Test Nokia 5140

Recenzje
Opinie: 68
Opinie: 68

Nasza redakcja otrzymała do testów nowy telefon wyprodukowany przez firmę Nokia - model 5140. Jest to kolejna słuchawka z serii modeli "ekstremalnych", stworzonych dla osób uprawiających wyczynowy sport lub aktywnie spędzających wolny czas.
O profilu odbiorców telefonu świadczy nie tylko sama słuchawka ale także jej dodatkowe wyposażenie. Poza telefonem, ładowarką i stereofonicznym zestawem słuchawkowym w pudelku znajdziemy także pasek służący do zamontowania telefonu na ręce. Natomiast do noszenia telefonu na szyi można wykorzystać dołączony do słuchawki miniaturowy karabińczyk, który jednocześnie pełni funkcję lupy oraz gwizdka (sic!). 

Wygląd

Głównym elementem charakteryzującym Nokię jest wzmocniona, pancerna obudowa. Po bokach została ona pokryta miękką gumą, dzięki czemu telefon jest bardziej odporny na upadki. Na dole słuchawki znajduje się standardowy Pop-port służący do podłączenia zestawu słuchawkowego, ładowarki lub kabla do komputera. Dla bezpieczeństwa został on także zakryty i zabezpieczony gumową zaślepką. Na górze obudowy zlokalizowano diodową lampkę - latarkę, którą można uruchomić poprzez dłuższe przytrzymanie klawisza #. Obudowa ma formę skorupy, która osłania właściwy moduł telefonu. Dzięki takiej konstrukcji obudowy telefonu mają charakter wymienny.

Klawiatura telefonu działa bardzo dobrze, klawisze są miękkie i mają dobrze wyczuwalny klik. Do sterowania telefonem służy standardowy zestaw przycisków, w tym klawisze strzałek w 4 kierunkach oraz czerwona i zielona słuchawka. 
Wygląd i konstrukcję modelu 5140 oceniam bardzo dobrze, zdecydowanie lepiej niż poprzednie modele ze wzmocnionymi obudowami. Trzeba jednak pamiętać, że zwiększona wytrzymałość telefonu ma wciąż raczej charakter pozorny. Z racji ceny telefonu nie mieliśmy okazji zbadać rzeczywistej wytrzymałości Nokii, lecz w naszej opinii wytrzymałaby ona większości wypadków, które przydarzają się standardowo naszym telefonom komórkowym.

Gorzej by było w przypadku wodowania. Nokia na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie wodoszczelnej i tak traktuje ją wiele osób, które widzą ją po raz pierwszy. Niestety telefon wodoszczelny nie jest, a jedynie bardziej odporny na wilgoć i drobne zmoczenia. W przypadku znalezienia się w wodzie ulegnie zalaniu, tak samo szybko jak każdy inny zwykły telefon komórkowy. Niedoścignionym wzorem pozostaje stara, masywna Nokia 6250, która wytrzymywała kąpiel w wannie bez najmniejszego problemu. 

Zakres GSM  900/1800/1900
Wymiary  106.5 x 46.8 x 23.8 mm
Waga  101 g


Wyświetlacz

Nokia 5140 podobnie jest poprzednie modele fińskiego producenta została oparta o platformę Symbian 40. Nie należy zatem oczekiwać dużych zmian w porównaniu do starszych modeli Nokii. Każdemu użytkownikowi rzuca się od razu w oczy kolorowe menu, bowiem w telefonie menu zostało wyposażone w kolorowe tło.
W telefonie zastosowano ten sam wyświetlacz co w innych telefonach serii 40. Jest to ekran o rozdzielczości 128 na 128 punktów wyświetlający 4,096 kolorów. Jest to zdecydowanie najsłabszy punkt fińskiej słuchawki, która w tym punkcie nie jest w stanie dorównać konkurencji. Warto dodać, że ekran charakteryzuje się słabym odwzorowaniem barw, a w słoneczne dni odczytanie czegokolwiek na nim jest bardzo trudne.

Bateria 

Telefon jest standardowo wyposażony w baterię litowo-jonową o pojemności 760 mAh (o symbolu BL-5B). W naszym teście telefon wyposażony w tę baterię wytrzymywał bez ładowania około 85 h. Miało to miejsce przy około 45 minutach rozmów na dobę oraz odebraniu/wysłaniu 100 SMSów i 10 MMSów na dobę. W przypadku korzystania z wbudowanego radia czas ten znacząco się skraca. Na w pełni naładowanej baterii radia można słuchać bez przerwy przez około 12 godzin.

Książka telefoniczna i wiadomości

Książka w telefonie pozwala na zapisanie do 1000 pozycji. W każdej z nich można wprowadzić do 7 różnych informacji: do 5 numerów telefonów, adres pocztowy, adres e-mail, adres WWW oraz notatkę tekstową. Maksymalnie 100 pozycjom w książce można przypisać zdjęcie lub obrazek, które jest wyświetlany gdy dana osoba dzwoni. Niestety nie można oglądać zdjęć bezpośrednio po wejściu do danego kontaktu, istnieje jednak jeden ze sposobów wyświetlania książki, w którym w spisie obok numeru telefonu widnieje zdjęcie jego posiadacza. 25 numerów telefonów z książki może być także wybieranych przy użyciu komend głosowych.
Telefon jest wyposażony w obsługę wszystkich standardów wysyłania krótkich wiadomości: SMS, EMS i MMS. W pamięci telefonu może być umieszczone do 150 wiadomości SMS. Wiadomości graficzne są natomiast przechowywane we współdzielonej pamięci telefon, która ma pojemność 4,3 MB. Jedna wiadomość MMS może liczyć sobie maksymalnie 100 KB. Wszystkie wiadomości można wprowadzać z zastosowaniem słownika T9 w języku polskim, tak jak we wcześniejszych Nokiach.
Wbudowany w telefonie klient poczty e-mail działa dobrze, choć jego funkcjonalność jest niewielka. Został on włączony do menu, choć jest to aplikacja Java. Jej główną wadą jest to, że niestety nie obsługuje załączników do widomości pocztowych.

Kamera

Wbudowana kamera pozwala na wykonywanie zdjęć o jakości VGA czyli w rozdzielczości 640 na 480. Zdjęcia mogą być także wykonywane w trybie portretowym w rozdzielczości 80 na 96 punktów. Wszystkie wykonane zdjęcia są zapisane w formacie JPG z zastosowaniem jednego z trzech poziomów kompresji. Inne funkcje aparatu to możliwość wykonywanie zdjęć nocnych, samowyzwalacz oraz funkcja wykonywania serii 5 zdjęć jedno po drugim.

Kamera umożliwia także nagrywanie krótkich filmów w formacie 3GP. Filmy są wykonywane w rozdzielczości 128 na 96 i mogą mieć maksymalną długość 1 minuty. Film trwający 30 sekund zajmuje w pamięci telefonu około 180 KB. Filmy zajmujące mniej niż 100 KB mogą być wysyłane jako załączniki do wiadomości MMS, z tym wszakże zastrzeżeniem, że telefon odbiorcy musi umożliwiać jego oczytanie.

Zdjęcia VGA zrobione aparatem wbudowanym w Nokie 5140

     

Push-to-talk

Jedyną prawdziwą nowością w Nokii 5140 jest wyposażenie technologii Push-To-Talk (PTT, której nazwa została spolszczona na "Naciśnij i mów"). Na jesieni zeszłego roku, podczas swej premiery, Nokia była pierwszym telefonem na świecie wyposażonym w obsługę tej technologii. Obecnie pojawia się ona w kolejnych słuchawkach Nokii i innych producentów.

Istota Push-To-Talk polega na tym, by użytkownik telefonu nie płacił drogich rachunków za rozmowy głosowe, tylko ze swoimi znajomymi rozmawiał przy zastosowaniu technologii voice-over-ip. Push-to-talk jest więc niczym innym jak przesyłaniem dźwięku przy wykorzystaniu pakietowej transmisji danych GPRS i EDGE z telefonu do telefonu. Dźwięk jest zatem przesyłany w podobny sposób jak w przypadku coraz popularniejszego programu Skype, z tym wszakże ograniczeniem, że komunikacja następuje w danej chwili tylko w jednym kierunku. Aby przesłać dźwięk do innego abonenta korzystającego z Push-to-talk trzeba nacisnąć specjalny przycisk i trzymać podczas całej swojej wypowiedzi. W tym czasie osoba do której przesyłany jest dźwięk nie może nic przesłać do nadawcy. Dopiero gdy on skończy przekaz, możliwa jest komunikacja w odwrotnym kierunku.
Korzystanie z Push-to-talk ma sens tylko w sytuacji, gdy niesie duże oszczędności w kosztach połączeń oraz gdy wymagana jest komunikacja grupowa. Technologia ta narodziła się w USA, gdzie korzystnie z niej wymaga jedynie zapłaty niewielkiego abonamentu, natomiast użytkownicy nie płacą za czas połączeń ani za ilość przesyłanych danych. W takiej sytuacji Push-to-talk ma duże szanse na wielką karierę.
W naszym kraju Push-to-talk wdrożył tylko Plus GSM. Usługa ta jest na razie dostępna tylko testowo i zwyczajni abonenci nie mogą jeszcze z niej korzystać. Jej przydatność w systemach ratowniczych sprawdzają współpracujący z Plusem ratownicy WOPR. Wydaje się jednak, że kluczem do komercyjnego sukcesu tej technologii jest kwestia taryfikacji i opłat, a ta pozostaje otwarta. Posiadacz Nokii 5140 będzie mógł rozpocząć korzystanie z Push-to-talk zaraz po jej zaoferowaniu zwykłym abonentom.

Nam udało się uzyskać do testów karty SIM, które miały aktywną usługę PTT. Push To Talk w Plusie działa naprawdę znakomicie. Główną przewagą tej technologii wobec zwykłego walkie talkie jest brak ograniczenia odległości w jakiej znajdują się członkowie grupy, w której toczy się dyskusja. Mogą oni znajdować się nawet w innym państwie, a będą korzystali z PTT, jakby znajdowali się w jednym budynku. Nokia 5140 ma też sporą zaletę w postaci bardzo wygodnego zestawu słuchawkowego, który "montuje się" na małżowinach ucha. Dzięki temu nawet szybki bieg nie powoduje wypadania z uszu słuchawek potrzebnych w trakcie rozmowy. Dla osób, którym wolne ręce nie są potrzebne, istnieje także możliwość rozmawiania poprzez zestaw głośnomówiący.

Poniżej prezentujemy ekrany z aplikacji Push To Talk wbudowanej w telefon Nokia 5140

      


Funkcje "ekstremalne"

Ponieważ telefon stworzono dla wszystkich aktywnie spędzających wolny czas, wyposażono go w funkcje, których próżno szukać w "zwykłych" telefonach Nokii.
Najbardziej nowatorskim z urządzeń w które wyposażono Nokię jest moim zdaniem elektroniczny kompas. Osobiście pierwszy raz spotkałem się z tego rodzaju funkcją w telefonie komórkowych. Niestety poza krótkim epizodem na morzu, przez cały kilkutygodniowy okres testu, elektroniczny kompas nie przydał mi się wcale. Aby prawidłowo funkcjonować kompas wymaga wyskalowania, co następuje poprzez obrócenie telefonu o 360 stopni. Dodatkowo do ustawień kompasu możemy wpisać wartość deklinacji dla naszego położenia, dzięki czemu kompas będzie wskazywał rzeczywistą północ geograficzną, a nie tylko biegun magnetyczny. Aby wskazanie kompasu były prawidłowe, musi zostać położony na całkowicie płaskiej powierzchni, lub musi być trzymany w pozycji prostopadłej do promienia Ziemi. Aby tego dokonać w obudowie telefonu został wbudowana miniaturowa poziomica, która wskazuje prawidłową pozycję słuchawki.
Kolejne funkcje, które już od dłuższego czasu oferują telefony Nokia to termometr oraz miernik głośności. Termometr może cały czas wskazywać na wyświetlaczu telefonu aktualną temperaturę. Miernik głośności, który nie może działać w tle, wskazuje w decybelach natężenie dźwięku w otoczeniu telefonu. Zarówno miernik dźwięku, jak i telefon nie mogą działać jednocześnie z wbudowanym w telefon radiem. 

Dźwięki

Nokia 5140 oferuje dzwonki odgrywane z wykorzystaniem 24-głosowej polifonii, czyli takiej samej jak w przypadku wcześniejszych modeli. Oznacza to, że nic w tym względzie nie zmieniło się w telefonach fińskiego producenta już od ponad 2 lat.
Telefon został natomiast wyposażony w funkcję autoregulacji głośności podczas rozmowy, co powoduje, że głośność rozmówcy zostaje dostosowana do warunków otoczenia w jakim rozmawiamy. Dzięki temu nie trzeba już ręcznie zwiększać jej, gdy korzystamy z telefonu w miejscu o wysokim natężeniu hałasu.
Warto także wspomnieć o radiu, w które wyposażony jest telefon. Pozwala ono na zapamiętanie do 20 stacji UKF, których słuchać można tylko po podłączeniu zestawu głośnomówiącego pełniącego funkcję anteny. Radia można także słuchać poprzez głośnik.
Ostatnią z dźwiękowych funkcji telefonu o których warto wspomnieć jest elektroniczny dyktafon. Pozwala on na zapisanie krótkich notatek głosowych, z których każda może trwać nie dłużej niż 3 minuty. Notatek można zapisać tyle, na ile pozwoli dynamiczna pamięć telefonu.

Java

Telefon, podobnie jak wcześniejsze Nokie serii 40, bez problemu korzysta z gier i aplikacji języka Java. Na uwagę w przypadku tego modelu zasługuje aplikacja Fitness Coach, czyli Trener Fitness, która fabrycznie znajduje się w pamięci telefonu. Jest to komputerowy trener, który po określeniu celu treningowego, przygotowuje dla użytkownika indywidualny cykl treningowy. Aplikacja określa sprawność danej osoby na podstawie danych o jej wieku, wzroście i wadze. Zaprogramowany plan treningowy ma służyć podniesieniu sprawności fizycznej, wytrzymałości oraz kondycji użytkownika.
W pamięci telefonu została także umieszczona gra o nazwie Adventure Race. Jest to gra zręcznościowa, której uczestnik bierze udział w zawodach w 4 konkurencjach sportowych: kolarstwie, biegu sportowym, wioślarstwie oraz biegu na orientację. 

Podsumowanie

Nokia 5140 wywołała u mnie mieszane uczucia. Z jednej strony jest to bardzo dobrze skonstruowany telefon, kontynuujący dobre tradycje Nokii. Z drugiej te same tradycje powodują, że zarówno wyświetlacz, jak i jakość dzwonków pozostają w tyle za tym co oferuje konkurencja.
Sam telefon natomiast nie tyle został stworzony dla sportowców, ile dla osób które chcą za sportowców uchodzić. Telefon bowiem jest niewiele bardziej wytrzymały niż zwykłe słuchawki i w większości sytuacji "ekstremalnych" upadków, prawdopodobnie ulegnie zniszczeniu tak jak i one.

Największą zaletą Nokii 5140 jest wbudowana technologia PTT, która już niedługo zostanie uruchomiona w ofercie komercyjnej. Nokia 5140 stanie się wówczas najlepszym telefonem komórkowym dla firm korzystających z komunikacji grupowej. Push To Talk to jednak nie tylko serwis dla biznesu - to także wspaniała zabawa - komunikacja w trybie ad hoc np. w czasie wakacji sprawdza się znakomicie. Zostało to przez nas przetestowane przez nas na polskim wybrzeżu.

Opinie:

Opinie archiwalne (68):

Komentuj

Komentarze / 68

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Vendeta pisze: 2004-09-09 13:32
  A ja i tak czekam na M65 w Idei ;-p Ciekawe kiedy bedzie i w jakiej cenie ...
  0
 • Users Avatars Mini
  Pakinter pisze: 2004-09-09 13:48
  Beznadziejnie wyglada. A Push To Talk ma takze Siemens CX70...
  0
 • Users Avatars Mini
  barracuda pisze: 2004-09-09 13:49
  Tandetny wyswietlacz... nokia chyba mysli ze opakowujac ta sama elektronike w cudaczne obudowy wyciagnie jeszcze troche kasy od ludzi... Ja tam czekam na nizsza cene alcatela 756 albo m65 w ofercie ery (ale nie biznesowej)
  0
 • Users Avatars Mini
  spacetur pisze: 2004-09-09 13:50
  Ogólnie nic nadzwyczajnego, jednak posiada on trochę ciekawostek i nowych rozwiązań np: "Push To Talk" wygląda całkiem dobrze. Ciekawe kiedy Plus wprowadzi tą usługę komercyjnie, nawiasem mówiąc Plus ostatnio pozytywnie zadziwia. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  qwertz pisze: 2004-09-09 14:18
  "Niedoścignionym wzorem pozostaje stara, masywna Nokia 6250, która wytrzymywała kąpiel w wannie bez najmniejszego problemu." - moja N6250 nie wytrzymała małej kąpieli w jeziorze i po wysuszeniu nie działa, a Motorola "puderniczka" po tej samej kąpieli chodzi dalej. Chce ktoś uszkodzoną 6250?
  0
 • Users Avatars Mini
  fraczek pisze: 2004-09-09 14:59
  ten telefon wyglada jak z poprzedniej epoki. wyświetlacz shit, bateria shit. iluzoryczna wodoodporność i zbędne bajery podnoszące cenę. kompas w komórce? śmiechu warte. wcale nie chciałem krytykować nokii, ale jakoś tak wyszło. kolejny marny produkt dla resztek zagorzałych fanów
  0
 • Users Avatars Mini
  judam pisze: 2004-09-09 15:30
  I znalazlem blad w opisie. ... jest tórych słuchać można tylko po podłączeniu zestawu głośnomówiącego pełniącego funkcję anteny..... a powinno byc zestawu słuchawkowego ha ha ha
  0
 • Users Avatars Mini
  Bi pisze: 2004-09-09 15:39
  Ja bym z chęcią wziął ta uszkodząną 6250...:)
  0
 • Users Avatars Mini
  adzik pisze: 2004-09-09 15:44
  Autor pomylił się również na 2 stronie gdzie napisał że telefon oparty jest na systemir Symbian 40. Ale to da sie wybaczyć :] Nowa Nokia jest najlepszą zabawką na rynku!
  0
 • Users Avatars Mini
  kleszcz. pisze: 2004-09-09 16:31
  Całkiem fajny telefonik - nieoficjalnie PTT w plusie juz działa a oficjalnie ma zaczac dzialac na dniach.
  0
 • Users Avatars Mini
  Sento pisze: 2004-09-09 19:59
  Ciekawe w jakich będzie cenach
  0
 • Users Avatars Mini
  Dante pisze: 2004-09-09 20:17
  24-głosowa polifonia?? Cały czas wydawało mi się, że Series 40... ma polifonię 4 tonową :D
  0
 • Users Avatars Mini
  eliop pisze: 2004-09-09 20:35
  "telefonu Nokia 5410" a potem "...przez firmę Nokia - model 5140." - POPRAWIC GOLowcy !
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2004-09-09 22:23
  Coraz bardziej mi sie podoba,ile on ma kolorow ekranu?
  0
 • Users Avatars Mini
  Radeonik pisze: 2004-09-09 22:27
  Ten telefon, jest za drogi, w mojej ocenie nie powinien kosztować na allegro więcej niż 1000 zł, ale niestety nie jest.
  0
 • Users Avatars Mini
  Radeonik pisze: 2004-09-09 22:29
  ***BOSSNOKIA: W tekście wyraźne napisany 4096.
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2004-09-09 23:05
  Tak tak,juz wiem.Za 800 bym go wzial!Zeby ten ekran byl lepszy,to byloby lux!
  0
 • Users Avatars Mini
  krzysiek pisze: 2004-09-10 00:17
  no ladnie, takie wpadki nie powinny sie pojawiac na gol :-( Jakis Azjatycki koncern mial komorke dla muzełmanow (;/) ktora nawolywala do modlitwy i wskazywala kierunek Mekki, wiec cos na ksztalt kompasu musiala miec. A nokia zmienia obudowy, dodaje jakies lampki a cos wiecej ... (nawet aparat wyglada na gorszy niz w t610).
  0
 • Users Avatars Mini
  guess pisze: 2004-09-10 00:33
  żaden azjatycki, tylko nokia ma taka wersje na rynek arabski i to tego wlasnie fona. W sklepie dla idiotow ta nokia kosztuje 1499 bez kontraktu. Siemens cx70 to nie jest telefon o podwyzszonej odpornosci. howgh
  0
 • Users Avatars Mini
  Żeebro pisze: 2004-09-10 12:33
  qwertz: ja poproszę Twoją 6250 !
  0
 • Users Avatars Mini
  Pijak pisze: 2004-09-10 13:42
  Kto wie jaka jest największa rozdzielczosc aparatu cyfrowego w Noki 6610i to niech napisze !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  stasiu_j pisze: 2004-09-10 15:11
  nawet ciekawy
  0
 • Users Avatars Mini
  ?? pisze: 2004-09-10 16:11
  nokia 6610i ma tylko CIF
  0
 • Users Avatars Mini
  mardall pisze: 2004-09-10 23:52
  pewnie przy wprowadzeniu uslugi PTT za rozsądną cene fonik będzie mial wzięcie...
  0
 • Users Avatars Mini
  kamil200222 pisze: 2004-09-11 01:39
  lipa beznadziejny wyglad itd niczym nie zachwyca
  0
 • Users Avatars Mini
  orko1990 pisze: 2004-09-11 11:59
  eeeeeeeeeee wygląd nie za fajny
  0
 • Users Avatars Mini
  Caspian pisze: 2004-09-11 15:24
  Co nowy test to lepszy... Myslalem ze ostatniego testu samsunga nic nie pobije a tu w tytule: TEST TELEFONU NOKIA 5410!!! Boszzz co za sieroty testuja te telefony??!! Pozdrawiam, Cas :)
  0
 • Users Avatars Mini
  ela pisze: 2004-09-13 00:26
  Co to jest karabińczyk? - Na mój gust chodzi o karabinek ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Gucio pisze: 2004-09-13 03:07
  A jaka to jest rozdzielczosc CIF ?? Tzn. ile ??
  0
 • Users Avatars Mini
  caspian pisze: 2004-09-13 13:17
  malo - zdecydowanie za malo :)
  0
 • Users Avatars Mini
  sijacek pisze: 2004-09-13 20:37
  Witam Wszytkich !!! Byłem przez jakiś czas w Angli gdzie leci program "The gadget show". W jednym z odcinków przetestowali ten telefon na wytrzymałość. Najpierw wzieli odkurzacz i wrzucili ją do worka i odkurzali całe mieszkanie - to był test na kurz. Natępnie przywiązali ten telefonik do sznurka przyczepionego do auta i przeciągneli kilkaset metrów po betonie - telefon wziąż działał. Później położyli tą Nokię na grilu i przypiekali przez kilka minut - obudowa się stopiła ale telefon wciąż działał. Do testu na odporność na wodę użyli węża strażackiego - telefon nadal sprawny. Na koniec włożyli ją do auta i wysadzili je w powietrze. Okazało się, że uszkodzeniu uległ tylko wyświetlacz jednak telefon dzwonił i można było odebrać połączenia. Autor nie ma racji pisząc: "jest niewiele bardziej wytrzymały niż zwykłe słuchawki i w większości sytuacji "ekstremalnych" upadków, prawdopodobnie ulegnie zniszczeniu tak jak i one".
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2004-09-14 00:03
  To Ci sie snilo chyba w samolocie....
  0
 • Users Avatars Mini
  barnie pisze: 2004-09-14 13:46
  ela: karabińczyk i karabinek - może być i tak i tak.
  0
 • Users Avatars Mini
  Juzek pisze: 2004-09-14 15:52
  A kto wie ile pojemnosci w MB ma na zdjecia i inne pierdoły tel.Nokie 6610i ????
  0
 • Users Avatars Mini
  Kris pisze: 2004-09-15 21:48
  Witam. Miałem okazje przetestować tę słuchawkę. Fonik rzeczywiście bardzo fajny. Ekran mimo 4096 kolorów oferuje bardzo ładną jakość i kontrast. Zdjęcia bardzo ładne. Fon funkcjonalnie podobny do 6610i. Do Juzek: 6610i ma 4 MB pamięci do podziału. Polecam tego fona. NOKIA IS NOKIA. Telefony dzielą sie po prostu na Nokie i reszte.
  0
 • Users Avatars Mini
  patmart pisze: 2004-09-17 12:23
  niezłe "bajery" i dobrze się prezentuje
  0
 • Users Avatars Mini
  rgumkowski1 pisze: 2004-09-23 14:46
  Na ciężkie warunki, idelany ale jakoś przywykłem do takich zastosowań z ME45. :)
  0
 • Users Avatars Mini
  PiPoL pisze: 2004-09-26 18:45
  Czy mógłby mi ktoś podać adres jakiegoś bardzo dobrego forum o telefonach komórkowych? Głównie chodzi mi o SAMSUNGA. Z góry dzięki:)
  0
 • Users Avatars Mini
  WujekM pisze: 2004-09-29 03:03
  Wygląd do bani a reszta w miare dobra. Samo PTT mnie nie interesuje i racze nie korzystał bym z tej funkcji zwłaszcza ze ktos musi mieć telefon który to obsługuje takowych praktycznie niema wic BEZ ZACHWYTU 6-10
  0
 • Users Avatars Mini
  raptom pisze: 2004-10-04 17:08
  z wyglądu ten fonik jest super! ale to kwestia gustu! czy ktoś się orientuje kiedy on wejdzie do idei??
  0
 • Users Avatars Mini
  Boguc pisze: 2004-10-04 22:47
  Troche zegluje i przydalby mi sie bardziej odporny telefonik. Na razie uzywam "Pletwy", czyli Eryka 310, ale to juz naprawde leciwy model. Jak myslicie, co lepsze - Nokia 5140 czy Siemens M65?
  0
 • Users Avatars Mini
  seniorita pisze: 2004-10-06 01:05
  He he pasowała by do dresika ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Soul Calibur pisze: 2004-10-16 11:04
  Ta NOKIA to chyba najładniejszy model tej „eXtremalnej” serii. Dałbym 5/10 punktów. Ale konkurent SIEMENS M65… to jest fajny telefon. Ma prawie wszystko co mieć powinien. Jak dla mnie to 8/10 punktów.
  0
 • Users Avatars Mini
  Greg0rek pisze: 2004-10-17 00:32
  Lipna ta nokia wole siemensa
  0
 • Users Avatars Mini
  Mati pisze: 2004-10-17 20:18
  Yest jest za słaby, dla mnie rewolucja że w s40 (oprócz np. 6230) jest 5 kierunkowy klawisz....(chyba) a tak po za tym fonik w miare ok.
  0
 • Users Avatars Mini
  mat-lis pisze: 2004-10-20 00:29
  nawet fajny ale za tą cene wolałbym jakiegoś siemensa CX65 lub M65
  0
 • Users Avatars Mini
  kataryna pisze: 2004-11-01 14:16
  zgadzam sie w 100% z Toba mat-lis i z innymi. za ta cene mogli zrobic cos lepszego-chodzi mi glownie o wyswietlaczi po czesc o baterie.
  0
 • Users Avatars Mini
  lip pisze: 2004-11-02 21:06
  Kolejna fajna zabawka!
  0
 • Users Avatars Mini
  PawL pisze: 2004-11-03 21:09
  fajna , ale test nie jest taki fajny... nie ma podsumowania ktore jest bardzo przydatne kiedy niechce mi sie czytac calego testu ! skandalllll
  0
 • Users Avatars Mini
  pmp pisze: 2004-11-04 01:05
  Ciekawsza jest wersja z obudową GPS, lepiej też wygląda. Reasumując: przerost formy nad treścią, kolejny gadżet dla mięczaków udających twardzieli. Niestety, dalej pozostanę przy pancernej i co najwazniejsze wodoszczelnej 6250.
  0
 • Users Avatars Mini
  Namotore pisze: 2004-11-18 20:44
  telefon wyglada solidnie choc wyswietlacz zbyt maly, przydalby sie otwieracz do kapsli :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Tomko pisze: 2004-11-19 01:26
  Czy Panowie z Nokii mogliby zajarzyć , że póki co telefon powinien mieć IR, BT i kabelek ?!
  0
 • Users Avatars Mini
  jasior pisze: 2004-11-21 22:07
  fon może być tylko szkoda ze nie ma mp3ojek i większego wyświetlacza no i symbiana (tera wymieninłem cechy najlepszego fonu ale takie mi sie podobają!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Swinoujscie pisze: 2004-11-22 00:03
  Jak dla mnie troche taki na nie ;) Lecz z pewnoscia znajdzie nabywcow o odmiennych gustach :) I z cala pewnoscia sie nie zawioda :)
  0
 • Users Avatars Mini
  menagier pisze: 2004-12-14 19:38
  mam ten telefonik i jest całkiem niezły kolory są całkiem wporzadku i zdjęcia tez nieźle wychodzą a baterja trzyma mi spokojnie siedem dni ale wsumie nie dzwonię jak w teście 45 min dziennie i nie wysyłam 100 sms i 10 mms dzienne a opcje są dość rozbudowane choćby organizer i myślę że wytrzyma sporo upadków denerwujące jest tylko zdejmowanie obudowy fatalnie się otwiera troszkę to niedopracowane ale chyba nie najważniejsze
  0
 • Users Avatars Mini
  DriverMSG pisze: 2004-12-25 23:06
  PLUS - Latarka , mirnik decybeli , PTT, Aparat, Radio, Compas, bateria , Odporność na lekkie upadki, poziomica , (słuchawki, gwizdek i lupa w zestawie) MINUS - mocowanie obudowy , brak mocowania np. do paska lub smyczy (przydatne do samoobrony) ciężki przycisk "0"
  0
 • Users Avatars Mini
  DriverMSG pisze: 2004-12-25 23:08
  I jeszcze jeden PLUS IRDA
  0
 • Users Avatars Mini
  kondor pisze: 2005-01-08 06:23
  nokia 5140 jest spoko ale wielka szkoda , że nie ma wejścia na karte mmc
  0
 • Users Avatars Mini
  osad pisze: 2005-01-27 15:00
  troche mały wyświetlacz, ale nokie juz takie mają bo są złomiate!
  0
 • Users Avatars Mini
  niepawel pisze: 2005-02-08 12:11
  A mi sie podoba i sobie ją kupie... tylko na ebay.co.uk bo w polsce za dużo za nią wołają;)
  0
 • Users Avatars Mini
  neko pisze: 2005-06-04 02:08
  tia...to będzie mój następny telefon
  0
 • Users Avatars Mini
  raisin pisze: 2005-09-02 22:39
  No otwieracz do butelek to piekna funkcja, tak zaniedbana nie tylko przez NoKIE jak i przez innych bardziej lub mniej szanujacych sie producentow ... Poczekam wiec na ruchy konkurencyji - moze anużby utrafią a moje gusta :) Pozdrawiam wszystkich
  0
 • Users Avatars Mini
  neko pisze: 2005-09-13 00:54
  ale z ta poziomicą to ktoś tu przestrzelił...to nie jest bynajmniej do mierzenia poziomu tylko do ulozenia tel w celu prawidłowych wskazań kompasu
  0
 • Users Avatars Mini
  marcinsky pisze: 2005-10-21 00:03
  neko- fakt:) tez sie zdziwilem jak telefon kazal mi siebie polozyc w poziomie i obkrecic. telefonik świetny tylko brakuje mu polotu:) nokia ma problem z wyrwaniem sie od standardow. teleofn ma mnostwo ciekawych opcji. zdarzają sie jeszcze fascynaci ktorzy go szukają... sam bym chcial go miec:)
  0
 • Users Avatars Mini
  artur pisze: 2005-11-28 14:51
  jest zajebisty
  0
 • Users Avatars Mini
  nofate pisze: 2006-03-08 17:15
  Jeżeli miałbym kupować telefon do zadań spacjalnych, to byłaby to ta Nokia, rzaden inny, poprostu the best.
  0
 • Users Avatars Mini
  mardall pisze: 2006-07-24 10:28
  wpadła mi w łapy na kilka dni 5140i i jestem pewny, że kupię taki żonie
  0
 • Users Avatars Mini
  Romek pisze: 2006-10-04 16:41
  CZeść mam tą Nokie ale nie mam do niej programu wiecie może jaki trzeba ?? telefon na5 możliwych oceniam na4,5
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: