Test Motorola Accompli 008

Recenzje
Opinie: 76
Opinie: 76

Motorola Accompli 008 to telefon, który już od dłuższego czasu obecny jest w sprzedaży. Niestety nie jest on obecny w ofercie polskich operatorów, ale w Polsce można go kupić w firmowym sklepie Motoroli za "jedyne" 3500 zł brutto. Telefon jest więc bardzo drogi, a więc przeznaczony jedynie dla najbogatszych, lub dla osób, które wydadzą ostatnie zarobione pieniądze na gadżet swoich marzeń. W przypadku telefonu Motorola Accompli 008 będą to pieniądze dobrze wydane, ponieważ jest to jeden z najlepszych telefonów dostępnych obecnie na rynku. W czasie dwutygodniowego testu doskwierało jedynie to, że telefon jest stosunkowo ciężki oraz ma baterię, którą trzeba ładować codziennie (przy intensywnym korzystaniu z urządzenia). Zgodnie z obecną modą przydałby się również kolorowy wyświetlacz, który pojawił się już w modelu Accompli 009.

Zestaw
Dostarczany komplet składa się z "jednostki centralnej", baterii, stylusa (czyli rysika), zestawu słuchawkowego, ładowarki, skórzanego pokrowca, szeregowego kabla transmisji danych, instrukcji i płyty CD z oprogramowaniem. Ilość załączonych elementów świadczy o poważnym traktowaniu nabywcy. Nie musi on po rozpakowaniu martwić się o to, że nie ma możliwości podłączenia telefonu z komputerem lub, że musi dodatkowo dokupić do niego wymagany przez polski kodeks drogowy zestaw słuchawkowy. Szkoda, że w zestawie nie ma kabla w standardzie USB, który wspaniale współpracuje np. z modelem V66.

Wygląd telefonu
Motorola przypomina małego palmtopa lub bardzo duży telefon typu V "skrzydełka". Accompli mierzy 60 x 98 x 28 mm i waży 155g (Nokia 9210 mierzy 158 x 56 x 27 mm i waży 244 g). 008 jest troszkę przyciężka, mniejsza natomiast nie może być ze względu na wymiary swojego ekranu. Klapka oraz obudowa ekranu ma bardzo masywny wygląd, co jednocześnie może dobrze świadczyć o wytrzymałości Accompli na niespodziewane upadki. Telefon nie ma zwykłej klawiatury numerycznej, pod ekranem znajdujemy jedynie cztery klawisze funkcyjne, z boków pokrętło (scroll) do obsługi książki adresowej i wybierania numerów, z drugiej natomiast strony klawisz aktywujący dyktafon. Antena nie została niestety zintegrowana z obudową, co mogło by zmniejszyć całkowite wymiary telefonu. Obok anteny znajduje się dioda sygnalizująca stan aparatu oraz port podczerwieni, przydatny dla osób korzystających z komputerów przenośnych. Teleskopowy stylus chowany jest w otworze ciągnącym się wzdłuż ekranu.

 

  

   

 

Ekran
Telefon ma bardzo duży (jak na telefon) ekran z zielonkawym, słabym podświetleniem. Ekran jest widoczny w każdych warunkach, ale wydaje się, że mógłby mieć trochę większy kontrast (wyświetlane elementy są lekko zamglone). Ekran mierzy 240 x 276 pikseli. Opcje z ekranu możemy wybierać palcem (większe ikony) lub stylusem (również malutkie literki na wirtualnej klawiaturze QWERTY).
Ekran jest czuły i prawidłowo reaguje na każdy wybór użytkownika.

Obsługa menu
Aparat włączamy lewym klawiszem znajdującym się pod ekranem. Gdy przytrzymamy go dłużej możemy wybrać opcję PDA (terminal GSM nie będzie działał) lub opcje włączonej anteny (wówczas 008 działa jak zwykły telefon GSM). To ukłon w stronę biznesmenów spędzających długie godziny na pokładach samolotów, gdzie używanie włączonego telefonu jest surowo zabronione. 
Po podaniu PIN'u na ekranie pojawią się cztery wirtualne pulpity, które przełączamy zakładkami znanymi ze zwykłych segregatorów (możemy to robić strzałkami pod ekranem). Cztery pulpity to: Communications, Applications, Tools oraz Setup. Wybieranie opcji do złudzenia przypomina system Windows - system ikon oraz klikanie na nich palcem lub stylusem jest najprostszym i najbardziej intuicyjnym z możliwych rozwiązań.Wykonywanie połączenia
Aby wybrać opcję wirtualnych klawiszy telefonu komórkowego (a tym samym móc wybierać numer) należy kliknąć na małą ikonkę telefonu, która jest stale dostępna na samej górze ekranu. Wirtualne klawisze są duże i można je bez problemu wybierać palcem. Po wejściu do tego trybu możemy też szybko bocznym scrollem dostać się do książki adresowej lub listy dwudziestu ostatnio wybranych połączeń. Po wciśnięciu scrolla w kierunku obudowy możemy wybrać żądany (wcześniej podświetlony) numer abonenta. Tak jak w "zwykłych" telefonach do klawiszy 0-9 możemy przypisać numery telefoniczne, który będzie można wybierać bezpośrednio, po ich trzy sekundowym przytrzymaniu.


 

Książka telefoniczna
W książce telefonicznej możemy grupować wpisy do tworzonych przez siebie kategorii, czyli np. gdy jesteśmy w pracy "nie widzimy" swoich znajomych, a podczas weekendu (lub po pracy) filtrujemy z książki swoich kolegów z biura. Możemy również wyświetlać wyłącznie rekordy zapisane na karcie SIM. Znacznie ułatwia to przeglądanie zawartości książki adresowej. Dodatkowo rekordy możemy łączyć w grupy, co pozwala na łatwiejsze wysyłanie SMS'ów np. do zespołu pracującego nad wspólnym projektem.
Posiadacz 008 może zapisać aż 1000 rekordów w swym spisie. Sama książka w telefonie pozwala na zanotowanie ogromnej ilości informacji (brakuje chyba tylko małego zdjęcia danej osoby - rozwiązania znanego z telefonu Nokia 9210 i nowego Siemensa XX).
Możliwe do zapisania dane:

 • kategoria

 • nazwa rekordu

 • pierwszy numer do pracy

 • drugi numer do pracy

 • numer faksu do pracy

 • numer domowy

 • numer domowy faksu

 • numer telefonu komórkowego

 • numer pagera

 • pierwszy adres e-mail

 • drugi adres e-mail

 • tytuł

 • nazwa firmy

 • pełny adres firmy (5 pól)

 • pełny adres domowy (5 pól)

 • adres strony internetowej

 • data urodzenia

 • rocznica

 • notatka

Rekordy możemy przeszukiwać po numerze, nazwie lub ciągu znaków. Rekordy z bazy możemy drukować na drukarce i wysyłać do innych telefonów poprzez podczerwień w standardzie Vcard (testowane z modelem 6210).SMS-y
Accompli 008 pozwala na bardzo wygodną obsługę wiadomości SMS w aplikacji Message Centre. Składa się ona z wielu katalogów, co przypomina trochę programy do obsługi poczty elektronicznej znane z komputerów osobistych. Do dyspozycji mamy katalog kosz, katalog pozwalający na zapisywanie projektów wiadomości, katalog z szablonami wiadomości itd. Nadchodzące wiadomości możemy zapisywać w Inbox-ie telefonu lub pozostawiać na karcie SIM. Tworzone SMS-y możemy wysyłać o zaprogramowanym przez nas czasie. W aplikacji Message Centre istnieje możliwość kreacji do 8 własnych katalogów, które mogą być dowolnie nazwane. Każdy katalog może automatycznie usuwać wiadomości po upływie ustalonego czasu, lub po przekroczeniu ustalonej ilości SMS-ów. Treść SMS'ów wpisujemy bez pomocy słownika T9 za pośrednictwem mało wygodnej (bo bardzo małej) wirtualnej klawiaturki i stylusa, lub za pośrednictwem wygodnego systemu rozpoznawania pisma ręcznego. System rozpoznaje nawet polskie litery i pozwala je przesyłać w formacie Unicode rozpoznawalnym np. przez telefony Nokii.Ostatnie połączenia
Telefon pozwala na przeglądanie ostatnich 20 połączeń nieodebranych, odebranych oraz wykonanych. Każde połączenie jest opisane godziną i datą rozpoczęcia. Telefon podaje też długość połączenia.

E-mail
Accompli 008 obsługuje najpopularniejsze standardy odbierania i wysyłania poczty elektronicznej, czyli POP3 i SMTP. Dodatkowo można korzystać również z wygodniejszego protokołu IMAP. Telefon nie ma opcji automatycznego sprawdzania konta co pewien czas, nie ma też możliwości otrzymywania załączników. Accompli może wysyłać pliki z notatnika lub prostego programu graficznego, ale grafika zapisywana jest w formacie, którego nie udało się w czasie testów odczytać na zwykłym komputerze. Konfiguracja kont (008 obsługuje nawet do pięciu różnych profili poczty) jest bardzo podobna do konfiguracji znanej z komputera PC. Każde z kont możemy oczywiście sami opatrzyć nazwą oraz dodać swoją własną sygnaturę do wysyłanej poczty. Jedno z kont może być domyślnym kontem użytkownika. Accompli korzystając z transmisji pakietowej GPRS (1 uplink / 3 downlink) zapewnia użytkownikowi najmniejsze koszty oraz największą wygodę jaką obecnie w ogóle da się uzyskać w sieci GSM. Dodatkowo telefon pozwala na konfigurację aż pięciu profili połączeń (CSD lub GPRS).
Tak jak w przypadku SMS'ów maile możemy tworzyć korzystając z systemu rozpoznawania pisma ręcznego. Pocztę można grupować do stworzonych przez siebie folderów.

Przeglądarka WAP
WAP w Accompli jest ze względu na rozmiary ekranu oraz na wygodę nawigacji dużo bardziej przyjazny użytkownikowi niż WAP znany z tanich telefonów z małymi wyświetlaczami. Szkoda tylko, ze Motorola nie pokusiła się dodatkowo o prostą przeglądarkę HTML znaną np. z modelu Nokia 9210. Za WAP odpowiedzialna jest firma Openwave, która implementuje swoje rozwiązania w milionach telefonów sprzedawanych na całym świecie. Przeglądarka działa stabilnie, szybko (również dzięki możliwości zapisywania własnych zakładek) a korzystanie z WAP-u jest bardzo tanie. 008 ma na tym polu dużą przewagę wobec Nokii 9210, która szybko transmitować dane może tylko w sieci Plus GSM (korzystając z usługi HSCSD), ale jest to rozwiązanie dużo droższe.

Notatnik
Największą zaletą notatnika jest to, że bezpośrednio z jego poziomu możemy wysłać nową lub wcześniej stworzoną notatkę poprzez SMS, jako faks, e-mail lub poprzez łącze podczerwieni do innej Accompli. Notatkę możemy też wydrukować na drukarce wyposażonej w port IR.

 


Kalendarz
Kalendarz można przeglądać dzień po dniu, lub widzieć cały miesiąc na jednym ekranie. Każdemu zapisywanemu zdarzeniu możemy przypisać następujące parametry: tytuł, miejsce, notatka, data i godzina rozpoczęcia i zakończenia, alarm (brak, o ustalonej porze zdarzenia, 1, 5, 10, 15, 30, 60 minut przed zdarzeniem, 1 dzień przed zdarzeniem) oraz powtarzalność (wydarzenie jednorazowe, codzienne, cotygodniowe, comiesięczne, coroczne). Accompli może automatycznie usuwać zapisane spotkania po ustalonym przez użytkownika czasie.

 

Ink Pad
Ink Pad to prosty program graficzny. Najbardziej przydatny jest podczas tworzenia odręcznego szkicu, który chcemy wysłać faksem. Cała procedura wysyłania wiadomości faksowej jest bardzo wygodna i szybka. Rysunek z Ink Pada wysłany mailem nie dał się odczytać na komputerze.

Zadania
Aplikacja Tasks to znana z wielu terminali lista "to do", czyli lista naszych zadań, które czekają w kolejce na wykonanie. W Accompli każdemu zadaniu możemy przypisać priorytet oraz notatkę. Priorytet jest widoczny w spisie jako flaga przy nazwie zdarzenia.

Dyktafon
Accompli pomimo sporej pamięci pozwala na zapisanie tylko 3 minut notatek głosowych (maksymalnie 30 sztuk). Możemy zapisać też przebieg trwającej rozmowy telefonicznej, choć Accompli zbyt wyraźnie informuje rozmówców, że rozmowa jest nagrywana co bardzo przeszkadza w rozmowie.

Alarm
Telefon umożliwia ustawienie dwóch alarmów z opcją "dosypiania". Czas dosypiania możemy sami ustalić (od 1 do 15 minut).

Inne aplikacje:

 • konwerter jednostek - umożliwia przeliczanie jednostek np. hektarów na metry kwadratowe itd.

 • kalkulator - również w wersji naukowej z m.in. silnią i funkcjami trygonometrycznymi

 • wygodny przelicznik walut

 • czas światowy - niezbędne narzędzie dla często podróżujących - niestety Accompli 008 działa jedynie w dwóch zakresach GSM 1800/900, co wyklucza ją z użycia podczas podróży służbowej do Stanów Zjednoczonych. Dwa zakresy w Motoroli trochę dziwią ponieważ akurat ten producent od dawna tworzył telefony bez problemu logujące się do sieci 1900 (ale działające również w sieciach europejskich).

Gry
Dla graczy Motorola przygotowała trzy gry: Wu Zi Qi, Sokoban i Black Jack. Pierwsza z nich to znana gra polegająca na dążeniu do ułożenia kilku guzików w jednej linii przy jednoczesnym przeszkadzaniu w tym samym oponentowi. Sokoban to magazynier, który ma przesunąć palety na swoje miejsce w ciasnym składzie paczek. Black Jack to znana gra karciana, która może obudzić w każdym żyłkę hazardzisty.
Dodatkowe gry można ściągnąć z Internetu w postaci midletów Javy. Są to jednak bardzo prymitywne aplikacje.

Java
Telefon obsługuje Jave w jej najprostszej wersji, czyli JavaTM 2 Platform, Micro Edition. Za działanie aplikacji odpowiedzialny jest procesor 33 MHz. Aby ściągnąć i zainstalować jakikolwiek program nie trzeba posiadać żadnej wiedzy informatycznej. "Download" polega na wyborze sposobu transmisji (najwygodniejszym jest OTA , czyli Over the Air), wpisanie adresu witryny z midletami oraz wybór danej aplikacji z wyświetlonej po chwili listy. Programy ściągają się bardzo krótko (mają po 10-20 KB) i instalują się całkowicie automatycznie. Najbardziej zawiedzeni będą wielbiciele gier, ponieważ np. wyścigi samochodowe w wersji J2ME nie przypominają nawet prostych gier znanych z pierwszych komputerów. Wydaje się również, że sam procesor Motoroli kiepsko radzi sobie z obsługa midletów (bo działają bardzo ospale).

Dzwonki
Accompli może sygnalizować nadejście połączenia 18 rodzajami dzwonka lub wibracjami (których nie ma 9210). Dzwonki są znacznie gorsze od melodyjek, które oferują producenci innych telefonów (są to standardowe dzwonki o jakości znanej z innych modeli Motoroli). Dla osób uzdolnionych muzycznie amerykański producent przeznaczył skomplikowanego (zawierającego wiele funkcji) kompozytora dzwonków, którego efekty pracy przypominają dźwięki generowane przez wczesne pianina firmy Casio.

Bateria
Telefon jest wyposażony w sporą baterię 800 mAh LiIon, która według producenta powinna wystarczać na 270 minut rozmów lub 145 h stanu oczekiwania. W praktyce telefon trzeba ładować codziennie (nie wyłączając go na noc). Jakość baterii jest jedną z głównych wad Accompli 008. Należy jednak pamiętać, że palmy osiągają podobne czasy rzeczywistego działania. 

 


Dołączane oprogramowanie
Telefon może być wykorzystywany jako urządzenie pozwalające na dostęp do Internetu z komputera przenośnego lub stacjonarnego. Wadą jest to, że w zestawie dostarczany jest kabel szeregowy RS232, a nie kabel w standardzie USB. Komputer ma duże problemy z wykrywaniem Accompli. Nawet po udanej instalacji oprogramowania telefon potrafi się "zgubić".
Oprogramowanie Motorola GPRS Manager pozwala korzystać na komputerze z transmisji GPRS. Testowe ściąganie oprogramowania ICQ (4.1 MB) z serwisu download.com trwało w godzinach szczytu, w Warszawie, przy wykorzystaniu sieci Plus GSM 18 minut i 42 sekundy. Transmisja była bardzo stabilna.

 


Dodatkowo z Accompli dostarczane jest oprogramowanie:

 • TrueSync Desktop - organizer (Contacts, Memos, Earth Time, Calendar, TrueSync) pozwalający na bezpośrednią synchronizację danych z Accompli

 • TrueSync Plus - program bezpośrednio odpowiedzialny za przesyłanie danych z i do Accompli 008.

 • TrueSync SMS - oprogramowanie służące do wysyłania SMS'ów

  

 

Motorola Accompli jest przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników. Posiada ogromną książkę adresową, rozbudowanego klienta poczty elektornicznej, faks z poziomu aplikacji, szybką transmisję danych. Brakuje jej transmisji Bluetooth, kolorowego wyświetlacza oraz lepszej baterii. Producent powinien go również standardowo wyposażać w kabel USB.
Telefon pomimo swego skomplikowania działa stabilnie (zawiesił się tylko dwa razy). Motorola Accompli jest niezaprzeczalnie jednym z najlepszych telefonów dostępnych obecnie na rynku.

Opinie:

Opinie archiwalne (76):

Komentuj

Komentarze / 76

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Matrox pisze: 2002-02-28 15:16
  Jestem pierwszy!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-02-28 15:17
  Test calkiem ok, ale poziom zdjec wola o pomste! Kidy ktos w warszawie cos z tym zrobi! Telefon naprawde jest rewelacyjny i jest on odpowiednikim 9210, tylko ze mniejsze pieniadze! ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  grzesio pisze: 2002-02-28 15:25
  Wedlug mnie lepszym rozwiazniem bylby po prostu zestaw: Palmtop typu Handled PC z Windowsem CE 2.0 i np. Erisson R320s. Zestaw ten ma dwie wady(brak zarzadzania telefonem z laptopa i dwie rzeczy do noszenia), ale ile zalet(uzywajac palmtopa nikt przez przypadek nie wlaczy telefonu w samolocie, na pewno sa wieksze mozliwosci rozbudowy zwyklego palmtopa-duzo softu i urzadzen zgodnych z Win CE 2). Ale to jest moje indywidualne zdanie ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2002-02-28 15:50
  do autora tego testu: z tymi prymitynymi grami to nie jest tak do konca, jest duzo gier ktore sa zawnasowane w jakims sensie graficznie tylko ze zajmuja wowczas po 100kb a nie 10-20kb i sa dotego w platnych serwisach . Ja kiedys znalazlem serwis ktory ma pare gier ladnych graficznie i do tego za darmo !! www.mymobilesoft.com , na wysokim poziomie graficznie staja gry takie jak np: Hunter albo Fishing.
  0
 • Users Avatars Mini
  mar_10 pisze: 2002-02-28 15:59
  Franek: Masz racje, gry bardziej rozbudowane graficznie istnieja natomiast nie zmienia to faktu ze chodza tak wolno ze nie da sie grac :( Niestety java jest powolna
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-02-28 16:09
  Poczekamy chyba na nastepna generacje tych telefonow z java, organiserem itd. Ale to juz pewnie bedzie pod UMTS z wszystkimi bajerami. Mnie to jeszcze nie skusi.
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-02-28 16:10
  Co Wy z tymi "ja pierwszy!"?! Z tego sie wyrasta! Chyba, ze chodzi o 10pkt.
  0
 • Users Avatars Mini
  ROBBO2K pisze: 2002-02-28 16:14
  Grzesio WIndows CE 2.0 to zabytek. :)) Arozwiazanie Pocket PC+Telefon z GPRS jest super ale... pod jednym warunkiem ze ten Pocket PC ma Bluetooth a takich jest swztuk 1
  0
 • Users Avatars Mini
  kaziU pisze: 2002-02-28 16:18
  zapowiada się całkie dobrze fakt zdjęcia mogłyby być lepsze aby lepiej zobaczyć to nowe cacko Motorli :P
  0
 • Users Avatars Mini
  Zeeke pisze: 2002-02-28 16:22
  No ładne cacko. Wybrać 9110 czy 008? Ale to przyszłość :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-02-28 16:25
  Tak faktycznie,ale czy to jeszcze telefon,czy może już połączenie przenosnego komputera z możliwością dzwonienia.Pozdrawiam wszystkich,a szczególnie Franka który o Motoroli chyba wie prawie wszystko,aż się zaczyna czytać od jego komentarza by zwrócić uwagę w newsie na szczegóły.
  0
 • Users Avatars Mini
  sebek2303 pisze: 2002-02-28 16:26
  fajny ale ja bym się bał że uszkodze wyświetlacz paluchami
  0
 • Users Avatars Mini
  mar_10 pisze: 2002-02-28 16:26
  Zeeke: 9110 to przeszlosc :)
  0
 • Users Avatars Mini
  lukasek pisze: 2002-02-28 16:40
  wygloda czadowo, ale cena mnie nawet nie interesuje :
  0
 • Users Avatars Mini
  cysio pisze: 2002-02-28 16:46
  Atrapa samego telefonu kosztuje 300 zł.
  0
 • Users Avatars Mini
  waldo pisze: 2002-02-28 17:24
  co tu duzo gadac.................. jest EXTRA
  0
 • Users Avatars Mini
  tomo pisze: 2002-02-28 18:08
  prosimy (błagam) o test Motoroli V60
  0
 • Users Avatars Mini
  hub pisze: 2002-02-28 18:38
  czysty ten wyświetlacz tego telefonu, naprawde bardzo czysty wcale nie jest zakurzony, ale teścik fajny
  0
 • Users Avatars Mini
  Żeebro pisze: 2002-02-28 18:54
  Aparat fajny ale nie dla zwykłego człowieka
  0
 • Users Avatars Mini
  Paweł Trzuskowski pisze: 2002-02-28 19:05
  Adres należy wpisać bez spacji przed "showitem".
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-02-28 19:26
  Jak na telefon to dość grubawy, ale jako połączenie telefon-PDA to chyba jeden z najlepszych na rynku (jeśli ktoś takie zabawki lubi)
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-02-28 19:39
  Graffi lubi czy nie ważniejsze pytanie,jak go stać na taką zabawkę:)
  0
 • Users Avatars Mini
  misiak_ pisze: 2002-02-28 20:54
  coz rzec, telefon jest bajerancki nic dodac nic ujac
  0
 • Users Avatars Mini
  Limak pisze: 2002-02-28 21:13
  Spoko test i telefon też niezły
  0
 • Users Avatars Mini
  dr_login pisze: 2002-02-28 22:11
  bardzo ładny i praktyczny, ale wolę jakoś 9210. i tak są duże, a duzy kolorowy wyswietlacz,wielka pamiec i świetny system bardzo do mnie przemawiają. no i pisanie rysikiem na qwerty to męka, przyanjmniej przez pierwszse tygodnie.szkoda tylk, ze 9210 nie ma vibry... no i dotykowego :) ale następca będize już chyba kosmiczny- lata, mówi, parzy kawę i wali konia...
  0
 • Users Avatars Mini
  waldus pisze: 2002-03-01 00:17
  zdjecia troche slabe , test dobry, co do fonu-widze ze rozne firmy probuja doscignac nokie 9210 i to bardzo dobrze przynajmniej ma konkurencje a jak wynika z testu nie byle jaka
  0
 • Users Avatars Mini
  Ramidus pisze: 2002-03-01 11:07
  Grzesio: jesli chcesz platforme programowa ktora ma duzo softu to zaden windows CE 2.0 tylko PalmOS... zachecam do zerkniecia na Handspring Treo.
  0
 • Users Avatars Mini
  adamwie2 pisze: 2002-03-01 18:38
  Fajna galeria zdjęć
  0
 • Users Avatars Mini
  tede_12 pisze: 2002-03-02 19:43
  niezły test i fajne zdjątka a jesli chodzi o telefon .............
  0
 • Users Avatars Mini
  n30 pisze: 2002-03-02 21:51
  bTak tak tak ładna zabawka... tyle ze nie na moja kieszenb
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-03-04 17:03
  ma niestety jedna zasadnicza wade CENA!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2002-03-05 15:16
  hubi: cena ksztaltuje sie na poziomie 1600-1700 ze wszystkim nowka. Accompli 008 przeciez jest juz dostpena na rynku od 8 miesiecy !!
  0
 • Users Avatars Mini
  kbk pisze: 2002-03-05 19:14
  no coz - ja majac do dyspozycji zrobil bym tak: pojechalbym do mediamarkt po palma IIIc (666 PLN) - kolorowy wyswietlacz, pozostale parametry palmtopa zblizone, a nastepnie za reszte kupuje telefon z IRda np. 6210. Zostanie jeszcze troche na drobne wydatki...
  0
 • Users Avatars Mini
  ppszakal pisze: 2002-03-05 23:11
  Nie wiem dlaczego ale nie kupie tej ani innej motoroli - moze dlatego, ze to firma produkujaca dla wojska:)....
  0
 • Users Avatars Mini
  westbammm pisze: 2002-03-07 20:11
  fajna ta motorolka...dziwne to nie jest panie autorze że za taką cenę otrzymamy takie i takie wyposażenie do telefonu...!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Bartek pisze: 2002-03-09 15:57
  Bardzo ładny telefonik, jak spod znaku Motki, widać od razu, że to klasa biznesowa. Posiada wiele różnych funkcji i jest skierowany do wąskiej grupy odbiorców.
  0
 • Users Avatars Mini
  kkrzysiekk pisze: 2002-03-15 16:58
  ciekawa propozycja dla ludzi biznesu - 9210 niech sie ma na bacznosci!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  l.u.k.a.s. pisze: 2002-03-19 03:54
  nawet fajny fonik.szkoda tylko, ze ma taka slaba batrie.duzym plusem jest ksiazka telefoniczna, terminarz, czy dolaczone oprogramowanie.najlepszy jest budzik z dobudzaniem (takie cos jest zajebista sprawa).
  0
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2002-03-27 23:28
  jak cie napadli , gdzie chodziles ze szuje ci okradly ?
  0
 • Users Avatars Mini
  piotr pisze: 2002-04-03 09:50
  3500 zl to juz przeszlosc !!.Zaplacilem 199 Euro (z przypisanym na 12 miesiecy providerem) ale... Cena brutto w Austri bez blokady- 699 Euro minus 20% Vat -to duuuzo mniej niz 3500 zl i przystepne dla wiekszosci potrzebujacych.Wada jest nieposiadanie przegladarki HTML (tylko WAP) ale jest ponoc Midlet usuwajacy te niedogodnosc.Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2002-04-17 03:27
  Czy ktos wie czy polskie menu do A008 jest dobre i dobrze spolszczone?
  0
 • Users Avatars Mini
  DANKOL pisze: 2002-04-24 15:19
  O.K.
  0
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2002-05-29 16:32
  condziu: najdziwniejsze jest to ze motorola wydala pieniadze na reklame w gazetach tego modelu a operatororzy do tej pory nie odwazyli sie go wprowadzic u siebie do sprzedazy..
  0
 • Users Avatars Mini
  Forest pisze: 2002-06-09 17:00
  mateusch2 Na gwiazdkę będzie w POPie za 1pln:) cyro na 3 pokolenia
  0
 • Users Avatars Mini
  Forest pisze: 2002-06-09 17:03
  Nawet godny uwagi. Mały, wypasiony funkcjami kombajn.
  0
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-07-21 01:06
  Ej!!!!!!!!! To nie jest telefon!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  kpt.Hook pisze: 2002-07-25 23:55
  może kiedyś.... ale chyba nie ten model... zanim się decyduję pewnie będą dużo ciekawsze modele...
  0
 • Users Avatars Mini
  japa pisze: 2002-08-03 12:05
  najpierw chciałem go mieć, a teraz wolę osobno komórkę i laptop.
  0
 • Users Avatars Mini
  rafal pisze: 2002-08-13 23:25
  mam ten telefonik wszystko jest ok ,ale nobla trzeba tac temu kto wymyslil tak zakrecona ksiazke tel,nie mozna przejsc do wybranej literki bezposrednio tylko kursorem,lub pojedynczo poprzez pokretlo,ale reszta jest na 5
  0
 • Users Avatars Mini
  Piter pisze: 2002-08-20 12:01
  Nie wiem czy korzystal bym z wszystkich funkcji tego czegos :((
  0
 • Users Avatars Mini
  flopik pisze: 2002-11-20 19:57
  Mialem go przez wakacje i naprawde jest godny polecenia. Jedno tylko mnie draznilo - WAP over GPRS nie chodzil mi w ERZE. W Idei , Plusie wszystko bylo OK a nawet w salonie ERA nie potrafili tego zrobic wiec niestety poszedl na sprzedaz :(
  0
 • Users Avatars Mini
  falenty pisze: 2002-12-05 16:59
  racja to motorola
  0
 • Users Avatars Mini
  wolny pisze: 2003-02-02 02:27
  hehe ,coz gdybysmy juz kupowali wedlog tych opini to bysmy mieli cale domy komorek hihi
  0
 • Users Avatars Mini
  wolny pisze: 2003-02-02 02:29
  mozna do takiego czegos podlaczyc zestaw sluchawkowy stereo jak w noki 5510 ?
  0
 • Users Avatars Mini
  GSMistrz pisze: 2003-02-04 02:25
  Duży, brzydki kloc!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  parys pisze: 2003-02-10 21:41
  ma wszystko co trzeba. Tylko chyba jest trudna w obslodze.
  0
 • Users Avatars Mini
  kujon pisze: 2003-02-24 22:38
  szczerze ja wole T720i
  0
 • Users Avatars Mini
  sosna pisze: 2003-02-26 20:52
  Komentarze typu: "to jednak motorola" zostawcie ludzie na boku. Ze swojej strony polecam go ludziom potrzebującym dobrego palmtopa, organizera, synchronizacji danych z komputerem, a wszystko to chcieliby mieć zamknięte w ładnej, eleganckiej i co najważniejsze - małej jak na możliwości oudowie. Na pochwałę zasługuje rysik i system rozpoznawania pisma. Czasem tylko litera "O" myli się z "@". Ogólnie polecam biznesmen'om!
  0
 • Users Avatars Mini
  smokeWEED pisze: 2003-03-11 00:00
  niespotykany gadzet.. tylko motorola wysuwa niektore rozwiazania.. skrzydelka, teraz rzpoznawanie pisanego tekstu, swietnie
  0
 • Users Avatars Mini
  borysj pisze: 2003-03-12 20:09
  fajny tel. jak na motorole
  0
 • Users Avatars Mini
  borysj pisze: 2003-03-18 10:24
  no mysle ze mozna by wziac jako alternatywa dla palmow
  0
 • Users Avatars Mini
  scorpion pisze: 2003-03-20 11:53
  borysj: Jak taki fajny to dlaczego tak nisko.
  0
 • Users Avatars Mini
  khalon pisze: 2003-04-07 13:25
  Fajna zabawka, ale czy naprawdę, aż tyle ludzi tego używa?
  0
 • Users Avatars Mini
  erised pisze: 2003-06-01 15:58
  myślałem że to jakaś nagrywarka cdrw albo przynajmniej odtwarzascz cd.. bo te wymiary to.. szkoda gadać.. no.. może tylko do walizki... ale i tak nie wydaje mi się być za ciekawy ten phone.. przy takiej cenie?? o niebo lepszy będzie p800 i to w porównywalnej cenie bez agonamentu :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Kenner pisze: 2003-06-03 02:05
  Konkurencja dla SX-45 :)) A tak powaznie, to straszny niewypal. No i do tego cena w Erze ok. 2000zl!
  0
 • Users Avatars Mini
  gizmo21 pisze: 2003-06-03 02:34
  maly zgrabny funcjonalny cos dla mnie
  0
 • Users Avatars Mini
  kolczatka2 pisze: 2003-06-15 17:30
  male cacko,fajne miec cos takiegoo
  0
 • Users Avatars Mini
  DarkOnly pisze: 2003-06-22 22:20
  Fajne cacunko, ale slabiutki ekran, mozna by troche go dopracowac!
  0
 • Users Avatars Mini
  mik007 pisze: 2003-06-28 22:49
  Kenner***od jakiegoś czasu w Era Biznes w każdej taryfie za 1,22 brutto, co by nie powiedzieć ciekawa oferta...
  0
 • Users Avatars Mini
  axel97 pisze: 2003-07-11 23:33
  kenner radze ci pouzywac go troche zanim wyrazisz taka opinie !
  0
 • Users Avatars Mini
  chavez2 pisze: 2003-07-23 21:32
  Jak dla mnie to juz nie telefon. To Palm z ktorego ewentualnie mozna zadzwonic. Wolal bym A920 :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  axel97 pisze: 2003-11-10 01:56
  ja tez :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  adzik pisze: 2004-02-14 19:29
  Na ten tewlefon są bardzo fajne gry, tyklo szkoda ze nie am kolorowego wyświetlacza.
  0
 • Users Avatars Mini
  axel97 pisze: 2004-11-13 00:48
  masz jakies zalatwic ?
  0
 • Users Avatars Mini
  patrik pisze: 2005-03-20 13:05
  fajny telefonik, mam nowke za hmmm.... 400zl (komplet) lub 9210 z i !!! za 650zl (NÓWKA!!! za taka kase to okazja, tez komplecik)
  0
 • Users Avatars Mini
  nofate pisze: 2006-03-10 17:17
  Spoko by był gdyby mu załadować kolor wyświetlacz.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: