Netia ma ponad 0.5 mld zł na przejęcie Dialogu lub Exatela

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 0
Opinie: 0

Netia chciałby wykorzystać całą swą linię kredytową w wysokości 375 milionów złotych na akwizycje, powiedział prezes spółki Mirosław Godlewski. Kwota, jaką Netia mogłaby przeznaczyć na przejęcia w tym roku, to łącznie 575 milionów złotych, powiedział w wywiadzie dla Agencji Reutera Godlewski. "Łączna wartość środków, którymi dysponujemy to blisko 200 milionów złotych gotówki plus 375 milionów linii kredytowej. Ta linia nie była w zamyśle przeznaczona na akwizycje, ale dziś wiemy, że nie mamy na co jej wykorzystać, jedynie na ewentualne akwizycje. Będzie wykorzystana albo na akwizycje, albo w ogóle" - stwierdził.

"Jesteśmy na finalnym etapie rozmów z bankami. Myślę, że w maju powinniśmy podpisać aneks do umowy kredytowej z konsorcjum banków. Większość banków już zgodziła się, żeby te środki w większej części zostały wydane na akwizycje" - stwierdził Godlewski.

"Potencjalne duże przejęcia, typu Dialog, czy Exatel, będą w naszym zainteresowaniu, jeśli takie podmioty będą na sprzedaż. Nie będziemy wychodzić wcześniej z inicjatywą. Zarówno Exatel, jak i KGHM w kontekście Dialogu zdają się rozważać rozpoczęcie procesów sprzedaży czy szukania inwestora w tym roku" - powiedział Godlewski.

"Są to z jednej strony biznesy o zbliżonym profilu, z drugiej o geograficznym zróżnicowaniu – tam gdzie jest Dialog tam słabą obecność ma Netia i odwrotnie. Nasza silna infrastruktura szkieletowa, której nie posiada na przykład Dialog, sprawia, że idealnie byśmy się uzupełniali i powstałby podmiot, który stanowiłby silną przeciwwagę dla TPSA" - stwierdził.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: