Arena i Tel-Energo testują system dial-up

Newsy
Żródło: Parkiet
Opinie: 1
Opinie: 1

Spółka Areny i Tel-Energo, E-connections, rozpoczęła testy pilotażowego systemu dial-up. Przez kilka tygodni dostępny on będzie dla wybranych osób. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia zakończyła się instalacja 960 portów. Poprzedziła ona uruchomienie pilotażowej wersji usługi dostępowej oferowanej przez E-connections. Program pilotażowy spółki, która będzie świadczyć usługi dostępu do internetu i przesyłu głosu przez sieć, uruchomiono we współpracy z Ericsson Polska. Wykonawca właściwego systemu zostanie wyłoniony w drodze przetargu, do którego akces zgłosiły oprócz dotychczasowego wykonawcy m.in. Siemens i Lucent Technologies. Procedura zakończy się do końca czerwca – powiedział R. Plutecki, prezes Areny. Jednym z głównych kryteriów, którymi będzie się kierować zarząd Areny podczas wyłaniania wykonawcy, jest oferta rozłożenia płatności na raty.
Zaraz po publicznej emisji, z której środki w dużej części (96 mln zł) przeznaczone są na rozbudowę sieci transmisyjnej, Arena uruchomi usługę w czterech miastach, w tym w Warszawie i Katowicach. Docelowo do końca 2002 r. planujemy dotrzeć do ok. 95% ludności – mówi R. Plutecki. Z badań przez nas przeprowadzonych wynika, że abonenci TP SA chcą mieć możliwość wyboru. Jeżeli co czwarty z nich zostanie klientem E-connections, Arena zrealizuje plan, zgodnie z którym zamierza mieć 25% udziałów w rynku dostępowym – dodaje.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: