Comarch wyjaśnia rynkowi aresztowanie prezesa

Newsy
Żródło: COMARCH
Opinie: 4

Komunikaty opublikowane przez prezesa Comarchu, Janusza Filipiaka oraz przez spółkę Comarch:

Komunikat Janusza Filipiakia, prezesa Comarch S.A.


Szanowni Państwo,

w sobotę, po powrocie z delegacji zagranicznej zostałem zatrzymany przez Policję na lotnisku w Balicach. Przyczyną zatrzymania była sprawa konfliktu z byłym piłkarzem Cracovii Pawłem Drumlakiem.

Przedstawione zarzuty w żaden sposób nie dotyczą Comarch ani afery korupcyjnej w polskim futbolu.

Postawione zarzuty to wyłącznie sprawy opisane w mediach kilka miesięcy temu. Sam sposób zatrzymania był niewspółmierny do zarzucanych mi oficjalnie przez Prokuraturę czynów - zostałem zakuty w kajdanki na lotnisku i odwieziony do aresztu. Zatrzymanie odbyło się o godzinie 14.35 w sobotę, następnie przetrzymano mnie w areszcie i o 3.00 w nocy w niedzielę doprowadzono na przesłuchanie. Po przesłuchaniu, w trakcie którego nie przedstawiono mi żadnych dowodów mojej rzekomej winy zostałem zwolniony o godzinie 6:00 nad ranem.

Szersze informacje dotyczące przyczyn konfliktu Cracovii z piłkarzem Pawłem Drumlakiem zostały przedstawione w oficjalnym komunikacie MKS Cracovia SSA.

Niezależnie od tej informacji Zarząd Comarch S.A. opublikuje komunikat giełdowy.

Janusz Filipiak

Prezes Comarch S.A.

Komunikat giełdowy Comarch S.A.

Zarząd ComArch S.A. w nawiązaniu do wydarzeń z dnia 12.04.2008 i 13.04.2008 dotyczących zatrzymania i zwolnienia prezesa Zarządu ComArch S.A. Prof. Janusza Filipiaka, wyjaśnia, co następuje:
- Zarzuty postawione prezesowi Zarządu nie pozostają w żadnym związku z działalnością ComArch S.A. ani w ogóle z prowadzeniem działalności gospodarczej,
- Zarząd ComArch S.A. funkcjonuje na normalnych zasadach,
- Według naszej najlepszej oceny sprawa w żadnym stopniu nie wpłynie także na przyszłą działalność ComArch S.A.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: