Motorola laureatem drugiej edycji Konkursu LZZL 2001 r.

Newsy
Żródło: Motorola
Opinie: 11

Bursztynowa statuetka została przyznana firmie Motorola Polska Sp. z o.o. przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. Uroczyste wręczenie odbyło się 26 października w Warszawie, w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. 
Celem Konkursu jest propagowanie wiedzy i najlepszych doświadczeń praktycznych w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi poprzez wyróżnianie organizacji i osób, które odnoszą sukcesy w tej dziedzinie zarządzania. Zwycięzca konkursu otrzymuje złotą statuetkę i tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi, natomiast bursztynowe statuetki przekazywane są liderom za osiągnięcia w poszczególnych obszarach zarządzania zasobami ludzkimi.
Motorola już po raz drugi w 2001 r. została uhonorowana za osiągnięcia w dziedzinie Zarządzania Zasobami Ludzkimi. 1 marca 2001 r. otrzymała godło "Inwestor w kapitał ludzki". Godło przyznawane jest firmom prowadzącym profesjonalną politykę personalną. Motorola została doceniona za określoną i udokumentowaną strategię firmy, nowoczesny system organizacji pracy, plan szkoleń i rozwoju kariery oraz przyjazną atmosferę w pracy. Jako zdobywca Godła Motorola została zarekomendowana do Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. 
Laureatów tegorocznej edycji Konkursu wyłonił Komitet Oceniający, któremu przewodniczyła prof. Stanisława Borkowska z IPiSS. Honorowym Patronem Konkursu LZZL jest prof. Leszek Balcerowicz. Ocenie poddano 64 firmy. Do grona zdobywców statuetek Komitet Oceniający zarekomendował 7 firm. Bursztynową statuetką uhonorowano Motorolę za wybitne osiągnięcia w obszarze systemów ocen pracowniczych.
System "Personal Commitment" (PC) Motoroli jest jednolitym systemem ocen pracowniczych w organizacji na całym świecie. Pracownicy przy wsparciu swojego bezpośredniego przełożonego wytyczają sobie cele w oparciu o Strategiczną Kartę Wyników organizacji. Co kwartał odbywają się spotkania weryfikujące realizację wyznaczonych celów. Każdy pracownik wybiera kilku partnerów (np. współpracowników, podwładnych, klientów), którzy poprzez przekazywanie informacji zwrotnych wspomagają realizację wytyczonych celów. Notatki dokonywane w sieci intranetowej na każdym etapie PC umożliwiają łatwy dostęp do historii osiągnięć. Pomaga to również szybko przekazywać informacje o aktualnych zmianach, co jest szczególnie istotne, jeżeli pracownik i przełożony pracują w różnych oddziałach firmy.
"Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia. Nasz nowoczesny system ocen pracowniczych został z sukcesem wprowadzony w 1999 roku. Nie oznacza to jednak, że spoczęliśmy na laurach. Sprawne działanie systemu wymaga nieustannej pracy: usprawniania, komunikacji, szkoleń i warsztatów, przeprowadzania analiz, badań i innowacji. Statuetka jest dla nas nagrodą za dotychczasowe wysiłki, a także motywacją do dalszej pracy" - powiedziała Lucyna Wiskowska - Kierownik ds. Personalnych, Motorola, oddział w Warszawie.

 

 
Konkurs Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi (LZZL) jest częścią projektu "Inwestowanie w kapitał ludzki" realizowanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych we współpracy z Instytutem Zarządzania. W skład tego projektu wchodzi także Program "Inwestor w kapitał ludzki". Instytut Pracy i Spraw Socjalnych jest główną placówką naukowo-badawczą w Polsce, podejmującą problemy pracy i polityki społecznej w sposób interdyscyplinarny. Badania IPiSS są w wielu dziedzinach prekursorskie. 
Efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi w firmie stanowi warunek wzrostu konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Perspektywa integracji ze strukturami europejskimi czyni poprawę konkurencyjności jednym z najważniejszych zadań polskiej gospodarki - zgodnie podkreślali organizatorzy i laureaci.
Złotą statuetkę i tytuł lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi otrzymał w tegorocznej edycji Konkursu BRE BANK S. A.

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  lava1 pisze: 2001-11-07 15:33
  Niby powinienem pogratulować firmie MOTOROLA ale... Może i w zarządzaniu są dobrzy ale jeżeli chodzi o komórki to straszne gnioty wypuszczają (oczywiście poza kilkoma wyjątkami)...
  0
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2001-11-07 15:48
  Lava1: Popieram - poza paroma modelami serii v...a tak to puszczaja takie brzydkie i malo funkcjonalne fony...i dostają nagrodę - chyba własnie tylko za zarządzanie...bo reszta do poprawki...
  0
 • Users Avatars Mini
  Amper pisze: 2001-11-07 16:05
  lava1: pokaż mi te wyjątki...
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-11-07 17:34
  przesadzacie troche ostatnie modele co byly prezentowane zapowiadaja sie calkiem niezle
  0
 • Users Avatars Mini
  roadtohell pisze: 2001-11-07 17:38
  motorola długie lata tylko dla army albo policji produkowała sprzęt i teraz stylistyka i funkcjonalność....hm ,mają nabite głowy wojskowymi specyfikacjami..
  0
 • Users Avatars Mini
  Neon pisze: 2001-11-07 17:48
  A ja sie z wami nie zgadzam bo robi swietne i ladne sluchawki ;P Moze ladne dopiero od niedawna, ale za to wspaniala jakosc od zawsze !
  0
 • Users Avatars Mini
  roadtohell pisze: 2001-11-07 17:49
  jakość pewnie tak , ale ładne?!
  0
 • Users Avatars Mini
  Ewandy pisze: 2001-11-07 17:58
  Robi dobre telefony Mot. i nalezy sie jej to !
  0
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2001-11-08 00:16
  gadajta dalej i tak motorola sprzedaje coraz wiecej telefonow , eryk moze sie schowac , jest caly czas maly
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2001-11-08 00:27
  Moze nareszcie cos sie zmieni i w Polsce bedzie mozna kupic najnowsze aparaty szybciej niz dotychczas! Stwierdza, ze jezeli jest nagroda to moze trzeba tym sie zainteresowac, ze polski rynek jest jednak bardzo chlonny! Nara!
  0
 • Users Avatars Mini
  PlaYMode pisze: 2001-11-08 05:39
  Polski rynek?????????????? Przecież w Polsce sprzedaje się głownie telefonu modne, a dopiero w drugirj kolejności funkcjonalne. A jeżeli chodzi o Motorolę, to nie można powiedzieć, że należy do tej pierwszej grupy, gdzie generalnie siedzi Nokia, no i troszkę Siemens, może też (ale tego to nie mogę powiedzieć - więc nie bijcie :-)) ) Alcatel, ale nie Motka. Dopóki Polacy będą kupowali telefony ładne itp. to nic dobrego nie wyjdzie z tego. Ja już przeszedłem przez to i zacząłem kupować tel. bardziej funkcjonalne. Niemniej jednak to gratulacje dla Mot, za nagrodę!!! Chociaż nigdy nie przypuszczałbym że to oni mają dostać taką nagrodę, widocznie czasy się zmieniają. O może uda mi się teraz zasnąć, bo jakoś nie chce mi się :-((( Dobranoc!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: