NFI Magna Polonia jest pewny, że ktoś będzie chciał kupować usługi Info-TV-FM

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 0

Info-TV-FM do piątku złoży wniosek orezerwację częstotliwości, na których odbierana będzie telewizjamobilna - powiedział agencji PAP Albert Kuźmicz, prezes NFI Magna Polonia, do której należy Info-TV-FM. Rzecznik P4 Marcin Gruszka w imieniu Mobile TV powiedział PAP, że spółka także do piątku złoży wniosek o rezerwację częstotliwości. "Jesteśmy gotowi do realizacji usługi DVB-H, gdyby z jakichś powodów spółka Info-TV-FM, pomimo zwycięstwo w przetargu, nie złożyła wniosku o rezerwację" - powiedział.

"Spółka (Info-TV-FM) jest operatorem i już cześć takiej infrastruktury posiada" - powiedział Kuźmicz. Dodał, że na taką infrastrukturę będą się składały: system umożliwiający produkcję sygnału DVB-H,maszty radiowe, nadajniki i anteny. "Z pewnością będzie to wielki projekt" - powiedział. Wcześniej NFI Magna Polonia oszacowała koszt inwestycji do 2012roku na 200-300 mln zł. "To są istotne nakłady. Mówimy o kwocie liczonej w setkach milionów złotych. Ostateczną wartość inwestycji będziemy mogli podać po zakończeniu negocjacji, które aktualnie prowadzimy m.in. z dostawcami sprzętu" - podkreślił Kuźmicz. 

Zaznaczył, że infrastruktura telewizji mobilnej (tzw. DVB-H) ma niewiele wspólnego z infrastrukturą telefonii komórkowej. "Do uruchomienia usługi potrzebne są dodatkowe nadajniki" -powiedział. Dodał, że przy budowie sieci nadawczej pomoc operatorów komórkowych "nie jest konieczna".

"Dzięki zwycięstwu w konkursie Info-TV-FM stało się hurtowym dostawcą usługi telewizji mobilnej. Będziemy chcieli ją sprzedawać pośrednikom, m.in. operatorom telefonii komórkowej, którzy zaoferują ją detalicznie Polakom. Nie startowalibyśmy w konkursie, gdybyśmy nie liczyli na zwycięstwo" - powiedział Kuźmicz. Zaznaczył, że na rynku pojawiają się spekulacje dotyczące tego, że operatorzy komórkowi mogą zablokować usługę telewizji mobilnej. "Rynek telekomunikacyjny miał do czynienia z taką sytuacją kilka lat temu w Niemczech. Niemieccy operatorzy komórkowi nie byli zainteresowani usługą - stwierdzili, że nie znajdą chętnych wśród abonentów na korzystanie z DVB-H. Wtedy jednak telefony przystosowane do odbioru telewizji mobilnej nie były powszechnie stosowane. Chodzi o urządzenia wyposażone w tuner DVB-H" -powiedział. W Polsce - jego zdaniem - operatorzy komórkowi są zainteresowani usługą, a telefony z tunerem do odbioru telewizji mobilnej są zdecydowanie bardziej powszechne. "Z biznesowego punktu widzenia nie widzę powodów, dla których ktoś miałby blokować wprowadzenie tej usługi" - zaznaczył. W ciągu trzech miesięcy usługa - jak zaznaczył - będzie dostępna hurtowo, a ostateczny termin udostępnienia programów telewizji mobilnej użytkownikom telefonów zależy od operatorów komórkowych. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: