Kolejny kontrakt Ericssona

Newsy
Żródło: Ericsson
Opinie: 12
Opinie: 12

Ericsson i serbski operator Mobtel podpisały kontrakt o wartości 105 mln USD na rozbudowę i unowocześnienie sieci GSM 900/1800 firmy Mobtel. Ericsson jako jedyny dostarczy sprzęt telekomunikacyjny, oprogramowanie i usługi.
 
 Wdrożenie rozpocznie się w chwili podpisania kontraktu. W 12 miesięcy po zakończeniu prac firma Mobtel będzie mogła zaofiarować swoim klientom najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane usługi  w tym MMS (Multimedia Messaging Service). Pojemność sieci wzrośnie dwukrotnie, od jednego miliona abonentów to blisko dwóch milionów.
 
"Dzięki podpisanemu kontraktowi nastąpi znaczne unowocześnienie sieci. Pozwoli to firmie Mobtel na oferowanie swoim klientom najnowszych usług mobilnego internetu oraz na przygotowanie na duży wzrost abonentów" - powiedział Sreten Karic, Dyrektor Generalny firmy Mobtel.
 
W ramach kontraktu Ericsson dostarczy rozszerzoną sieć szkieletową, radiowe urządzenia transmisyjne, sieć pakietową GPRS, MPS (Mobile Positioning System - system lokalizacji telefonów komórkowych w terenie) i dodatkową funkcjonalność mobilnego internetu np. usługi MMS.
 
"Kontrakt ten stanowi duży i inspirujący krok dla rynku jugosłowiańskiego" - powiedział Branislav Andjelic, Dyrektor firmy Mobtel. "Jesteśmy bardzo zadowoleni  ze współpracy z firmą Ericsson. Rozpoczęliśmy ją w 1995 roku i zamierzamy kontynuować w następnych latach".
 
"Wraz z podpisaniem tej umowy Ericsson wzmacnia swój wizerunek jako wszechstronny  partner procesów modernizacyjnych i czołowy dostawca w dziedzinie systemów i usług mobilnego internetu" - powiedział Jan Hultgren, Prezes firmy Ericsson w Jugosławii.

Opinie:

Opinie archiwalne (12):

Komentuj

Komentarze / 12

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: