ZTE Blade V7 i V7 Lite – pierwsze wrażenia

Drukuj
ZTE Blade V7
ZTE Blade V7

ZTE zaprezentowało na targach mobilnych w Barcelonie dwa nowe modele z serii Blade – V7 oraz V7 Lite. To rozwinięcie modelu Blade V6, który niedawno trafił do sieci Play i gościł na naszych łamach w obszernym teście.

Pozytywną niespodzianką jest, że tańszy model V7 Lite jest znacznie bliższy specyfikacją do poprzedniej wersji V6 – również ma 5 calowy ekran o rozdzielczości HD 720p, a także procesor czterordzeniowy procesor Mediatek MT6735.

Oznacza to, że tym samym, że Blade V7 awansował na nieco wyższą półkę niż V6. Otrzymał bowiem większy ekran o wyższej rozdzielczości – 5,2 cala FHD 1080p, a także mocniejszy, ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6753.

Wszystkie trzy telefony, to znaczy dwa nowe V7 i V7 Lite, a także starszy V6 mają po 2 GB RAM, 16 GB na system i pliki, a także obsługują karty pamięci do 128 GB pojemności. Nowsze modele mogą pochwalić się aktualną wersją Androida 6.0, a także jeszcze lepszą jakością wykonania, która już w V6 stałą bardzo wysoko, uwzględniając półkę cenową smartfona.

Oprócz ekranu, największe różnice dotyczą aparatu. Wyższy model Blade V7 ma główny aparat rozdzielczości 13 megapikseli, a przedni aparat 5 megapikseli, czyli tak jak starszy brat V6. Za to Blade V7 Lite ma oba aparaty rozdzielczości 8 megapikseli, czyli główny aparat jest niższej rozdzielczości, ale przedni aparat ma niespodziewanie wyższą rozdzielczość niż w droższym modelu. Nie wiadomo, czy przełoży się to bezpośrednio na jakość zdjęć.

Dodatkowo tylko tańszy model posiada czytnik linii papilarnych, którego zabrakło zarówno w Blade V6, ale także w Blade V7. Kolejną ciekawostką jest fakt, że model Lite posiadał nowszą i naszym zdaniem ciekawszą wersję nakładki producenta. Widać to było szczególnie w aplikacji aparatu. W modelu Blade V6 Lite ustawienia mają bardziej czytelny układ - zamiast określeń jakości wideo typu „wysoka” czy „najwyższa” pojawiły się zrozumiałe symbole np. 720P. Aparat zyskał również zaskakująco rozbudowany, pełnoprawny tryb manualny, którego wciąż nie posiada większość smartfonów na rynku. Są to zmiany w dobrym kierunku. Mamy nadzieję, że Blade V7 przed wejściem na rynek również otrzyma tego rodzaju usprawnienia, bo w momencie porównywania telefonów na targach posiadał jeszcze oprogramowanie zbliżone do starszego Blade V6, który pod tym względem wypadał zdecydowanie mniej atrakcyjnie niż Blade V7 Lite.

Oba nowe smartfony posiadają baterię o pojemności 2500 mAh, a więc o 300 mAh więcej niż starszy model V6. Spodziewamy się, że model Lite będzie działał na baterii dłużej za sprawą mniejszego ekranu o mniejszej przekątnej i wolniejszego, czterordzeniowego procesora.

To co w nowych modelach ZTE jest najbardziej interesujące to jakość wykonania obudowy. Już Blade V6 był pod tym względem wyjątkowy, szczególnie na tle konkurencji o podobnej cenie, a nowsze modele idą jeszcze dalej oferującą jeszcze więcej metalu oraz jeszcze lepsze spasowanie elementów. Jeśli atrakcyjna cena zostanie zachowana, ZTE Blade V7 Lite i V7 mogą pretendować do miana najładniejszych smartfonów w najniższym segmencie cenowym. Oby tylko oprogramowanie zostało dopracowane na czas.

Nasze wideo prezentujące smartfon ZTE Blade V7:

 

Nasze wideo prezentujące smartfon ZTE Blade V7 Lite:

Nasze zdjęcia smartfonu ZTE Blade V7:

Nasze zdjęcia smartfonu ZTE Blade V7 Lite:

Ocena: 4 głosów Aktualna ocena: 5
DrukujKomentarze / 3

Dodaj komentarz