Konkurs "Daj się zWAPać" firmy Ericsson zakończony

Newsy
Żródło: Ericsson
Opinie: 1

Do firmy Ericsson wpłynęło ponad tysiąc zgłoszeń od osób chętnych do wzięcia udziału w konkursie WAP. Na początku lutego br. komisja składająca się z pracowników firmy Ericsson wyłoniła trzech zwycięzców.

Laureaci konkursu "Daj się zWAPać" pojadą z wizytą do laboratoriów trzeciej generacji (3G) firmy Ericsson w Sztokholmie. Komisja zadecydowała, że każdy dostanie również telefon Ericsson R320 z wbudowaną przeglądarką WAP. Wszystkie prace zwycięzców spełniły wymogi regulaminu konkursowego pod względem technicznym i są pełnowartościowymi aplikacjami WAP.

Pierwsze miejsce w konkursie "Daj się zWAPać" firmy Ericsson zdobył Jacek Wojciechowski, student Politechniki Białostockiej.

Autor nazwał aplikacje Radio WAP FM, a służy ona do wybierania z listy dostępnych utworów, za pośrednictwem WAP-u, piosenki, która ma się pojawić w eterze. Dzięki niej słuchacz radia może współtworzyć program i wpływać na to, co nadaje dana stacja. Dalszy rozwój tej aplikacji może pójść w kierunku prowadzenia statystyki oddanych głosów i określania najbardziej lubianych utworów. Stanowi ona ciekawą propozycję dla osób lubiących słuchać określonego rodzaju muzyki, które nie chcą spędzić całego dnia przed radioodbiornikiem w oczekiwaniu na interesujący utwór.

Drugie miejsce zdobył Bartłomiej Jucha z Uniwersytetu Wrocławskiego za bardzo ciekawe narzędzie dla osób podróżujących autostopem.

Dzięki aplikacji autostopowiczowie mogą poszukiwać kierowcy chętnego do podwiezienia go w ustalone miejsce. Oczywiście konieczne jest wcześniejsze wpisanie przez kierującego pojazdem informacji o celu i godzinie podróży do bazy danych. Zaproponowane rozwiązanie jest bardzo interesujące również z punktu widzenia bezpieczeństwa podróży, gdyż kierowca i autostopowicz mają informacje o sobie. Przejazd może być ponadto odnotowywany, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo.

Trzecie miejsce w konkursie "Daj się zWAPać" firmy Ericsson zdobył Krystian Ryłko z Politechniki Szczecińskiej za napisanie dwóch aplikacji: bazy telefonów i bazy ogłoszeń.

Pierwszą można porównać z WAP-owską wersją książki telefonicznej. Wpisując dane konkretnej osoby otrzymujemy jej numer telefonu. Druga zaś jest odpowiednikiem wyszukiwanie ogłoszeń poprzez Internet. Z pewnością oba rozwiązania docenią osoby, które nie lubią nosić ton zbędnych papierów.

Pomysł zorganizowania konkursu zrodził się pod wpływem napływających do Firmy próśb od studentów o materiały o nowych technologiach. W tym czasie na polskim rynku telekomunikacyjnym pojawił się WAP (Wireless Application Protocol). Ericsson postanowił zorganizować konkurs "Daj się zWAPać", dotyczący napisania aplikacji WAP na podstawie materiałów otrzymanych od Firmy. Konkurs skierowany był do pasjonatów najnowszych technologii.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    guma pisze: 2001-03-19 15:57
    Może przesmradzam, ale wnerwia mnie jak jakieś zachodnie firmy kaleczą polski język (zwapać - co to k***a jest).
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: