Evolium SAS podpisało umowę z NTT DoCoMo

Newsy
Żródło: Alcatel
Opinie: 11

Evolium SAS, spółka joint venture należąca w 66% do Alcatela i w 34% do Fujitsu, poinformowała o podpisaniu dwóch umów licencyjnych z NTT DoCoMo.  Porozumienia dotyczą patentów i wiedzy technicznej oraz oprogramowania.

Evolium SAS opracowuje i dostarcza najlepsze rozwiązania z dziedziny radiowego dostępu UMTS.  Teraz firma będzie na podstawie licencji dla użytkowników korzystać z oprogramowania oraz technologii  opracowanych przez NTT DoCoMo dla komercyjnej sieci UMTS działającej w Japonii od maja 2001 r.

Specjaliści Evolium SAS dokonują niezbędnych adaptacji związanych ze zmianami w standardach 3GPP oraz  indywidualnymi wymaganiami klientów. Połączenie technologii NTT DoCoMo i działań Evolium SAS  zaowocowało opracowaniem najbardziej zaawansowanego, wśród wdrożonych dotychczas rozwiązań,  oprogramowania komercyjnego z dziedziny radiowego dostępu UMTS, które wyróżnia się najwyższym  poziomem zgodności. Ponadto przeprowadzono pełne testy zgodności operacyjnej rozwiązania Evolium™  UTRAN (UMTS Terrestrial Radio Access Network — naziemna sieć radiodostępu UMTS) i sieci rdzeniowej  Alcatela z komutacją łączy i pakietów.

„Możliwość skorzystania z wiedzy technicznej i doświadczenia NTT DoCoMo ma ogromne znaczenie dla nas i naszych klientów" — powiedział Martin Jordy, dyrektor generalny Evolium SAS. „Dla Evolium cenne jest także uzgodnienie z NTT DoCoMo udostępnienia najważniejszych patentów tej firmy dotyczących UMTS. Dzięki temu Evolium SAS jest pierwszym dużym dostawcą, który uzyskał możliwość projektowania, produkcji i sprzedaży urządzeń służących do wdrażania sieci 3G/UMTS w skali ogólnokrajowej".

„Wysoka jakość usług FOMA wywarła duże wrażenie na wszystkich, którzy mogli je osobiście wypróbować" — dodał Marc Rouanne, prezes działu sieci komórkowych Alcatela. „Podobnie jak we wczesnej fazie rozwoju sieci GSM, opowiadamy się za etapowym wprowadzaniem UMTS. Trzeba przyznać, że obecnie nikt nie jest w stanie dorównać NTT DoCoMo pod względem doświadczenia w tej dziedzinie. Mając dostęp do tej wiedzy technicznej za pośrednictwem Evolium SAS, mogliśmy docenić wartość osiągnięć NTT DoCoMo".

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: