IN Lucenta w PTK Centertel

Newsy
Żródło: Lucent Technologies
Opinie: 11

Lucent Technologies poinformował o zawarciu długoterminowej umowy ramowej z Polską Telefonią Komórkową Centertel na wdrożenie platformy sieci inteligentnej (IN) nowej generacji, która w przyszłości umożliwi Centertelowi świadczenie zaawansowanych usług abonentom telefonii komórkowej. Pierwsze zamówienie obejmuje dostawę platform, aplikacji i usług o łącznej wartości 14 mln euro.

Platforma sieci inteligentnej Lucenta będzie obsługiwać różnorodne aplikacje opracowane przez eServ Global. Aplikacje te umożliwią abonentom PTK Centertel dostęp do usług bezprzewodowej transmisji danych o dużej przepustowości, w tym globalnego roamingu dla wszystkich użytkowników telefonii bezabonamentowej (pre-paid), usług internetowych, takich jak poczta elektroniczna i czat wieloosobowy, oraz innych usług o wartości dodanej, takich jak wirtualne sieci prywatne VPN (Virtual Private Network), teległosowanie, weryfikacja połączeń (call screening) i usługi numeru osobistego.

„Wybraliśmy Lucent Technologies, ponieważ jest w stanie umożliwić nam szybkie, sprawne i bezproblemowe przejście na platformę sieci inteligentnej, obsługującej szeroką gamę zaawansowanych usług” - powiedział Philippe Salin, Dyrektor Techniczny PTK Centertel. „W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem Lucenta w zakresie telefonii komórkowej pozwoli nam to wprowadzić do sieci szereg nowych usług dla wszystkich abonentów przy użyciu jednej platformy inteligentnej”.

„Cieszymy się, że możemy dostarczyć PTK Centertel efektywne i niezawodne rozwiązanie sieci inteligentnej, które sprawdziło się w instalacjach u innych europejskich operatorów telekomunikacyjnych” - powiedział Paweł Karłowski, Dyrektor Sprzedaży dla segmentu Mobility Lucent Technologies na Polskę i kraje Europy Środkowej i Wschodniej.

Lucent dostarczy PTK Centertel zintegrowane rozwiązanie programowe zgodne z najnowszymi standardami, odbudowując istniejącą funkcjonalność sieci Centertel i dodając do niej nowe zaawansowane możliwości. Dział Lucent Worldwide Services dostarczy także usługi „pod klucz” obejmujące zarządzanie projektem, projektowanie sieci i instalację.

Pierwszy etap umowy, który zakłada migrację platformy programowej i wdrożenie nowych usług bezabonamentowych, zostanie zakończony do połowy 2002 r. Drugi etap, obejmujący uruchomienie zaawansowanych usług nowej generacji, zostanie zakończony w IV kwartale 2002 r.

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  pyton pisze: 2002-07-01 19:11
  globalny roaming dla wszystkich użytkowników telefonii bezabonamentowej (pre-paid), co to znaczy, czy to jest CAMEL???
  0
 • Users Avatars Mini
  196906 pisze: 2002-07-01 19:23
  Nie mam nic przeciwko to doskonale że dokonują inwestycji które pomogą rozwinąć nowe usługi dla nas.
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-07-01 19:25
  czyli prawdziwy roaming w popie kiedys bedzie
  0
 • Users Avatars Mini
  krzysiek pisze: 2002-07-01 19:38
  najprawdopodobniej od paździenika
  0
 • Users Avatars Mini
  Żeebro pisze: 2002-07-01 20:47
  Ej, no bez jaj ! Mial byc w lipcu ! A tu dzisiaj nadal SMS ROaming !!
  0
 • Users Avatars Mini
  vassago4 pisze: 2002-07-01 21:08
  no zobaczymy co z tego wyjdzie
  0
 • Users Avatars Mini
  wirusek pisze: 2002-07-01 21:35
  Super,może wreszcie w POPie będzie normalny roaming!Rzeczywiście jakby to był Camel!
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-07-02 04:06
  fajnie ze idea tez inwestuje w infrastrukture. Mam nadzieje ze to dobra prognoza na przyslosc. Zobaczymy...
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-07-03 11:42
  do różnych serwisów sms-owych Idei dojda serwisy,których tytuł bedzie "teległosowanie",to tak zartem,ale zawarcie umowy na wdrożenie platformy sieci inteligentnej,która umożliwi świadczenie zaawansowanych usług abonentom telefonii komórkowej Idei się przyda troche ją pod tym względem konkurencja wyprzedza.:P
  0
 • Users Avatars Mini
  Dziubek pisze: 2002-07-03 14:18
  No to czekajcie, az zaczna wprowadzac te swoje "zaawansowane uslugi". Na pierwszy ogien idzie POP. Ciekaw jestem, czy POPaki dolicza sie wszystkich uslug, ktore zostana wylaczone POPie po tej zmianie. A jesli chodzi o roaming, to co z tego, ze wprowadza CAMEL, jak i tak wszystkie rozmowy beda przechodzily przez Polske. Tak-Tak jest juz tam, gdzie POP ma byc w pazdzierniku. Jak to mowia nasi wschodni sasiedzi: pozyjom - uwidim. Serdecznie wspolczuje POPakom. Pozdrawiam, D
  0
 • Users Avatars Mini
  dexkomrkowiec pisze: 2002-07-03 17:25
  nno to wiemy na co centertel wziol ppozyczke ......
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: