MTH500 - nowy radiotelefon TETRA firmy Motorola

Newsy
Żródło: Motorola
Opinie: 13

Motorola wprowadza na rynek MTH500 - najlżejszy radiotelefon TETRA zaprojektowany na wzór telefonu komórkowego.

 

Radiotelefon MTH500 firmy Motorola został opracowany po dogłębnych badaniach potrzeb użytkowników radiotelefonów w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Badania Motoroli ujawniły dwa odrębne segmenty rynku, charakteryzujące się odmiennymi wymaganiami wobec radiotelefonów. Poza podstawową grupą użytkowników, którą stanowią funkcjonariusze pracujący w terenie i korzystający z tradycyjnych radiotelefonów o zwartej, odpornej na uszkodzenia mechaniczne budowie, badanie wykazało, że funkcjonariusze operacyjni, pracownicy wsparcia logistycznego i administracyjnego oraz kadra kierownicza potrzebują lekkiego, niewielkiego i dyskretnego urządzenia, które posiadałoby wszystkie zalety radiotelefonu.

W Rzymie, w dniu 24 kwietnia, przed oficjalną premierą nowego radiotelefonu, delegacja Motoroli została przyjęta przez Papieża podczas spotkania z wiernymi na placu Św. Piotra. Papież otrzymał wykonany specjalnie na tę okazję biały radiotelefon MTH500 z wygrawerowanym emblematem Watykanu. Do spotkania doszło z okazji inauguracji watykańskiego systemu TETRA, dostarczonego przez Motorolę i uruchomionego w grudniu ubiegłego roku.

Ważący zaledwie 193g nowy radiotelefon MTH500 to najlżejszy radiotelefon TETRA na rynku. Został on poddany rygorystycznym testom jakości Motoroli, zapewniającym najwyższą wytrzymałość oraz niezawodne funkcjonowanie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Modny, stylizowany na telefon komórkowy wygląd tego urządzenia może być mylący. To wyglądające prosto urządzenie łączy siedem funkcji w jednym, w tym natychmiastowe zestawianie połączeń grupowych i indywidualnych, połączenia telefoniczne oraz przesyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych. MTH500 umożliwia łatwe łączenie z urządzeniami zewnętrznymi innych producentów, co jeszcze bardziej poszerza jego możliwości. A wszystko to w jednym, bezpiecznym (umożliwiającym szyfrowanie) urządzeniu przenośnym, które może funkcjonować także jako telefon głośnomówiący.

W ofercie radiotelefonów TETRA Motoroli znajduje się już MTP700 - radiotelefon przenośny o tradycyjnym wyglądzie, zaprojektowany dla funkcjonariuszy pracujących w terenie. W przypadku MTH500 brak zewnętrznych cech charakterystycznych dla radiotelefonu, takich jak duże obrotowe gałki, długa antena czy oznaczony jaskrawym kolorem przycisk wywołania alarmowego sprawia, że nadaje się on idealnie do operacji tajnych i zastosowań kamuflowanych. Funkcje MTH500 są jednak dokładnym odzwierciedleniem funkcji radiotelefonu MTP700, co zapewnia jednolitość obsługi oraz umożliwia przekazywanie radiotelefonów wewnątrz zespołu roboczego. Dzięki temu, cała grupa pozostaje w kontakcie, a funkcjonariusze operacyjni (tajni agenci) mogą komunikować się ze swymi kolegami pracującymi w terenie w ramach jednego systemu łączności.

John McConnell, dyrektor działu urządzeń abonenckich w Motoroli, powiedział: - "Radiotelefon MTH500 to prawdziwy triumf inżynierii. Łączy najlepsze cechy standardu TETRA i technologii telefonów komórkowych, zapewniając możliwie największą elastyczność i funkcjonalność w jednym przenośnym urządzeniu. Posiada te same funkcje, co jego siostrzane radiotelefony: przenośny MTP700 i przewoźny MTM700, co oznacza, że wszystkie radiotelefony eksploatowane przez klienta mogą wykorzystywać te same udogodnienia po udostępnieniu nowej wersji oprogramowania radiotelefonów. Wzmacnia to naszą ofertę i daje klientom jeszcze większy wybór przy zakupie radiotelefonu najlepiej odpowiadającego ich potrzebom."


MTH500 to siedem funkcji w jednym:

 • radiotelefon umożliwiający połączenia indywidualne i grupowe

 • telefon komórkowy

 • dwukierunkowe urządzenie do przekazywania wiadomości tekstowych (dwukierunkowy pager)

 • terminal danych

 • modem

 • może być stosowany jako telefon głośnomówiący

 • urządzenie kodujące dla łączności szyfrowanej

Zdjęcia radiotelefonu MTH500:

 

Opinie:

Opinie archiwalne (13):

Komentuj

Komentarze / 13

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2002-07-30 15:36
  Ciekawe po co papieżowi ten biały grawerowany, ważący zaledwie 193g nowy radiotelefon MTH500! No chyba nie do dzwonienia!
  0
 • Users Avatars Mini
  spiro pisze: 2002-07-30 15:37
  suuuuuper!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  dwx pisze: 2002-07-30 15:58
  ... a da się z tego zadzwonić na miasto??? Dla mnie super, na pewno wygląd ma bardzo mocno mylący. Autor tekstu w jednym z akapitów napisał o wyglądzie telefonu komórkowego ( itak rzeczywiście jest) natomiast prz wymienianiu 7 funkcji wyraznie przypisuje temu radiotelefonowi funkcje telefonu komórkowego. Ciekawe czy chodzi tu tylko o wygląd czy o coś jeszcze? Jeśli o coś jeszcze (stąd moje żartobliwe pytanie na początku) to czy radiotelefon posiada swój osobisty numer i czy wykorzystuje technologię GSM (jeden krok do komórki), czy też raczej łączy się z matką-bazą która w stacjonarnym systemie telefonicznym wykonuje za niego połączenie do dowolnego operatora stacjonarnego lub komórkowego. CDN ...
  0
 • Users Avatars Mini
  dwx pisze: 2002-07-30 15:58
  ...CD Istnieje tez inne rozwiązanie wykorzystywane na poziomie krajowym tzw. alarmowej łączności bezprzewodowej (czy jakoś tak). Połączenie następuje wtedy z dyżurnym telefonistą (stką) która po identyfikacje wykonuje połaczenie do operatora a następnie przekierowuje na radiotelefo. Takie rozwiązanie jest czymś w rodzaju połączenia :"telefon w domu ==statek na morzu" - oczywiście w uproszczeniu. NIESTETY ARTYKUŁ NIE WYJAŚNIA KTÓRY SYSTEM JEST UŻYWANY. BARDZO DUZY BŁĄD AUTORA.
  0
 • Users Avatars Mini
  vassago4 pisze: 2002-07-30 16:17
  hehe nowe walkie talkie :) ale musze przyznac ze bardzo fajniutkie cudenko :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Vonnegut pisze: 2002-07-30 16:36
  hehe ładna - niektóre komórki Motoroli są o wiele brzydsze od tego radiotelefonu :)
  0
 • Users Avatars Mini
  marek pisze: 2002-07-30 16:50
  jestem bardzo mile zaskoczony
  0
 • Users Avatars Mini
  timeport pisze: 2002-07-31 10:46
  to komurka i stacjonarny !!! w jednym : )))) fajna sprawa taki aparacik wpadasz do domu to cię przełącza na zwykły stacjonarny albo do pracy to masz numer biura a wszystko w jednym telefonie tylko jak się gdzieś dalaj wybierasz to włanczałby się gsm : ))) jak dla mnie to bombka : ))
  0
 • Users Avatars Mini
  siwy256 pisze: 2002-07-31 11:32
  Podoba mi się. No i papież dostał. Ciekawe czy będzie używał.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-07-31 11:57
  Czyli tak zwana krotkofalowka z roznymi bajerami! Rewela!
  0
 • Users Avatars Mini
  TaSioR pisze: 2002-07-31 14:00
  Ciekawe gdzie i za ile bedzie mozna kupic takie cacko. Wyglad znacznie lepszy niz inne produkty Motoroli! Rewelacja!
  0
 • Users Avatars Mini
  timeport pisze: 2002-07-31 15:47
  napewno nie umas a widzieliście jakie fony motorolka wypuściła dla dzieci : )) stacjonarne takie o disneya : ))) z polifonią : ))) w kształcie myszki miki : )))
  0
 • Users Avatars Mini
  artjaw pisze: 2002-07-31 22:13
  fajny sprzęcik
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: