Lenovo - 15 mln smartfonów w ostatnim kwartale zeszłego roku

Drukuj

Lenovo podało swoje wyniki za III kw. fiskalny kończący się 31.12.2016.

W ostatnim kwartale zeszłego roku chińska firma sprzedała 15 mln smartfonów marek Moto i Lenovo. Oznacza to wzrost o 7% w porównaniu kwartał do kwartału. Sprzedaż smartfonów Moto urosła o 20%. Sprzedaż serii Moto G urosła o 12% w porównaniu rok do roku.

Seria Moto Z sprzedała się w ilości 3 mln sztuk w ciągu 12 miesięcy od rozpoczęcia sprzedaży.

Przychody kwartalne Lenovo z działu Mobile Business Group wyniosły 2.2 mld dolarów, co oznacza spadek rok do roku o 23%. Dział Mobile generuje stratę, ale break-even jest planowany na połowę roku fiskalnego 17/18.

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
DrukujKomentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Malleus2
    Teraz.j pisze: 2017-02-17 08:58
    Ouć..., ale dobrze - to ich nie powali, ale może da do myślenia, to znaczy Moto Z Play na Snap 625 za 2.100 = mała sprzedaż, a późna premiera flagowca = FAIL, zablokowali Moto Z do jesieni dla Verizona w US, ludzie się obkupili we flagowce na Snap 820 i mają skutek. Samsung sprzedał 30 milionów S7, mogli urwać za pomocą Moto Z kawałek tego tortu..., LG G5, OnePlus3 - Moto Z mogła spokojnie z nimi powalczyć, gdyby nie fakt, że weszła 6 miesięcy za późno na rynek :p
    1
  • Design dla Huawei jest ważny od wielu lat. Producent wydaje ogromne kwoty na projektowanie wyglądu swoich urządzeń. 

  • Nasze smartfony z dnia na dzień gromadzą w swojej pamięci coraz więcej prywatnych, ważnych danych. Zwykle się nad tym w ogóle nie zastanawiamy. Listy kontaktów, zdjęcia, ale także aplikacje społecznościowe i bankowe – te dane nie mogą trafić w niepowołane ręce i Huawei P9 lite 2017 o to zadba znacznie skuteczniej od innych smartfonów. 

  • Telefon biznesowy powinien być nie tylko szybki, ale przede wszystkim bezpieczny, mieć bogaty ekosystem akcesoriów dedykowanych do biznesu oraz wsparcie na wielu płaszczyznach dużego, doświadczonego producenta. Sprawdźmy, czy te wszystkie warunki spełnia smartfon Samsung Galaxy S8.

Najważniejsze

Ostatnie testy