Lenovo Phab 2 Pro z Google Tango (cena)

Drukuj

Lenovo na targach Consumer Electronics Show 2017, zaprezentowało swój najnowszy smartfon Lenovo Phab 2 Pro z technologią Tango. Smartfon dostępny jest w cenie 499 dolarów.

Lenovo Phab 2 Pro oferuje możliwości technologii Tango w różnych aplikacjach z funkcjami rzeczywistości rozszerzonej (AR) i wirtualnej (VR). Należą do nich gry z funkcjami AR/VR, takie jak Hot Wheels Track Builder, Fury of the Gods czy Crayola Color Blaster. Poza tym zainstalowana fabrycznie w Phab 2 Pro aplikacja Measure wykorzystuje możliwości wykrywania głębi przez technologię Tango do szybkiego mierzenia wnętrz oraz przedmiotów (wyniki pomiarów są wyświetlane w rzeczywistości rozszerzonej). Dostępne są też różne aplikacje handlowe, edukacyjne i fotograficzne, które mogą zmienić sposób korzystania ze smartfonów.

Sklepy Lowe’s i Wayfair zaprezentowały aplikacje z technologią Tango, które umożliwiają użytkownikom ustawianie mebli lub innych elementów wyposażenia we wnętrzach domu przed podjęciem decyzji o zakupie. Inna aplikacja do projektowania wnętrz, iStaging, łączy funkcje postrzegania przestrzeni technologii Tango z własną technologią Immersive Reality, aby umożliwić użytkownikom projektowanie wnętrz bezpośrednio na ekranie Phab 2 Pro. Użytkownicy mogą obchodzić i oglądać pod różnymi kątami meble, kafelki czy tapety, aby sprawdzić, czy pasują do ich domu. W aplikacji można też zrobić zdjęcie projektu i udostępnić je rodzinie oraz znajomym. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na zakup, może zamówić produkt bezpośrednio z aplikacji. 

iStaging oferuje produkty różnych marek, w tym HomePlaneur, PIXERS, Arredoclassic i HOLA. Aplikacja iStaging Floor Planner umożliwia też projektantom i specjalistom od nieruchomości mierzenie oraz mapowanie wnętrz. Oprogramowanie Matterport z technologią Tango umożliwia tworzenie modelu 3D wnętrza, dzięki czemu osoby zainteresowane nieruchomością mogą zwiedzić ją wirtualnie. MagicPlan firmy Sensopia umożliwia mierzenie pomieszczeń i rysowanie planów na podstawie zrobionych zdjęć. 

Dzięki takim aplikacjom jak Dinosaurs Among Us, które umożliwiają użytkownikom spacerowanie wśród welociraptorów o naturalnych rozmiarach. Uczniowie mogą uczyć się o dinozaurach, korzystając z informacji pochodzących z najnowszych badań paleontologów z Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej, nałożonych na różne części ciała welociraptora. Kolejną edukacyjną aplikacją jest opracowany przez Angstrom Tech Solar Simulator at Scale. Aplikacja ta umożliwia nauczycielom, rodzicom i dzieciom projektowanie modeli układu słonecznego w skali dostosowanej do salonu, przedpokoju czy sali gimnastycznej. Najpierw trzeba umieścić Słońce na jednym końcu zamkniętej przestrzeni w świecie rzeczywistym — na przykład w salonie. Następnie użytkownik przechodzi na drugi koniec pomieszczenia, gdzie umieszcza Neptuna. Aplikacja automatycznie dostosuje skalę układu słonecznego tak, by zmieścił się w salonie. Użytkownicy mogą chodzić między planetami w rzeczywistości rozszerzonej i sprawdzać na przykład odległość Saturna od Ziemi. 

Można też sfilmować się wraz ze znajomymi oraz hologramem ulubionej sławnej postaci. Aplikacja „Holo” zostanie wkrótce udostępniona przez producenta aplikacji 8i. Przy użyciu Holo można dodawać hologramy z rzeczywistości rozszerzonej do scenerii prawdziwego świata, takich jak salon czy galeria handlowa. Hologramy są dostępne w postaci „holopaków” zawierających fotorealistyczne, trójwymiarowe hologramy zwierząt, sławnych osób, postaci fikcyjnych, sportowców i gwiazd muzyki. Dodany hologram można przenosić, skalować i obracać, a następnie dodać do scenki kolejne hologramy i elementy wirtualne. Kiedy wszystko będzie gotowe, można na koniec dodać siebie i znajomych. Zrobione zdjęcie lub nagrany film można udostępnić znajomym na Twitterze czy w YouTube.

Specyfikacja techniczna Lenovo Phab 2 Pro:

Wyświetlacz:

 • 6.4" QHD (2560 x 1440)
 • 2K wide-screen IPS assertive display
 • Zakrzywione szkło 2,5D

Wymiary: 179.8 x 88.6 x 10.7 mm

Waga: 59 g

Czytnik linii papilarnych

Kamera główna:

 • 16 MP RGB fast focus
 • Ustawienie ostrości w 0,3 sekundy
 • Depth sensor
 • Motion tracking sensor / fisheye

Kamera przednia:

 • 8 MP fixed focus, F2.2 aperture, 1.4 um big pixel

Procesor: Qualcomm Snapdragon 652 zoptymalizowany pod kątem aplikacji Tango

Dual SIM: Nano SIM & microSD (do 128 GB)

Bateria: 4050 mAh Li-ion + fast charge

 • Czas czuwania: do 13 dni
 • Czas rozmów: 18 godzin

Pamięć: 64 GB ROM, 4 GB RAM

Audio    

 • 3 mikrofony o pokryciu 360 stopni
 • Dolby Atmos / Przechwytywanie dźwięku 5.1
 • Redukcja szumu
 • 3.5 mm audio jack

Android 6.0, Marshmallow

Komunikacja:

 • 2.4 GHz & 5 GHz
 • WLAN: 802.11 a/b/g/n/ac
 • Bluetooth 4.0
 • Kolory: złoty, szary
Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  mokry pisze: 2017-01-05 15:41
  Waga 59 g to chyba rekord świata w kategorii phablet'ów :-)
  0
 • Malleus2
  Teraz.j pisze: 2017-01-05 16:52
  Zaprezentowało powiadacie, to ja użyję swojej maszymy czasu i zaprezentuję wam recenzję Engadget z listopada :p lol www.engadget.com/amp/2016/11/23/lenovo-phab-2-pro-review/
  1