Informacja TP S.A. o prefiksie 1033 nie wprowadza w błąd - komunikat

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 17

Informacja TP S.A. o zmianach w połączeniach międzymiastowych publikowana w radiu i telewizji jest zgodna z prawem i stanem faktycznym. Stanowisko Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznać należy za niezrozumiałe, a przyjętą w nim argumentację prawną za błędną. Odpowiedź TP S.A. została wysłana do UOKiK w poniedziałek, 9 lipca 2001r. 
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Łączności z dnia 3 października 2000 r. TP S.A. została zobowiązana do poinformowania swoich abonentów o zmianach w połączeniach międzymiastowych. Wypełniając ten obowiązek przesłała do nich zawiadomienia o możliwości wyboru operatora międzystrefowego. TP S.A. jednoznacznie informowała swoich abonentów, że numer dostępu 1033 przypisany jest wyłącznie sieci TP S.A. Jednocześnie w ulotkach, które otrzymali wszyscy klienci TP S.A. podane zostały numery dostępu innych operatorów.
Ponadto TP S.A. zaprosiła do korzystania z bezpłatnej linii telefonicznej (0-800 10 33 00), gdzie można uzyskać wszelkie informacje na temat usług międzystrefowych, w tym także numery dostępu innych operatorów. Zatem twierdzenie UOKiK, że "możliwość uzyskania połączeń za pośrednictwem innych niż TP S.A. operatorów była nieznana odbiorcy usług telekomunikacyjnych" jest bezzasadne. Przekaz publikowany w radiu i telewizji przypomina o numerze prefiksu, który obowiązuje w sieci TP S.A.
TP S.A. nie może odpowiadać za - zdaniem UOKiK - "skąpą informację w mediach na temat wejścia na rynek usług połączeń międzymiastowych konkurencyjnych dla TP S.A. operatorów". Nie jest winą TP S.A., że przez długi czas, jako jedyny podmiot na rynku, informowała o nowych zasadach korzystania z usług międzystrefowych. Argumentacja UOKiK zmierzałaby bowiem do postawienia TP S.A. absurdalnego zarzutu, że jej działania stają się niezgodne z prawem, gdyż inni operatorzy nie podejmują własnych działań promocyjnych. TP S.A. uważa, że wszelkie swoje działania związane z informowaniem o zmianach na rynku połączeń międzymiastowych przeprowadziła zgodnie z obowiązującym prawem.
Wątpliwość UOKiK wzbudza wskazanie w informacji TP S.A., iż zmiana sposobu korzystania z usług międzystrefowych nastąpiła mocą decyzji Ministra Łączności. Jakkolwiek informacja ta jest zgodna z prawdą, TP S.A. usunie ze swojego przekazu słowa "zgodnie z decyzją Ministra Łączności", by uniknąć ewentualnych podejrzeń, że przekaz ten powstał na zlecenie Ministerstwa Łączności. Pozostała jego część informować będzie - tak jak dotychczas - że numer 1033 jest numerem dostępu TP S.A.

Opinie:

Opinie archiwalne (17):

Komentuj

Komentarze / 17

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  max pisze: 2001-07-11 00:15
  ALE TO SĄ MAKSYMALNE K....Y...........
  0
 • Users Avatars Mini
  Alexander pisze: 2001-07-11 00:48
  Tak to juz jest jak sie czarny etos do wladzy dorwie.Jak to dobrze ze olalem bydlakow juz trzy miesiace temu i rozwiazalem umowe :)) Pozdrawiam Alex
  0
 • Users Avatars Mini
  ziutek pisze: 2001-07-11 01:59
  Polska to buszmeński kraj trzeciego świata. Busz i głupota. TP SA i fakt, że nie ma nią mocnych, dowodzi tego znakomicie. Polska nigdy nie wejdzie do EU bo na to nie zasługuje. To jest żałosne, aż wstyd...
  0
 • Users Avatars Mini
  Konik pisze: 2001-07-11 02:13
  Moi przedmówcy (max, Alexander i ziutek) w kilku słowach wyrazili wszystko. Pozdrawiam! Konik! :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Amiri pisze: 2001-07-11 04:25
  Przepraszam bardzo, czy to tepsa jest od tego, żeby kwestionować decyzje UOKiK? Ja bym na nich nasłał policję albo nawet UOP.
  0
 • Users Avatars Mini
  wojtas18 pisze: 2001-07-11 05:15
  Amiri: to naslij. nie zapomnij jeszcze o GROMie
  0
 • Users Avatars Mini
  Buliones pisze: 2001-07-11 06:38
  to mamy teraz w Polsce, trzy wladze - rzad (to raczej nie dlugo i wladzy ma najmniej), sluzby specjalne (kilka ostatnich afer i tzw grono zwolennikow UOP bo czlowieka aresztowac mozna a oficer UOPu jest nietykalny) i tepse ktorej nawet UOP nie podskoczy, bo im moze telefony wylacza. co za pranoja!
  0
 • Users Avatars Mini
  peacock pisze: 2001-07-11 11:30
  No tak. Wszyscy macie racje. Po pierwsze to po co Polska w EU? Po drugie to np. przy dodatkowym abonamencie 10 DM miesiecznie (dla niewtajemniczonych ok. 18 zl) mozna w Niemczech przez Deutsche Telekom rozmawiac w WEEKEND na terenie Niemiec calkowicie za darmo. A u nas sie liczy impuls co 3 minuty. I O CZYM MY WOGOLE ROZMAWIAMY???? I PO CO WALENSA PRZEZ PLOT SKAKAL?? Jak by wiedzial, to by pewnie nie skakal! Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-07-11 13:47
  Myślę, że gdyby nie chęć wejścia do UE (czyt. dobrania się do Unijnej kasy) to Tpsa byłaby dalej zupełnym monopolistą. Przecież dopuszczenie innych firm do rynku to wynik negocjacji członkowskich i nacisku ze strony UE. A monopol tepsy na połączenia międzynarodowe miał być właśnie do chwili wejścia Polski do UE (jak zakładano 1.01.2003) Teraz to nie wiem, ale myślę, że data ta została (jak data wejścia do UE) przesunięta :( Tak panowie: to jest gra o większą stawkę, a nie dobra wola naszych polityków (i nie dlatego SLD kopnie po tyłku tepse że jest taki "fajny"- akurat SLD miało duuużo czasu na demonopolizację rynku- ale dlatego bo wiążą go umowy Polski z UE)
  0
 • Users Avatars Mini
  Buster pisze: 2001-07-11 15:34
  1. Walesa jakby wiedzial ze tak wtopi w tych wyborach to z pewnoscia by se darowal te fizyczne skoki ;) 2. TPSA zrobila reklame..a jak sie reklamuje np. nowy model samochodu to sie nie podaje wszystkicj nowych modeli innych producentow wiec tpsa ma prawo dawac tylko swoj prefix 3. wasze opinie o tpsie sa jak najbardziej poprawne... ta cho_lera bedzie moze kandydowac do rzadu ;) 4. nie zmienia to jednak faktu ze nie mieli obowiazku w swojej reklamie mowic o NOMie... jak nei ma kasiory na reklame to ma pecha a nie musi sie rzucac na tpse!
  0
 • Users Avatars Mini
  Lutek pisze: 2001-07-11 16:55
  A od kiedy kuzwa jakas firma ma reklamowac za swoje pieniadze inna...to przeczy zasadom wolnej konkurencji i wolnego rynku.....jak ktos nie ma kasy na reklamowanie swoich uslug w telewizji to nie powinien wchodzic w ta dzialke.
  0
 • Users Avatars Mini
  Raf pisze: 2001-07-11 17:48
  Na pohybel Telekomunie!
  0
 • Users Avatars Mini
  Lutek pisze: 2001-07-11 18:41
  Do Raf.....no z takim poziomem argumentacji trudno dyskutowac.....
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-07-11 19:05
  Do Lutka: Z tą wolną konkurencją to trochę przesadziłeś ;) A molocha należałoby rozwalić a nie bronić. Teraz ma rację, ale ta podwyżka cen kart telefonicznych (po cichu i bez uzasadnienia)- impuls 0,45 gr to K... niby co ma być? wolny K... rynek?
  0
 • Users Avatars Mini
  Lutek pisze: 2001-07-12 14:12
  Do Swidra: A czy slyszales chocby jedna reklame w radiu czy TV NOM-u.....robia sobie darmowa reklame za pieniadze podatnikow. A co do kart telefonicznych to zgadzam sie z Toba: Jesli chodzi o podwyzke abonamentow tez...choc wymuszona ona zostala dzialaniami UOKiK zmierzajacymi do zmiany struktury oplat. Tak czy siak nawet "jesli' bylo to konieczne to nie potrafiono tego wytlumaczyc spoleczenstwu a to swiadczy o nieudolnosci zarzadu kierujacego firma....chyba ze jest to dzialanie celowe w celu obnizenia wartosci firmy tak aby Francuc kupil reszte firmy za jej wlasne pieniadze. Pachnie to rzekretem....
  0
 • Users Avatars Mini
  Michał pisze: 2001-07-12 19:00
  W Niemczech też impulsy z automatu były droższe niż z telefonu domowego, nie wiem jak jest teraz Ale z czego finansować te aparaty? Konserwacja i nieustanna wymiana kosztuja Różnica pomiedzy kosztem rozmowy z "budki" i z aparatu jest logiczna - wkońcu róznicy cen rozmów z pre -paidów i z telefonów abonamentowych GSM prawda?
  0
 • Users Avatars Mini
  Michał pisze: 2001-07-12 19:02
  telefon przerwał mi myśl: róznicy cen (..) nikt sie nie dziwi
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: