BLIK - poziom 2 mln transakcji w systemie miesięcznie

Newsy
Opinie: 7
Opinie: 7

Przez 2 lata funkcjonowania płatności BLIK dokonano 10 milionów transakcji. Obecnie miesięcznie wykonuje się około 2 mln transakcji.

Spośród 7 milionów użytkowników bankowości mobilnej prawie 3,5 miliona osób korzysta z BLIKA, wykonując blisko 2 miliony transakcji miesięcznie.

BLIK wystartował 9 lutego 2015 roku na mocy porozumienia sześciu największych banków w Polsce - PKO Banku Polskiego, Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego i mBanku.

System powstał w oparciu o IKO - aplikację PKO Banku Polskiego.

Do banków-uczestników systemu dołączył Getin Noble Bank, Orange Finanse oraz T-Mobile Usługi Bankowe, a wkrótce dołączy także Credit Agricole Bank Polska).

BLIK współpracuje także z eService, First Data, PayTel, Dotpay, Przelewy24, Tpay, Blue Media, CashBill, eCard, PayU, Euronet i ITCARD.

Transakcje w sklepach internetowych stanowią 40 proc. wszystkich realizowanych transakcji. BLIK obecny jest także w serwisie Allegro.

Płatności P2P (na numer telefonu komórkowego) dostępne są dla klientów: Banku Millennium, ING Banku Śląskiego, Banku Zachodniego WBK, mBanku oraz PKO Banku Polskiego, a wkrótce mają do nich dołączyć Alior Bank i Getin Noble Bank.

W grudniu użytkownicy wykonali ponad 1,8 miliona transakcji, co daje około jedną piątą wszystkich ubiegłorocznych operacji.

Poczta Polska w najbliższych dniach planuje wdrożyć płatności BLIKIEM w swoich 4,6 tys. placówkach wyposażonych w terminale POS.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Gsm pisze: 2017-02-11 17:48
  Wiadomo kiedy w Nest Bank?
  -1
 • Users Avatars Mini
  otd pisze: 2017-02-11 21:15
  Przeciez orange bank to alior pod przykrywka. Mnie dziwi, ze tylu klientow maja, drogie to dosc w porownaniu nawet z wymienionymi, a walutowe tez szalu nie robi.
  -4
 • Users Avatars Mini
  Tomek pisze: 2017-02-12 10:41
  Gsm chyba nie prędko, tak samo z Android Pay. Pytałem ich ale nie wiedzą. Mobilny bank ale w takich sprawach niekoniecznie. Osobiście właśnie dla BLIKa a w przyszłości dla Android Pay mam otwarte konto w innym banku. Kto wie czy nie podziękuję NestBankowi przez takie usługi dodatkowe.
  0
 • Users Avatars Mini
  james pisze: 2017-02-12 13:15
  orange bank to raczej zbrandowany na pomranczowo mbank, a TMUB to faktycznie alior.
  5
 • Users Avatars Mini
  mm pisze: 2017-02-13 15:24
  3,5 mln użytkowników i 2 mln transakcji/miesiąc. To znaczy, że albo te 3,5 mln użytkowników to ściema (liczą np. każdego kto ma aplikację banku w której można skorzystać z BLIK) albo jest to kompletny niewypał. przecież to grubo poniżej 1 transakcji na miesiąc na użytkownika. I to gdy praktycznie są ciągle promocje na zakupy czy wypłatę z bankomatów przez BLIK. Z drugiej strony po co miałbym używać BLIK zamiast karty gdy BLIK nie przewiduje czegoś takiego jak chargeback znanego z kart więc zakupy np. internetowe czy wycieczki są dużo bezpieczniejsze gdy płacę kartą
  0
 • Users Avatars Mini
  Owczar pisze: 2017-03-23 12:55
  @otd Orange Finanse to nie alior... i na całe szczęscie... czytałem w raporcie http://conversacja.pl/materialy/Raport_Konto_bez_Kruczkow_2017.pdf, że wykonano 1,1 mln zleceń BLIKIEM - wydaje mi się, że to dużo, tym bardziej, że ja sam tylko raz jak do tej pory płaciłem w taki sposób
  1
 • Users Avatars Mini
  hamada pisze: 2017-12-29 07:53
  Jedno jest jasne - płatności gotówkowe odchodzą powoli do lamusa i to oczywisty trend. O ile firmy typu eService dalej będą pracować nad rozwojem płatności, to raczej nie ma prawa, żeby doszło w tym czasie do zakłócenia sytuacji nawet w minimalnym stopniu.
  0

Rekomendowane: