Lista telefonów z Windows Phone 7, które będą dostępne w Polsce

Newsy
Opinie: 1

Na wczorajszej polskiej premierze systemu Windows Phone 7, która odbyła się w Warszawie, trzej producenci telefonów ogłosili jakie ich modele z tym systemem pojawią się w naszym kraju. HTC wprowadzi na polski rynek trzy telefony: Trophy, Mozart i HD7, Samsung będzie sprzedawał Omnię 7 GT-I8700, a LG model Swift 7. Microsoft podał, że nie liczy na razie na dużą sprzedaż, bo system będzie instalowany tylko w najdroższych, topowych telefonach. Sprzedaży może nie pomóc także brak w systemie języka polskiego - na razie nie wiadomo, kiedy będzie on dostępny. Opóźnienie z jego wprowadzeniem wynika przede wszystkim z dużej integracji nowego mobilnego systemu Windows z innymi serwisami np. Zune, czy Xbox LIVE, które w ogóle nie są dostępne na razie w naszym kraju. Nowy Windows Phone 7 ma być skierowany do tzw. trendsetterów/early adopters, dla których brak języka polskiego w menu i wysoka cena telefonu nie stanowi problemu.

Sami producenci na wczorajszej konferencji prasowej podkreślali, że pomimo "zamknięcia" systemu, będą próbowali przemycić swoje dodatkowe usługi, funkcje i aplikacje. W HTC znajdziemy aplikację latarki oraz programy znane z SENSE, czyli giełdę oraz inne niż One Note Microsoftu notatki. W Samsungu znajdziemy klienta Youtube, Flicker, specjalny Samsung Hub, a nowa Omnia będzie pierwszym Samsungiem z obsługą WB-AMR, czyli z jakością dźwięku Audio HD.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    pnyczaj pisze: 2010-10-12 20:05
    Nie przesadzajmy z tym językiem. Większa część systemu mogłaby zostać spolszczona a jedynie fragmenty zostałyby po angielsku aż do udostepnienia usługi Zune i Xbox Live w PL. Microsoft najpewniej woli jednak spolonizować system w całości gdy wszystkie usługi będą już dostępne.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: