przeniesieniu. Poza tym w tej cenie jest ok.
    0
  • Users Avatars Mini
    ali pisze: 2015-09-26 09:22
    czy posiada gorilla glass
    -1
  • Users Avatars Mini
    basik pisze: 2015-12-01 15:49
    hej mam prosbe nie wyswietla mi sie ikonka ,ze ktos do mnie dzownił tak jak wyswietla sie ,ze dostalam smsa czy moze mi ktos pomoc
    0
  • Users Avatars Mini
    basik pisze: 2015-12-01 15:49
    a telefon mam alcatel idol 3
    0
  • Users Avatars Mini
    ariella_ pisze: 2016-06-22 21:18
    nr mojego telefonu wyswietla sie jako zastrzezony, gdzie w tym modelu moge to zmienic by moj nr byl widoczny??
    0
  • Users Avatars Mini
    Misq pisze: 2016-12-10 17:17
    Telefon dostałam jako zamiennik z powodu popsucia się poprzedniego alcatel one touch pop c7. Na początku działał bez zarzutów. Teraz jednak gdy robię zdjęcia niby się zapisują ale gdy chcę je obejrzeć nie mogę ponieważ zapisały się jako szare klatki. Z klawiaturą również mam problemy, przynajmniej 5 razy dziennie muszę od nowa instalować polski język ponieważ wyłącza się. Następnym problemem jest również robienie screenów, po prostu się nie zapisują.
    0
  • Users Avatars Mini
    MARTA J.T. pisze: 2018-03-01 18:41
    MAM PONAD ROK TEN MODEL TELEFONU (5,5).I POWIEM TAK TEN : ALCATELEK POWINIEN NOSIĆ NAZWĘ:ALCATEL ONE TOUCH 3 IDEAŁ! JEST PERFEKCYJNY POD KAŻDYM WZGLĘDEM! BAAAAAAARDZO DUUUUUŻO ROBI Ę DZIECKU ZDJĘCIA W PRZEDSZKOLU I W PLENERZE A POTEM RZUCAM NA PAPIER I SĄ REALISTYCZNE.JESZCZE ŻADEN INNY TELEFON POD TYM WZGLĘDEM NIE MIAŁA I IE MA APARATU JAK TEN ZE ŚREDNIEJ PUŁKI ....-CHOĆ TEN MODEL TELEFONU ZALICZA SIĘ DO ŚREDNIEJ PUŁKI,TO JEGO APARAT ZALICZA SIĘ DO TEJ WYŻSZEJ PUŁKI.POLECAM RODZICOM,KTÓRZY UUUUUUUWIELBIAJĄ ROBIĆ SWOIM POCIECHOM ZDJĘCIA NA PAMIĄTKĘ! ALCATEL ONE TOUCH IDOL 3 (5,5) TEŻ MA JEDNĄ WADĘ ,GDY SIĘ ZAWIESI,TRZEBA DŁUGO PRZYCISKAĆ BOCZNY LEWY ,,GUZIK,, BY GO ODBLOKOWAĆ.MAŁO MI SIĘ ZAWIESZAŁ-ZE 4 RAZY W CIĄGU ROKU,ALE POWODEM TEGO BYŁO TO,ŻE -ALBO JA ALBO ON CHCIAŁ ZA SZYBKO POMYŚLEĆ W WYBORZE DANEJ FUNKCJI-ZA SZYBKO MIAŁ USTAWIONY KURSOR MYSZKI I SIĘ BLOKOWAŁ .ALE GDY DOSZŁAM DO WNIOSKU,ŻE TRZEBA USTAWIĆ KURSOR NA ŚREDNI TRYB JEGO PORUSZANIA SIĘ PO TELEFONIE I NIE PRZECHODZIĆ ZA SZYBKO Z JEDNEJ OPCJI DO DRUGIEJ,TO TELEFON BAAAAAAARDZO PŁYNNIE WSPÓŁPRACUJE I NIGDY NIE ZAWIESIŁ MI SIĘ INTERNET.TEN TELEFON MOŻECIE KUPIĆ NA ALLEGRO Z BYTOMA PO 399 ZŁ.JESZCZE JEST W OGŁOSZENIU ,CHOĆ MYŚLAŁAM IŻ JUŻ GO WYSPRZEDALI OD CZASU KIEDY JA GO KUPIŁAM Z ROK TEMU( W 2017 r .gdzieś w styczniu). A TU PROSZĘ....JESZCZE MAJĄ NA STANIE,BO LUDZIE BOJĄ SIĘ KUPIĆ TEN WSPANIAŁY MODEL! KUPUJCIE-JAK MACIE ZMIENIAĆ TELEFON.JAK WAM SIĘ NIE SPODOBA,TO ZAWSZE MOŻECIE GO DO 14 DNI ODDAĆ,ALE WARTO PRZETESTOWAĆ!POZDRAWIAM WAS I TRZYMAM ZA WAS KCIUKI. -TUŻKA
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: