Wszystko o rozwiązaniu Mobile Connect - prezentacja

Newsy
Opinie: 3
Opinie: 3

Ministerstwo Cyfryzacji podało kolejne szczegóły rozwiązania Mobile Connect.

Mobile Connect to rozwiązanie, które po wdrożeniu pozwali na uwierzytelnienie i autoryzację obywateli w systemach administracji publicznej za pomocą telefonu. Dzięki niemu obywatel, który ma komórkę będzie mógł skorzystać z dostępu do portali lub usług on-line za pomocą bezpiecznego indywidualnego hasła (PIN) i tym sposobem np. załatwić sprawę urzędową bez wychodzenia z domu. W administracji publicznej mechanizm Mobile Connect będzie mógł znaleźć zastosowanie m.in. w projekcie wprowadzenia mobilnej wersji dokumentów, nad którym pracuje Ministerstwo Cyfryzacji (dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny auta oraz potwierdzenie polisy OC przez komórkę) oraz w Profilu Zaufanym („eGO”). Co ważne - usługa będzie dostępna dla blisko 100 proc. użytkowników sieci komórkowych - nie będzie przy tym potrzebne połączenie z internetem.

Pilotażowe wdrożenie Mobile Connect nastąpić ma w drugim kwartale 2017 roku, a pełne uruchomienie usługi przez operatorów telefonii komórkowej nastąpi do końca przyszłego roku. W kontaktach obywatela z administracją publiczną oraz służbami mundurowymi usługa będzie bezpłatna.

Porozumienie w sprawie wdrożenia usługi Mobile Connect zawarto w listopadzie br.

Prezentację usługi Mobile Connect można pobrać poniżej.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  apex pisze: 2016-12-22 04:30
  Cale szczescie, ze inwigilacja przez sluzby i urzedy jest bezplatna. To jest az dziwne, ze nie probuja doic na tym obywatela
  0
 • Users Avatars Mini
  Henry pisze: 2017-01-05 09:48
  Nie mam konta osobistego. Nie podaje nigdzie w żadnym urzędzie numeru którego używam. Wymiana dowodu, prawa jazdy, paszportu itd zawsze przy tym grzecznie odmawiam.. Służby i tak mają w bazach numer którego używacie. Wystarczy raz zadzwonić na 997, 112 żeby numer wam przykleili " na czoło" przy byle okazji i pierdołach dzwonił potem np policjant z drugiego końca Polski, albo inny ciekawski. Ja używam czeskiego numeru z pakietem netu w roamingu i mam spokój, że żaden ciekawski w billingi, ani sms-y mi nie zajrzy. A zresztą nie ma ustawowego obowiązku posiadania telefonu, maila, konta w banku.
  -2
 • Users Avatars Mini
  Rudolf pisze: 2017-01-10 22:19
  @Henry Chyba cierpisz na zespół urojeniowy. Przebadaj się zanim będzie za późno.
  4

Rekomendowane: