Sony Xperia Ear i Xperia Eye - nowe akcesoria

Drukuj
Sony Xperia Ear
Sony Xperia Ear

Sony pokazało dziś także nowe akcesoria dedykowane smartfonom Xperia.

Xperia Ear to bezprzewodowe urządzenie douszne. Dzięki niemu bez patrzenia na telefon mamy dostęp do takich informacji jak plan dnia, prognoza pogody czy najnowsze wiadomości.

Oparte na technologii głosowej Sony urządzenie reaguje na komendy głosowe. Można więc poprosić je o nawiązanie połączenia, znalezienia informacji w Internecie, można podyktować wiadomość lub znaleźć drogę do określonego miejsca.

Xperia Ear łączy się ze smartfonem wyposażonym w system Android za pomocą NFC lub poprzez Bluetooth i komunikuje się z główną aplikacją, w której można dopasować ustawienia takie jak informacje które użytkownik pragnie uzyskiwać przy pierwszym połączeniu rano, komendy dotykowe i powiadomienia aplikacji.

Urządzenie wykonane jest z miękkiego silikonu. Jest zabezpieczone przed działaniem wody zgodnie z IPX22 i posiada baterię wytrzymująca cały dzień. Dostępne jest w kolorze grafitowej czerni, a etui pełni również funkcję ładowarki.

Xperia Ear pojawi się na rynku latem 2016 roku.

Xperia Ear - dane techniczne:

  • Spersonalizowane i aktualne informacje poza domem
  • Polecenia głosowe do sterowania telefonem bez użycia rąk
  • Niewielka masa — możesz je nosić cały dzień
  • Optymalizacja głosu i tłumienie hałasu w tle
  • WAGA: Xperia Ear: 6 g, Futerał z ładowarką: 31 g
  • WYMIARY: Xperia Ear: 29,5 x 15,2 x 24,5 mm, Futerał z ładowarką: 60 x 29 x 41 mm
  • WYTRZYMAŁOŚĆ: IPX2

Xperia Eye to z kolei niewielka kamera z szerokokątnym obiektywem, którą można łatwo przymocować do ubrania lub nosić na szyi. Urządzenie wyposażone w obiektyw sferyczny 360-stopni, zapewniający pełne pole widzenia. Inteligentna technologia migawki pozwala na wykrywanie twarzy i głosu.

Xperia Projector to mobilny projektor umożliwiający projekcję obrazu na dowolnej jasnej powierzchni. Xperia Projector reaguje na dotyk, głos i gesty dokładnie tak samo, jak ekran smartfonu.

Xperia Agent to pomysł na spersonalizowanego, osobistego asystenta, który dostarczy użytkownikowi przydatne informacje i komunikaty, a także zapewniając kontrolę nad sprzętami domowymi. Jest zaprojektowany tak, by jak najlepiej poznać swojego właściciela, jego zainteresowania i profil, a następnie dostarczyć wyselekcjonowane informacje i rekomendacje. Działa również w oparciu o technologię głosową Sony i będzie reagować na szereg poleceń – ma ponadto wbudowaną kamerę i projektor umożliwiający wyświetlanie treści na powierzchniach.

RM-X7BT to urządzenie samochodowe Bluetooth umożliwiające bezprzewodowy streaming muzyki. Wykorzystując technologię głosową Sony pozwala na aktywowanie funkcji smartfonu podczas prowadzenia samochodu. Składa się z dwóch jednostek – modułu adaptera umożliwiającego wykonywanie połączeń telefonicznych bez konieczności użycia rąk (w trybie głośnomówiącym) i prowadzenie bezprzewodowego streamingu. Drugi element to ‘commander’, udostępniający funkcje smartfonu takie jak nawigacja.

Samochodowy RM-X7BT Bluetooth pojawi się na rynku latem 2016.

Zdjęcia:

 

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 0