<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom">
  <title>GSMONLINE.PL - Newsy</title>
  <link rel="self" href="http://gsmonline.pl/feed/newsy"/>
  <link href="http://gsmonline.pl"/>
  <id>http://gsmonline.pl/feed/newsy</id>
  <updated>2026-11-03T14:00:00+01:00</updated>
  <entry>
    <title>Smartfon z chłodzeniem jak w komputerze - nowy model trafi do Polski</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/smartfon-z-chlodzeniem-jak-w-komputerze-nowy-model-trafi-do-polski"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/smartfon-z-chlodzeniem-jak-w-komputerze-nowy-model-trafi-do-polski</id>
    <updated>2026-11-03T14:00:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Maciej Zakrocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;REDMAGIC zaprezentował globalnie nowy smartfon gamingowy REDMAGIC 12 Pro.&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Urządzenie otrzymało procesor Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6, ekran OLED 185 Hz, chłodzenie cieczą z aktywnym wentylatorem oraz akumulator o pojemności 8400 mAh. Nowy model będzie dostępny także w Polsce, a jego europejskie ceny zaczynają się od 899 euro.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6 i ekran 185 Hz&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;REDMAGIC 12 Pro korzysta z procesora Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6, produkowanego w technologii 2 nm i osiągającego taktowanie do 5 GHz. Wspierają go dodatkowe układy RedCore R5 i G1, które odpowiadają między innymi za optymalizację sterowania dotykowego, przetwarzanie obrazu i obsługę wysokiej częstotliwości odświeżania.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Smartfon otrzymał 6,85-calowy ekran OLED BOE X11 o rozdzielczości 1.5K i odświeżaniu 185 Hz. Przedni aparat 16 Mpx ukryto pod wyświetlaczem, dzięki czemu ekran nie ma wcięcia ani otworu na kamerę.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Najważniejsze parametry wyświetlacza:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;Jasność do 1900 nitów na całej powierzchni i do 5000 nitów punktowo.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Chwilowa częstotliwość próbkowania dotyku do 5000 Hz i średnia do 500 Hz.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Ramki o szerokości 0,96 mm.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Obsługa dotyku mokrymi palcami.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Certyfikat SGS Eye Care.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Chłodzenie cieczą i wentylator 25 500 obr./min&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Jednym z najważniejszych elementów REDMAGIC 12 Pro jest system chłodzenia AquaCore Cooling System 3.0. Łączy on dwie pętle chłodzenia cieczą, komorę parową, metal ciekły Liquid Metal 4.0 oraz aktywny wentylator osiągający 25 500 obr./min.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nowa mikropompa zapewnia ciśnienie do 130 kPa, o 85% wyższe niż w poprzedniej generacji. Producent deklaruje również zwiększenie efektywnej powierzchni chłodzenia o 15% i przewodności cieplnej o 50%.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Układ chłodzenia cieczą otrzymał podświetlenie RGB. Jego elementy są widoczne przez przezroczystą tylną obudowę telefonu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;To kolejny etap rozwoju rozwiązania, które producent stosował już w &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/gamingowy-smartfon-z-chlodzeniem-ciecza-wchodzi-do-polski"&gt;REDMAGIC 11S Pro&lt;/a&gt;. Tamten model miał ekran 144 Hz i wentylator osiągający 24 000 obr./min.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Akumulator 8400 mAh i ładowanie 80 W&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nowy REDMAGIC otrzymał akumulator o pojemności 8400 mAh, czyli o 12% większej niż w REDMAGIC 11 Pro. Mimo zwiększenia pojemności baterii grubość obudowy zmniejszono z 8,9 do 8,5 mm.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Smartfon obsługuje ładowanie przewodowe o mocy 80 W oraz ładowanie bezprzewodowe. Dostępna jest również funkcja bypass charging, która pozwala zasilać telefon bezpośrednio podczas grania, ograniczając nagrzewanie związane z ładowaniem akumulatora.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Obudowa spełnia normy IP68 i IP69 dotyczące ochrony przed pyłem i wodą. Obszar wentylatora ma osobną klasę ochrony IPX8.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Android 17, przyciski do gier i sztuczna inteligencja&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;REDMAGIC 12 Pro działa pod kontrolą systemu REDMAGIC OS 12 opartego na Androidzie 17. Producent przygotował funkcje AI, które mogą podpowiadać strategie podczas rozgrywki, pomagać w wykonywaniu zadań i planowaniu rozwoju postaci w obsługiwanych grach.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Centrum X-Gravity pozwala także uruchamiać kompatybilne gry komputerowe przez emulację, korzystać z gier Steam oraz strumieniować rozgrywkę z komputerów i konsol. Dostępność tych możliwości zależy od zgodności oprogramowania, sprzętu i regionu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Pozostałe wyposażenie smartfona obejmuje:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;Dwa boczne przyciski do gier z próbkowaniem 520 Hz.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Głośniki stereo z Dolby Atmos.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Silnik wibracyjny liniowy osi X.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Aparat główny 50 Mpx z OIS i aparat ultraszerokokątny 50 Mpx.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Wi-Fi 7 i system anten o pokryciu 360 stopni.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;USB 3.2 Gen 2.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych 3D.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;NFC z Google Pay, Dual SIM i nadajnik podczerwieni.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Wśród funkcji sztucznej inteligencji znalazły się również Google Gemini, Circle to Search, tłumaczenie w czasie rzeczywistym oraz narzędzia do wyszukiwania i edycji zdjęć.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;REDMAGIC 12 Pro - ceny i dostępność w Polsce&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;REDMAGIC 12 Pro będzie sprzedawany w dwóch przezroczystych wersjach kolorystycznych: Nightfreeze (czarnej) i Subzero (srebrnej).&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Europejskie ceny przedstawiają się następująco:&lt;/p&gt;

&lt;table border="1" cellpadding="6" cellspacing="0" width="100%"&gt;
	&lt;thead&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;th&gt;Wersja&lt;/th&gt;
			&lt;th&gt;Cena&lt;/th&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/thead&gt;
	&lt;tbody&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;12/256 GB - Nightfreeze&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;899 euro&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;16/512 GB - Nightfreeze, Subzero&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;999 euro&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;16 GB/1 TB - Nightfreeze, Subzero&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;1199 euro&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/tbody&gt;
&lt;/table&gt;

&lt;p&gt;Polska znalazła się na oficjalnej liście krajów, w których smartfon będzie dostępny. Producent nie podał jeszcze cen w złotych.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Warto przypomnieć, że &lt;a href="https://www.gsmonline.pl/artykuly/do-polski-trafi-tylko-200-sztuk-nowy-smartfon-dla-graczy"&gt;REDMAGIC 11 Pro trafił do Polski w październiku 2026 r.&lt;/a&gt; w ograniczonej liczbie około 200 egzemplarzy. Wersja 16/512 GB kosztowała 4999 zł. Na razie nie wiadomo, ile sztuk nowego modelu zostanie przeznaczonych na polski rynek.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Globalna premiera REDMAGIC 12 Pro odbywa się 3 listopada 2026 r. o godz. 13:00 czasu polskiego. Harmonogram sprzedaży wygląda następująco:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;12–17 listopada - sprzedaż voucherów Early Bird.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;17 listopada, godz. 13:00 - wcześniejszy dostęp do zakupów dla uczestników programu.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;18 listopada, godz. 13:00 - rozpoczęcie otwartej sprzedaży.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Osoby korzystające z oferty Early Bird otrzymają dodatkowo ładowarkę 80 W oraz gadżet marki REDMAGIC. Smartfon będzie dostępny w oficjalnym sklepie producenta i u wybranych partnerów handlowych.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Dużo sportu i niższa cena - operator kablowy wprowadza nowy pakiet</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/duzo-sportu-i-nizsza-cena-operator-kablowy-wprowadza-nowy-pakiet"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/duzo-sportu-i-nizsza-cena-operator-kablowy-wprowadza-nowy-pakiet</id>
    <updated>2026-11-03T13:59:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Maciej Zakrocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;TOYA&lt;/strong&gt; rozszerzyła ofertę telewizyjną o pakiet &lt;strong&gt;CANAL+ Ultra&lt;/strong&gt; z 21 kanałami, w tym&lt;strong&gt; CANAL+ Sport 6&lt;/strong&gt; i &lt;strong&gt;CANAL+ Sport 7&lt;/strong&gt;. Nowość zapewnia dostęp do transmisji największych rozgrywek piłkarskich i żużlowych. Operator umożliwia również zakup pakietów CANAL+ klientom, którzy korzystają wyłącznie z internetu TOYA, bez konieczności wykupywania telewizji kablowej.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;CANAL+ Ultra - co obejmuje nowy pakiet?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;CANAL+ Ultra zastępuje dotychczasowy pakiet CANAL+ Super Sport. Obejmuje 21 kanałów, w tym jeden w rozdzielczości 4K Ultra HD. Najważniejszą zmianą jest dodanie CANAL+ Sport 6 i CANAL+ Sport 7, które pokazują mecze hiszpańskiej LaLiga oraz wybrane transmisje Ligi Mistrzów UEFA i żużla.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Oferta sportowa obejmuje między innymi:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;UEFA Champions League,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;LaLiga EA Sports,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Premier League,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;PKO BP Ekstraklasę,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;PGE Ekstraligę,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Metalkas 2. Ekstraligę.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Jak &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/startuje-laliga-wszystkie-380-meczow-tylko-w-canal-plus"&gt;informowaliśmy wcześniej&lt;/a&gt;, CANAL+ uzyskał wyłączne prawa do transmisji wszystkich 380 meczów ligi hiszpańskiej w sezonie 2026/27. Umowa obejmuje łącznie 5 sezonów, a spotkania pokazywane są na kanałach CANAL+ Sport 6 i CANAL+ Sport 7 oraz w serwisie streamingowym.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nadawca &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/to-dobra-wiadomosc-dla-fanow-ligi-mistrzow-w-polsce"&gt;przedłużył również prawa do Ligi Mistrzów&lt;/a&gt; na kolejne 4 sezony, aż do rozgrywek 2030/31.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Ile kosztuje CANAL+ w TOYA?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Operator przygotował dwa pakiety z zobowiązaniem na 12 miesięcy:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;CANAL+ Ultra - 75 zł miesięcznie&lt;/strong&gt; - pakiet sportowy i filmowy z 21 kanałami,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;CANAL+ Seriale i Filmy - 25 zł miesięcznie&lt;/strong&gt; - pakiet obejmujący 6 kanałów z filmami, serialami i dokumentami.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Po zakończeniu zobowiązania ceny nie zmienią się w przypadku umów z cyklicznym odnawianiem na kolejne 12 miesięcy. Dla pozostałych umów miesięczna opłata wzrośnie o 4 zł.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Dla porównania &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/sport-i-streaming-w-nowych-pakietach"&gt;Netia wprowadziła w sierpniu&lt;/a&gt; te same pakiety w cenach odpowiednio 80 zł i 30 zł miesięcznie. Oznacza to, że oferta TOYA jest tańsza o 5 zł miesięcznie, czyli 60 zł w skali roku przy porównaniu samych opłat za pakiety CANAL+.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Dotychczasowi abonenci CANAL+ Super Sport otrzymają propozycję przejścia na nowy pakiet. Osoby, które z niej nie skorzystają, zachowają dotychczasową ofertę i cenę do końca okresu zobowiązania.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Telewizję można oglądać również poza domem&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Oba pakiety zapewniają dostęp do serwisu streamingowego CANAL+, z którego można korzystać na komputerach, smartfonach, tabletach i kompatybilnych telewizorach Smart TV.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W ramach usługi dostępne są:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;transmisje kanałów na żywo, także podczas podróży po Unii Europejskiej,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;oglądanie wybranych programów do 7 dni wstecz dzięki funkcji Catch-up,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;zatrzymywanie i uruchamianie od początku trwających audycji,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;filmy, seriale i dokumenty z biblioteki VOD,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;wybrane transmisje sportowe dostępne wyłącznie w internecie,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;oglądanie na 2 urządzeniach jednocześnie.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Kanał CANAL+ 4K Ultra HD w streamingu jest dostępny na obsługiwanych platformach Smart TV. W telewizji kablowej TOYA wymaga odpowiedniego dekodera 4K - abonenci korzystający z modułów CI+ nie mogą odbierać tego kanału.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;TOYA ma już 248 kanałów&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Po rozszerzeniu oferty operator udostępnia 248 kanałów telewizyjnych. W bezpłatnej aplikacji TOYA GO dostępnych jest natomiast 185 kanałów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nowe pakiety CANAL+ są oferowane od 29 października 2026 r. &lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Nowy smartfon Xiaomi - wersja Pro nie we wszystkim jest lepsza</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/nowy-smartfon-xiaomi-wersja-pro-nie-we-wszystkim-jest-lepsza"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/nowy-smartfon-xiaomi-wersja-pro-nie-we-wszystkim-jest-lepsza</id>
    <updated>2026-11-03T13:37:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Maciej Zakrocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Xiaomi wprowadziło w Chinach smartfon REDMI M100 Pro.&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Urządzenie otrzymało zakrzywiony ekran AMOLED 120 Hz, procesor MediaTek Dimensity 7300-Ultra, aparat 50 Mpx z optyczną stabilizacją obrazu oraz akumulator o pojemności 5500 mAh. Obudowa spełnia wymagania normy IP68, zapewniającej odporność na pył i wodę.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nowy model jest oferowany w konfiguracji 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej oraz w 4 kolorach. Co ciekawe, ma mniejszy akumulator niż podstawowy REDMI M100, który zadebiutował kilka miesięcy wcześniej.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Zakrzywiony ekran AMOLED 120 Hz&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;REDMI M100 Pro otrzymał 6,67-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2712 × 1220 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Deklarowana szczytowa jasność punktowa ekranu wynosi 3000 nitów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Panel chroni szkło Corning Gorilla Glass Victus 2. Zastosowano również przyciemnianie PWM o częstotliwości 1920 Hz oraz czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Za wydajność odpowiada procesor MediaTek Dimensity 7300-Ultra wykonany w technologii 4 nm. Układ współpracuje z 12 GB pamięci RAM LPDDR4X oraz 256 GB pamięci wewnętrznej UFS 2.2.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Smartfon działa pod kontrolą systemu Xiaomi HyperOS 3.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Aparat Sony 50 Mpx i bateria 5500 mAh&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;REDMI M100 Pro został wyposażony w 3 aparaty z tyłu oraz przednią kamerę do selfie:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Aparat główny:&lt;/strong&gt; 50 Mpx, Sony LYT-600, optyczna stabilizacja obrazu (OIS).&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Aparat ultraszerokokątny:&lt;/strong&gt; 8 Mpx.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Aparat makro:&lt;/strong&gt; 2 Mpx.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Aparat przedni:&lt;/strong&gt; 20 Mpx.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Akumulator ma pojemność 5500 mAh i obsługuje przewodowe ładowanie o mocy 45 W.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Na wyposażeniu znalazły się także głośniki stereo, NFC, port podczerwieni oraz silnik wibracyjny osi X. Obudowa spełnia wymagania normy IP68, co oznacza ochronę przed pyłem i wodą w warunkach określonych przez producenta.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Podstawowy REDMI M100 ma znacznie większą baterię&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W sierpniu 2026 roku Xiaomi &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/nowy-redmi-moze-zainteresowac-fanow-duzych-baterii"&gt;wprowadziło na chiński rynek podstawowego REDMI M100&lt;/a&gt;. Model otrzymał akumulator o pojemności 7900 mAh, czyli o 2400 mAh większy niż w nowej wersji Pro.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;REDMI M100 ma także większy, 6,9-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1600 × 720 pikseli i odświeżaniu 120 Hz. Za jego działanie odpowiada procesor Snapdragon 4 Gen 5, a główny aparat oferuje rozdzielczość 13 Mpx.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Podstawowy model obsługuje również ładowanie przewodowe 45 W oraz ładowanie zwrotne 22,5 W, dzięki któremu może uzupełniać energię w innych urządzeniach.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wersja Pro oferuje natomiast ekran AMOLED o wyższej rozdzielczości, bardziej rozbudowany zestaw aparatów i więcej pamięci RAM.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;REDMI M100 Pro - cena i dostępność&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;REDMI M100 Pro został wyceniony w Chinach na &lt;strong&gt;2499 juanów&lt;/strong&gt; za wersję z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Producent przygotował 4 kolory obudowy:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;Midnight Black – czarny,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Mirror Porcelain White – biały,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Phantom Cyan – zielononiebieski,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Twilight Purple – fioletowy.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Dla porównania podstawowy REDMI M100 w konfiguracji 8/256 GB kosztował podczas premiery 2199 juanów. Nowy wariant Pro jest więc droższy o 300 juanów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;REDMI M100 Pro pojawił się w oficjalnym chińskim sklepie Xiaomi. W momencie sprawdzania oferty producent informował o braku dostępności dla wybranego regionu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Na razie nie podano informacji o planach wprowadzenia tego smartfona do sprzedaży w Polsce.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Samsung oddaje nawet 5000 zł</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/samsung-oddaje-nawet-5000-zl"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/samsung-oddaje-nawet-5000-zl</id>
    <updated>2026-11-03T13:24:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Mariusz Szewczak</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Samsung&lt;/strong&gt; uruchomił promocję cashback na telewizory OLED z rocznika 2026.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Kupujący wybrane modele mogą otrzymać od 200 do nawet 5000 zł zwrotu na konto bankowe. &lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Akcja trwa&lt;strong&gt; od 3 listopada do 13 grudnia 2026 r.&lt;/strong&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Promocja „Cashback OLED Samsung 2026” obejmuje telewizory z serii &lt;strong&gt;S99H&lt;/strong&gt;, &lt;strong&gt;S95H&lt;/strong&gt;, &lt;strong&gt;S92H&lt;/strong&gt;, &lt;strong&gt;S90H&lt;/strong&gt;, &lt;strong&gt;S85H&lt;/strong&gt; i &lt;strong&gt;S83H &lt;/strong&gt;o przekątnych od 42 do 83 cali. Wysokość zwrotu zależy od konkretnego modelu i wielkości ekranu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Najwięcej, bo 5000 zł, można odzyskać przy zakupie 83-calowego&lt;strong&gt; Samsunga OLED S99H&lt;/strong&gt;. Za 77-calowy model &lt;strong&gt;S95H&lt;/strong&gt; przewidziano 2000 zł, a za 65-calowy &lt;strong&gt;S90H &lt;/strong&gt;– 1000 zł. Najniższy cashback wynosi 200 zł.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Ile zwrotu za poszczególne modele?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;table border="2" cellpadding="0" cellspacing="0" id="table1" width="100%"&gt;
	&lt;tbody&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Model telewizora&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Cashback&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE55S83HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;200 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE48S85HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;200 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE55S85HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;200 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE65S83HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;300 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE65S85HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;300 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE42S90HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;500 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE48S90HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;600 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE48S92HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;600 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE55S90HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;700 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE55S92HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;700 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE48S95HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;700 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE77S83HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;900 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE77S85HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;900 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE65S90HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;1000 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE65S92HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;1000 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE83S85HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;1200 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE55S95HFTXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;1200 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE55S99HATXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;1200 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE77S90HATXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;1300 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE77S92HATXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;1300 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE65S95HFTXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;1500 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE83S90HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;1800 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE83S92HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;1800 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE77S95HFTXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;2000 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE65S99HATXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;2000 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE77S99HATXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;2500 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;QE83S99HAEXXH&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;5000 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/tbody&gt;
&lt;/table&gt;

&lt;h2&gt; &lt;/h2&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Jak otrzymać cashback?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Aby skorzystać z promocji, należy kupić telewizor objęty akcją między 3 listopada a 13 grudnia 2026 r. u jednego z partnerów handlowych. Na liście znajdują się Media Expert, RTV Euro AGD, Neonet, Media Markt, x-kom, Samsung Brand Stores, samsung.pl oraz salony operatorów Play i Plus. W przypadku Media Expert i Media Markt wykluczone są zakupy na marketplace.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Po zakupie trzeba opublikować opinię o telewizorze na stronie promocji, sklepu lub w porównywarce cenowej. Recenzja musi mieć co najmniej 200 znaków ze spacjami, ocenę od 1 do 5 oraz hasztagi #KupNapiszOpinieOtrzymajZwrot i #PromocjaCashbackOLEDSamsung2026.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy po zalogowaniu do Samsung Account. Trzeba to zrobić w ciągu 14 dni od zakupu, nie później niż 27 grudnia 2026 r.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Do zgłoszenia wymagane są dowód zakupu, zdjęcie tabliczki znamionowej telewizora, zrzut ekranu opublikowanej opinii, zdjęcie numeru seryjnego wyciętego z opakowania oraz zdjęcie kartonu z widocznym miejscem po wycięciu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Każdy uczestnik może otrzymać tylko jeden zwrot. Pula cashbacków jest ograniczona, a o przyznaniu zwrotu decyduje kolejność zgłoszeń.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Telewizory OLED z matowym ekranem i odświeżaniem do 165 Hz&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Modele S99H, S95H, S92H i S90H wyposażono w matowy ekran Glare Free ograniczający odbicia światła, procesor NQ4 AI Gen3 wykorzystujący 128 sieci neuronowych oraz technologię poprawy płynności ruchu do 165 Hz.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Tańsze serie S85H i S83H oferują procesor NQ4 AI Gen2 z 20 sieciami neuronowymi, powłokę antyrefleksyjną oraz odświeżanie do 120 Hz.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wszystkie modele objęte promocją obsługują technologię NVIDIA G-SYNC, która synchronizuje odświeżanie obrazu z liczbą klatek generowanych przez kompatybilną kartę graficzną.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Nowy test prędkości internetu - teraz pomoże Ci także rozwiązać problemy</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/nowy-test-predkosci-internetu-teraz-pomoze-ci-takze-rozwiazac-problemy"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/nowy-test-predkosci-internetu-teraz-pomoze-ci-takze-rozwiazac-problemy</id>
    <updated>2026-11-03T13:09:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Maciej Zakrocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;nPerf &lt;/strong&gt;udostępnił nową wersję swojego testu prędkości internetu. Narzędzie nie tylko mierzy szybkość połączenia, ale również wyjaśnia wyniki, porównuje je z pomiarami innych użytkowników i podpowiada, co można poprawić. Nowości mają pomóc w ocenie, czy internet sprawdzi się podczas oglądania filmów, prowadzenia wideorozmów lub grania online.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Z nowego testu można już korzystać bezpłatnie na stronie &lt;a href="https://www.nperf.com/pl/"&gt;nperf.com&lt;/a&gt;. Działa bezpośrednio w przeglądarce internetowej, także na smartfonach i tabletach, bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;nPerf wyjaśni, co oznaczają wyniki testu&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nowa wersja nadal mierzy 3 podstawowe parametry połączenia:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Download&lt;/strong&gt; – prędkość pobierania danych, ważna podczas oglądania filmów, przeglądania stron i pobierania plików.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Upload&lt;/strong&gt; – prędkość wysyłania danych, istotna podczas rozmów wideo, przesyłania plików i transmisji na żywo.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Ping&lt;/strong&gt; – opóźnienie połączenia, które wpływa między innymi na szybkość reakcji w grach online.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Nowością jest funkcja „Zrozum swoje wyniki”. Zamiast wyświetlać jedynie wartości w Mb/s i milisekundach, nPerf interpretuje je pod kątem codziennych zastosowań.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Po zakończeniu testu użytkownik może sprawdzić, czy zmierzona wydajność odpowiada potrzebom związanym z wideorozmowami lub grami online. Dzięki temu łatwiej ocenić jakość połączenia bez specjalistycznej wiedzy.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Test podpowie, jak poprawić internet&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Kolejna funkcja, „Zoptymalizuj połączenie”, zamienia wyniki pomiaru w praktyczne wskazówki. nPerf przygotowuje rekomendacje dopasowane do zmierzonej wydajności, które mają pomóc w poprawie jakości połączenia.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Porady mogą również ułatwić lepsze wykorzystanie możliwości wykupionego abonamentu internetowego. Narzędzie nie naprawia jednak automatycznie problemów technicznych, a jedynie wskazuje możliwe działania.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Jak wypada Twój internet na tle innych?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nowością jest również funkcja „Porównaj”, która pozwala zestawić otrzymany wynik z pomiarami innych użytkowników.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Porównania uwzględniają:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;operatora dostarczającego internet,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;technologię połączenia,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;obszar geograficzny,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;wyniki na poziomie krajowym lub regionalnym.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Użytkownik może dzięki temu sprawdzić, czy jego połączenie osiąga wyniki zbliżone do innych abonentów korzystających z podobnej technologii. To dodatkowy punkt odniesienia przy ocenie jakości usługi internetowej.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Dlaczego warto testować internet o różnych porach?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Jak duże znaczenie ma pora przeprowadzania pomiaru, pokazują wcześniejsze badania nPerf. W &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/dwie-sieci-na-czele-mobilnego-internetu-w-polsce"&gt;raporcie dotyczącym internetu mobilnego w Polsce za 2025 rok&lt;/a&gt; Orange i T-Mobile znalazły się na czele rankingu ogólnej jakości połączeń.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wyniki wyraźnie różniły się jednak w zależności od pory dnia. W sieci Orange średnia prędkość pobierania w godzinach szczytu, od 18:00 do 23:00, wynosiła 84,26 Mb/s, podczas gdy poza tym okresem osiągała 121,43 Mb/s. W T-Mobile odnotowano odpowiednio 103,58 i 124,27 Mb/s.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Pokazuje to, że pojedynczy pomiar nie zawsze wystarcza do pełnej oceny jakości internetu. Na uzyskany wynik mogą wpływać obciążenie sieci, lokalizacja, używane urządzenie i warunki, w jakich przeprowadzono test.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Nowy test można dodać do własnej strony internetowej&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;nPerf udostępnił również możliwość bezpłatnego osadzenia nowej wersji testu na zewnętrznych stronach internetowych. Właściciele serwisów mogą dostosować jego wygląd do kolorystyki i identyfikacji wizualnej swojej witryny.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Odwiedzający mogą dzięki temu sprawdzać prędkość i analizować jakość połączenia bez konieczności przechodzenia na inną stronę. Według nPerf rozwiązanie jest już wykorzystywane przez witryny partnerskie w ponad 100 krajach.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nowa wersja testu została udostępniona 3 listopada 2026 r.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Liga Mistrzów wraca z hitami - oglądaj na smartfonie, tablecie i gdzie chcesz</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/liga-mistrzow-wraca-z-hitami-ogladaj-na-smartfonie-tablecie-i-gdzie-chcesz"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/liga-mistrzow-wraca-z-hitami-ogladaj-na-smartfonie-tablecie-i-gdzie-chcesz</id>
    <updated>2026-11-03T12:43:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Maciej Zakrocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;We wtorek i środę, 3 i 4 listopada, rozegrana zostanie 4. kolejka fazy ligowej &lt;strong&gt;UEFA Champions League 2026/27&lt;/strong&gt;. Kibiców czeka 18 spotkań, w tym &lt;strong&gt;Atlético Madryt – Bayern Monachium&lt;/strong&gt;, &lt;strong&gt;FC Barcelona – Aston Villa&lt;/strong&gt; oraz &lt;strong&gt;Manchester United – AS Roma&lt;/strong&gt;. Wszystkie mecze pokaże &lt;strong&gt;CANAL+&lt;/strong&gt;, również przez internet na smartfonach, tabletach i komputerach.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Każdego dnia odbędzie się 9 spotkań – dwa o godz. 18:45 i siedem o 21:00. Transmisje będą dostępne na kanałach &lt;strong&gt;CANAL+ EXTRA&lt;/strong&gt;, a wybrane również w &lt;strong&gt;CANAL+ 360&lt;/strong&gt;. Część kibiców będzie mogła obejrzeć mecze bez dodatkowych opłat, dzięki promocji Netii.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Barcelona, Bayern i Manchester United w najważniejszych meczach&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Jednym z największych hitów będzie spotkanie Atlético Madryt z Bayernem Monachium. Oba zespoły zremisowały swoje poprzednie mecze – Atlético 1:1 z VfB Stuttgart, a Bayern 2:2 z Arsenalem. Hiszpański klub zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli, natomiast Bayern jest na 14. pozycji z dorobkiem 5 punktów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;FC Barcelona zmierzy się z Aston Villą, która rozpoczęła rozgrywki od 3 zwycięstw. Katalończycy będą chcieli poprawić nastroje po porażce 2:4 z Paris Saint-Germain. Spotkanie będzie miało również polskie akcenty – w Aston Villi gra Matty Cash, a zawodnikiem Barcelony jest Wojciech Szczęsny, choć szanse polskiego bramkarza na występ są niewielkie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Na Old Trafford Manchester United podejmie AS Romę. Angielska drużyna przegrała poprzedni mecz z Como 1907 aż 1:4, natomiast rzymianie ulegli Realowi Madryt 3:4, mimo że prowadzili jeszcze w końcówce spotkania.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W środę warto zwrócić uwagę również na mecze Fenerbahçe z Liverpoolem, RB Lipsk z Manchesterem City oraz FC Porto z Napoli.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Polacy w 4. kolejce Ligi Mistrzów&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W najbliższych spotkaniach szansę na występ ma kilku polskich piłkarzy występujących w zagranicznych klubach.&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Piotr Zieliński&lt;/strong&gt; – Inter Mediolan, mecz z Feyenoordem.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Matty Cash&lt;/strong&gt; – Aston Villa, mecz z FC Barceloną.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Jan Bednarek, Jakub Kiwior i Oskar Pietuszewski&lt;/strong&gt; – FC Porto, mecz z Napoli.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Michał Skóraś&lt;/strong&gt; – RC Lens, mecz z Como 1907.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Wiktor Nowak i Oskar Kubiak&lt;/strong&gt; – Slavia Praga, mecz z Arsenalem.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Tymoteusz Puchacz&lt;/strong&gt; – Sabah FK, mecz z Vikingiem.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;W kadrze Barcelony znajduje się również Wojciech Szczęsny. Ostateczny udział zawodników w spotkaniach będzie zależał od decyzji trenerów i ich dyspozycji.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Liga Mistrzów - wtorek, 3 listopada - terminarz i transmisje&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;table border="1" cellpadding="6" cellspacing="0" width="100%"&gt;
	&lt;thead&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;th style="text-align: center;"&gt;Godzina i mecz&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center;"&gt;Kanał CANAL+&lt;/th&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/thead&gt;
	&lt;tbody&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;18:45 - Galatasaray – VfB Stuttgart&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 2&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;18:45 - Szachtar Donieck – Sporting CP&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 3&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - Feyenoord – Inter Mediolan&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;360&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - FC Barcelona – Aston Villa&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 1&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - Atlético Madryt – Bayern Monachium&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 2&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - Manchester United – AS Roma&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 3&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - Villarreal – Paris Saint-Germain&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 5&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - Bodø/Glimt – Lille&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 6&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - LASK Linz – Slovan Bratysława&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 7&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/tbody&gt;
&lt;/table&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Liga Mistrzów - środa, 4 listopada - terminarz i transmisje&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;table border="1" cellpadding="6" cellspacing="0" width="100%"&gt;
	&lt;thead&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;th style="text-align: center;"&gt;Godzina i mecz&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center;"&gt;Kanał CANAL+&lt;/th&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/thead&gt;
	&lt;tbody&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;18:45 - AEK Ateny – Real Madryt&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 1&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;18:45 - Fenerbahçe – Liverpool&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 2&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - Borussia Dortmund – Real Betis&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;360&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - FC Porto – Napoli&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 1&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - Slavia Praga – Arsenal&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 2&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - RB Lipsk – Manchester City&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 3&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - Viking FK – Sabah FK&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 5&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - RC Lens – Como 1907&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 6&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;21:00 - PSV Eindhoven – Club Brugge&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;EXTRA 7&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/tbody&gt;
&lt;/table&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Multiliga, mecze młodzieżowe i skróty&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;CANAL+ przygotował również dodatkowe transmisje i programy towarzyszące rozgrywkom:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;16:00&lt;/strong&gt; – UEFA Youth League: we wtorek Atlético Madryt – Bayern Monachium, a w środę Borussia Dortmund – Real Betis.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;17:30&lt;/strong&gt; – program Champions Club we wtorek oraz studio przedmeczowe w środę.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;21:00&lt;/strong&gt; – Multiliga Mistrzów UEFA na CANAL+ EXTRA 4, obejmująca najważniejsze wydarzenia z równocześnie rozgrywanych meczów.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;23:00&lt;/strong&gt; – Magazyn Skrótów na CANAL+ EXTRA 1.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Multiliga pozwala śledzić bramki i najważniejsze akcje z kilku stadionów bez konieczności samodzielnego przełączania kanałów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Dwa mecze Ligi Mistrzów bez dodatkowych opłat w Netii&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Część kibiców może obejrzeć wybrane spotkania bez wykupywania pakietu CANAL+ ULTRA. Jak &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/canal-plus-360-za-darmo"&gt;informowaliśmy wcześniej&lt;/a&gt;, Netia udostępniła kanał CANAL+ 360 bez dodatkowych opłat swoim abonentom telewizyjnym, także korzystającym z najtańszych pakietów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Stacja znajduje się na pozycji 42 w przewodniku EPG. W ramach 4. kolejki pokaże dwa spotkania:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;3 listopada, godz. 21:00 – Feyenoord – Inter Mediolan,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;4 listopada, godz. 21:00 – Borussia Dortmund – Real Betis.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;CANAL+ 360 jest dostępny w ramach długoterminowego otwartego okna w Netii, którego daty zakończenia operator nie podał.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Ile kosztuje oglądanie wszystkich meczów Ligi Mistrzów?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Dostęp do wszystkich spotkań zapewnia pakiet CANAL+ ULTRA. W serwisie streamingowym kosztuje &lt;strong&gt;79 zł miesięcznie&lt;/strong&gt; po uwzględnieniu rabatu 5 zł za zgody marketingowe. Bez rabatu cena wynosi 84 zł miesięcznie. Oferta nie wymaga długoterminowej umowy.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Alternatywą jest pakiet telewizyjny CANAL+ ULTRA, dostępny za 59,25 zł miesięcznie przez pierwsze 12 miesięcy, a następnie za 79 zł. W tym przypadku &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/barcelona-real-i-manchester-city-wracaja-do-gry-oto-plan-transmisji"&gt;umowa obowiązuje przez 23 miesiące&lt;/a&gt;, a ceny uwzględniają rabaty za zgody marketingowe, e-rachunek i terminową płatność.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nową promocję przygotowała także Netia. W ramach &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/internet-telewizja-i-streamingi-za-0-zl"&gt;Black Weeks, które rozpoczęły się 2 listopada&lt;/a&gt;, klienci mogą korzystać z pakietu CANAL+ ULTRA przez pierwsze 3 miesiące za 0 zł, a następnie za 80 zł miesięcznie. Oferta jest związana z usługami Netii, a promocja potrwa do 8 stycznia 2027 r.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;CANAL+ pokaże Ligę Mistrzów także w kolejnych sezonach&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;CANAL+ &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/to-dobra-wiadomosc-dla-fanow-ligi-mistrzow-w-polsce"&gt;przedłużył wyłączne prawa do transmisji UEFA Champions League w Polsce&lt;/a&gt; na kolejne 4 sezony, od 2027/28 do 2030/31. Oznacza to, że wszystkie mecze pozostaną u tego nadawcy co najmniej do 2031 roku.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W sezonie 2026/27 w fazie ligowej uczestniczy 36 drużyn. Każda rozegra 8 spotkań. Do 1/8 finału bezpośrednio awansuje 8 najlepszych zespołów, a drużyny z miejsc 9–24 będą walczyć w barażach.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Finał tegorocznej edycji odbędzie się 5 czerwca 2027 r. na Estadio Metropolitano w Madrycie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>iPhone dostaje nową ochronę - za jedną funkcję nie trzeba płacić</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/iphone-dostaje-nowa-ochrone-za-jedna-funkcje-nie-trzeba-placic"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/iphone-dostaje-nowa-ochrone-za-jedna-funkcje-nie-trzeba-placic</id>
    <updated>2026-11-03T12:41:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Maciej Zakrocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;NordVPN &lt;/strong&gt;rozszerza ochronę użytkowników&lt;strong&gt; iPhone'ów&lt;/strong&gt; przed oszustwami telefonicznymi. W aplikacji pojawiła się funkcja wykrywania podejrzanych SMS-ów, a jednocześnie firma udostępniła &lt;strong&gt;HangUp&lt;/strong&gt;, czyli bezpłatne narzędzie do identyfikowania i blokowania niechcianych połączeń. Oba rozwiązania były wcześniej dostępne na Androidzie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nowa ochrona wiadomości jest częścią płatnych pakietów NordVPN, natomiast HangUp działa niezależnie od usługi VPN i nie wymaga wykupienia abonamentu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;NordVPN sprawdzi podejrzane SMS-y&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Funkcja ochrony wiadomości analizuje SMS-y od nieznanych nadawców, szukając oznak phishingu i innych prób wyłudzenia danych. Sprawdza reputację numerów telefonów, linki oraz treść wiadomości.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Ochrona obejmuje:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;wykrywanie podejrzanych numerów telefonów i linków,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;rozpoznawanie schematów oszustw i charakterystycznych słów kluczowych,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;oznaczanie potencjalnie niebezpiecznych wiadomości jako spam,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;powiadomienia o wykrytych zagrożeniach,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;bezpieczny podgląd podejrzanych SMS-ów, ograniczający ryzyko przypadkowego otwarcia linku,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;statystyki wykrytych zagrożeń.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Wiadomości od nieznanych nadawców są również porządkowane w kategorie, takie jak transakcje, promocje i spam. Użytkownik może samodzielnie zmienić klasyfikację wiadomości, jeśli została błędnie oznaczona.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Według NordVPN funkcja nie pobiera ani nie przechowuje treści SMS-ów. Ochrona działa w tle, niezależnie od tego, czy połączenie VPN jest aktywne.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;HangUp - darmowe blokowanie niechcianych połączeń&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Drugą nowością jest HangUp. To samodzielna aplikacja, która identyfikuje nieznane numery i ostrzega przed potencjalnie niebezpiecznymi połączeniami, zanim użytkownik odbierze telefon.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Numery są sprawdzane w bazach danych i przypisywane do odpowiednich kategorii, takich jak oszustwa, spam czy telemarketing.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Najważniejsze funkcje HangUp to:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Identyfikacja dzwoniącego&lt;/strong&gt; - rozpoznawanie nieznanych numerów i wyświetlanie dostępnych informacji o nadawcy połączenia.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Ostrzeżenia przed oszustami&lt;/strong&gt; - oznaczanie podejrzanych połączeń przed ich odebraniem.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Automatyczne blokowanie&lt;/strong&gt; - możliwość blokowania numerów zaklasyfikowanych jako oszustwa lub spam.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Historia blokad&lt;/strong&gt; - lista zablokowanych połączeń wraz z przyczynami ich odrzucenia.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Zgłaszanie numerów&lt;/strong&gt; - możliwość informowania o podejrzanych połączeniach, co pomaga rozwijać bazę zagrożeń.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Aplikacja nie wymaga instalowania NordVPN. Do jej uruchomienia wystarczy bezpłatne NordKonto. Nie ma również konieczności korzystania z okresu próbnego ani podawania danych do płatnej subskrypcji.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Jak uruchomić ochronę na iPhonie?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Ochrona wiadomości wymaga systemu iOS 18.2 lub nowszego, aktualnej aplikacji NordVPN i pakietu obejmującego ochronę połączeń i wiadomości.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Aby ją aktywować, należy otworzyć aplikację NordVPN, przejść do sekcji Ochrona, wybrać Ochrona połączeń i wiadomości, a następnie przyznać wymagane uprawnienia w ustawieniach iPhone'a.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W przypadku HangUp wymagania są inne. Aplikacja działa na iPhone'ach z systemem iOS 26.0 lub nowszym i obsługuje język polski. Można ją &lt;a href="https://apps.apple.com/pl/app/hangup-a-caller-id-app/id6771743598"&gt;pobrać bezpłatnie z App Store&lt;/a&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Oszuści nadal wykorzystują SMS-y i połączenia&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nowe rozwiązania NordVPN uzupełniają zabezpieczenia dostępne już w systemie Apple. W &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/jest-ios-26-oto-pelna-lista-zmian-i-nowosci"&gt;iOS 26 wprowadzono dodatkowe filtrowanie wiadomości od nieznanych nadawców&lt;/a&gt; oraz oddzielanie wybranych połączeń telefonicznych.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Skalę zagrożeń pokazują &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/tysiace-zgloszen-do-cert-polska"&gt;statystyki CERT Polska&lt;/a&gt;. W maju 2026 r. zgłoszono 15,7 tys. podejrzanych SMS-ów, o 29% więcej niż miesiąc wcześniej. Na podstawie przygotowanych wzorców zablokowano 48,7 tys. wiadomości.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Problem pozostaje aktualny. Pod koniec października CERT Polska ostrzegał przed &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/oszusci-podszywaja-sie-pod-inpost"&gt;oszustami podszywającymi się pod InPost&lt;/a&gt;. Rozsyłane SMS-y informowały o rzekomym zwrocie przesyłki i kierowały na fałszywe strony służące do wyłudzania danych kart płatniczych. Podejrzane wiadomości można bezpłatnie zgłaszać na numer 8080.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Podobne rozwiązania ochronne pojawiają się także u polskich operatorów. &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/nju-ma-nowa-usluge-ma-chronic-przed-oszustami-w-sieci"&gt;nju wprowadziło usługę Bezpieczny internet&lt;/a&gt;, która obejmuje m.in. filtrowanie podejrzanych SMS-ów i ochronę przed phishingiem. Jej ceny zaczynają się od 5 zł miesięcznie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Test zoomu 10× i 20× w vivo X300 Ultra, Huawei Pura 90s Pro Max i OPPO Find X10 Pro Max – który robi najlepsze zdjęcia?</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/test-zoomu-10x-i-20x-w-vivo-x300-ultra-huawei-pura-90s-pro-max-i-oppo-find-x10-pro-max-ktory-robi-najlepsze-zdjecia"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/test-zoomu-10x-i-20x-w-vivo-x300-ultra-huawei-pura-90s-pro-max-i-oppo-find-x10-pro-max-ktory-robi-najlepsze-zdjecia</id>
    <updated>2026-11-03T11:18:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Jan Rybczyński</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;vivo X300 Ultra, Huawei Pura 90s Pro Max i OPPO Find X10 Pro Max to trzy flagowe smartfony wyposażone w teleobiektywy o rozdzielczości 200 MP. Każdy z nich oferuje optyczną stabilizację obrazu, zaawansowane przetwarzanie zdjęć i możliwość fotografowania obiektów znajdujących się w dużej odległości. Różnią się jednak konstrukcją aparatów, zakresem przybliżenia optycznego i sposobem obróbki obrazu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Tym razem skupiliśmy się na zdjęciach wykonywanych przy dużym zbliżeniu. Porównaliśmy fotografie z około dziesięciokrotnym i dwudziestokrotnym przybliżeniem, obejmujące kolorowy mural, czerwone lampiony, dach budynku oraz elewację pokrytą jesiennymi liśćmi. Takie sceny pozwalają ocenić nie tylko szczegółowość, ale także odwzorowanie kolorów, kontrast i skuteczność przetwarzania obrazu po zastosowaniu cyfrowego powiększenia.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Specyfikacja aparatów&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;vivo X300 Ultra&lt;/strong&gt; został wyposażony w główny aparat 200 MP z matrycą Sony LYTIA 901 o rozmiarze 1/1,12 cala, obiektywem 35 mm f/1.85 i optyczną stabilizacją obrazu. Aparat ultraszerokokątny ma 50 MP, ogniskową 14 mm i przysłonę f/2.0. Najważniejszy w tym porównaniu teleobiektyw oferuje 200 MP, matrycę o rozmiarze 1/1,4 cala, ogniskową 85 mm, przysłonę f/2.67 oraz stabilizację optyczną. Zestaw uzupełnia dodatkowy moduł 5 MP. System fotograficzny powstał we współpracy z firmą ZEISS.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Huawei Pura 90s Pro Max&lt;/strong&gt; korzysta z głównego aparatu 50 MP z obiektywem 24 mm, optyczną stabilizacją obrazu i fizycznie regulowaną przysłoną f/1.4–f/4.0. Aparat ultraszerokokątny ma rozdzielczość 40 MP, ogniskową 13 mm i przysłonę f/2.2. Teleobiektyw wykorzystuje matrycę 200 MP o rozmiarze 1/1,28 cala, obiektyw 89 mm f/2.6 oraz optyczną stabilizację obrazu. Zapewnia około czterokrotne zbliżenie optyczne. Za odwzorowanie kolorów odpowiada również czujnik True-to-Colour 2.0.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;OPPO Find X10 Pro Max&lt;/strong&gt; wyróżnia się trzema aparatami o rozdzielczości 200 MP. Główny ma obiektyw 24 mm f/1.5 z optyczną stabilizacją obrazu, a ultraszerokokątny oferuje pole widzenia 124 stopni i przysłonę f/2.2. Teleobiektyw 200 MP zapewnia trzykrotne przybliżenie optyczne, ma przysłonę f/2.1, autofokus i optyczną stabilizację obrazu. Zestaw uzupełnia multispektralny czujnik 3,2 MP. System fotograficzny opracowano we współpracy z firmą Hasselblad.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Najważniejsze różnice przy dużym przybliżeniu&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wszystkie trzy teleobiektywy wykorzystują matryce 200 MP, jednak ich ogniskowe i możliwości optyczne nie są identyczne.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Huawei oferuje najdłuższą ogniskową wynoszącą 89 mm, vivo ma 85 mm, a OPPO zapewnia trzykrotne przybliżenie optyczne, odpowiadające ogniskowej około 70 mm. W praktyce oznacza to, że przy dziesięciokrotnym zoomie OPPO musi zastosować większe powiększenie cyfrowe obrazu z teleobiektywu niż dwaj konkurenci.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Jest to istotne, ponieważ przy dużym przybliżeniu nawet niewielkie różnice w jakości optyki, precyzji ustawiania ostrości i przetwarzaniu obrazu stają się bardziej zauważalne. Rozdzielczość 200 MP daje duży zapas pikseli do kadrowania, ale nie gwarantuje zachowania równie wysokiej jakości przy każdym powiększeniu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Różnice dotyczą również przysłony. OPPO oferuje f/2.1, Huawei f/2.6, a vivo f/2.67. Jaśniejszy obiektyw może pomagać w trudniejszych warunkach oświetleniowych, ale o końcowym rezultacie decydują także rozmiar matrycy, stabilizacja i algorytmy przetwarzania obrazu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W porównaniu dominują kadry o ogniskowych ekwiwalentnych około 233–240 mm, czyli odpowiadających mniej więcej dziesięciokrotnemu przybliżeniu, oraz około 467–480 mm, czyli 20×.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Kolorowy mural – szczegółowość i odwzorowanie barw&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Pierwsza scena przedstawia duży, wielokolorowy mural na tle ceglanej elewacji. To dobry materiał do oceny szczegółowości, ponieważ zawiera wiele drobnych elementów, wyraźnych konturów i powierzchni pokrytych farbą o zróżnicowanej fakturze.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Najlepiej w tym porównaniu wypada vivo X300 Ultra. Telefon bardzo dobrze zachowuje nie tylko kontury poszczególnych elementów malowidła, ale także drobne nierówności powierzchni i fakturę farby. Kolory są wyraziste, czyste i dobrze od siebie oddzielone. Nawet przy dużym przybliżeniu zdjęcie zachowuje dużą ilość drobnych informacji.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Huawei również prezentuje wysoki poziom. Kolory są mocno nasycone, a obraz atrakcyjny wizualnie. Jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się powierzchni muralu można zauważyć, że część najdrobniejszych tekstur jest wygładzona. Kontury pozostają wyraźne, ale faktura malowanej powierzchni nie jest oddana z taką precyzją jak w vivo.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;OPPO przedstawia tę samą scenę w bardziej neutralny sposób. Kolorystyka jest spokojniejsza, mniej intensywna, a cały obraz ma bardziej tradycyjny, fotograficzny charakter. Niektórym użytkownikom takie podejście może odpowiadać bardziej, ponieważ zdjęcie nie wygląda na przesadnie przetworzone pod względem barw.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Jednocześnie fotografia z OPPO jest mniej efektowna od zdjęć konkurentów. Nie ma równie mocnego kontrastu kolorystycznego, a część drobnych szczegółów wygląda bardziej miękko niż w vivo.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Czerwone lampiony – trudniejsze oświetlenie&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Druga scena przedstawia czerwone lampiony zawieszone pod ciemnym zadaszeniem, na tle ceglanej ściany. Jest to bardziej wymagający kadr, ponieważ jasne fragmenty lampionów sąsiadują z głębokimi cieniami, a poszczególne powierzchnie mają bardzo różną jasność.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Tutaj ponownie najlepiej radzi sobie vivo X300 Ultra. Zdjęcie jest szczegółowe, a czerwone powierzchnie lampionów mają wyraźną strukturę. Dobrze widać drobne elementy dekoracyjne, złote zdobienia i frędzle. Również w ciemniejszych fragmentach kadru aparat zachowuje dużo informacji, nie rozmywając nadmiernie konturów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;vivo skutecznie łączy mocne, czyste kolory z wysoką szczegółowością. Czerwienie są intensywne, ale poszczególne odcienie pozostają dobrze rozróżnialne. W tym zestawieniu szczególnie dobrze widać, że aparat radzi sobie z mniej korzystnym oświetleniem.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Huawei proponuje podobnie nasycone kolory, choć z nieco inną interpretacją odcieni czerwieni. Fotografia pozostaje atrakcyjna, a zdobienia lampionów i ceglana elewacja są dobrze widoczne. Niektóre delikatne tekstury są jednak bardziej wygładzone niż w vivo, co zmniejsza wrażenie naturalnej szczegółowości.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;OPPO ponownie stawia na spokojniejszą kolorystykę. Czerwienie są mniej intensywne, a całość wygląda bardziej neutralnie. Nie jest to wada sama w sobie, ale w bezpośrednim zestawieniu z vivo i Huawei zdjęcie sprawia mniej efektowne wrażenie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Widać też różnice w sposobie odwzorowania kontrastowych elementów. vivo bardzo dobrze rozdziela drobne detale zdobień, strukturę materiału i elementy znajdujące się w cieniu. OPPO i Huawei również prezentują wysoki poziom, jednak to vivo zapewnia najlepsze połączenie szczegółowości, czystości obrazu i nasycenia kolorów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Dach budynku – przybliżenie 20× i aberracja chromatyczna&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Trzecia scena jest najbardziej wymagająca pod względem powiększenia. Zdjęcia wykonano przy ogniskowych ekwiwalentnych około 470–480 mm, czyli z wykorzystaniem mniej więcej dwudziestokrotnego zoomu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W kadrze znajduje się dach budynku, kominy, anteny, instalacje techniczne i liczne przewody. To elementy, na których bardzo łatwo zauważyć problemy z wyostrzaniem, utratą szczegółów i aberracją chromatyczną.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wszystkie trzy smartfony pozwalają uzyskać użyteczne fotografie przy tak dużym przybliżeniu. Elementy konstrukcji dachu pozostają dobrze rozpoznawalne. Różnice pojawiają się jednak w sposobie odwzorowania najdrobniejszych szczegółów i kontrastowych krawędzi.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;vivo zachowuje bardzo dobrą szczegółowość. Krawędzie metalowych konstrukcji, przewody i faktura powierzchni pozostają wyraźne, a obraz jest stosunkowo czysty. Telefon dobrze radzi sobie również z drobnymi elementami anten i instalacji.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;OPPO także wypada dobrze. Jego obraz jest nieco bardziej stonowany i miejscami mniej wyrazisty, ale zachowuje naturalny charakter. Widoczne są drobne szczegóły konstrukcji dachu, a przetwarzanie nie nadaje im przesadnie agresywnego wyglądu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Najbardziej zauważalny problem występuje w Huawei Pura 90s Pro Max. Na ciemnym przewodzie przecinającym kadr na tle jasnego nieba pojawia się wyraźna aberracja chromatyczna. Wzdłuż kontrastowej krawędzi widać fioletowe zabarwienie, silniejsze niż na odpowiadających zdjęciach z OPPO i vivo.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;To szczególnie dobry przykład, ponieważ jasne, niemal jednolite niebo pozwala łatwo dostrzec nawet niewielkie kolorowe obwódki. W tym przypadku aberracja jest na tyle wyraźna, że zwraca uwagę bez konieczności ekstremalnego powiększania obrazu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nie przekreśla to jakości teleobiektywu Huawei, który nadal zachowuje dużo szczegółów, ale pokazuje ograniczenie widoczne w konkretnych warunkach. Przy fotografowaniu cienkich, ciemnych elementów na bardzo jasnym tle vivo i OPPO radzą sobie lepiej.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Podsumowanie – vivo z najlepszą szczegółowością, OPPO z najbardziej neutralnym obrazem&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Porównanie pokazuje, że wszystkie trzy smartfony oferują bardzo duże możliwości fotografowania z wykorzystaniem teleobiektywu. Nawet przy dziesięciokrotnym i dwudziestokrotnym przybliżeniu można uzyskać szczegółowe, użyteczne fotografie, które jeszcze niedawno były poza zasięgiem większości smartfonów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Tym razem jednak różnice pomiędzy urządzeniami są bardziej jednoznaczne niż w przypadku nocnych zdjęć z głównego aparatu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;vivo X300 Ultra wypada najlepiej pod względem szczegółowości. Najskuteczniej zachowuje fakturę farby, drobne elementy konstrukcji i strukturę fotografowanych powierzchni. Bardzo dobrze poradził sobie również ze sceną w trudniejszym oświetleniu, zachowując czytelność detali oraz czyste, nasycone kolory. W tym porównaniu jest najbardziej przekonującym wyborem dla osób, którym zależy na jakości obrazu przy dużym przybliżeniu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Huawei Pura 90s Pro Max oferuje równie efektowną, intensywną kolorystykę i wysoką szczegółowość, ale nie zawsze radzi sobie z drobnymi teksturami tak dobrze jak vivo. Na jednym z ujęć pojawia się również wyraźniejsza aberracja chromatyczna. Mimo tych zastrzeżeń Huawei pozostaje bardzo mocnym telefonem do fotografowania odległych obiektów, szczególnie gdy zależy nam na atrakcyjnych kolorach bez dodatkowej edycji.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;OPPO Find X10 Pro Max wyróżnia się najbardziej neutralnym podejściem do fotografii. Kolory są spokojniejsze, obraz wygląda naturalnie i nie próbuje za wszelką cenę przyciągać uwagi. Taki styl ma swoje zalety, ale w bezpośrednim porównaniu fotografie OPPO sprawiają nieco mniej efektowne wrażenie. Brakuje im charakteru i wyrazistości, które oferują konkurenci, a pod względem zachowania najdrobniejszych detali vivo wypada lepiej.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Warto jednak podkreślić, że neutralna kolorystyka nie jest obiektywną wadą. Dla osób preferujących bardziej tradycyjny, fotograficzny obraz OPPO może być nawet atrakcyjniejszym wyborem.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Jeżeli mielibyśmy wskazać zwycięzcę tego konkretnego porównania, byłby nim vivo X300 Ultra. Jego przewaga nie polega wyłącznie na wysokiej rozdzielczości, ponieważ wszystkie trzy teleobiektywy mają po 200 MP. Decydują przede wszystkim lepiej zachowane drobne szczegóły, czystość obrazu i skuteczność fotografowania w mniej korzystnym oświetleniu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Huawei i OPPO pozostają mocnymi konkurentami, reprezentującymi dwa różne podejścia do kolorystyki. Pierwszy stawia na intensywne, przyciągające wzrok barwy, a drugi na naturalność. vivo najlepiej łączy efektowny obraz z techniczną jakością fotografii przy dużym zbliżeniu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>iPhone napędza rekordowy kwartał Apple</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/iphone-napedza-rekordowy-kwartal-apple"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/iphone-napedza-rekordowy-kwartal-apple</id>
    <updated>2026-11-03T11:05:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Wojciech Piechocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Apple &lt;/strong&gt;zakończyło IV kwartał roku obrotowego 2026 z przychodami na poziomie 114,48 mld USD, o 11,7% wyższymi niż rok wcześniej. Zysk netto wzrósł o 11,8% do 30,71 mld USD. Kwartał zakończył się 26 września 2026 r.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Marża brutto wyniosła 47,9% wobec 47,2% rok wcześniej. Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły 28 mld USD.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;iPhone dał ponad 70% wzrostu przychodów&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Przychody z iPhone’ów wzrosły o 8,56 mld USD do 57,58 mld USD. To rekord dla wrześniowego kwartału i nieco ponad połowa przychodów całego Apple.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Mac rósł najszybciej spośród kategorii sprzętowych, o 23,7%. Przychody z iPadów spadły o 10,4%, a kategoria obejmująca m.in. zegarki, słuchawki, sprzęt do domu i akcesoria skurczyła się o 7,9%. Usługi ustanowiły rekord w historii Apple z wynikiem 31,57 mld USD.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;table border="2" cellpadding="0" cellspacing="0" id="table1" width="100%"&gt;
	&lt;thead&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Przychody w mld USD&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;IV kw. 2026&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;IV kw. 2025&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Zmiana r/r&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/thead&gt;
	&lt;tbody&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;iPhone&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;57,58&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;49,03&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;+17,5%&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Mac&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;10,79&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;8,73&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;+23,7%&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;iPad&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;6,23&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;6,95&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;−10,4%&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Urządzenia ubieralne, dom i akcesoria&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;8,30&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;9,01&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;−7,9%&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Usługi&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;31,57&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;28,75&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;+9,8%&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/tbody&gt;
&lt;/table&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Największy procentowy wzrost w Wielkich Chinach&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wielkie Chiny zanotowały wzrost o 21%, najwyższy ze wszystkich regionów. Najwięcej przychodów dołożyły obie Ameryki, gdzie sprzedaż wzrosła o 4,49 mld USD. Europejski segment Apple urósł o 11,5% do 32,01 mld USD. Japonia była jedynym regionem ze spadkiem.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;table border="2" cellpadding="0" cellspacing="0" id="table2" width="100%"&gt;
	&lt;thead&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Przychody w mld USD&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;IV kw. 2026&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;IV kw. 2025&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Zmiana r/r&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/thead&gt;
	&lt;tbody&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Ameryki&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;48,68&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;44,19&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;+10,2%&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Europa&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;32,01&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;28,70&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;+11,5%&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Wielkie Chiny&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;17,54&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;14,49&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;+21,0%&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Japonia&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;6,54&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;6,64&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;−1,4%&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Pozostała część Azji i Pacyfiku&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;9,71&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;8,44&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;+15,0%&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/tbody&gt;
&lt;/table&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Rekordowy rok obrotowy&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W całym roku obrotowym Apple zwiększyło przychody o 15,1% do rekordowych 478,83 mld USD. Zysk netto wzrósł o 18% do 132,18 mld USD. Sam iPhone przyniósł 254,10 mld USD, o 21,2% więcej niż w poprzednim roku, a usługi urosły o 13% do 123,30 mld USD.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Święta w Orange dla firm - smartfony za 1 zł i duże rabaty</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/orange-rusza-ze-swiatecznymi-promocjami-firmy-maja-w-czym-wybierac"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/orange-rusza-ze-swiatecznymi-promocjami-firmy-maja-w-czym-wybierac</id>
    <updated>2026-11-03T10:33:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Maciej Zakrocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Orange &lt;/strong&gt;uruchomił świąteczne promocje dla przedsiębiorców. Firmy mogą kupić zestawy smartfonów &lt;strong&gt;z drugim urządzeniem za 1 zł + VAT&lt;/strong&gt;, otrzymać &lt;strong&gt;do 70% rabatu na kolejną kartę SIM&lt;/strong&gt; oraz skorzystać z &lt;strong&gt;internetu światłowodowego przez 12 miesięcy bez opłat abonamentowych&lt;/strong&gt;. Operator obniżył też ceny wybranych telefonów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Drugi smartfon za 1 zł + VAT&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W ofercie biznesowej dostępnych jest 5 zestawów urządzeń marek Samsung, Xiaomi i Motorola. Przy zakupie pierwszego smartfona na raty drugie urządzenie lub zestaw akcesoriów kosztuje 1 zł + VAT.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Dostępne zestawy i ceny pierwszych urządzeń:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Samsung Galaxy S26 5G 12/256 GB&lt;/strong&gt; + Samsung Galaxy A18 4/128 GB za 1 zł + VAT. Pierwszy telefon kosztuje 94 zł + VAT miesięcznie przez 36 rat w Planie Firmowym L.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Xiaomi REDMI Note 17 Pro 5G 6/256 GB&lt;/strong&gt; + Xiaomi REDMI 17 5G 4/128 GB za 1 zł + VAT. Pierwszy telefon kosztuje 40 zł + VAT miesięcznie przez 36 rat w Planie Firmowym M.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;motorola moto g77 5G 8/256 GB&lt;/strong&gt; + motorola moto g06 power 4/64 GB za 1 zł + VAT. Pierwszy telefon kosztuje 34 zł + VAT miesięcznie przez 36 rat w Planie Firmowym M.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;motorola moto g37 5G 8/256 GB&lt;/strong&gt; + motorola moto g06 power 4/64 GB za 1 zł + VAT. Pierwszy telefon kosztuje 20 zł + VAT miesięcznie przez 36 rat w Planie Firmowym S.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;motorola edge 70 fusion power 5G 12/256 GB&lt;/strong&gt; + słuchawki moto buds2 i zegarek moto watch za 1 zł + VAT. Smartfon kosztuje 50 zł + VAT miesięcznie przez 36 rat w Planie Firmowym M.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Podane raty dotyczą pierwszego urządzenia. Do kosztu zestawu należy doliczyć abonament komórkowy. Liczba urządzeń objętych promocją jest ograniczona.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Do 70% rabatu na drugą kartę SIM&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Przedsiębiorcy, którzy zamówią dwie karty SIM w takim samym Planie Firmowym M, L lub XL, mogą otrzymać rabat sięgający 70% na drugi numer.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Promocja obejmuje nowe umowy na 24 miesiące i nie dotyczy klientów przedłużających umowę. W zależności od wybranego planu operator oferuje również od 4 do 6 miesięcy abonamentu za 0 zł.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Tańsze smartfony w Cenowych smartokazjach&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Orange rozpoczął także kolejną odsłonę promocji Cenowe smartokazje dla firm. Akcja została podzielona na 3 edycje, a na stronie operatora dostępnych jest obecnie 7 modeli w obniżonych cenach.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wszystkie urządzenia są dostępne w systemie 36 rat. Ceny netto przedstawiają się następująco:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;motorola razr 70 5G 8/256 GB&lt;/strong&gt; - 64 zł + VAT miesięcznie, łącznie 2304 zł + VAT w Planie Firmowym M,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Samsung Galaxy A57 5G 8/128 GB&lt;/strong&gt; - 41 zł + VAT miesięcznie, łącznie 1476 zł + VAT w Planie Firmowym M,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Samsung Galaxy S26 Ultra 5G 12/256 GB&lt;/strong&gt; - 120 zł + VAT miesięcznie, łącznie 4320 zł + VAT w Planie Firmowym L,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Xiaomi 17T Pro 5G 12/512 GB&lt;/strong&gt; - 73 zł + VAT miesięcznie, łącznie 2628 zł + VAT w Planie Firmowym XL,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Apple iPhone 18 Pro 5G 256 GB&lt;/strong&gt; - 140 zł + VAT miesięcznie, łącznie 5040 zł + VAT w Planie Firmowym XL,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Apple iPhone 18 Pro Max 5G 256 GB&lt;/strong&gt; - 151 zł + VAT miesięcznie, łącznie 5436 zł + VAT w Planie Firmowym XL,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Samsung Galaxy A18 4/128 GB&lt;/strong&gt; - 24 zł + VAT miesięcznie, łącznie 864 zł + VAT w Planie Firmowym S.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Podane ceny obejmują wyłącznie urządzenia, bez abonamentu komórkowego. Wysokość rat zależy od wybranego Planu Firmowego.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Internet dla firm przez rok bez abonamentu&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Promocja obejmuje również Internet Firmowy ze światłowodem o prędkościach do 1 Gb/s, 2 Gb/s i 8 Gb/s.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Klienci wybierający odpowiednią ofertę z usługami dodatkowymi mogą otrzymać 12 miesięcy bez opłat abonamentowych za internet. Wśród dostępnych usług dodatkowych znajdują się wsparcie IT, stały adres IP oraz backup danych.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Orange rozwija również zasięg najszybszego światłowodu. Jak &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/orange-swiatlowod-8-gb-ukosnik-s-w-nowych-lokalizacjach-do-tego-przez-rok-za-0-zl"&gt;informowaliśmy w maju 2026 r.&lt;/a&gt;, internet o prędkości do 8 Gb/s był wówczas dostępny w 112 miejscowościach, a w jego zasięgu znajdowało się 3,1 mln gospodarstw domowych i firm.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Asystenci AI dla przedsiębiorców&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Orange oferuje również platformę Cyfrowa Firma z czterema narzędziami opartymi na sztucznej inteligencji. Są to Asystent AI, Marketer AI, Handlowiec AI i Finansista AI, które pomagają m.in. w przygotowywaniu dokumentów, obsłudze klientów, sprzedaży oraz zarządzaniu finansami.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Jak &lt;a href="https://www.gsmonline.pl/artykuly/orange-chce-sprzedawac-polskim-firmom-asystentow-ai"&gt;pisaliśmy wcześniej&lt;/a&gt;, platforma jest dostępna również dla przedsiębiorców, którzy nie korzystają z abonamentu Orange. Ceny poszczególnych narzędzi zaczynają się od 29 zł netto miesięcznie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Podstawową wersję Asystenta AI z funkcją Notatki można testować bezpłatnie do końca 2026 r. po zastosowaniu kodu rabatowego udostępnianego w Mój Orange. Od 1 stycznia 2027 r. usługa będzie kosztować 29 zł + VAT miesięcznie, chyba że użytkownik wcześniej zrezygnuje z subskrypcji.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Szczegóły promocji i ceny urządzeń znajdują się na &lt;a href="https://www.orange.pl/lp/smartfony-dla-firm-z-abonamentem"&gt;stronie Orange dla firm&lt;/a&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Orange rusza ze świąteczną ofertą na światłowód</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/orange-rusza-ze-swiateczna-oferta-na-swiatlowod"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/orange-rusza-ze-swiateczna-oferta-na-swiatlowod</id>
    <updated>2026-11-03T10:22:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Mariusz Szewczak</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Orange &lt;/strong&gt;uruchomił 3 listopada ofertę przygotowaną na okres przedświąteczny. Oprócz promocji&lt;strong&gt; &lt;a href="/artykuly/w-orange-juz-swieta-drugi-smartfon-za-1-zl-i-pieczestawow-do-wyboru"&gt;„Drugi smartfon za 1 zł”&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; oraz kolejnych abonamentów komórkowych za połowę ceny operator przygotował rabaty na internet światłowodowy i telewizję.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Klienci mogą otrzymać światłowód nawet przez 12 miesięcy bez abonamentu oraz dostęp do Amazon Prime na 2 lata w prezencie.&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W ramach świątecznej promocji Orange Światłowód Pro klienci, którzy zdecydują się na nowy internet o prędkości&lt;strong&gt; do 1 Gb/s lub wyższej, nie zapłacą za abonament przez pierwsze 12 miesięcy&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Zniżki za łączenie usług&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Dodatkowe oszczędności przewidziano dla osób łączących usługi. Klienci posiadający abonament komórkowy Orange otrzymają &lt;strong&gt;rabat w wysokości 20 zł miesięcznie&lt;/strong&gt;. Jeśli będzie to ich pierwszy abonament komórkowy u operatora, zyskają &lt;strong&gt;dodatkowe 20 zł zniżki miesięcznie przez 24 miesiące&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;230 kanałów TV i światłowód za 69,99 zł miesięcznie&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Orange przygotował również promocję dla klientów zainteresowanych internetem i telewizją.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W ramach świątecznej oferty można otrzymać światłowód o prędkości &lt;strong&gt;do 300 Mb/s oraz pakiet obejmujący łącznie 230 kanałów telewizyjnych&lt;/strong&gt; za &lt;strong&gt;69,99 zł miesięcznie przez pierwsze 12 miesięcy&lt;/strong&gt;, po uwzględnieniu rabatów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Od 13. do 24. miesiąca łączna opłata za internet i telewizję wzrośnie do 115 zł miesięcznie. Obie usługi oferowane są na podstawie osobnych umów zawieranych na 24 miesiące.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Dodatkowym prezentem dla klientów wybierających pakiet &lt;strong&gt;Extra TV&lt;/strong&gt; jest dostęp do &lt;strong&gt;Amazon Prime przez 2 lata bez dodatkowych opłat&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;br /&gt;
&lt;strong&gt;Dodatkowe opłaty za sprzęt&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt;&lt;br /&gt;
Do podanych cen należy doliczyć opłatę za wypożyczenie urządzeń. Od pierwszego miesiąca wynosi ona:&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;4,99 zł miesięcznie za modem,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;dodatkowe 4,99 zł miesięcznie za dekoder w przypadku oferty z telewizją.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Oznacza to, że łączny miesięczny koszt pakietu światłowodu i telewizji wraz z wypożyczeniem obu urządzeń wynosi 79,97 zł przez pierwsze 12 miesięcy, a następnie 124,98 zł od 13. do 24. miesiąca.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>W Orange już święta - drugi smartfon za 1 zł i pięć zestawów do wyboru</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/w-orange-juz-swieta-drugi-smartfon-za-1-zl-i-pieczestawow-do-wyboru"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/w-orange-juz-swieta-drugi-smartfon-za-1-zl-i-pieczestawow-do-wyboru</id>
    <updated>2026-11-03T10:21:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Maciej Zakrocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Orange &lt;/strong&gt;uruchomił świąteczną promocję, w której do wybranych smartfonów można dokupić drugi telefon za 1 zł. Operator przygotował 5 zestawów urządzeń &lt;strong&gt;Samsunga&lt;/strong&gt;, &lt;strong&gt;Xiaomi&lt;/strong&gt; i &lt;strong&gt;Motoroli&lt;/strong&gt;. Klienci mogą również wybrać zestaw z akcesoriami &lt;strong&gt;Motoroli &lt;/strong&gt;oraz skorzystać z rabatu 50% na kolejny abonament komórkowy.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Promocja jest dostępna przy zawarciu lub przedłużeniu umowy abonamentowej na 24 miesiące z wybranym planem. Urządzenia są sprzedawane na 36 rat 0%.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Drugi smartfon za 1 zł - zestawy i ceny&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W świątecznej ofercie znalazło się 5 zestawów:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;motorola moto g77 5G + motorola moto g06 power 4/64 GB za 1 zł&lt;/strong&gt; - w Planie M zestaw kosztuje 1513 zł (1 zł na start i 36 rat po 42 zł),&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Xiaomi REDMI Note 17 Pro 5G 6/256 GB + Xiaomi REDMI 17 LTE 4/128 GB za 1 zł&lt;/strong&gt; - w Planie M zestaw kosztuje 1801 zł (1 zł na start i 36 rat po 50 zł),&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Samsung Galaxy S26 5G 12/256 GB + Samsung Galaxy A18 4/128 GB za 1 zł&lt;/strong&gt; - w Planie M zestaw kosztuje 4213 zł (1 zł na start i 36 rat po 117 zł),&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;motorola moto g37 power 5G 4/64 GB + motorola moto g06 power 4/64 GB za 1 zł&lt;/strong&gt; - cena całkowita zależy od wybranego planu,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;motorola edge 70 fusion power 5G 12/256 GB + słuchawki moto buds2 i zegarek motorola moto watch za 1 zł&lt;/strong&gt; - w Planie L zestaw kosztuje 2197 zł (1 zł na start i 36 rat po 61 zł).&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Podane ceny dotyczą urządzeń i nie obejmują opłat za abonament. Wysokość rat może różnić się w zależności od wybranego planu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Warto zwrócić uwagę, że umowa abonamentowa trwa 24 miesiące, natomiast urządzenia są spłacane przez 36 miesięcy. Oznacza to, że po zakończeniu dwuletniej umowy klient może mieć jeszcze 12 rat do zapłacenia.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Drugi abonament Orange o połowę taniej&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Orange przygotował również ofertę dla osób korzystających z kilku numerów. Klienci mający Plan M lub L mogą dokupić kolejny abonament w tym samym planie z rabatem 50%.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Przy uwzględnieniu wymaganych rabatów miesięczne opłaty wyglądają następująco:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Dwa Plany M - 120 zł miesięcznie&lt;/strong&gt; zamiast 160 zł,&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Dwa Plany L - 150 zł miesięcznie&lt;/strong&gt; zamiast 200 zł.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Ceny nie uwzględniają rat za urządzenia. Warunkiem skorzystania z promocji jest zawarcie nowej umowy na kolejny numer na 24 miesiące. Podane kwoty zawierają rabaty za zgody marketingowe, e-fakturę oraz rabat odbierany co miesiąc w Mój Orange.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Od 25. miesiąca opłaty za nowe abonamenty mają wzrastać o 5 zł miesięcznie każdego roku.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Orange już wcześniej oferował drugi telefon za 1 zł&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Podobna promocja była dostępna w Orange w listopadzie 2025 roku. Operator przygotował wówczas &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/drugi-telefon-za-1-zl-i-bon-1000-zl"&gt;zestawy z drugim smartfonem za 1 zł&lt;/a&gt;, obejmujące urządzenia Xiaomi, Motoroli i Honora.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W czerwcu 2026 roku Orange oferował także &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/kupujesz-jednego-samsunga-drugi-telefon-dostajesz-gratis"&gt;Samsunga Galaxy A36 w prezencie&lt;/a&gt; przy zakupie wybranych modeli z serii Galaxy S26. Dodatkowy telefon można było odebrać w ramach programu Samsung Members.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Jeden z modeli dostępnych w obecnej promocji, &lt;a href="https://www.gsmonline.pl/artykuly/test-redmi-note-17-pro-5g-genialna-bateria-i-wyglad-ale-to-nie-jest-telefon-dla-graczy"&gt;REDMI Note 17 Pro 5G, przetestowaliśmy już na GSMonline.pl&lt;/a&gt;. Jego największymi zaletami okazały się akumulator o pojemności 8340 mAh i ekran AMOLED 120 Hz. Słabszymi stronami są wydajność graficzna oraz brak nagrywania filmów w 4K.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Liczba urządzeń w świątecznej promocji jest ograniczona. Aktualne ceny zestawów i szczegółowe warunki można sprawdzić na &lt;a href="https://www.orange.pl/lp/promocje-abonament-komorkowy"&gt;stronie Orange&lt;/a&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Samsung jest pierwszy, ale to Apple zgarnia największe pieniądze</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/samsung-jest-pierwszy-ale-to-apple-zgarnia-najwieksze-pieniadze"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/samsung-jest-pierwszy-ale-to-apple-zgarnia-najwieksze-pieniadze</id>
    <updated>2026-11-03T09:49:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Maciej Zakrocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Globalny rynek smartfonów przynosi producentom coraz większe przychody, mimo spadku liczby dostarczanych urządzeń. Według najnowszego raportu &lt;strong&gt;Counterpoint Research&lt;/strong&gt; w III kwartale 2026 r. przychody branży wzrosły o 3% rok do roku, osiągając 114 mld dolarów. Jednocześnie dostawy smartfonów spadły aż o 19%.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Za wzrost przychodów odpowiadają przede wszystkim wyższe ceny telefonów i większy udział modeli premium. Średnia hurtowa cena sprzedaży smartfona (ASP) wzrosła o 27% rok do roku, do rekordowych 442 dolarów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;To kontynuacja trendu z poprzedniego kwartału. Jak &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/rynek-smartfonow-zarabia-rekordowo-mimo-spadku-dostaw-apple-zgarnia-niemal-polowe-przychodow"&gt;informowaliśmy wcześniej&lt;/a&gt;, w II kwartale 2026 r. globalne przychody rynku wyniosły 109 mld dolarów, a średnia cena smartfona osiągnęła 400 dolarów. W ciągu kolejnego kwartału zwiększyła się więc o 42 dolary.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Apple odpowiada już za połowę przychodów rynku&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Apple osiągnęło najwyższe w historii przychody dla III kwartału kalendarzowego. Wzrosły one o 17% rok do roku, a udział firmy w globalnych przychodach ze sprzedaży smartfonów zwiększył się z 44% do 50%.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Średnia cena sprzedaży iPhone'a wzrosła o 19%, z 870 do 1031 dolarów. Apple jest jedyną marką z pierwszej piątki, której średnia cena przekracza 1000 dolarów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Na wynik wpłynęły utrzymujące się zainteresowanie serią iPhone 17 oraz rozpoczęcie sprzedaży modeli iPhone 18 Pro. Znaczenie miały również wyższe ceny nowych urządzeń, brak podstawowego iPhone'a 18 podczas wrześniowej premiery i podwyżki cen starszych modeli.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Zmiany są widoczne także w Polsce. Po wrześniowej premierze Apple &lt;a href="https://www.gsmonline.pl/artykuly/apple-podwyzszyl-ceny-starych-iphonow"&gt;podniosło ceny podstawowych wersji kilku starszych iPhone'ów o 500 zł&lt;/a&gt;. Nowe iPhone'y 18 Pro i 18 Pro Max kosztują natomiast odpowiednio od 6299 i 6799 zł. Najdroższy &lt;a href="https://www.gsmonline.pl/artykuly/iphone-18-pro-i-18-pro-max-drozeja-ceny-dochodza-do-12-799-zl"&gt;wariant Pro Max został wyceniony na 12 799 zł&lt;/a&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Mimo spadków na całym rynku liczba dostarczonych iPhone'ów pozostała na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego. Apple odpowiadało za 21% globalnych dostaw smartfonów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Samsung dostarcza najwięcej smartfonów na świecie&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Samsung utrzymał pozycję lidera pod względem liczby dostarczanych urządzeń z udziałem wynoszącym 22%. Pod względem przychodów firma zajęła jednak drugie miejsce z udziałem 19%.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Przychody Samsunga wzrosły o 14% rok do roku, a średnia cena sprzedaży smartfona zwiększyła się o 21%, z 304 do 367 dolarów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Na wyniki wpłynęły podwyżki cen popularnej serii Galaxy A oraz większy udział droższych modeli Galaxy S26 Ultra i Galaxy Z Fold8.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wzrost zainteresowania składanymi smartfonami potwierdzają również dane z Europy. Jak &lt;a href="https://www.gsmonline.pl/artykuly/skladane-smartfony-sprzedaja-sie-coraz-lepiej-nowa-seria-mocno-przyspieszyla"&gt;informował Samsung we wrześniu&lt;/a&gt;, łączna sprzedaż Galaxy Z Fold8 i Fold8 Ultra była o 50% wyższa niż w przypadku poprzedniej generacji Galaxy Z Fold7.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Xiaomi utrzymuje przychody, OPPO i vivo tracą&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Pozostałe marki z pierwszej piątki również podniosły średnie ceny smartfonów, ale nie wszystkim udało się zrekompensować spadek liczby dostarczanych urządzeń.&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Xiaomi&lt;/strong&gt; - 6% udziału w globalnych przychodach. Przychody pozostały na poziomie sprzed roku, a średnia cena sprzedaży wzrosła ze 148 do 210 dolarów. Firma koncentruje się na droższych urządzeniach, w tym serii Redmi Note 15 i Xiaomi 17T.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;OPPO&lt;/strong&gt; - 5% udziału w przychodach. Przychody spadły o 26% rok do roku, mimo wzrostu średniej ceny sprzedaży z 221 do 267 dolarów. Producent ogranicza działalność na mniej istotnych rynkach i koncentruje się na bardziej dochodowych modelach.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;vivo&lt;/strong&gt; - 4% udziału w przychodach. Przychody zmniejszyły się o 22%, a średnia cena sprzedaży wzrosła z 220 do 258 dolarów. Większy udział w sprzedaży miały droższe urządzenia, w tym modele z serii vivo S60 5G, V70 i X300.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;W raporcie Counterpoint Research wyniki OPPO obejmują również marki OnePlus i realme.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Ceny smartfonów będą nadal rosły&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Według analityków Counterpoint Research głównym problemem branży pozostają rosnące koszty pamięci. Producenci podnoszą ceny urządzeń, ograniczają liczbę mniej opłacalnych wariantów i coraz częściej koncentrują się na droższych modelach. Wyższe przychody nie muszą więc oznaczać większych zysków, ponieważ rosną również koszty produkcji.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Najbardziej zagrożone są najtańsze smartfony. Według &lt;a href="https://www.gsmonline.pl/artykuly/tanie-smartfony-moga-zniknac-z-rynku"&gt;osobnej, wcześniejszej prognozy Counterpoint Research&lt;/a&gt; globalne dostawy urządzeń kosztujących mniej niż 200 dolarów mogą do 2030 r. spaść o około 40% względem 2025 r. Oznaczałoby to ponad 230 mln takich smartfonów mniej rocznie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Analitycy przewidują, że w IV kwartale 2026 r. spadek dostaw będzie większy niż wzrost średnich cen, co doprowadzi do zmniejszenia przychodów całego rynku. Mimo to w całym 2026 r. globalne przychody powinny być wyższe niż rok wcześniej.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W 2027 r. wysokie koszty pamięci nadal będą powodować podwyżki cen smartfonów, a dostawy mają ponownie spaść, choć wolniej niż w 2026 r. Poprawa sytuacji kosztowej spodziewana jest dopiero w 2028 r. Nie musi jednak oznaczać tańszych telefonów, ponieważ producenci mogą przeznaczyć oszczędności na ulepszenia urządzeń.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Odkurzanie i mopowanie za 799 zł</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/odkurzanie-i-mopowanie-za-799-zl"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/odkurzanie-i-mopowanie-za-799-zl</id>
    <updated>2026-11-03T09:47:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Maciej Zakrocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;TP-Link wprowadza do sprzedaży w Polsce robota sprzątającego Tapo RV30 Max Plus Gen 2.&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Druga generacja urządzenia oferuje ponad dwukrotnie większą siłę ssania niż poprzednik, system przycinania zaplątanych włosów oraz bardziej kompaktową stację automatycznie opróżniającą pojemnik na kurz. Robot odkurza, mopuje i kosztuje&lt;strong&gt; 799 zł.&lt;/strong&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Większa moc i mniej zaplątanych włosów&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Tapo RV30 Max Plus Gen 2 oferuje siłę ssania do 13 000 Pa, podczas gdy poprzednia generacja osiągała 5300 Pa. Użytkownik może wybierać spośród 5 poziomów mocy.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nowa szczotka została wyposażona w system aktywnego przycinania zaplątanych włosów, który ogranicza konieczność ich ręcznego usuwania. Wydłużona szczotka boczna pomaga zbierać zabrudzenia wzdłuż ścian, przy meblach i w narożnikach. Rozwiązania te mają być szczególnie przydatne w domach ze zwierzętami.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Za nawigację odpowiada system dToF LiDAR nowej generacji, który umożliwia wykrywanie i omijanie przeszkód. Dodatkowy czujnik pomaga ograniczyć ryzyko utknięcia robota.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Najważniejsze funkcje związane z poruszaniem się po domu:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;Zapisywanie map maksymalnie 4 pięter.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Pokonywanie progów o wysokości do 18 mm.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Automatyczne wykrywanie dywanów i zwiększanie na nich siły ssania.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Poziom hałasu 52 dB w trybie cichym.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Odkurzanie i mopowanie do 150 minut&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Robot łączy odkurzanie z mopowaniem. Użytkownik może regulować przepływ wody na 3 poziomach, a pojemniki na wodę i kurz mają po 300 ml pojemności.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Akumulator 2600 mAh zapewnia do 150 minut pracy na jednym ładowaniu. Według producenta podczas mopowania urządzenie może działać do 142 minut i wyczyścić powierzchnię do 100 m².&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Automatyczne opróżnianie nawet przez 90 dni&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Po zakończeniu sprzątania Tapo RV30 Max Plus Gen 2 wraca do stacji dokującej, która automatycznie opróżnia pojemnik na kurz. Stacja wykorzystuje siłę ssania 17 000 Pa i jednorazowy worek o pojemności 3,3 litra.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Według TP-Link worek może wystarczyć nawet na 90 dni odkurzania bez konieczności wymiany. Rzeczywisty czas zależy od ilości zabrudzeń i częstotliwości sprzątania.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Stacja ma wymiary 285 × 175 × 228 mm i jest mniejsza od konstrukcji stosowanej w pierwszej generacji. Dzięki temu łatwiej znaleźć dla niej miejsce w niewielkim pomieszczeniu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;TP-Link rozwija również bardziej zaawansowane roboty sprzątające. Podczas tegorocznych targów IFA producent &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/nowe-wi-fi-nadchodzi-tp-link-pokazal-sprzet-nowej-generacji"&gt;zaprezentował Tapo RV50 Pro Omni&lt;/a&gt;, który oferuje siłę ssania 35 000 Pa, dwa pady mopujące oraz stację automatycznie myjącą mopy wodą o temperaturze do 70°C i suszącą je ciepłym powietrzem. W tańszym RV30 Max Plus Gen 2 stacja odpowiada za opróżnianie kurzu, ale nie myje ani nie suszy mopa.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Sterowanie z aplikacji, Matter i Alexa+&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Robotem można zarządzać za pomocą aplikacji Tapo, która umożliwia:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;Ustalanie harmonogramów sprzątania.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Wybieranie konkretnych pomieszczeń.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Tworzenie wirtualnych ścian i stref zabronionych.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Ustawianie indywidualnych parametrów sprzątania dla poszczególnych pokoi.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Urządzenie obsługuje standard Matter, ułatwiający integrację ze sprzętem innych producentów. TP-Link informuje również o współpracy z Alexa+ i możliwości sterowania głosowego przy użyciu dużych modeli językowych (LLM), które pozwalają wydawać polecenia w bardziej naturalny sposób.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Robot został także wyposażony w filtr HEPA.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Cena i dostępność w Polsce&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;TP-Link Tapo RV30 Max Plus Gen 2&lt;/strong&gt; jest dostępny w sklepie Media Expert w cenie&lt;strong&gt; 799 zł&lt;/strong&gt;. Urządzenie zostało objęte&lt;strong&gt; 2-letnią gwarancją producenta&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Kamera GoPro MAX 360 kosztuje teraz mniej niż 700 zł</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/kamera-gopro-max-360-kosztuje-teraz-mniej-niz-700-zl"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/kamera-gopro-max-360-kosztuje-teraz-mniej-niz-700-zl</id>
    <updated>2026-11-03T08:47:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Mariusz Szewczak</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;W sklepie &lt;a href="https://www.ibood.com/pl/s-pl/o/gopro-max-2025-360-action-cam-5-6k-hypersmoothh/3458090?ibx_origin=h&amp;amp;ibx_tag=mainDeals"&gt;iBOOD&lt;/a&gt; wystartowała jednodniowa promocja na kamerę sportową GoPro MAX 360. Urządzenie można kupić za 652,99 zł.&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Według iBOOD sugerowana cena detaliczna producenta wynosi 1748,62 zł. Oznacza to obniżkę o 1095,63 zł. Do promocyjnej ceny trzeba doliczyć &lt;strong&gt;29,95 zł za wysyłkę&lt;/strong&gt;, co daje łącznie &lt;strong&gt;682,94 zł&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Dla porównania, w porównywarce Ceneo ten sam model jest oferowany za &lt;strong&gt;840,57&lt;/strong&gt; zł przez &lt;strong&gt;Amazon&lt;/strong&gt;. Oferta iBOOD jest więc tańsza o 157,63 zł, uwzględniając koszt dostawy w iBOOD.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Nagrywanie 360° w rozdzielczości 5,6K&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;GoPro MAX 360 to kamera sportowa wyposażona w dwa obiektywy, które pozwalają rejestrować obraz 360° w rozdzielczości 5,6K. Dzięki temu użytkownik może wybrać odpowiedni kadr dopiero po zakończeniu nagrywania.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Aplikacja GoPro Quik umożliwia przekształcanie materiałów 360° w tradycyjne filmy 4K. Funkcja Reframe pozwala zmieniać perspektywę i proporcje obrazu, a inteligentne śledzenie obiektów pomaga utrzymać wybrany motyw w centrum kadru.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Kamera oferuje również stabilizację Max HyperSmooth, funkcję Horizon Lock utrzymującą poziom horyzontu oraz sześć mikrofonów rejestrujących dźwięk przestrzenny. Dostępny jest także tryb HERO, umożliwiający nagrywanie jednym obiektywem w rozdzielczości 1440p.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;GoPro MAX jest wodoszczelna do głębokości 5 metrów, choć producent nie zaleca wykorzystywania jej do nagrywania pod wodą. Urządzenie wyposażono w akumulator Enduro o pojemności 1600 mAh, ekran dotykowy, GPS, Wi-Fi, Bluetooth oraz złącze USB-C.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W zestawie znajdują się m.in. akumulator, uchwyt montażowy, osłony obiektywów, etui i przewód USB-C.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;a href="http://www.ibood.com/pl/s-pl/o/gopro-max-2025-360-action-cam-5-6k-hypersmoothh/3458090?ibx_origin=h&amp;amp;ibx_tag=mainDeals"&gt;&lt;strong&gt;Promocja iBOOD obowiązuje wyłącznie dziś, 3 listopada 2026 roku, do końca dnia lub do wyczerpania zapasów.&lt;/strong&gt;&lt;/a&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Tańsza alternatywa dla nowych kamer 360°&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;GoPro MAX 360 w wersji z 2025 roku to odświeżona konstrukcja, której pierwowzór zadebiutował w 2019 roku. W międzyczasie konkurencja znacznie rozwinęła możliwości nagrywania obrazu 360°. Przykładem jest &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/jest-insta360-x5-kosztuje-prawie-3-tysiace-zlotych"&gt;Insta360 X5&lt;/a&gt;, która oferuje nagrywanie w rozdzielczości 8K.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Jeszcze większe możliwości ma nowsza Insta360 X6, która nagrywa obraz 360° w 8K przy 50 kl./s. Kamera kosztuje standardowo 3149 zł, choć zdarzają się promocje. Szczegółowo opisaliśmy jej możliwości w naszym &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/test-insta360-x6-to-najlepsza-kamera-360"&gt;teście Insta360 X6&lt;/a&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Disney+ za 25 zł miesięcznie</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/disney-plus-za-25-zl-miesiecznie"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/disney-plus-za-25-zl-miesiecznie</id>
    <updated>2026-11-03T08:29:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Mariusz Szewczak</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Disney+&lt;/strong&gt;, &lt;a href="/artykuly/disney-plus-zmienia-oferte-w-polsce"&gt;zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami&lt;/a&gt;, rozszerzył ofertę w Polsce o nowy plan &lt;strong&gt;Standard z reklamami&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Abonament kosztuje 24,99 zł miesięcznie i jest najtańszym wariantem subskrypcji platformy.&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Informacje o nowym pakiecie pojawiły się już w oficjalnym cenniku Disney+.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Plan Standard z reklamami pozwala oglądać filmy i seriale w rozdzielczości &lt;strong&gt;Full HD (1080p) na dwóch urządzeniach jednocześnie&lt;/strong&gt;. Obsługuje również dźwięk w jakości do &lt;strong&gt;5.1&lt;/strong&gt;. W zamian za niższą opłatę użytkownicy muszą zaakceptować reklamy.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W przeciwieństwie do droższych abonamentów nowy wariant nie oferuje możliwości pobierania materiałów do oglądania offline.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Ile kosztuje Disney+ w Polsce?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W oficjalnym cenniku platformy dostępne są trzy plany:&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;table border="2" cellpadding="0" cellspacing="0" id="table1" width="100%"&gt;
	&lt;tbody&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Plan&lt;/span&gt;&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Cena miesięczna&lt;/span&gt;&lt;/th&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;Standard z reklamami&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;24,99 zł&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;Standard&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;34,99 zł&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;Premium&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;59,99 zł&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/tbody&gt;
&lt;/table&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Plan Standard&lt;/strong&gt; oferuje jakość Full HD, dwa jednoczesne strumienie oraz możliwość pobierania materiałów na maksymalnie 10 urządzeń.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Premium &lt;/strong&gt;zapewnia obraz w rozdzielczości do 4K UHD z HDR, dźwięk Dolby Atmos oraz możliwość oglądania na czterech urządzeniach jednocześnie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;TVN Media zajmie się sprzedażą reklam&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Za sprzedaż reklam Disney+ w Polsce odpowiada TVN Media. Firma podpisała umowę z Disney Advertising, na mocy której została wyłącznym przedstawicielem reklamowym platformy na polskim rynku.  Biblioteka Disney+ obejmuje produkcje marek Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic oraz Hulu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Jakie inne platformy streamingowe w Polsce oferują abonament z reklamami?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Disney+ nie jest pierwszym serwisem streamingowym w Polsce, który oferuje tańszą subskrypcję w zamian za wyświetlanie reklam. Podobne rozwiązania są już dostępne w &lt;strong&gt;HBO Max&lt;/strong&gt;, &lt;strong&gt;SkyShowtime &lt;/strong&gt;i &lt;strong&gt;Playerze&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Ceny abonamentów z reklamami wyglądają następująco:&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;table border="2" cellpadding="0" cellspacing="0" id="table2" width="100%"&gt;
	&lt;tbody&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Platforma&lt;/span&gt;&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Cena&lt;/span&gt;&lt;/th&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;Player&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;15 zł / 30 dni&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;Disney+&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;24,99 zł / mies.&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;SkyShowtime&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;24,99 zł / mies.&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;HBO Max&lt;/td&gt;
			&lt;td style="text-align: center;"&gt;29,99 zł / mies.&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/tbody&gt;
&lt;/table&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W przypadku SkyShowtime można również wykupić abonament roczny za 199,99 zł, co odpowiada około 16,67 zł miesięcznie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W Polsce &lt;strong&gt;Amazon Prime Video&lt;/strong&gt; jest dostępny w ramach abonamentu &lt;strong&gt;Amazon Prime&lt;/strong&gt;, który kosztuje 15,50 zł miesięcznie lub 69 zł rocznie, czyli równowartość 5,75 zł miesięcznie. Amazon nie oferuje w Polsce osobnego, tańszego pakietu z reklamami, takiego jak Disney+ czy HBO Max. Abonament obejmuje również korzyści zakupowe w sklepie Amazon.pl.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Netflix &lt;/strong&gt;nie oferuje jeszcze w Polsce abonamentu z reklamami. Wprowadzenie takiego wariantu zaplanowano na 1 marca 2027 r.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Plus robi niespodziankę i zaczyna wyłączać 3G już teraz</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/plus-robi-niespodzianke-i-zaczyna-wylaczac-3g-juz-teraz"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/plus-robi-niespodzianke-i-zaczyna-wylaczac-3g-juz-teraz</id>
    <updated>2026-11-02T22:41:57+01:00</updated>
    <author>
      <name>Wojciech Piechocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt;Plus zaktualizował informacje o wyłączaniu sieci 3G. Pierwsze wyłączenia są planowane już na listopad 2026 r. i obejmą gminy Bydgoszcz i Białystok oraz powiat białobrzeski. W pozostałej części kraju stopniowe wygaszanie tej technologii ma rozpocząć się od stycznia 2027 r.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;To zmiana względem wcześniejszych zapowiedzi. W komunikacie z 5 maja 2026 r., &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/plus-wylacza-3g"&gt;który opisywaliśmy na GSMONLINE.PL&lt;/a&gt;, operator wskazywał grudzień 2026 r. jako początek wyłączania 3G. Taki sam termin pojawiał się jeszcze we wrześniowym poradniku Plusa. Obecny plan przewiduje wcześniejszy start na 3 wybranych obszarach i rozszerzenie prac po Nowym Roku.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Operator wyjaśnia, że rozpoczęcie modernizacji na mniejszym obszarze pozwoli lepiej przygotować się do działań w pozostałej części Polski. Nie podał w tej informacji konkretnych dni wyłączeń ani terminu zakończenia całego procesu.&lt;/p&gt;

&lt;h3&gt;&lt;strong&gt;Co oznacza wyłączenie 3G&lt;/strong&gt;&lt;/h3&gt;

&lt;p&gt;Częstotliwości wykorzystywane obecnie przez 3G mają posłużyć rozwojowi 4G/LTE i 5G. Plus zapowiada dzięki temu efektywniejsze wykorzystanie pasma oraz szybszy i stabilniejszy internet mobilny.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Operator potwierdza, że po wyłączeniu 3G rozmowy i SMS-y pozostaną dostępne również dla użytkowników telefonów lub kart SIM bez obsługi LTE. W takim przypadku będą realizowane przez sieć 2G. Przygotowania wymagają przede wszystkim urządzenia, które do transmisji danych wykorzystują 3G i nie obsługują nowszych technologii.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Do korzystania z internetu w nowszej sieci wystarczy telefon z LTE. Dla rozmów w 4G potrzebna jest dodatkowo obsługa VoLTE, czyli połączeń głosowych przez LTE. Pozwala ona szybciej zestawiać połączenia i jednocześnie rozmawiać oraz korzystać z szybkiej transmisji danych. Zakup telefonu z 5G nie jest konieczny.&lt;/p&gt;

&lt;h3&gt;&lt;strong&gt;Jak sprawdzić telefon i kartę SIM&lt;/strong&gt;&lt;/h3&gt;

&lt;p&gt;Plus udostępnia bezpłatny test. Z telefonu, który chcemy zweryfikować, należy wysłać SMS o treści SPRAWDZAM na numer 80909. Wiadomość zwrotna poinformuje, czy urządzenie oraz karta SIM obsługują 4G/LTE. Osobno warto sprawdzić działanie VoLTE i ustawienia preferowanego typu sieci.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Kartę SIM bez obsługi LTE można bezpłatnie wymienić w punkcie sprzedaży Plusa, zachowując dotychczasowy numer. Jeżeli telefon jest zgodny z LTE, przed jego wymianą warto sprawdzić ustawienia i dostępne aktualizacje oprogramowania.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Zmiana dotyczy także starszych routerów, modemów, lokalizatorów i systemów alarmowych z kartą SIM. W ich przypadku trzeba zweryfikować obsługiwane technologie, a w razie wątpliwości skontaktować się z dostawcą urządzenia lub usługi.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Motorola Signature 27 zadebiutuje już 5 listopada</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/motorola-signature-27-zadebiutuje-juz-5-listopada"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/motorola-signature-27-zadebiutuje-juz-5-listopada</id>
    <updated>2026-11-02T21:49:31+01:00</updated>
    <author>
      <name>Wojciech Piechocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt;Motorola przygotowuje pełną premierę smartfonu Signature 27 w norweskim Tromsø. Szczegółowe informacje o urządzeniu zostaną ujawnione 5 listopada o godzinie 14:00 czasu polskiego. Telefon został już wstępnie pokazany podczas Snapdragon Summit, a kolejne parametry poznaliśmy dzięki przedpremierowemu materiałowi Danny’ego Wingeta, przygotowanemu we współpracy z producentem.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Signature 27 jest drugą generacją najbardziej prestiżowej serii Motoroli. Liczba w nazwie odnosi się do 2027 r., choć urządzenie trafi na rynek jeszcze w 2026 r. Najważniejsze zapowiedziane zmiany obejmują procesor, ekran, aparaty i nagłośnienie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Smartfon otrzyma Snapdragona 8 Elite Extreme Gen 6, wykonanego w procesie technologicznym 2 nm. Układ będzie współpracować z 16 GB RAM LPDDR5X oraz pamięcią UFS 4.1 o pojemności do 1 TB. Za odprowadzanie ciepła odpowiada system ArcticMesh, wykorzystujący ciekły metal, siatkę miedzianą, żel termiczny z dodatkiem diamentów i przeprojektowaną komorę parową 3D. Według Motoroli komora jest o 40% większa niż w poprzedniej generacji.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Jednym z wyróżników telefonu będzie wyświetlacz Extreme AMOLED Duo o przekątnej 6,8 cala. To panel Tandem OLED z technologią LTPO, odświeżaniem do 120 Hz i obsługą Dolby Vision. W przedpremierowym pokazie podano maksymalną jasność sięgającą 12 000 nitów. Nie przedstawiono jeszcze szczegółowych warunków pomiaru tej wartości.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W aparacie głównym znajdzie się matryca Sony LYTIA 910 o rozdzielczości 50 MP z technologią LOFIC, która ma poprawiać rejestrowanie scen o dużej rozpiętości tonalnej. Towarzyszą jej peryskopowy teleobiektyw 200 MP oraz aparat ultraszerokokątny 50 MP. Super Zoom Pro pozwoli uzyskać powiększenie do 100× z wykorzystaniem generatywnej AI. Dokładnego powiększenia optycznego nowego teleobiektywu jeszcze nie ujawniono.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Dodatkową nowością jest dedykowany Action Sensor, który ma pomagać w fotografowaniu szybko poruszających się obiektów. W materiale Wingeta pokazano zdjęcia jadącego rowerzysty oraz wirującego bączka. Funkcja może zainteresować osoby fotografujące dzieci, zwierzęta czy sport, ale jej skuteczność trzeba będzie sprawdzić na finalnym oprogramowaniu. Producent nie podał jeszcze szczegółowych parametrów tego czujnika.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Signature 27 umożliwi nagrywanie filmów 8K przy 30 klatkach na sekundę. Motorola zapowiada również Video Enhancement Engine, wykorzystujący AI do korygowania kolorów, ekspozycji oraz jasnych i ciemnych partii obrazu podczas filmowania. Stabilizację programową Qualcomma połączono z układem optycznym o zakresie 3,5°. Dostępny będzie także tryb Dual Capture, pozwalający wykorzystać aparat przedni i tylny podczas nagrywania.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Obudowa połączy aluminium klasy lotniczej z elementami ceramicznymi. Do wyboru będą kolory PANTONE Coal Smoke i PANTONE Capulet Olive, różniące się również fakturą wykończenia. Coal Smoke otrzyma strukturę Tactical Weave inspirowaną wzornictwem motoryzacyjnym i odzieżą sportową, natomiast oliwkowy wariant będzie miał delikatniejsze wykończenie inspirowane tkaniną. Na lewym boku znajdzie się osobny przycisk AI.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Za dźwięk z 2 głośników odpowiada współpraca z Bang &amp; Olufsen. Telefon będzie działał pod kontrolą Androida 17. Motorola deklaruje 7 aktualizacji systemu operacyjnego i do 7 lat poprawek bezpieczeństwa. Zapowiedź obejmuje również funkcje Google Gemini, w tym tworzenie materiałów wideo z Gemini Omni i muzyki z Lyria. Ich dostępność będzie zależeć od rynku, języka i warunków usług Google.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W porównaniu z pierwszą Motorolą Signature najważniejsze różnice wyglądają następująco:&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;table border="1" cellpadding="0"&gt;
	&lt;tbody&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p align="center"&gt;&lt;strong&gt;Element&lt;/strong&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p align="center"&gt;&lt;strong&gt;Motorola Signature&lt;/strong&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p align="center"&gt;&lt;strong&gt;Motorola Signature 27&lt;/strong&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Procesor&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Snapdragon 8 Gen 5, 3 nm&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Snapdragon 8 Elite Extreme Gen 6, 2 nm&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Wyświetlacz&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;6,8 cala Extreme AMOLED, LTPO, do 165 Hz&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;6,8 cala Extreme AMOLED Duo, Tandem OLED, LTPO, do 120 Hz&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Deklarowana maksymalna jasność&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;6200 nitów&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;12 000 nitów&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Aparat główny&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Sony LYTIA 828, 50 MP&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Sony LYTIA 910, 50 MP, LOFIC&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Teleobiektyw&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Sony LYTIA 600, 50 MP, zoom optyczny 3×&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Peryskopowy, 200 MP, nieujawniony zoom optyczny&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Aparat ultraszerokokątny&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;50 MP&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;50 MP&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Dodatkowy czujnik do zdjęć ruchu&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Bez dedykowanego Action Sensora&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Action Sensor&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Partner audio&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Bose&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Bang &amp; Olufsen&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;System na starcie&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Android 16&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p&gt;Android 17&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/tbody&gt;
&lt;/table&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Zmiana ekranu oznacza zatem zastosowanie technologii Tandem OLED i wyższą deklarowaną jasność, ale jednocześnie niższe maksymalne odświeżanie: 120 zamiast 165 Hz. Sam zoom do 100×, nagrywanie 8K, chłodzenie ArcticMesh oraz wieloletnie wsparcie były już dostępne w pierwszej generacji. Nowościami są przede wszystkim inne matryce aparatów, teleobiektyw 200 MP, Action Sensor oraz nowa platforma procesorowa.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Na premierę pozostają informacje o baterii, ładowaniu, wymiarach, masie, pełnej specyfikacji aparatu przedniego oraz cenach i wariantach dostępnych w Polsce. Pierwsza Signature ma akumulator 5200 mAh i obsługuje ładowanie przewodowe 90 W oraz bezprzewodowe 50 W. Dopiero pełna prezentacja pokaże, jak pod tym względem zmieni się następca.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>T-Mobile Polska połączy się</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/t-mobile-polska-polaczy-sie"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/t-mobile-polska-polaczy-sie</id>
    <updated>2026-11-02T18:57:48+01:00</updated>
    <author>
      <name>Wojciech Piechocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt;T-Mobile Polska rozpoczął proces połączenia z T-Mobile Polska Business Solutions. W jednej organizacji mają zostać zintegrowane kompetencje telekomunikacyjne i informatyczne obu spółek, wykorzystywane w obsłudze przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W wyniku połączenia T-Mobile Polska przejmie całość praw i obowiązków T-Mobile Polska Business Solutions i stanie się stroną zawartych przez tę spółkę umów. Operator zapewnia, że dla klientów zostanie zachowana ciągłość współpracy. Obowiązujące umowy, ich warunki oraz opiekunowie pozostaną bez zmian.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Integracja ma połączyć skalę działalności, infrastrukturę i bazę klientów T-Mobile Polska ze specjalistycznym doświadczeniem Business Solutions. Obejmuje ono usługi ICT, integrację systemów, cyberbezpieczeństwo, rozwiązania chmurowe i realizację złożonych projektów technologicznych.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Według operatora wspólna struktura pozwoli uprościć sposób działania i usprawnić podejmowanie decyzji. Klienci mają otrzymać szersze portfolio usług telekomunikacyjnych i ICT od jednego dostawcy, działającego według spójnych standardów obsługi, bezpieczeństwa i odpowiedzialności.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;T-Mobile wskazuje również na rosnące wymagania regulacyjne wobec przedsiębiorstw i instytucji, w tym wynikające z dyrektywy NIS2 oraz rozporządzenia DORA. Połączone kompetencje mają ułatwiać klientom dostosowanie się do tych wymogów.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Planowana integracja jest kolejnym etapem dotychczasowej współpracy obu spółek i rozwoju oferty T-Mobile dla biznesu.&lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Telewizja Vectry na nowej platformie</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/telewizja-vectry-na-nowej-platformie"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/telewizja-vectry-na-nowej-platformie</id>
    <updated>2026-11-02T18:45:26+01:00</updated>
    <author>
      <name>Wojciech Piechocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt;ADB poinformowało o komercyjnym wdrożeniu w Vectrze hybrydowych usług telewizyjnych opartych na platformie Graphyne. Rozwiązanie łączy tradycyjne kanały telewizyjne, treści na żądanie i aplikacje streamingowe. Obejmuje dekodery Vectra 4K BOX oraz Vectra 4K BOX PVR.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Platforma zapewnia wspólny interfejs i zarządzanie usługami dla obu urządzeń. Dekodery zaprojektowano do obsługi telewizji kablowej DVB-C, IPTV oraz usług OTT dostarczanych przez internet. Dostępność poszczególnych sposobów odbioru zależy od infrastruktury i oferty operatora.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Vectra 4K BOX jest podstawowym modelem przeznaczonym do oglądania kanałów na żywo oraz korzystania z funkcji internetowych. Wersja Vectra 4K BOX PVR rozszerza te możliwości o lokalne nagrywanie. Ma wbudowany dysk o pojemności 1 TB, na którym użytkownicy mogą zapisywać programy i oglądać je później.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Współpraca obu firm trwa od wielu lat. Według ADB obecne wdrożenie pozwala Vectrze rozwijać różne warianty oferty telewizyjnej na wspólnej platformie, od podstawowego odbioru kanałów po usługi z nagrywaniem i dostępem do treści online.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;O rozbudowie funkcji tych dekoderów informowaliśmy na GSMONLINE.PL już 6 października. Vectra udostępniła wówczas aktualizację zapewniającą dostęp do Netflixa, Disney+, biblioteki VOD oraz funkcji Catch-up TV i Restart TV. Pierwsza pozwala wracać do programów wyemitowanych w ciągu ostatnich 7 dni, a druga uruchamiać wybrane audycje od początku.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Podstawowe funkcje odbioru telewizji kablowej działają również bez internetu. Połączenie z siecią jest potrzebne do korzystania z dodatkowych usług online. Obecni abonenci mogą je aktywować, wybierając odpowiedni baner na ekranie startowym dekodera i wykonując wyświetlane instrukcje. Nowym klientom funkcje internetowe są udostępniane podczas instalacji. Oba modele są dostępne dla nowych i dotychczasowych klientów Vectry.&lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Play żegna się z usługą po niemal 20 latach</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/play-zegna-sie-z-usluga-po-niemal-20-latach"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/play-zegna-sie-z-usluga-po-niemal-20-latach</id>
    <updated>2026-11-02T16:02:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Maciej Zakrocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Play &lt;/strong&gt;kończy działanie usługi&lt;strong&gt; Muzyka na czekanie&lt;/strong&gt;, która była dostępna w sieci niemal od początku jej działalności. &lt;strong&gt;Od 2 listopada 2026 r. &lt;/strong&gt;nie można już jej aktywować. Dotychczasowi użytkownicy zachowają dostęp jeszcze przez ograniczony czas, zależny od rodzaju oferty.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Operator poinformował o odwołaniu regulaminu usługi Muzyka na czekanie. Rozwiązanie pozwalało zastąpić standardowy sygnał oczekiwania na połączenie wybranym utworem muzycznym. Osoby dzwoniące do użytkownika słyszały muzykę aż do momentu odebrania telefonu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Kiedy Play wyłączy Muzykę na czekanie?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Usługa aktywowana przed 2 listopada pozostanie dostępna przez określony czas:&lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Abonenci&lt;/strong&gt; - do końca bieżącego okresu rozliczeniowego.&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;Abonenci ofert Mix oraz Użytkownicy&lt;/strong&gt; - do 30 listopada 2026 r.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt;Po upływie wskazanych terminów usługa zostanie automatycznie dezaktywowana. Nie będzie konieczne jej samodzielne wyłączanie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Muzyka na czekanie działała w Play od 2007 roku&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Historia usługi sięga początków działalności operatora. Już w kwietniu 2007 roku &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/wind-w-play"&gt;informowaliśmy o wdrożeniu Muzyki na czekanie przez Wind Telecom&lt;/a&gt;. Firma dostarczyła platformę umożliwiającą odtwarzanie utworów osobom oczekującym na połączenie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W 2008 roku, przy okazji wprowadzenia taryf One Play, &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/one-play-nowe-taryfy-w-sieci-play"&gt;usługa kosztowała 2 zł miesięcznie&lt;/a&gt;. Nie pobierano opłaty aktywacyjnej, a pierwszy niepełny i pierwszy pełny okres rozliczeniowy były bezpłatne.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Muzyka na czekanie była również wykorzystywana do promocji premier muzycznych. W kwietniu 2008 roku Play &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/%2C%2Chard-candy-madonny-na-wylacznosc-w-play"&gt;udostępnił na wyłączność utwory z albumu Hard Candy Madonny&lt;/a&gt;. Klienci mogli ustawić między innymi piosenkę 4 Minutes jako muzykę słyszaną przez osoby dzwoniące.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Usługa była przedmiotem interwencji UOKiK&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W 2022 roku &lt;strong&gt;Muzyka na czekanie&lt;/strong&gt; znalazła się także wśród dodatkowo płatnych usług Play objętych &lt;a href="https://gsmonline.pl/artykuly/uokik-netia-orange-play-oplata-za-dodatkowe-uslugi-reklamacja"&gt;decyzją UOKiK dotyczącą zasad ich aktywowania&lt;/a&gt;. Urząd zwracał uwagę na konieczność uzyskiwania wyraźnej zgody klientów na usługi generujące dodatkowe opłaty.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Obecny komunikat Play nie wskazuje przyczyn zakończenia działania Muzyki na czekanie ani nie łączy tej decyzji z wcześniejszą interwencją UOKiK.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Nawet 6 miesięcy z Apple TV za darmo</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/nawet-6-miesiecy-z-apple-tv-za-darmo"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/nawet-6-miesiecy-z-apple-tv-za-darmo</id>
    <updated>2026-11-02T14:23:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Mariusz Szewczak</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Vectra &lt;/strong&gt;wprowadziła do swojej oferty serwis streamingowy &lt;strong&gt;Apple TV.&lt;/strong&gt; Nowi i obecni klienci operatora mogą otrzymać dostęp do platformy nawet na 6 miesięcy za 0 zł. Dostępne są również pakiety łączące &lt;strong&gt;Apple TV&lt;/strong&gt; z &lt;strong&gt;Netflixem&lt;/strong&gt;, &lt;strong&gt;Disney+&lt;/strong&gt;, &lt;strong&gt;HBO Max&lt;/strong&gt;, &lt;strong&gt;Eleven Sports&lt;/strong&gt; i &lt;strong&gt;FilmBox+&lt;/strong&gt;. Promocje obowiązują &lt;strong&gt;do 31 stycznia 2027 roku&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Apple TV przez 6 miesięcy za 0 zł&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Z promocji mogą skorzystać nowi klienci zamawiający telewizję, internet stacjonarny lub telefonię stacjonarną. Oferta obejmuje również obecnych abonentów, którzy przedłużą umowę, dokupią kolejną usługę lub przejdą na wyższy pakiet.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Przez pierwsze&lt;strong&gt; 6 miesięcy Apple TV będzie dostępne bez dodatkowych opłat&lt;/strong&gt;. Od 7. miesiąca abonament wyniesie 34,99 zł miesięcznie. Oferta wymaga podpisania umowy na 23 miesiące.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Dostępny jest także wariant bez zobowiązania. Pierwszy miesiąc korzystania z Apple TV kosztuje 0 zł, a każdy kolejny 34,99 zł.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Apple TV z innymi serwisami już od 35 zł&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Vectra przygotowała również pakiety łączące Apple TV z dodatkowymi usługami.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Apple TV&lt;/strong&gt; z&lt;strong&gt; Eleven Sports&lt;/strong&gt; lub &lt;strong&gt;FilmBox+&lt;/strong&gt; kosztuje &lt;strong&gt;35 zł miesięcznie&lt;/strong&gt; przez 23 miesiące. Po zakończeniu okresu zobowiązania cena wzrasta do 40 zł miesięcznie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W ofercie są również pakiety obejmujące &lt;strong&gt;Apple TV&lt;/strong&gt;, drugi serwis streamingowy (&lt;strong&gt;Netflix, Disney+ lub HBO Max&lt;/strong&gt;) oraz&lt;strong&gt; Eleven Sports&lt;/strong&gt; albo &lt;strong&gt;FilmBox+&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Ich cena wynosi:&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;&lt;strong&gt;35 zł miesięcznie przez pierwsze 12 miesięcy dla obecnych klientów lub 6 miesięcy dla nowych.&lt;/strong&gt;&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;79,99 zł miesięcznie po zakończeniu okresu promocyjnego.&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W obu przypadkach obowiązuje &lt;strong&gt;23-miesięczny&lt;/strong&gt; okres zobowiązania.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Internet, telewizja i Apple TV od 70 zł miesięcznie&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nowi klienci mogą również wybrać pakiety łączące internet stacjonarny, telewizję i Apple TV. Przez &lt;strong&gt;pierwsze cztery miesiące każdy z nich kosztuje 70 zł miesięcznie&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;table border="2" cellpadding="0" cellspacing="0" id="table1" width="100%"&gt;
	&lt;tbody&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Pakiet&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Pierwsze 4 miesiące&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Od 5. miesiąca&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Internet 300 Mb/s + TV Srebrna (72 kanały) + Apple TV&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;70 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;89,98 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Internet 600 Mb/s + TV Złota (128 kanałów) + Apple TV&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;70 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;109,98 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Internet 1 Gb/s + TV Platynowa + Apple TV&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;70 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;139,98 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/tbody&gt;
&lt;/table&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wszystkie pakiety wymagają umowy na &lt;strong&gt;23 miesiące&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Apple TV bez urządzeń Apple&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Klienci Vectry nie muszą posiadać iPhone'a, iPada ani Apple TV 4K, aby korzystać z serwisu. Platforma działa także na urządzeniach z Androidem, w tym na dekoderze Vectra TV Smart 4K Box.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Opłaty za streaming są doliczane do faktury operatora, a podczas zamawiania usługi nie trzeba podawać danych karty płatniczej. Osoby posiadające już subskrypcję Apple TV mogą przenieść rozliczenia do Vectry. Do aktywacji wymagane jest konto Apple.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W bibliotece Apple TV znajdują się m.in. seriale Kulawe konie, Silos, Pluribus, Ted Lasso oraz Znajomi i sąsiedzi. Dostępne są również filmy F1: Film z Bradem Pittem i Mayday z Ryanem Reynoldsem.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wszystkie opisane promocje obowiązują &lt;strong&gt;do&lt;/strong&gt;&lt;strong&gt; 31 stycznia 2027 roku&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Kampania reklamowa nowej usługi&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wprowadzeniu Apple TV do oferty Vectry towarzyszy ogólnopolska kampania reklamowa. Za przygotowanie kreacji odpowiada agencja Molecular, a za zakup mediów – Starcom.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Test Changan Deepal S07 – elektryczne 218 KM za 204 tysiące złotych</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/test-changan-deepal-s07-elektryczne-218-km-za-204-tysiace-zlotych"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/test-changan-deepal-s07-elektryczne-218-km-za-204-tysiace-zlotych</id>
    <updated>2026-11-02T14:12:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Wojciech Piechocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Changan i Deepal to nazwy, które wielu polskim kierowcom nadal niewiele mówią. Warto więc zacząć od krótkiego przedstawienia producenta. &lt;a href="https://www.globalchangan.com/aboutus.html"&gt;Changan&lt;/a&gt; jest dużym chińskim koncernem motoryzacyjnym z siedzibą w Chongqing, mającym ponad 40 lat doświadczenia w produkcji samochodów. W grudniu 2025 roku grupa świętowała wyprodukowanie 30-milionowego pojazdu. W jej portfolio znajdują się między innymi marki Changan, Deepal i Avatr, a do przedsięwzięć realizowanych z zagranicznymi partnerami należą Changan Ford oraz Changan Mazda.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Deepal jest jedną z marek koncernu skupionych na samochodach z napędami zelektryfikowanymi. &lt;a href="https://newsroom.changaneurope.com/a-new-chapter-for-changan-as-brand-officially-launches-in-poland"&gt;Oficjalny debiut Changana w Polsce&lt;/a&gt; odbył się 7 maja 2026 roku, a S07 znalazł się wśród modeli otwierających ofertę. Producent podkreśla też europejski udział w rozwoju samochodu, z centrum stylistycznym w Turynie i zapleczem badawczo-rozwojowym w Birmingham.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Testowany Changan Deepal S07 jest elektrycznym SUV-em z napędem na tylną oś, silnikiem o mocy 218 KM i akumulatorem o pojemności 79,97 kWh brutto. Katalogowo kosztuje &lt;a href="https://changan-polska.pl/dokumenty/price_list/deepal-s07_2026_2026"&gt;204 900 zł&lt;/a&gt;. Przy takim poziomie cenowym nowa marka musi przekonywać zarówno wyposażeniem, jak i dopracowaniem codziennej obsługi. S07 robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, a podczas jazdy potwierdza kilka istotnych zalet. Ma jednak również ograniczenia, które trudno pominąć przy podejmowaniu decyzji o zakupie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Wygląd i obsługa nadwozia&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;S07 jest naszym zdaniem bardzo ładnym samochodem. Najlepiej wypada przód z nisko poprowadzoną linią maski, wąskimi światłami i agresywnie narysowanym zderzakiem. Nadwozie ma wyrazisty charakter, a szeroka i stosunkowo niska sylwetka nadaje mu sportowych proporcji. To jeden z tych modeli, przy których wygląd rzeczywiście może być ważnym argumentem zakupowym.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Samochód mierzy 4750 mm długości, 1930 mm szerokości i 1625 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2900 mm. Z rozłożonymi lusterkami szerokość rośnie do 2152 mm, więc w garażu i na wąskich miejscach parkingowych trzeba brać pod uwagę jego gabaryty. W manewrowaniu bardzo pomagają kamery.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Do efektownej sylwetki pasują bezramkowe szyby i chowane klamki, ale właśnie klamki są jednym z elementów, które w codziennym użytkowaniu potrafią irytować. Podobnie nie przekonuje nas dziwny w formie kluczyk.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Oświetlenie jest w pełni LED-owe i obejmuje automatyczną obsługę świateł drogowych. W wyposażeniu brakuje jednak reflektorów matrycowych. Przy cenie przekraczającej 200 000 zł jest to odczuwalny brak, szczególnie że lista innych dodatków jest bardzo długa.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Miękkie materiały i dobrze wyposażona kabina&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wnętrze podoba się podobnie jak nadwozie. Miękkie materiały, duże powierzchnie tapicerowane i minimalistyczna deska rozdzielcza tworzą przyjemne otoczenie. Wykończenie dobrze odpowiada komfortowemu charakterowi auta, a duży podłokietnik dodatkowo wzmacnia poczucie wygody.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wyposażenie jest rozbudowane. Przednie fotele mają ogrzewanie i wentylację, kierownica jest podgrzewana, a fotel kierowcy oferuje pamięć ustawień. Producent podaje regulację fotela w 6 kierunkach oraz podparcia lędźwiowego w 4. Fotel pasażera ma regulację elektryczną w 4 kierunkach. W samochodzie znajdziemy też pompę ciepła i klimatyzowany schowek w podłokietniku.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Bardzo dobrze oceniamy klimatyzację. Pracuje cicho, co pasuje do ogólnego charakteru samochodu i ma duże znaczenie w elektryku, w którym hałaśliwy nawiew szybko stałby się jednym z najbardziej słyszalnych elementów kabiny.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Jednym z najprzyjemniejszych elementów wnętrza jest duży szklany dach o powierzchni 1,9 m². Dobrze doświetla kabinę i potęguje wrażenie przestrzeni. Ma elektrycznie sterowaną roletę, dzięki czemu można ograniczyć dopływ światła bez rezygnowania z zalet przeszklonego dachu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Słabiej wypada oświetlenie ambientowe - jest dosyć mało intensywne.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Odchylany ekran i HUD zamiast licznika&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Centralny ekran o przekątnej 15,6 cala potrafi ustawiać się w stronę kierowcy lub pasażera. Bardzo nam się to rozwiązanie podoba. Ruchomy wyświetlacz jest efektowny, a możliwość dopasowania jego położenia do osoby, która z niego korzysta, ma również sens użytkowy. W kabinie opartej na jednym dużym ekranie takie rozwiązanie jest przydatniejsze niż kolejna dekoracyjna animacja.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Przed kierowcą nie ma tradycyjnego zestawu wskaźników ani osobnego niewielkiego wyświetlacza. Jego rolę przejmuje HUD, pokazujący informacje na przedniej szybie. Czasami brak klasycznego licznika jest utrudnieniem i wymaga zmiany przyzwyczajeń. Ogólnie jednak oceniamy ten pomysł dobrze. Podstawowe dane znajdują się w polu widzenia kierowcy, co ogranicza konieczność spoglądania na środkowy tablet.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Multimedia oparto na układzie Qualcomm 8155. Testowany egzemplarz miał 12 GB RAM, 128 GB pamięci masowej i Deepal OS 2.5.2. Samochód obsługuje bezprzewodowo Apple CarPlay oraz Android Auto. Są również aplikacje Spotify i Amazon Music, nawigacja online oraz aktualizacje OTA. Wyposażenie obejmuje ładowarkę indukcyjną telefonu o deklarowanej mocy do 40 W.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Cała koncepcja obsługi jest mocno oparta na ekranie. Ważną zaletą jest dolny pasek, który pozostaje widoczny i zapewnia dostęp do podstawowych funkcji. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem opuszczać aktualnie używanego widoku, żeby dotrzeć do części ustawień klimatyzacji. Są również osobne skróty do funkcji samochodu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nie usuwa to jednak wszystkich problemów ergonomicznych. Najlepszym przykładem jest tylna wycieraczka obsługiwana z tabletu. W czynnościach wykonywanych podczas jazdy prosty przełącznik nadal ma dużą przewagę. Podobnie regulacja lusterek i zmiana części ustawień samochodu wymagają wejścia do interfejsu centralnego. Połączenie dużego ekranu z większą liczbą tradycyjnych elementów sterujących byłoby wygodniejsze.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Menu samochodu jest dostępne po polsku, natomiast w testowanej wersji lista języków asystenta głosowego obejmowała angielski, niemiecki i chiński.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;System audio ma 14 głośników i gra dobrze. Ciekawym dodatkiem są głośniki w zagłówku kierowcy, do których można kierować rozmowy telefoniczne i komunikaty nawigacyjne.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Dużo miejsca i wyjątkowo przydatny frunk&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Z tyłu jest przestronnie, a długi rozstaw osi przekłada się na dużą ilość miejsca dla pasażerów. Do dyspozycji mają oni nawiewy oraz panel pozwalający sterować klimatyzacją, roletą dachu i ustawieniem przedniego fotela pasażera. Dzięki temu część funkcji można obsłużyć bez angażowania kierowcy.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Tylny bagażnik ma deklarowane 510 l. Jest spory, ale jednocześnie dość płaski. Przy pakowaniu liczy się więc również wysokość przedmiotów i kształt przestrzeni pod opadającą tylną częścią nadwozia. Po złożeniu tylnej kanapy producent podaje 1385 l.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Bardzo mocnym punktem jest przedni bagażnik o pojemności 125 l. To naprawdę duży frunk, który pozwala sensownie rozdzielić przewożone rzeczy i znaleźć osobne miejsce na przewody do ładowania lub mniejsze torby. W codziennym użytkowaniu jest to jedna z najbardziej praktycznych cech S07. W połączeniu z tylnym bagażnikiem daje sporo możliwości organizacji bagażu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Przy rodzinnych wyjazdach trzeba jednak zwrócić uwagę na masę. Katalogowa masa własna wynosi 2073 kg, a dopuszczalna masa całkowita 2490 kg. Różnica to zaledwie 417 kg.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Opcjonalny hak pozwala ciągnąć przyczepę z hamulcem o masie do 1500 kg, a dopuszczalne obciążenie dachu wynosi 75 kg.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Cisza i komfort są najważniejsze&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Największą zaletą S07 podczas jazdy jest bardzo dobre wyciszenie. Samochód jest cichy, a połączenie tego z komfortowym zawieszeniem i spokojnie pracującą klimatyzacją tworzy bardzo przyjemne warunki podróżowania.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Zawieszenie zestrojono na komfort. Przełączanie trybów jazdy nie zmienia jego charakteru, ponieważ w testowanej odmianie nie ma regulowanej elektronicznie twardości amortyzatorów. Ustawienia dotyczą między innymi reakcji przyspieszenia, siły wspomagania kierownicy i odzyskiwania energii. Wybranie trybu Sport nie zmienia więc S07 w twardo zawieszony samochód sportowy.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Na tylnej osi pracuje silnik o mocy 160 kW, czyli około 218 KM, i momencie obrotowym 320 Nm. Według producenta przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 7,9 s, a prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. To osiągi odpowiednie do codziennego użytkowania, choć agresywny wygląd nadwozia może budować większe oczekiwania. Przy masie przekraczającej 2 tony S07 nie należy do szczególnie mocnych elektrycznych SUV-ów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W polskiej ofercie tej odmiany brakuje napędu 4x4. Szkoda, bo przy takim poziomie cenowym część klientów będzie oczekiwać możliwości wyboru obu napędzanych osi. To ograniczenie gamy trzeba uwzględnić, jeżeli samochód ma służyć również do regularnych wyjazdów w trudniejsze warunki.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Rekuperację można ustawić na kilka sposobów, w tym dopasować jej intensywność. Mniej przyjemna jest obsługa Auto Hold. Aby funkcja podtrzymała zatrzymanie, trzeba wyraźnie mocniej wcisnąć pedał hamulca.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Bardzo dobre kamery i słaby asystent pasa&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;System kamer jest bardzo dobry i należy do mocnych stron samochodu. Przy szerokim nadwoziu ma to realne znaczenie podczas parkowania i manewrowania. Widok dookoła auta oraz wizualizacja przestrzeni pod nadwoziem pozwalają łatwiej ocenić położenie samochodu. Ta ostatnia funkcja wykorzystuje obrazy z kamer i nie oznacza osobnej kamery obserwującej na żywo podwozie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Znacznie gorzej oceniamy utrzymywanie samochodu na pasie ruchu. W naszym teście działało słabo i jest jednym z wyraźnie niedopracowanych elementów S07. Po samochodzie w tej cenie oczekujemy bardziej przekonującego wsparcia kierowcy. Sama obecność rozbudowanego pakietu asystentów na liście wyposażenia nie wystarcza, jeżeli jedna z ważniejszych funkcji nie sprawdza się podczas jazdy.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Samochód ma także adaptacyjny tempomat, automatyczne hamowanie awaryjne, monitoring martwego pola i ostrzeganie o ruchu poprzecznym podczas cofania.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Osobny temat to otwieranie drzwi od środka przyciskiem. Podczas zwykłego użytkowania działa to przyjemnie i pasuje do nowoczesnej kabiny. Mamy jednak zastrzeżenia do intuicyjności takiego rozwiązania w sytuacji awaryjnej. Instrukcja opisuje mechaniczne uchwyty we wszystkich 4 drzwiach, umieszczone pod pokrywami pod podłokietnikami. Ich odnalezienie i użycie wymagają wiedzy o samochodzie. Wolelibyśmy, żeby awaryjny sposób otwierania był bardziej oczywisty również dla pasażera, który wsiada do S07 pierwszy raz.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Rozsądne zużycie w mieście i wolne ładowanie&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Podczas naszej jazdy miejskiej zużycie energii wynosiło około 16 kWh/100 km. To dobry wynik jak na duży i ciężki samochód z takim wyposażeniem. Producent deklaruje 475 km zasięgu WLTP i homologacyjne zużycie 18,6 kWh/100 km. Miejskiego odczytu nie należy jednak traktować jako obietnicy identycznego zużycia podczas szybkiej jazdy w trasie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Akumulator NCM ma pojemność 79,97 kWh brutto. Największy problem tej wersji ujawnia się przy uzupełnianiu energii. Maksymalna moc ładowania DC to tylko 93 kW. Producent podaje 48 minut na przejście od 10 do 80% oraz 35 minut od 30 do 80%. Przy samochodzie kosztującym ponad 200 000 zł taki wynik rozczarowuje.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Ładowanie prądem przemiennym ma moc maksymalną 11 kW. Taka wartość nadaje się do nocnego uzupełniania energii przy domowym wallboksie, choć nie wykorzystamy pełnych możliwości publicznego punktu AC o mocy 22 kW. S07 ma więc więcej sensu dla osoby z własnym ładowaniem niż dla kierowcy często uzależnionego od szybkich stacji w trasie. Dodatkową funkcją jest V2L o mocy do 6 kW, pozwalające zasilać urządzenia zewnętrzne przez odpowiedni adapter.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W lipcu 2026 roku Changan &lt;a href="https://newsroom.changaneurope.com/the-updated-changan-deepal-s07-my26-delivers-fast-charging-of-up-to-200-kw"&gt;ogłosił w Hiszpanii zmodernizowany S07 MY26 Max&lt;/a&gt;, z akumulatorem LFP, silnikiem 190 kW i ładowaniem do 200 kW. Opisywany tutaj samochód oraz polski cennik dotyczą wariantu 160 kW z limitem 93 kW.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Cena, wyposażenie i gwarancja&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Za 204 900 zł otrzymujemy bardzo bogato wyposażony samochód. Większość atrakcyjnych elementów, które opisaliśmy, jest w standardzie, w tym szklany dach z roletą, kamery, HUD, 14 głośników, pompa ciepła, wentylacja foteli i podgrzewana kierownica. Koła 20-calowe kosztują dodatkowo 2500 zł, a elektrycznie składany hak 4500 zł. Standardowo samochód stoi na kołach 19-calowych.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Mimo długiej listy dodatków cenę uważamy za wysoką. Brakuje napędu 4x4 i reflektorów matrycowych, ładowanie DC jest wolne, a działanie asystenta pasa wymaga poprawy. Do tego Changan dopiero buduje w Polsce swoją rozpoznawalność i zaufanie klientów. Przy takiej kwocie kupujący będzie porównywał ofertę z dobrze znanymi modelami.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Ciekawy punkt odniesienia znajduje się również w tej samej marce. Mniejszy &lt;a href="https://changan-polska.pl/dokumenty/price_list/deepal-s05_2026_2026"&gt;Deepal S05 Max AWD kosztuje katalogowo 187 900 zł&lt;/a&gt;, ma napęd 4x4 i ładowanie DC do 200 kW. Jest innym samochodem pod względem gabarytów i konfiguracji, ale pokazuje, że dopłata do S07 nie przynosi automatycznie lepszych parametrów napędu i ładowania. Wybór większego modelu musi więc wynikać przede wszystkim z jego przestrzeni, wyglądu i komfortu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Mocnym argumentem są długie gwarancje. Podstawowa gwarancja na pojazd wynosi 7 lat lub 160 000 km, na akumulator trakcyjny 8 lat lub 200 000 km, a gwarancja na perforację nadwozia trwa 12 lat. To ważny element oferty producenta rozpoczynającego działalność na naszym rynku.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Podsumowanie&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Changan Deepal S07 ma kilka zalet, które docenia się już podczas pierwszej jazdy. Jest bardzo ładny, ma przyjemnie wykończone wnętrze, dużo miejsca, świetny szklany dach i wyjątkowo przydatny przedni bagażnik. Do tego dochodzą cisza, komfortowe zawieszenie, bardzo dobra klimatyzacja, dobre audio i kamery.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Po dłuższym kontakcie coraz większe znaczenie mają jednak drobiazgi obsługi i ograniczenia techniczne. Klamki, tylna wycieraczka na ekranie i sposób aktywowania Auto Hold wymagają dopracowania. Słabo działa utrzymywanie pasa, a wybór wersji nie obejmuje napędu 4x4. Najpoważniejszym problemem pozostaje ładowanie DC do 93 kW.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Najwięcej sensu S07 ma jako wygodny samochód rodzinny ładowany głównie w domu. Przy częstych dalekich podróżach jego możliwości uzupełniania energii będą istotnym ograniczeniem. Cena 204 900 zł sprawia, że trudno uznać go za oczywistą okazję. Komfort, wygląd i wyposażenie dają mu mocne argumenty, ale do bardziej przekonującej oferty potrzebne byłyby szybsze ładowanie, lepiej działające wspomaganie jazdy i korzystniejsza cena.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Zalety&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;Bardzo atrakcyjny wygląd nadwozia, szczególnie przodu&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Przyjemne wnętrze z miękkimi materiałami i bogatym wyposażeniem&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Bardzo dobre wyciszenie i komfortowe zawieszenie&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Cicha klimatyzacja oraz pompa ciepła w standardzie&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Bardzo dobre kamery i dobre audio z 14 głośnikami&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Odchylany ekran, HUD i stale widoczny dolny pasek obsługi&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Duży szklany dach z elektryczną roletą&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Przestronny drugi rząd i duży frunk 125 l&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Długie gwarancje&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Wady&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;ul&gt;
	&lt;li&gt;Wolne ładowanie DC do 93 kW&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Słabe działanie utrzymywania pasa ruchu&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Wysoka cena przy niewielkiej rozpoznawalności marki w Polsce&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Brak wersji 4x4 i reflektorów matrycowych&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Niewygodne klamki zewnętrzne i nietypowy kluczyk&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Obsługa tylnej wycieraczki oraz wielu innych funkcji z ekranu&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Auto Hold wymagający mocnego naciśnięcia hamulca&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Mały katalogowy zapas do dopuszczalnej masy całkowitej&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Płaski tylny bagażnik i mało intensywne oświetlenie ambientowe&lt;/li&gt;
	&lt;li&gt;Mało oczywisty dostęp do mechanicznego otwierania awaryjnego drzwi&lt;/li&gt;
&lt;/ul&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Najważniejsze dane techniczne:&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;div&gt; &lt;/div&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Internet, telewizja i streamingi za 0 zł </title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/internet-telewizja-i-streamingi-za-0-zl"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/internet-telewizja-i-streamingi-za-0-zl</id>
    <updated>2026-11-02T14:10:44+01:00</updated>
    <author>
      <name>Mariusz Szewczak</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt;Podgląd Edycja strony Dodaj treść Strona WWW Bazy danych więcej... 3 Ustawienia Dodawanie treści Artykuł Ustawienia Tytuł Internet, telewizję i streamingi za 0 zł Skrót Zawartość&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Netia &lt;/strong&gt;uruchomiła promocję z okazji&lt;strong&gt; Black Weeks&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Klienci mogą korzystać ze światłowodu o prędkości do 1 lub 2 Gb/s, telewizji oraz serwisów Amazon Prime i SkyShowtime przez pierwsze 6 miesięcy za 0 zł.&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Oferta obowiązuje&lt;strong&gt; od 2 listopada 2026 roku do 8 stycznia 2027 roku&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Promocja obejmuje usługi światłowodowe dostępne we własnej sieci Netii. W cenie abonamentu klienci otrzymują pakiet telewizyjny XS z 30 kanałami dostępnymi w aplikacji Netia GO, a także dostęp do Amazon Prime i SkyShowtime.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Amazon Prime zapewnia m.in. dostęp do Prime Video, gier w Prime Gaming, grania w chmurze Amazon Luna oraz darmowych dostaw na Amazon.pl.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Ile kosztuje światłowód Netii w promocji?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Umowa zawierana jest na 24 miesiące. Przez pierwsze pół roku abonament wynosi 0 zł, a od siódmego miesiąca obowiązują następujące opłaty:&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;table border="2" cellpadding="0" cellspacing="0" id="table1" width="100%"&gt;
	&lt;tbody&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Pakiet&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Pierwsze 6 miesięcy&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
			&lt;th style="text-align: center; background-color: rgb(255, 0, 0);"&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;&lt;span style="color:#FFFFFF;"&gt;Od 7. do 24. miesiąca&lt;/span&gt;&lt;/p&gt;
			&lt;/th&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Internet do 1 Gb/s + TV XS + streamingi&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;0 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;85 zł/mies.&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
		&lt;tr&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;Internet do 2 Gb/s + TV XS + streamingi&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;0 zł&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
			&lt;td&gt;
			&lt;p style="text-align: center;"&gt;100 zł/mies.&lt;/p&gt;
			&lt;/td&gt;
		&lt;/tr&gt;
	&lt;/tbody&gt;
&lt;/table&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Podane ceny uwzględniają rabaty. Po zakończeniu dwuletniej umowy cena internetu wzrośnie o 20 zł miesięcznie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W zestawie z internetem do 2 Gb/s Netia udostępnia bez dodatkowych opłat router z Wi-Fi 7. W przypadku łącza do 1 Gb/s klienci otrzymują router z Wi-Fi 6.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Oferta obejmuje również możliwość dokupienia jednego z trzech pakietów telewizyjnych SML 4K z dekoderem. Także w tym przypadku przez pierwsze 6 miesięcy abonament za dodatkowy pakiet wynosi 0 zł.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;CANAL+ ULTRA przez 3 miesiące za darmo&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Netia przygotowała również promocję na pakiet &lt;strong&gt;CANAL+ ULTRA&lt;/strong&gt;. Klienci mogą korzystać z niego przez pierwsze &lt;strong&gt;3 miesiące za 0 zł,&lt;/strong&gt; a następnie za 80 zł miesięcznie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Pakiet zapewnia dostęp m.in. do transmisji Ligi Mistrzów UEFA, Premier League, LaLiga, PKO BP Ekstraklasy, zawodów żużlowych, gal MMA oraz turniejów tenisowych WTA.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W ofercie dodatkowej dostępne są także Apple TV, Disney+, HBO Max, dekoder Netia Soundbox 4K i usługa Bezpieczny Internet Standard.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Promocja Black Weeks potrwa &lt;strong&gt;do 8 stycznia 2027 roku&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Autor Mariusz Szewczak Tagi Articles photo1s thumbZdjęcie główne (na liście) Nie wybrano pliku Opis zdjęcia Internet, telewizję i streamingi za 0 zł Opis alternatywny (HTML) Internet, telewizję i streamingi za 0 zł Pokazuj zdjęcie główne w rozwinięciu artykułu Powiększenie po kliknięciu Kategorie Akcje partnerskie Najważniejsze Newsy Promocje Recenzje Rekomendowane Ustawienia publikacji Status roboczy Publikacja od Publikacja do Priorytet im wyższy numer tym wyższy priorytet Wydarzenie Dodatkowe załączniki Galeria Powiązane artykuły Powiązane video Źródła artykułu Adres Facebook Zmień URL SEO | Anuluj Pomoc powered by Siteor 1.5.57&lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Test zdjęć nocnych: vivo X300 Ultra, Huawei Pura 90s Pro Max i OPPO Find X10 Pro Max - który fotografuje najlepiej?</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/test-zdjec-nocnych-vivo-x300-ultra-huawei-pura-90s-pro-max-i-oppo-find-x10-pro-max-ktory-fotografuje-najlepiej"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/test-zdjec-nocnych-vivo-x300-ultra-huawei-pura-90s-pro-max-i-oppo-find-x10-pro-max-ktory-fotografuje-najlepiej</id>
    <updated>2026-11-02T13:42:45+01:00</updated>
    <author>
      <name>Jan Rybczyński</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;vivo X300 Ultra, Huawei Pura 90s Pro Max i OPPO Find X10 Pro Max to trzy fotograficzne flagowce, które oferują jedne z najbardziej rozbudowanych zestawów aparatów na rynku. Wszystkie wykorzystują duże matryce, zaawansowane przetwarzanie obrazu i rozwiązania mające poprawiać jakość zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Różnią się jednak zarówno konstrukcją aparatów, jak i podejściem do kolorystyki oraz ekspozycji.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Postanowiliśmy sprawdzić, jak te różnice przekładają się na rzeczywiste fotografie nocne. Porównaliśmy trzy sceny: dwa ujęcia wykonane głównymi aparatami oraz jedno ultraszerokokątne. Jeden z kadrów sfotografowaliśmy zarówno głównym aparatem, jak i ultraszerokokątnym, aby ocenić spójność obrazu pomiędzy obiektywami. Przyjrzeliśmy się również fragmentom zdjęć w powiększeniu 100%, szukając różnic w szczegółowości, odwzorowaniu kolorów i sposobie przetwarzania obrazu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Specyfikacja aparatów&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Huawei Pura 90s Pro Max&lt;/strong&gt; został wyposażony w główny aparat 50 MP z obiektywem o ogniskowej 24 mm, optyczną stabilizacją obrazu i fizycznie regulowaną przysłoną f/1.4–f/4.0. Towarzyszy mu aparat ultraszerokokątny 40 MP z obiektywem 13 mm f/2.2 oraz teleobiektyw 200 MP z dużą matrycą 1/1,28 cala, optyczną stabilizacją obrazu i ogniskową 89 mm f/2.6, zapewniający około czterokrotne zbliżenie optyczne. Dodatkowy czujnik True-to-Colour 2.0 wspiera odwzorowanie kolorów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;OPPO Find X10 Pro Max&lt;/strong&gt; wyróżnia się zastosowaniem trzech aparatów o rozdzielczości 200 MP. Główny ma obiektyw 24 mm f/1.5 z optyczną stabilizacją obrazu. Aparat ultraszerokokątny oferuje pole widzenia 124 stopni, odpowiadające ogniskowej około 13 mm, przysłonę f/2.2 oraz autofokus. Teleobiektyw 200 MP z przysłoną f/2.1 i stabilizacją optyczną zapewnia trzykrotne zbliżenie. Zestaw uzupełnia czujnik multispektralny 3,2 MP. System fotograficzny powstał we współpracy z firmą Hasselblad.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;vivo X300 Ultra&lt;/strong&gt; wykorzystuje główną matrycę Sony LYTIA 901 o rozdzielczości 200 MP i rozmiarze 1/1,12 cala. W przeciwieństwie do konkurentów zastosowano tutaj obiektyw o ogniskowej 35 mm, przysłonie f/1.85 i optycznej stabilizacji obrazu. Ultraszerokokątny aparat 50 MP korzysta z matrycy Sony LYTIA 818 o rozmiarze 1/1,28 cala, obiektywu 14 mm f/2.0 i stabilizacji optycznej. Teleobiektyw 200 MP ma ogniskową 85 mm, przysłonę f/2.67 i optyczną stabilizację obrazu. Zestaw uzupełnia dodatkowy moduł 5 MP, a za optykę i charakterystykę obrazowania odpowiada współpraca z firmą ZEISS.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Najważniejsze różnice w kontekście fotografii nocnej&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Największe różnice sprzętowe dotyczą głównych matryc, ogniskowych i aparatów ultraszerokokątnych.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Huawei jako jedyny korzysta z głównego aparatu 50 MP zamiast 200 MP, ale oferuje fizycznie regulowaną przysłonę. Z kolei vivo ma wyjątkowo dużą matrycę główną o rozmiarze 1/1,12 cala. OPPO stawia na wysoką rozdzielczość wszystkich trzech aparatów, w tym ultraszerokokątnego, który jako jedyny w zestawieniu ma aż 200 MP.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Istotna jest również ogniskowa głównego aparatu. Huawei i OPPO oferują standardowe 24 mm, podczas gdy vivo ma 35 mm. Oznacza to węższy kąt widzenia i ciaśniejsze kadrowanie z tej samej odległości. Przy porównywaniu szczegółowości należy o tym pamiętać, ponieważ obiekty fotografowane za pomocą vivo zajmują większą część kadru.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W przypadku aparatów ultraszerokokątnych różnice w polu widzenia są znacznie mniejsze. Huawei i OPPO oferują około 13 mm, a vivo 14 mm. Pozwala to na bardziej bezpośrednie porównanie zdjęć tego samego otoczenia.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Warto również zwrócić uwagę na parametry ekspozycji widoczne na fotografiach. Huawei korzystał z dwusekundowych ekspozycji, podczas gdy OPPO rejestrował sceny z czasami od 1/25 do 1/7 sekundy. Aparaty pracowały więc z różnymi czasami naświetlania, co może mieć znaczenie zwłaszcza przy fotografowaniu poruszających się obiektów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W naszym porównaniu skupiamy się przede wszystkim na jakości gotowych zdjęć. Interesuje nas, jak smartfony radzą sobie z kontrastowym nocnym oświetleniem, zachowaniem szczegółów i kolorystyką.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Zdjęcia z aparatów głównych – trzy podejścia do kolorów&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wszystkie trzy smartfony prezentują bardzo wysoki poziom fotografii nocnej przy użyciu głównego aparatu. Każdy potrafi zarejestrować dużą ilość szczegółów, a oświetlone fragmenty sceny nie giną na tle ciemniejszego otoczenia. Najbardziej zauważalne różnice dotyczą sposobu interpretacji kolorów i cieni.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Huawei Pura 90s Pro Max zdecydowanie najmocniej podkreśla kolory.&lt;/strong&gt; Ceglana elewacja kawiarni ma intensywny, pomarańczowy odcień, a ciepłe światło żarówek nadaje całemu otoczeniu wyjątkowo przytulny charakter. W połączeniu z mocno nasyconymi barwami roślinności i wyposażenia powstaje niemal bajkowy obraz.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Taka kolorystyka jest efektowna i może się podobać, zwłaszcza na ekranie telefonu. Nie zawsze jest jednak naturalna. W niektórych fragmentach zdjęć nasycenie jest wyraźnie przesadzone, przez co kolory zaczynają dominować nad samą fotografowaną sceną. Z drugiej strony Huawei konsekwentnie unika wyblakłych, pozbawionych charakteru barw. Zdjęcia w naszym porównaniu mają wyrazistą kolorystykę.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;OPPO Find X10 Pro Max i vivo X300 Ultra prezentują bardziej stonowane podejście.&lt;/strong&gt; Kolory są spokojniejsze, a cegły, drewniane meble i oświetlenie wyglądają naturalniej. Nie oznacza to jednak, że fotografie z tych telefonów są identyczne.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Największa różnica pomiędzy OPPO i vivo dotyczy sposobu odwzorowania cieni. vivo pozostawia znacznie więcej głębokiej czerni i mocniej przyciemnia nieoświetlone fragmenty sceny. Daje to większe poczucie kontrastu i buduje bardziej nastrojowy, nocny charakter fotografii. Szczególnie dobrze widać to na ścianach budynku oraz w miejscach oddalonych od źródeł światła.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;OPPO mocniej rozjaśnia ciemne partie obrazu. Dzięki temu można zobaczyć więcej elementów znajdujących się w cieniu, a różnice jasności pomiędzy poszczególnymi fragmentami sceny są mniejsze. Fotografia jest bardziej wyrównana tonalnie, choć nieco mniej dramatyczna.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nie można jednoznacznie wskazać, które podejście jest lepsze. Jeśli zależy nam na zachowaniu nocnej atmosfery, głębokie cienie vivo mogą być zaletą. Gdy ważniejsza jest czytelność całej sceny, korzystniej może wypadać OPPO. Dużo zależy od fotografowanego miejsca i zamierzonego efektu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Drugi kadr – rowery przed kawiarnią&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Drugie ujęcie z głównego aparatu dobrze pokazuje, jak różnice w przetwarzaniu obrazu przekładają się na fotografowanie obiektów znajdujących się częściowo w cieniu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Huawei ponownie prezentuje najbardziej nasyconą kolorystykę. Ciepłe oświetlenie mocno podkreśla nawierzchnię chodnika, ściany budynku i elementy rowerów. Zdjęcie jest jasne, efektowne, a wiele detali pozostaje dobrze widocznych.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;OPPO oferuje spokojniejszą kolorystykę i bardziej wyrównany obraz. Cegły oraz oświetlone fragmenty chodnika mają mniej intensywne barwy, natomiast ciemniejsze elementy rowerów zachowują dobrą czytelność. Całość sprawia bardziej naturalne wrażenie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;vivo najmocniej akcentuje różnicę pomiędzy oświetlonymi i zacienionymi fragmentami sceny. Tło pozostaje ciemniejsze, a rowery są wyraźniej odcięte od jasnego otoczenia. Taka interpretacja nadaje zdjęciu charakter, ale część szczegółów w najciemniejszych fragmentach staje się mniej widoczna.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;To dobry przykład sytuacji, w której wybór najlepszego zdjęcia zależy bardziej od preferowanej estetyki niż od możliwości technicznych aparatu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Szczegółowość – różnice mniejsze niż w kolorystyce&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Porównanie fragmentów zdjęć w powiększeniu 100% pokazuje, że wszystkie trzy smartfony potrafią zachować dużą ilość informacji na fotografiach nocnych.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Na zdjęciu elewacji kawiarni dobrze widoczna pozostaje struktura cegieł, napisy na ścianie, drobne elementy stolików i wyposażenia. Różnice w sposobie wyostrzania oraz kontrastowości detali są zauważalne, ale trudno wskazać zdecydowanego zwycięzcę.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Podobnie wygląda sytuacja w przypadku rowerów. Szprychy, elementy ram, napęd i drobne części konstrukcji są rejestrowane z dużą szczegółowością. Najbardziej widoczne różnice dotyczą jasności tych elementów i ich kontrastu względem tła.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Trzeba przy tym pamiętać, że główny aparat vivo ma ogniskową 35 mm, a więc zapewnia większą skalę fotografowanych obiektów niż obiektywy 24 mm w Huawei i OPPO przy tej samej odległości od sceny. Bezpośrednie zestawienie wycinków 100% nie jest z tego względu idealnie miarodajne.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Co istotne, sama przewaga rozdzielczości 200 MP nad 50 MP nie przekłada się tutaj na równie dużą różnicę w jakości gotowych zdjęć. Wszystkie trzy telefony oferują porównywalną szczegółowość, a znacznie łatwiej zauważyć różnice w kolorystyce, ekspozycji i przetwarzaniu obrazu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Aparaty ultraszerokokątne – tutaj różnice są większe&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Porównanie ultraszerokokątnych zdjęć tej samej kawiarni ujawnia największą słabość Huawei Pura 90s Pro Max.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Podczas gdy główny aparat Huawei wyróżnia się bardzo wysoką szczegółowością i intensywnymi kolorami, aparat ultraszerokokątny prezentuje zauważalnie niższy poziom. Drobne elementy obrazu są mniej wyraźne, a tekstury roślinności, elewacji i wyposażenia tracą część szczegółów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nie jest to zły aparat, ale różnica pomiędzy nim a głównym modułem jest wyraźna, szczególnie podczas oglądania fotografii w pełnej rozdzielczości.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Dochodzi do tego kwestia kolorystyki. Ultraszerokokątne zdjęcie Huawei ma znacznie bardziej stonowane barwy niż fotografia wykonana głównym aparatem. Charakterystyczne, bardzo intensywne odcienie znane z głównego modułu zostają wyraźnie ograniczone. W rezultacie zdjęcia z obu aparatów sprawiają wrażenie wykonanych z zastosowaniem innego przetwarzania kolorów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;OPPO i vivo wypadają pod tym względem zdecydowanie bardziej spójnie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W obu modelach przejście z głównego aparatu na ultraszerokokątny nie powoduje równie dużej zmiany charakteru obrazu. Kolorystyka pozostaje zbliżona, a różnice wynikają głównie z szerszej perspektywy oraz nieco odmiennego sposobu naświetlania poszczególnych fragmentów sceny.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Co równie ważne, OPPO i vivo zachowują wysoką szczegółowość. Na ultraszerokokątnych zdjęciach nadal dobrze widać strukturę nawierzchni, elementy elewacji i drobne szczegóły otoczenia. Obydwa modele wypadają pod tym względem podobnie, a różnice pomiędzy nimi są mniejsze niż przewaga nad Huawei.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Warto zauważyć, że OPPO ma ultraszerokokątną matrycę 200 MP, a vivo 50 MP. Mimo czterokrotnej różnicy nominalnej rozdzielczości nie widać równie dużego rozdźwięku w szczegółowości gotowych fotografii. To kolejny przykład pokazujący, że o jakości nocnego zdjęcia decyduje nie tylko liczba megapikseli, ale również matryca, optyka i przetwarzanie obrazu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Podsumowanie – który smartfon robi najlepsze zdjęcia nocne?&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Porównanie pokazuje, że wszystkie trzy flagowce oferują znakomitą jakość nocnych zdjęć z głównego aparatu. Żaden nie ma zdecydowanej przewagi pod każdym względem, a wybór najatrakcyjniejszej fotografii często sprowadza się do osobistych preferencji dotyczących kolorów i kontrastu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Huawei Pura 90s Pro Max najlepiej sprawdzi się u osób lubiących mocno nasycone, efektowne kolory. Zdjęcia mają wyjątkowo charakterystyczny wygląd i potrafią robić duże wrażenie bez jakiejkolwiek dodatkowej edycji. Trzeba jednak zaakceptować fakt, że nie zawsze wiernie odzwierciedlają rzeczywistą kolorystykę sceny.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;OPPO Find X10 Pro Max oferuje bardziej naturalne barwy i stosunkowo jasne cienie. Dzięki temu fotografie są czytelne, zrównoważone i nie wymagają rozjaśniania ciemniejszych fragmentów. To dobre podejście dla osób, które chcą zachować szczegóły w możliwie dużej części kadru.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;vivo X300 Ultra również stawia na stonowane kolory, ale nadaje zdjęciom bardziej kontrastowy i nastrojowy charakter. Głębokie cienie podkreślają nocną atmosferę i mogą sprawiać, że niektóre kadry wyglądają bardziej fotograficznie. Ceną jest mniejsza widoczność szczegółów w najciemniejszych partiach obrazu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Największa różnica jakościowa pojawia się dopiero po przełączeniu na aparat ultraszerokokątny.&lt;/strong&gt; Tutaj zarówno OPPO, jak i vivo mają przewagę nad Huawei. Oba modele zapewniają lepszą szczegółowość i większą spójność kolorystyczną pomiędzy obiektywami. Huawei wyraźnie odstaje od jakości własnego głównego aparatu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Nie wskazujemy więc jednego zwycięzcy całego porównania. W fotografii nocnej z głównego aparatu wszystkie trzy urządzenia prezentują bardzo zbliżony poziom techniczny, ale różnią się interpretacją fotografowanej sceny. Jeśli jednak uwzględnimy również zdjęcia ultraszerokokątne, OPPO Find X10 Pro Max i vivo X300 Ultra zapewniają bardziej spójną jakość zdjęć z różnych aparatów.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>120 W mocy i nawet 24 godziny grania - nowy boombox w promocyjnej cenie</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/120-w-mocy-i-nawet-24-godziny-grania-nowy-boombox-w-promocyjnej-cenie"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/120-w-mocy-i-nawet-24-godziny-grania-nowy-boombox-w-promocyjnej-cenie</id>
    <updated>2026-11-02T13:03:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Mariusz Szewczak</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Hama wprowadziła do sprzedaży głośnik Bluetooth Canton UltiMate Pro o mocy 120 W. &lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Urządzenie powstało we współpracy z niemiecką marką audio &lt;strong&gt;Canton &lt;/strong&gt;i oferuje nawet 24 godziny odtwarzania muzyki na jednym ładowaniu. &lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Głośnik wyposażono w system stereo z przetwornikami nisko-, średnio- i wysokotonowymi oraz membranami pasywnymi. Za dostrojenie dźwięku odpowiadają inżynierowie firmy Canton.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Użytkownicy mają do dyspozycji trzy tryby korektora dźwięku: Balanced, Bass i Power. Ustawienia można zmieniać przyciskiem na obudowie lub za pomocą aplikacji Hama Smart Home, która pozwala również na personalizację korektora.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Dwa głośniki zapewnią nawet 240 W mocy&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Hama Canton UltiMate Pro obsługuje Bluetooth 5.3 oraz funkcję True Wireless Stereo (TWS). Pozwala ona połączyć dwa głośniki w zestaw stereo o łącznej mocy maksymalnej 240 W.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Urządzenie wyposażono również w wejście mikrofonowe 6,3 mm, które umożliwia organizowanie karaoke. Dostępne są także złącze AUX 3,5 mm oraz port USB-A do odtwarzania muzyki z pamięci USB.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Nawet 24 godziny pracy na baterii&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wbudowany akumulator zapewnia do 24 godzin odtwarzania muzyki, w zależności od poziomu głośności i sposobu użytkowania. Pełne ładowanie trwa około 2,5 godziny.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Głośnik może również pełnić funkcję powerbanka i ładować smartfon przez port USB-C.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Obudowa spełnia wymagania klasy odporności IPX6, co oznacza ochronę przed silnymi strumieniami wody. Transport urządzenia ułatwiają uchwyt oraz odpinany pasek.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Hama Canton UltiMate Pro kosztuje obecnie 699 zł. Cena promocyjna obowiązuje do końca 2026 roku w sklepach MediaMarkt i Komputronik.&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Black Weeks na Allegro - rabaty do 50%, cashback 10% i 200 zł na kolejne zakupy</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/black-weeks-na-allegro-rabaty-do-50-procent-cashback-10-procent-i-200-zl-na-kolejne-zakupy"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/black-weeks-na-allegro-rabaty-do-50-procent-cashback-10-procent-i-200-zl-na-kolejne-zakupy</id>
    <updated>2026-11-02T12:45:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Mariusz Szewczak</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Na &lt;strong&gt;Allegro &lt;/strong&gt;wystartowały&lt;strong&gt; Black Weeks 2026&lt;/strong&gt;. Platforma przygotowała tysiące produktów przecenionych nawet o 50%, dodatkowy cashback do 10% za zakupy z Allegro Klik oraz promocje dla użytkowników Allegro Smart! i Allegro Pay. Wyprzedaż potrwa&lt;strong&gt; do 30 listopada&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Nawet 10% cashbacku z Allegro Klik&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Jedną z głównych promocji jest zwiększony cashback dla użytkowników &lt;strong&gt;Allegro Klik&lt;/strong&gt;, czyli metody płatności opracowanej wspólnie z PKO Bankiem Polskim.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Standardowo użytkownicy mogą otrzymać do 3% zwrotu za zakupy, a podczas Black Weeks cashback wzrasta do 10% na wybrane oferty promocyjne.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Maksymalna kwota zwrotu wynosi 100 zł miesięcznie. Promocja obowiązuje od 2 do 30 listopada lub do wyczerpania puli nagród.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Z Allegro Klik korzysta już ponad 370 tys. użytkowników.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Allegro Smart! za 39,90 zł i do 200 zł rabatu&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W ramach Black Weeks wybrani użytkownicy mogą wykupić roczny pakiet Allegro Smart! za 39,90 zł zamiast 59,90 zł. Promocja obowiązuje do 15 stycznia 2027 roku.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Allegro przygotowało również specjalne wyzwanie dla użytkowników Smart!, które potrwa od 9 do 30 listopada.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Za zakupy o łącznej wartości 4000 zł można zdobyć 200 Smart! Monet, wymienialnych na kupony rabatowe o łącznej wartości 200 zł. Akcja jest dostępna dla wybranych użytkowników, a liczba miejsc została ograniczona.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Dodatkowo trwa loteria Allegro Smart!, w której można wygrać m.in. milion złotych, vouchery na wakacje, karty podarunkowe oraz Mystery Boxy.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;100 zł dla nowych użytkowników Allegro Pay&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Osoby, które po raz pierwszy aktywują Allegro Pay, mogą otrzymać kupon powitalny o wartości 100 zł. Liczba kuponów jest ograniczona.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Od 11 listopada do 31 grudnia użytkownicy Allegro Pay będą mogli również korzystać z rat 3x0%, czyli rozłożyć płatność na trzy równe raty bez oprocentowania.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Singles Day z rabatem 11%&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Dodatkowa promocja została zaplanowana na 11 listopada, czyli Singles Day.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Tego dnia Allegro udostępni kod rabatowy -11% na wybrane produkty z kategorii Moda, Zdrowie i Uroda, Supermarket oraz Dom i Ogród.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Kod będzie ważny przez 24 godziny.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Dodatkowe promocje i szybsze dostawy&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Od 23 do 30 listopada użytkownicy Allegro Share będą mogli zdobywać dwa razy więcej punktów za zakupy dokonane z ich polecenia.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Z kolei od 16 do 30 listopada na eBilet.pl pojawią się przecenione bilety na wybrane koncerty, spektakle i widowiska.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Allegro rozwija również usługi dostaw. Nowa opcja Allegro XL umożliwi zamawianie dużych urządzeń z dostawą w wybranym dniu oraz dodatkowymi usługami, takimi jak wniesienie czy instalacja.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Black Weeks na Allegro potrwają &lt;strong&gt;od 2 do 30 listopada 2026 roku&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Wszystkie oferty można sprawdzić na stronie &lt;a href="https://allegro.pl/strefaokazji/black-friday"&gt;Allegro Black Weeks&lt;/a&gt;.&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Black Weeks w Biedronce - ponad 1000 produktów z rabatami do 50%</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/black-weeks-w-biedronce-ponad-1000-produktow-z-rabatami-do-50-procent"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/black-weeks-w-biedronce-ponad-1000-produktow-z-rabatami-do-50-procent</id>
    <updated>2026-11-02T12:17:13+01:00</updated>
    <author>
      <name>Mariusz Szewczak</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;W &lt;a href="https://home.biedronka.pl/"&gt;&lt;strong&gt;Biedronka Home&lt;/strong&gt;&lt;/a&gt; wystartowała kolejna edycja &lt;strong&gt;Black Weeks&lt;/strong&gt;.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;W ramach promocji klienci mogą kupić ponad 1000 produktów z rabatami sięgającymi 50%. Akcja potrwa do 30 listopada, a nowe okazje będą pojawiać się co tydzień.&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Tegoroczne Black Weeks rozpoczęły się 31 października. Promocją objęto produkty z kategorii elektronika, małe AGD, kuchnia oraz wyposażenie domu. Oprócz standardowych obniżek cen przygotowano oferty specjalne, w tym akcję „Kup 1 i dobierz drugi za 1 zł”.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Do promocji powróci również popularna oferta z ubiegłego roku, w której przy zakupie dwóch poduszek Aloe Vera można dobrać kołdrę za 9,99 zł.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Frytkownice i poduszki hitami sprzedaży&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Biedronka ujawniła również wyniki ubiegłorocznych Black Weeks. Największym bestsellerem była frytkownica beztłuszczowa Hoffen o pojemności 5 litrów, której sprzedano blisko 48 tys. sztuk. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także poduszki Aloe Vera, które znalazły ponad 28 tys. nabywców.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wśród popularnych produktów znalazły się również blendery ręczne, zestawy garnków i inne urządzenia kuchenne.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Najwyższy rachunek podczas ubiegłorocznej akcji wyniósł blisko 15 tys. zł.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Promocje przez cały listopad&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Black Weeks&lt;/strong&gt; w &lt;strong&gt;&lt;a href="https://home.biedronka.pl/"&gt;Biedronka Home&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; potrwają do 30 listopada 2026 roku. Oferta będzie regularnie aktualizowana, a kolejne produkty w obniżonych cenach będą pojawiać się co tydzień.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>Wystartowały testy 6G</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/wystartowaly-testy-6g"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/wystartowaly-testy-6g</id>
    <updated>2026-11-02T11:58:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Wojciech Piechocki</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt;Telia i Ericsson uruchomiły w Szwecji terenowe testy 6G, które określają jako jedne z pierwszych większych prób tej technologii na otwartej przestrzeni w krajach nordyckich. Prace są częścią wspólnego planu rozwoju sieci nowej generacji. Firmy przewidują ich komercyjne wdrożenie około 2030–2032 r.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Testy wykorzystują przedstandaryzacyjne rozwiązania Ericssona pracujące w górnej części pasma 6 GHz. Eksperci obu firm sprawdzają zasięg, parametry sygnału, możliwości wysyłania danych, niezawodność oraz opóźnienia. Wyniki mają pomóc w projektowaniu i wdrażaniu przyszłych sieci 6G.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wspólny plan obejmuje rozwój technologii, współpracę z przemysłem, bezpieczeństwo i przygotowanie zasobów częstotliwości. Pierwsze możliwości 6G mają zostać udostępnione partnerom programu innowacyjnego NorthStar już w 2029 r., jeszcze przed komercyjnym uruchomieniem usług. Firmy zamierzają wykorzystać również inicjatywę Digital Arena Sweden, aby umożliwić przedsiębiorstwom, naukowcom i instytucjom publicznym sprawdzanie potencjalnych zastosowań nowej generacji łączności.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Wśród nich wymieniono transport autonomiczny, robotykę przemysłową i monitorowanie infrastruktury krytycznej. Według Telii i Ericssona 6G może łączyć szybką komunikację ze sztuczną inteligencją, przetwarzaniem rozproszonym oraz funkcjami wykrywania otoczenia. Sieć miałaby dzięki temu rozpoznawać zdarzenia w fizycznym świecie i wspierać reagowanie na nie.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Partnerzy przeanalizują także przyszłe zapotrzebowanie na częstotliwości, uwzględniając zarówno pasmo 6 GHz, jak i 600 MHz. Obecne próby dotyczą górnej części zakresu 6 GHz, natomiast analiza dodatkowych pasm ma pomóc w zapewnieniu odpowiedniej pojemności i zasięgu przyszłych sieci.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Telia zamierza ponadto zgromadzić przedstawicieli różnych środowisk, aby wspólnie opracować krajową architekturę bezpieczeństwa 6G dla Szwecji. Cyberbezpieczeństwo i odporność na zakłócenia mają być uwzględniane od początku projektowania systemu.&lt;o:p&gt;&lt;/o:p&gt;&lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Szerszym zapleczem tych prac jest Digital Arena Sweden, inicjatywa o wartości ponad 300 mln koron szwedzkich, rozwijana przez partnerów przemysłowych i naukowych przy wsparciu agencji Vinnova. Ericsson odpowiada w niej za przedkomercyjne środowisko testowe 6G, tworzone we współpracy z Uniwersytetem w Lund i Królewskim Instytutem Technologicznym KTH.&lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
  <entry>
    <title>20 GB internetu za darmo</title>
    <link href="http://gsmonline.pl/artykuly/20-gb-internetu-za-darmo"/>
    <id>http://gsmonline.pl/artykuly/20-gb-internetu-za-darmo</id>
    <updated>2026-11-02T11:52:00+01:00</updated>
    <author>
      <name>Mariusz Szewczak</name>
    </author>
    <content type="html">
&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;&lt;strong&gt;Orange &lt;/strong&gt;przygotował promocję dla użytkowników ofert na kartę.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;h2&gt;&lt;strong&gt;Za doładowanie konta kwotą co najmniej 35 zł można otrzymać dodatkowe 20 GB internetu. Pakiet jest ważny do końca miesiąca.&lt;/strong&gt;&lt;/h2&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Aby skorzystać z promocji „Prezent na kartę”, wystarczy doładować konto w aplikacji &lt;strong&gt;Mój Orange&lt;/strong&gt; lub na stronie doladowania.&lt;strong&gt;orange.pl&lt;/strong&gt;. Po doładowaniu użytkownik otrzyma &lt;strong&gt;SMS &lt;/strong&gt;z kodem uprawniającym do odbioru bonusu. Kod należy wysłać bezpłatnym &lt;strong&gt;SMS-em&lt;/strong&gt; na numer &lt;strong&gt;816&lt;/strong&gt;. Po jego aktywacji na konto trafi 20 GB dodatkowego internetu.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;

&lt;p&gt;Bonusowy pakiet jest ważny do końca miesiąca, w którym został przyznany. Dodatkowe gigabajty są wykorzystywane w pierwszej kolejności, przed pozostałymi pakietami internetu dostępnymi na koncie.&lt;/p&gt;

&lt;p&gt; &lt;/p&gt;
    </content>
  </entry>
</feed>
