nju mobile i Flex - dwa pewne wybory w niepewnych czasach

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
nju mobile i Flex - dwa pewne wybory w niepewnych czasach

Rosnące ceny sprawiają, że domowe budżety stają się coraz bardziej napięte, a wielu konsumentów jest niepewna co do dalszego rozwoju sytuacji gospodarczej. Ma to bezpośrednie przełożenie na ich decyzje konsumenckie. Wiele osób z jednej strony kupuje mniej, a z drugiej bardziej zastanawia się nad wyborem nabywanego towaru lub usługi - czy optymalnie spełnią one ich oczekiwania i warte są swojej ceny?

W przypadku usług telekomunikacyjnych możemy wyróżnić wiele typów klientów, różniących się potrzebami i oczekiwaniami. Wspólnym mianownikiem sporej grupy jest to, że dziś dla wielu z nich coraz ważniejsze staje się, by ich oferta była przejrzysta i bez długoterminowych zobowiązań. Jednym z kryteriów wyboru w takich przypadkach jest to, aby umowa zawierana była na czas nieokreślony.

Oto kilka typów profili konsumenckich, które dziś można coraz częściej dostrzec na rynku. Jaka oferta telekomunikacyjna może spełnić ich oczekiwania?

1. Osoby szukające oferty na trudne czasy, zainteresowane najlepszą ofertą pod względem ceny

Tacy klienci szybko dostrzegają zalety oferowanej przez Orange marki nju mobile, w której za 29 zł miesięcznie mogą mieć abonament komórkowy zapewniający dostęp do rozmów, SMS-ów i MMS-ów bez limitu z 20 GB na transfer danych w internecie (w tym 5,01 GB w ramach pakietu głównego do wykorzystania w roamingu w UE). Co więcej, pakiet ten zwiększa się wraz ze stażem korzystania z usługi (im dłużej ktoś jest z nju mobile, tym więcej ma GB) i już po pół roku podwaja się on do 40 GB, po roku wzrasta jeszcze do 50 GB, a po dwóch latach aż do 60 GB.

Można też wybrać droższą opcję za 39 zł miesięcznie z SMS-ami, MMS-ami oraz rozmowami bez limitu (z numerami komórkowymi i stacjonarnymi) oraz pakietem na transfer w internecie 40 GB na start (z czego Internet w UE 6,74 GB). Po pół roku pakiet ten zwiększa się 80 GB, po roku do 100 GB, po dwóch latach aż do 120 GB.

Nju mobile ma też ofertę budżetową w cenie 19 zł miesięcznie z rozmowami bez limitu (z numerami komórkowymi i stacjonarnymi), ale w której SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE są dodatkowo płatne - SMS kosztuje 9 groszy, a MMS 19 groszy. W tej opcji klient też może liczyć na premię za staż, bo początkowy pakiet na internet 3 GB na start (z czego Internet w UE 3,28 GB), po pół roku zwiększa się 6 GB, po roku do 7,5 GB, a po dwóch latach do 9 GB.

Jedną z bardzo dużych zalet nju mobile są atrakcyjne oferty w parze i trio. Ofertę w parze można uzyskać, dokupując do posiadanego numeru głównego dodatkowy numer za 9 zł lub za 19 zł z dodatkowymi 10 GB. Przykładowo, jeśli do oferty za 29 zł dokupimy numer za 9 zł, będziemy mieli nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i 20 GB (do 60 GB za staż) do podziału na dwa numery za 19 zł na osobę.

Kupując dwa numery dodatkowe, można też stworzyć trio. W tym przypadku dostępne w wybranym pakiecie gigabajty dzielone są na trzy numery - trzeci numer można dokupić do każdego z abonentów (19 zł, 20 zł i 39 zł) przy czym drugi numer sprzedawany jest za 9 zł, a trzeci za 19 zł (staż liczy się dla podstawowego numeru). W sumie oznacza to jednak zawsze spore oszczędności, bo w najpopularniejszym pakiecie za 29 zł z 30 GB na start (do 90 GB za staż) cena za jeden numer spada miesięcznie do 19 zł.

2. Osoby, które cenią wygodę i elastyczność oraz chcą mieć pod stałą kontrolą swoje wydatki

Idealnym wyborem dla tego typu klientów jest Flex oferowany przez Orange. Jest to usługa subskrypcyjna w stylu Netflixa oparta na aplikacji mobilnej (można ją pobrać w Google Play, App Store oraz App Gallery). Klienci mają do wyboru pięć planów, różniących się paczką GB oraz liczbą dodatkowych kart SIM. Każdy plan ma nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y w Polsce i w roamingu w UE, paczkę GB oraz Social Pass (czyli nielimitowany transfer danych w wybranych aplikacjach social media i komunikatorach). Najtańszy plan z paczką 15 GB danych (w tym 4,32 GB na roamingu UE) można kupić za 25 zł / mies. Jednak doliczając tylko 5 zł, tj. wybierając plan za 30 zł, klient będzie miał do dyspozycji już 30 GB (5,18 GB w roamingu w UE). To już naprawdę pokaźna ilość danych do wykorzystania.

Najaktywniejszym internautom Orange proponuje w Flex pakiety 45 GB (6,04 GB w roamingu) za 35 zł/ mies., 80 GB (8,63 GB w roamingu) za 50 zł/ mies. lub 150 GB za 80 zł / mies.

W planach od 35 zł Orange Flex oferuje możliwość korzystania z technologii 5G - oczywiście jeśli ma się odpowiedni smartfon, a taki można kupić np. w sklepie Orange Flex.

Obecnie Orange zachęca do skorzystania z oferty Flex promocją, w której za przeniesienie numeru z innej sieci można korzystać z usługi przez 3 miesiące za 1 zł miesięcznie - podczas aktywacji numeru w aplikacji wystarczy wpisać kod: SIEMAFLEX

Jednak Flex to nie tylko atrakcyjne ceny za duże pakiety danych, ale przede wszystkim swoboda oraz elastyczność. Użytkownik może raz w miesiącu zwiększyć lub zmniejszyć swój Plan bezpośrednio w aplikacji. Kiedy więc, kto w danym miesiącu spodziewa się, że będzie intensywniej korzystać z internetu, może to kilkoma kliknięciami ustawić w aplikacji, bez dzwonienia, bez kolejek i zbędnych formalności. Oferta działa na zasadzie subskrypcji, co oznacza że płacisz jedynie za to, z czego korzystasz. Użytkownika nie zaskoczą dodatkowe, niespodziewane opłaty.  Aplikacja daje możliwość dokupienia dodatkowych pakietów GB w roamingu. Wystarczy wybrać, w którym chcemy korzystać z internetu i kupujemy tyle GB, ile potrzebujemy. Przykładowo w Strefie UE: 0,5 GB - kosztuje 8 zł, a 1 GB - 12 zł. Planując podróż do USA i Kanady we Flex w promocyjnej cenie za 35 zł można kupić pakiet 0,5 GB. Ważne jest to, że we Flexie na pewno za roaming nie zapłacimy więcej niż to, co zapłaciliśmy za wybrany pakiet.

Mówiąc krótko usługa Flex łączy w sobie zalety ofert pre-paid (wolność, bo nie trzeba podpisywać długoterminowej umowy i można z usług w każdym momencie zrezygnować) oraz post-paid (wygoda, bo nie trzeba pamiętać o doładowaniach i oferta działa na zasadzie subskrypcji).

3. Osoby oszczędne, które potrzebują szybkiego internetu w domu i poza nim, ale chcą płacić jeden niski rachunek

Takie osoby może więc z pewnością zainteresować nową usługą nju mobile. Kilka miesięcy temu Orange zdecydował się zaoferować pod tą marką usługę światłowodową FTTH. W umowie na dwa lata za 39,99 zł miesięcznie + jednorazowa opłata instalacyjna 50 zł można mieć w niej łącze o przepływności do 200 Mb/s (pobieranie) i 30 Mb/s (wysyłanie). W ramach opłat operator dodaje modem FunBox 3.0 z WiFi, obsługujący pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz. W ofercie podstawowej (bez umowy na dwa lata) usługa ta kosztuje natomiast 59,99 zł miesięcznie + jednorazowa opłata instalacyjna 499 zł.

4. Osoby, które lubią technologię i chcą korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań oraz „bawić się” swoją ofertą

Dla takich klientów optymalnym wyborem jest Flex. Jednym z wyróżników tej oferty jest, że Orange proponuje w niej (jako jedną z opcji) korzystanie z eSIMa. To zaś pozwala np. znacznie szybciej uruchomić usługę (nie trzeba czekać na kuriera z SIMem). Dzięki temu też można korzystać z tego samego numeru i pakietu danych na wielu urządzeniach np. smartfonie i smartwatchu. Oprócz wygody, eSIM cechuje większe bezpieczeństwo oraz to, że jest lepszym rozwiązaniem również dla naszej planety. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że z eSIM-ów nie można korzystać na każdym smartfonie i ich listę można sprawdzić na stronie operatora.

Jedną z ostatnich nowości w Orange Flex (operator wsłuchał się w uwagi klientów) jest możliwość aktywowania swojego numeru nawet na trzech dodatkowych kartach SIM lub eSIM, zależnie od posiadanego planu. Co ważne, aktywacja i korzystanie z dodatkowych kart w Orange Flex jest bezpłatne.

Inną przydatną opcją we Flex jest możliwość dzielenia się gigabajtami ze znajomymi czy rodziną, którzy również są we Flex. Jest to opcja bardzo popularna wśród użytkowników i ostatnio operator wprowadził w tej usłudze możliwości ustawienie stałego, comiesięcznego transferu danych. Każdy klient może mieć nawet 10 stałych przekazów. Transfer gigabajtów będzie realizowany co miesiąc, w wyznaczonym dniu i godzinie, do czasu odwołania go w aplikacji.

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy Orange Polska.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: