MŁ: "Odpowiedź jest przygotowywana"

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 1

Netia - choć minęły dopuszczalne prawem terminy - do tej pory nie doczekała się reakcji Ministerstwa Łączności na złożoną w grudniu 2000 r. skargę w sprawie UMTS. Spółka jest zdania, że minister znacząco zmienił warunki licencji UMTS, a w związku z tym powinien był umorzyć postępowanie administracyjne rozszerzające licencje GSM o UMTS, lub też wydać Netii - na warunkach nie gorszych od Ery, Plusa i Centertela - taką koncesję.

- 14 grudnia złożyliśmy wniosek o uznanie Netii jako strony toczącego się postępowania administracyjnego. W momencie kiedy tak się stanie - a minister nie ma wyboru - będziemy domagać się umorzenia postępowania, które ma skutkować rozszerzeniem licencji GSM o UMTS. Jeśli minister uzna nasze argumenty, oczekujemy powtórzenia przetargu UMTS w 2002. r. Jeśli natomiast nie umorzy postępowania, to złożyliśmy już wniosek o wydanie Netii licencji na warunkach nie gorszych od zaproponowanych operatorom GSM - mówiła w grudniu Jolanta Ciesielska, rzecznik Netii.

Już w grudniu jednak stało się jasne, że ta pierwsza opcja z wniosku spółki nie wchodzi w grę. Tomasz Szyszko, minister łączności, rozszerzył bowiem trzem działającym w Polsce operatorom telefonii komórkowej licencje 2G o 3G, a wniosek Netii uznał za bezpodstawny, ponieważ decyzje podjął zgodnie z prawem. Netia jest jednak innego zdania i chce, aby to sąd rozstrzygnął, kto ma rację. Na razie sprawa nie może jednak trafić na wokandę, ponieważ spółka nie otrzymała odpowiedzi MŁ na ponowiony i uzupełniony 24 stycznia wniosek w tej sprawie. Według Netii resort miał miesiąc na odpowiedź.

- Odpowiedź jest przygotowywana - twierdzi Przemysław Sypniewski, rzecznik prasowy Ministerstwa Łączności. Nie ujawnia jednak, kiedy trafi ona do spółki, ani jaka będzie jej treść. - Musimy poczekać na odpowiedź ministra i dopiero potem - jeśli szef resortu odrzuci nasz wniosek - sprawa trafi do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Nie zrezygnowaliśmy z doprowadzenia tej sprawy do końca - zapewnia Jolanta Ciesielska, rzecznik Netii.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: