Nokia 6310 - komunikat prasowy

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 6

21 marca - rodzina klasycznych telefonów Nokia wzbogaciła się o nowy, wyrafinowany model. Nokia 6310 to potężny pakiet rozwiązań technologicznych, zapewniających szybki i łatwy dostęp do bezprzewodowych usług wykorzystujących WAP (Wireless Application Protocol) w sieci GPRS (General Radio Packet Service) oraz łączność zgodną ze standardem Bluetooth. Nokia 6310 jest przeznaczona przede wszystkim dla mobilnych profesjonalistów, którzy potrzebują niezawodnego narzędzia oraz innowacyjnych i łatwych w użyciu rozwiązań przeznaczonych do pracy zawodowej i rozrywki. Telefon ten trafi na rynek w czwartym kwartale bieżącego roku.
- Nokia 6310 to kolejny etap rozwoju klasycznych telefonów Nokia, będących wzorcowym produktem dla profesjonalistów, którzy cenią skuteczność i produktywność i dodatkowo wykorzystują swoje telefony do zarządzania swoim czasem. Rozwiązania GPRS, Bluetooth i SyncML, zamknięte w eleganckiej obudowie, tworzą łącznie urządzenie o najwyższych parametrach, przeznaczone dla mobilnych profesjonalistów - powiedział Anssi Vanjoki, wiceprezes Nokia Mobile Phones. 
GPRS umożliwia utrzymanie stałego połączenia WAP. Każdorazowo, w momencie włączenia telefonu i przy skonfigurowaniu GPRS, następuje natychmiastowe połączenie z różnymi serwisami jeżeli tylko dany obszar objęty jest siecią GPRS. W systemie GPRS dane przesyłane są w pakietach dzięki czemu opłaty za połączenie można oprzeć na ilości przesłanych danych, a nie na czasie połączenia. Telefon obsługuje także standard HSCSD, co pozwala tworzyć elastyczne połączenia do przesyłu danych. W Nokia 6310 połączono najnowsze funkcje WAP ze zgodnością z protokołem WAP 1.2.1. Dzięki temu telefon może odbierać "sygnały komunikatów serwisów" mające postać alarmowej strony WAP z wygodnym połączeniem z witryną WAP. Rozwiązanie to umożliwia realizację usług serwisów informacyjnych (push-based mobile services), takich jak alarmowanie o sytuacji na giełdzie i ciągłe dostarczanie wiadomości. Zgodnie z protokołem WAP 1.2.1 Nokia 6310 może zapamiętywać ostatnio wprowadzone dane (cookies) podobnie jak dzieje się to w przeglądarce komputerowej. Przy następnej wizycie w witrynie WAP telefon może przywołać informacje, które nas wcześniej interesowały i wyświetlić to samo okno. 
Nokia 6310 posiada WTAI (Wireless Telephony Application Interface) Public Library (Biblioteka Publiczna WTAI), co oznacza że możliwe jest telefonowanie z witryny WAP. Dzięki tej aplikacji, teraz nie trzeba już kończyć sesji WAP w celu zatelefonowania. Obecnie można sesję na chwilę przerwać, przeprowadzić rozmowę, po czym automatycznie powrócić do witryny, z której korzystaliśmy. Obsługa vCard sprawia, że w pamięci telefonu automatycznie mogą być zapisywane informacje o kontaktach takie jak wizytówki umieszczone w witrynach WAP. Dzięki vCard do kalendarza w telefonie wpisywać można też terminy spotkań znajdujące się w witrynie WAP. 
Telefon posiada także zintegrowany moduł Bluetooth służący do bezprzewodowej transmisji danych i sygnałów audio pomiędzy urządzeniami kompatybilnymi z tym standardem, znajdującymi się w odległości do 10 metrów. SyncML z kolei sprawia, że Nokia 6310 przenosi zarządzanie informacjami osobistymi na nowy poziom efektywności i wygody. Protokół ten pozwala zdalnie uzgadniać dane, dzięki czemu użytkownik telefonu zawsze posiada bieżące informacje, niezależnie od tego gdzie się znajduje. Kalendarz telefonu, książka kontaktów i lista zadań do zrobienia mogą na odległość uzgadniać swą zawartość z aplikacjami biurowymi lub kalendarzowymi serwisami internetowymi przy użyciu połączenia WAP. Do wymiany danych, np. z komputerem można wykorzystać łącze Bluetooth, podczerwone lub kablowe. 
Nokia 6310 posiada nowe funkcje głosowe takie jak polecenia głosowe uruchamiające wcześniej zaprogramowane funkcje telefonów, oraz funkcję dyktafonu, służącą do nagrywania uwag i rozmów. Telefon wyposażony jest też w nowy zegar i funkcje czasowe, takie jak odliczanie wsteczne i stoper oraz może nadawać i odbierać łączone wiadomości SMS. Przelicznik kursów może obliczać kursy wymiany pomiędzy różnymi walutami, a w menu znajduje się nowa pozycja - lista zadań. 
Nokia 6310 jest dwupasmowym telefonem komórkowym GSM 900/1800. Waży 111 gramów, ma szerokość 47 mm i długość 129 mm. Czas rozmowy wynosi 3 godziny, a czas czuwania do 20 dni, w zależności od stanu sieci. Telefon dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych i pasuje do niego większość akcesoriów do modeli z rodziny 6100 i Nokia 6210. Zasilany jest ulepszoną baterią BPS-2 1100 mAh Li-Polymer.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: