Huawei pomaga studentom na Politechnice Poznańskiej

Newsy
Opinie: 0
Opinie: 0

Politechnika Poznańska wspólnie z Huawei oficjalnie zainaugurowały Akademię Huawei – Huawei Authorized Information and Network Academy (HAINA).

HAINA jest programem szkoleniowym Huawei, który umożliwia uczestnikom pogłębianie wiedzy z dziedziny nowoczesnych technologii poprzez zajęcia praktyczne prowadzone przez profesjonalistów z branży. Certyfikowane kursy będą realizowane w obszarze bezpieczeństwa sieci komputerowych, utrzymania, zarządzania i administrowania sieci bezprzewodowej oraz rozwiązań chmurowych.

HAINA jest już drugim projektem realizowanym wspólnie z Politechniką Poznańską. W zeszłym roku uczelnia dołączyła do grona partnerów konkursu Huawei Seeds for the Future, w ramach którego studenci mieli okazję szkolić się z dziedziny nowych technologii w siedzibie głównej firmy w Shenzhen. 

Uruchomienie HAINA pozwoli studentom Politechniki Poznańskiej na dostęp do nowoczesnych urządzeń i technologii firmy Huawei. Akademia będzie prowadzić szkolenia w ramach sześciu ścieżek szkoleniowych, które obejmują obok klasycznych rozwiązań routingu i przełączania, rozwiązania dla sieci bezprzewodowych, zagadnienia bezpieczeństwa, uruchomianie środowiska do przetwarzania w chmurze oraz rozwiązania dla centrów danych. W ramach każdej ścieżki uczestnicy szkoleń przygotowują się do certyfikatów zawodowych firmy Huawei.

Akademia Huawei działa obecnie w 13 krajach, w 140 placówkach, w których przeszkolono ponad 4 tys. studentów i ekspertów z branży. W Polsce pierwsza Akademia Huawei powstała na Politechnice Warszawskiej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: