LLU - koszty 37 mln zł po stronie TP

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 2
Opinie: 2

Telekomunikacja Polska jest już gotowa do uwolnienia 10 % linii w ramach LLU, tak jak w strategii na lata 2008-2010 zakłada UKE. Do końca września liczba dostępnych łączy wzrośnie do ok. 20 %- poinformował Ireneusz Piecuch, sekretarz generalny i dyrektor wykonawczy Grupy TP. Dodał, że do końca września będzie przygotowanych 141 punktów kolokacyjnych dla potrzeb LLU. "Nasze plany obejmują wykonanie 141 pkt kolokacyjnych do końca września. Na dzień dzisiejszy jest ponad 1 mln linii abonenckich gotowych do uwolnienia, a do końca września liczba dostępnych łączy wzrośnie do 2 mln, czyli ok. 20 % łączy TP" - powiedział Piecuch.

Piecuch dodał, że obecnie TP SA ma podpisanych dziewięć umów na LLU i trzech operatorów korzystających z pętli lokalnej, w tym dwóch w bardzo niewielkim stopniu. Dodatkowo negocjacje w sprawie LLU toczą się z kolejnymi dziewięcioma operatorami. TP wydała do tej pory 25 mln zł na dostosowanie infrastruktury dla potrzeb LLU i do końca 2008 roku wyda łącznie 37 mln zł.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Justin pisze: 2008-05-19 20:34
  Nie przepadam za TP przyznam to szczerze ale rozrasta się po tym jak upadła na rynku telefoni stacjonarnej...
  0
 • Users Avatars Mini
  Garay pisze: 2008-05-19 23:49
  Niech inwestuja, bo netia juz zakasuje rekawy i wali kase w olejne LLU. Bardzo sie ciesze, bo to oznacza wieksza konkurencje na rynku. Netia robi bardzo duzo dobrego dla konsumentow bezpardonowo stajac sie opozycja dla monopolisty. No ale Netia umie bardzo ladnie balansowac miedzy oferatami i nawet obecnie daje promocje na net. Juz od 1 PLn za 1 MBit. poza tym ta akcja z Euro.. Duzo ciekawych rzeczy. Zobaczymy co bedzie po tym LLU :)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: