Koniec testów usługi 'Co, Gdzie, Którędy?'

Drukuj

Od 26.04.2002 r. dla abonentów sieci Idea dostępna będzie już komercyjnie usługa oparta o lokalizację abonenta, pod nazwą 'Co, Gdzie, Którędy?'. Serwis 'Co, Gdzie, Którędy?' dostępny jest poprzez przeglądarkę WAP oraz platformę SMS. Dzięki tej usłudze użytkownik sieci Idea może odnaleźć potrzebne informacje o takich miejscach użyteczności publicznej jak puby, szpitale hotele, stacje benzynowe czy restauracje. Co ważne, korzystając z usługi Co, Gdzie, Którędy? abonent uzyska dokładne informacje na temat poszukiwanego obiektu (na przykład odległość, godziny otwarcia, numer telefonu itp. Informacje te zmieniają się w zależności od typu poszukiwanego obiektu. W przypadku kin abonent Idei uzyska informację o cenach biletów, gdy zaś będzie poszukiwał stacji benzynowej dowie się, jaka jest cena litra paliwa na danej stacji. Jako jedyna z usług lokalizacyjnych dostępnych na polskim rynku, usługa 'Co, gdzie, którędy?' (jedynie poprzez WAP) wyświetla uproszczoną mapę, która ułatwia odnalezienie szukanego obiektu. Dokładność wyszukiwania uzależniona jest od obszaru, w jakim znajduje się abonent. W mieście  system lokalizuje użytkownika z dokładnością do kilkudziesięciu metrów a poza miastem - do kilku kilometrów.

Aby skorzystać z "Co, gdzie, którędy" przez SMS abonent aktywuje usługę wysyłając SMS o treści "ZGODA" na numer 444. Wysyłając SMSa o treści " adres" użytkownik otrzymuje swoją przybliżoną lokalizację. Poszukując danego obiektu użytkownik wysyła  SMS na numer 444 o następującej treści np. "bankomat". W odpowiedzi użytkownik otrzyma odległość do szukanego obiektu i dokładny adres. Wysyłając SMS o treści "i" na numer 444 użytkownik otrzymuje szczegółowe informacje na temat szukanego obiektu: godziny otwarcia, telefon, itp. Im bardziej precyzyjne określenie zostanie użyte, tym otrzymana odpowiedź będzie bliższa potrzebom.

W wersji WAP usługa "Co, Gdzie, Którędy?" jest dużo bardziej rozbudowana. Abonent otrzymuje informacje nie tylko o położeniu poszukiwanych obiektów, ale także pokazuje je na mapie.

Aktywacja usługi  następuje poprzez jednorazowe przesłanie SMSa na  numer 500 o treści ZGODA jak również przez strony systemu WAP (+48 501 800 800) oraz Biuro Obsługi Klienta (0-801 234 567). Koszt aktywacji usługi wynosi 2 zł + VAT. Koszt deaktywacji - 0,50 PLN + VAT. Cena SMS pod nr 444 - 0,50 zł +VAT za SMS (za zdarzenie) Cena połączenia poprzez WAP (+ 48 501 800 800) - 0,15 zł + VAT (za minutę połączenia)

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
Drukuj



Komentarze / 22

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Burns pisze: 2002-04-23 05:08
    Nieżle... Ciekawe kiedy przez tą usługę żona będzie mogła znależć swojego amanta :(((
    0
  • Users Avatars Mini
    graffi pisze: 2002-04-23 05:11
    Mi sie podoba, w końcu i tak każdy z nas nosi ze sobą "Wielkiego Brata", lepiej że można skorzystać z tego i na swój użytek
    0
  • Users Avatars Mini
    l.u.k.a.s. pisze: 2002-04-23 05:20
    nareszcie i idealni beda mogli sie dowiedziec gdzie jest najblizszy bankomat.
    0
  • Users Avatars Mini
    paulina pisze: 2002-04-23 06:04
    Niestety, testowałem poza dużym miastem - rozrzut ok.150km! Albo błąd w systemie, albo aplikacja przygotowana wyjątkowo partacko (jak zresztą wszystko w J U D E I) :(((
    0
  • Users Avatars Mini
    arsenaldex pisze: 2002-04-23 10:51
    O, całkiem niezła rzecz, ale lepiej i taniej jest kupić mapę.....
    0
  • Users Avatars Mini
    madzer pisze: 2002-04-23 11:43
    Plus to już dawno ma...PILOT PLUS...wiec po co sie podniecacie?
    0
  • Users Avatars Mini
    Qba pisze: 2002-04-23 12:17
    Ceny w sumie calkiem rozsadne, ale taka lokalizacja moze sie znacznie przydac po ciezkiej calonocjej imprezie gdzie ludzie padali jak muchy po alkoholu!!
    0
  • Users Avatars Mini
    konik pisze: 2002-04-23 12:36
    Panie Januszu M. Kamiński (autorze newsa) - aktywacja pod numerem 500, czy 444. Proszę się zdecydować, bo wymienił Pan dwa numery. W promocyjnym okresie na pewno była pod numerem 500. Pozdrawiam. Konik. P.S. Qba - w 100% się zgadzam! :-)
    0
  • Users Avatars Mini
    jmk pisze: 2002-04-23 13:47
    konik: wg materiałów które posiadam, usługę SMS aktywuje się pod 444, zaś usługę WAP pod numer 500. Chyba, że idealna sieć coś pokręciła :-). Pzdr /jmk
    0
  • Users Avatars Mini
    graffi pisze: 2002-04-23 14:17
    Hmm, skoro rozrzut 150 km, to już troszkę gorzej to o usłudze swiadczy
    0
  • Users Avatars Mini
    skrot pisze: 2002-04-23 15:15
    Przetestowalem w Zabrzu. Myslalem, ze na zapytanie "adres" otrzymam dokladniejsza lokalizacje, a dostalem "ZABRZE" i to wszystko. Zapytalem wiec "bankomat" i dostalem 3 odpowiedzi 1. 0,9km, 2. 1,2km, 3. 2,1km... Czyli podaje odleglosc, a takze nazwe ulicy i nazwe banku, do ktorego bankomat nalezy. Niby wszysko byloby w pozadku, gdyby nie to, ze w odleglosci nie wiekszej niz 300m od miejsca mojego pobytu znajduja sie co najmniej 3 bankomaty, wiec po co wysylac mnie 2km dalej... Oj, Idea jeszcze musi troszeczke popracowac nad ta usluga...
    0
  • Users Avatars Mini
    skrot pisze: 2002-04-23 15:18
    I jeszcze jedno... Odpowiadajac na pytania kolegow o aktywacje uslugi... Usluge aktywowalem wysylajac SMS "ZGODA" na nr 500. Zapytania kierowalem pod nr 444...
    0
  • Users Avatars Mini
    nepomucen pisze: 2002-04-23 16:01
    Skoro dziala to tak, jak opisuja moi przedmowcy, to moze niech jeszcze troche to potestuja zamiast zrobic z siebie idiotow?? Z tego co tam napisaliscie, to malo to uzyteczne, skoro wysyla Was na wycieczke po Polsce zamiast odeslac do najblizszego szukanego punktu :)
    0
  • Users Avatars Mini
    Yaboll pisze: 2002-04-23 16:27
    Z tym wysyłaniem klienta dalej niż potrzeba to chyba wszędzie tak jest, również w Erze. Zapytałem się aby mi podał najbliższe puby w Szczecinie. Wyświetlił mi chyba z 10 pubów i nagle zaczyna mi pokazywać puby ze Stargardu Szczecińskiego. Normalnie paranoja. Wszystkich takich lokali w Szczecinie to jest chyba 100 a on mnie kieruje do Stargardu. Śmieszne. Ciekawe czy tak samo jest w Plusie???
    0
  • Users Avatars Mini
    dexter pisze: 2002-04-23 16:37
    Czy dokonanie aktywacji w okresie próby serwisu wystarcza do korzystania z niego dalej? Wtedy aktywacja była bezpłatna, ale teraz jest inny numer..? Ciekawe, hmmmm. Pzdr.
    0
  • Users Avatars Mini
    maybach pisze: 2002-04-23 17:43
    Qba: jak padniesz po wypiciu za duzej ilosci alkoholu to nawet idea ci nie pomoze, tylko taxi cie w chate zawiezie
    0
  • Users Avatars Mini
    nepomucen pisze: 2002-04-23 18:11
    Yaboll: W Plusie dzialalo mi ok. Nigdy mnie ta usluga nie zawiodla.
    0
  • Users Avatars Mini
    wapsky pisze: 2002-04-23 19:37
    Nie miala baba klopotu... Jak to pieknie Idealni beda mieli policzone ruchy spoleczenstwa - znalezc, to sie z nimi malo co znajdzie, ale za to przez nich na kazdego namiar bedzie kurcgalopkiem! Malo mi sie to podoba - o bankomat wole spytac, a szukajacych unikac...
    0
  • Users Avatars Mini
    artjaw@poczta.onet.pl pisze: 2002-04-23 20:03
    Ale jak będą chcieli wysłać na użytkownika bombkę ziemia-ziemia to lokalizacja użytkownika z dokładnością do kilkudziesięciu metrów może nie wystarczyć
    0
  • Users Avatars Mini
    graffi pisze: 2002-04-23 20:09
    Wapsky, jeśli mają znależć, to i tak są w stanie namierzyć telefon, czy tego chcesz czy nie. I to b. dokładnie :)
    0
  • Users Avatars Mini
    wapsky pisze: 2002-04-23 21:25
    graffi - ale jak bedziesz im posylal komunikaty SAM, to mniej beda musieli sie starac, a do tego bedziesz coraz dokladniej "s p r o f i l o w a n y" (sor za wyraz ;-))
    0
  • Users Avatars Mini
    hubi pisze: 2002-04-24 19:19
    tak wiec jak bedzie z lokalizacja osob kiedy to wprowadza, to wtedy bedzie duzo rozwodow hahaha
    0
  • Jeszcze do niedawna przed podróżą zastanawialiśmy się jaki aparat wziąć ze sobą, jak go zapakować, aby nie uległ uszkodzeniom. Część osób zabierała także ze sobą zestaw dodatkowych obiektywów. Skupialiśmy się na sprzęcie, a nie na samej radości podróżowania i robienia zdjęć. Teraz dzięki Huawei P9 możemy ponownie skupić się na rejestrowaniu najważniejszych chwil w perfekcyjnej jakości.

  • Odbierz darmowy starter i 10 GB internetu od Virgin Mobile!

    Od 18 maja można otrzymać starter Virgin Mobile zupełnie za darmo (KLIKNIJ TUTAJ!). Ponadto, największy wirtualny operator w Polsce, po dokonaniu zasilenia za 25 zł, doda 10 GB mobilnego internetu do wykorzystania w dowolny sposób.

Najważniejsze

Ostatnie testy