GUS nie zgadza się z Rzeczpospolitą

Newsy
Żródło: IAR
Opinie: 4

Główny Urząd Statystyczny nie zgadza się z dzisiejszą publikacją "Rzeczpospolitej", z której wynika, że abonament telefoniczny nie jest usługą i nie powinien zawierać podatku VAT. "Abonament telefoniczny nie jest wprawdzie usługą samodzielną, ale jest częścią składową usługi telekomunikacyjnej. Dlatego też jak każda inna usługa podlega opodatkowaniu VAT'em"- powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej Elżbieta Mróz Dyrektor Departamentu Standardów GUS.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  ariello pisze: 2001-04-10 02:03
  To sie nagadała - "LARWA"
  0
 • Users Avatars Mini
  szczepan pisze: 2001-04-10 03:25
  Prosze zapytać sie TPSA czy płaci vat od budek telefonicznych, tzn. ta część vatu co płacą abonamenci za własne telefony.Rozumiem , że sami nie moga płacic abonamentu od własnych budek telefonicznych, ale przecież vat powinni płacić. Jeżeli nie ma abonamentu od budki telefonicznej, to ja wraz z sąsiadem składem wniosek o założenie budki telefonicznej na mojej klatce schodowej. Każdy sie do mnie dodzwoni i ja zadzwonie z karty nie płacąc abonamentu no i oczywiści VATU od abonamentu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-04-10 18:09
  Albo abonament, albo impulsy! K... Za 10 sek rozmowy płace jak za 3 min i jeszcze pół bańki za abonament, a nie widze żeby okablowanie w moim bloku było zmieniane/remontowane/czy na moim biutku co pół roku pojawiał się nowy telefon- bo TPSA wprowadza "supernowe" usługi. Co mnie obchodzi że z mojego abonamentu podłączą do sieci jakąś pipidówę (tak się tłumaczą- a i tak wszyscy wiemy że to bzdura) Chcę płacić za to, z czego korzystam do cholery! Ps. Do abonamentów w GSM się nie czepiam- pojmuję je jako raty za telefony po parę złatych/ chociaz i tu wolałbym zapłacic 1500 zł za aparat- i to nie najnowszy, byle móc płacić parę razy taniej za impuls i nic więcej. LOODZIE musimy coś z tym zrobić/GSMOnline też nie może być obojętny na takie oszustwa.
  0
 • Users Avatars Mini
  Yarecki pisze: 2001-04-10 20:01
  : LOODZIE musimy coś z tym zrobić Heh tak się składa, że rynek (tele)komunikacyjny mamy w wysokim stopniu zmonopolizowany, w związku z czym jedyną rzeczą jaką możemy zrobić to... nie dzwonić :-(
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: