Właściciel sieci PLAY zaczyna mocno oszczędzać energię - w nocy wyłączy część pasm i oświetlenie w sklepach

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Grupa ILIAD - plan oszczedzania energii

Iliad (właściciel sieci PLAY) poinformował, że w przypadku swojej sieci komórkowej we Francji podjął decyzję o wyłączaniu niektórych pasm w nocy - pasma 2100 MHz dla 4G, 2100 MHz dla 3G i 3,5 GHz dla 5G. Komórki, które są wyłączone, włączają się automatycznie, gdy jest to potrzebne pod względem ruchu sieciowego. Zmniejsza to zużycie energii elektrycznej o ponad 10%, bez wpływu ani na wykorzystanie sieci, ani na jakość usług.

 

W przypadku sieci stacjonarnych zasadniczym czynnikiem obniżającym zużycie energii ma być przejście z miedzi na światłowód, ponieważ linia światłowodowa zużywa cztery razy mniej energii niż miedź.  

 

Iliad w komunikacie nie zdradził, czy również PLAY będzie w nocy wyłączał stacje bazowe. Na razie nie ma też informacji, czy UPC szybko przejdzie z prądożernej technologii kablowej na światłowody.

 

Iliad obniży też do 7,05 MW chwilowe zużycie energii elektrycznej w swoich centrach danych tej zimy, jeśli Francja będzie cierpieć z powodu niedoborów energii.

 

Grupa iliad obniża także temperaturę w swoich biurach i sklepach o dwa stopnie. Skrócono także czas, w którym oświetlenie zewnętrzne i ekrany reklamowe są włączone (poza godzinami otwarcia).

 

Firma namawia też klientów do wyłączania w routerach sieci WiFi (gdy z niej nie korzystają).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: