LG QHD+ LCD 5.7 cala - nowy ekran LG o proporcjach 18:9

Drukuj

LG Display zaprezentowało nowy ekran 5.7 cala QHD+ wykonany w technologii LCD. Wyświetlacz ma proporcje 18:9. Do tej pory na rynku obecne były ekrany o proporcjach 4:3, to 3:2, 5:3, 16:9 oraz ostatnio 17:9. LG twierdzi, że stosunek 18:9 to najlepsze rozwiązanie dla dużych ekranów. Pozwala na wygodną obsługę dwóch aplikacji jednocześnie. 

Rozdzielczość QHD+ to 1,440x2,880 pikseli z gęstością 564 PPI. Zwykła rozdzielczość QHD to 1,440x2,560 pikseli z gęstością na poziomie 538 PPI.

Nowy ekran wykorzystuje technologię in-TOUCH, co pozwala na rezygnację z warstwy Touch Cover Glass. Moduł bez szkła ma mniej niż 1 mm grubości. Ramki na górze zostały zredukowane o 20%, a ramki po bokach o 10%, w porównaniu ze standardowym ekranem QHD LCD.

Nowy ekran ma być lepiej widoczny na zewnątrz pomieszczeń, a także ma pobierać mniej energii (o 30%).

Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 9
DrukujKomentarze / 3

Dodaj komentarz
  • Design dla Huawei jest ważny od wielu lat. Producent wydaje ogromne kwoty na projektowanie wyglądu swoich urządzeń. 

  • Nasze smartfony z dnia na dzień gromadzą w swojej pamięci coraz więcej prywatnych, ważnych danych. Zwykle się nad tym w ogóle nie zastanawiamy. Listy kontaktów, zdjęcia, ale także aplikacje społecznościowe i bankowe – te dane nie mogą trafić w niepowołane ręce i Huawei P9 lite 2017 o to zadba znacznie skuteczniej od innych smartfonów. 

  • Telefon biznesowy powinien być nie tylko szybki, ale przede wszystkim bezpieczny, mieć bogaty ekosystem akcesoriów dedykowanych do biznesu oraz wsparcie na wielu płaszczyznach dużego, doświadczonego producenta. Sprawdźmy, czy te wszystkie warunki spełnia smartfon Samsung Galaxy S8.

Najważniejsze

Ostatnie testy