Nokia 6310 - komunikat prasowy

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 6

21 marca - rodzina klasycznych telefonów Nokia wzbogaciła się o nowy, wyrafinowany model. Nokia 6310 to potężny pakiet rozwiązań technologicznych, zapewniających szybki i łatwy dostęp do bezprzewodowych usług wykorzystujących WAP (Wireless Application Protocol) w sieci GPRS (General Radio Packet Service) oraz łączność zgodną ze standardem Bluetooth. Nokia 6310 jest przeznaczona przede wszystkim dla mobilnych profesjonalistów, którzy potrzebują niezawodnego narzędzia oraz innowacyjnych i łatwych w użyciu rozwiązań przeznaczonych do pracy zawodowej i rozrywki. Telefon ten trafi na rynek w czwartym kwartale bieżącego roku.
- Nokia 6310 to kolejny etap rozwoju klasycznych telefonów Nokia, będących wzorcowym produktem dla profesjonalistów, którzy cenią skuteczność i produktywność i dodatkowo wykorzystują swoje telefony do zarządzania swoim czasem. Rozwiązania GPRS, Bluetooth i SyncML, zamknięte w eleganckiej obudowie, tworzą łącznie urządzenie o najwyższych parametrach, przeznaczone dla mobilnych profesjonalistów - powiedział Anssi Vanjoki, wiceprezes Nokia Mobile Phones. 
GPRS umożliwia utrzymanie stałego połączenia WAP. Każdorazowo, w momencie włączenia telefonu i przy skonfigurowaniu GPRS, następuje natychmiastowe połączenie z różnymi serwisami jeżeli tylko dany obszar objęty jest siecią GPRS. W systemie GPRS dane przesyłane są w pakietach dzięki czemu opłaty za połączenie można oprzeć na ilości przesłanych danych, a nie na czasie połączenia. Telefon obsługuje także standard HSCSD, co pozwala tworzyć elastyczne połączenia do przesyłu danych. W Nokia 6310 połączono najnowsze funkcje WAP ze zgodnością z protokołem WAP 1.2.1. Dzięki temu telefon może odbierać "sygnały komunikatów serwisów" mające postać alarmowej strony WAP z wygodnym połączeniem z witryną WAP. Rozwiązanie to umożliwia realizację usług serwisów informacyjnych (push-based mobile services), takich jak alarmowanie o sytuacji na giełdzie i ciągłe dostarczanie wiadomości. Zgodnie z protokołem WAP 1.2.1 Nokia 6310 może zapamiętywać ostatnio wprowadzone dane (cookies) podobnie jak dzieje się to w przeglądarce komputerowej. Przy następnej wizycie w witrynie WAP telefon może przywołać informacje, które nas wcześniej interesowały i wyświetlić to samo okno. 
Nokia 6310 posiada WTAI (Wireless Telephony Application Interface) Public Library (Biblioteka Publiczna WTAI), co oznacza że możliwe jest telefonowanie z witryny WAP. Dzięki tej aplikacji, teraz nie trzeba już kończyć sesji WAP w celu zatelefonowania. Obecnie można sesję na chwilę przerwać, przeprowadzić rozmowę, po czym automatycznie powrócić do witryny, z której korzystaliśmy. Obsługa vCard sprawia, że w pamięci telefonu automatycznie mogą być zapisywane informacje o kontaktach takie jak wizytówki umieszczone w witrynach WAP. Dzięki vCard do kalendarza w telefonie wpisywać można też terminy spotkań znajdujące się w witrynie WAP. 
Telefon posiada także zintegrowany moduł Bluetooth służący do bezprzewodowej transmisji danych i sygnałów audio pomiędzy urządzeniami kompatybilnymi z tym standardem, znajdującymi się w odległości do 10 metrów. SyncML z kolei sprawia, że Nokia 6310 przenosi zarządzanie informacjami osobistymi na nowy poziom efektywności i wygody. Protokół ten pozwala zdalnie uzgadniać dane, dzięki czemu użytkownik telefonu zawsze posiada bieżące informacje, niezależnie od tego gdzie się znajduje. Kalendarz telefonu, książka kontaktów i lista zadań do zrobienia mogą na odległość uzgadniać swą zawartość z aplikacjami biurowymi lub kalendarzowymi serwisami internetowymi przy użyciu połączenia WAP. Do wymiany danych, np. z komputerem można wykorzystać łącze Bluetooth, podczerwone lub kablowe. 
Nokia 6310 posiada nowe funkcje głosowe takie jak polecenia głosowe uruchamiające wcześniej zaprogramowane funkcje telefonów, oraz funkcję dyktafonu, służącą do nagrywania uwag i rozmów. Telefon wyposażony jest też w nowy zegar i funkcje czasowe, takie jak odliczanie wsteczne i stoper oraz może nadawać i odbierać łączone wiadomości SMS. Przelicznik kursów może obliczać kursy wymiany pomiędzy różnymi walutami, a w menu znajduje się nowa pozycja - lista zadań. 
Nokia 6310 jest dwupasmowym telefonem komórkowym GSM 900/1800. Waży 111 gramów, ma szerokość 47 mm i długość 129 mm. Czas rozmowy wynosi 3 godziny, a czas czuwania do 20 dni, w zależności od stanu sieci. Telefon dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych i pasuje do niego większość akcesoriów do modeli z rodziny 6100 i Nokia 6210. Zasilany jest ulepszoną baterią BPS-2 1100 mAh Li-Polymer.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Michał pisze: 2001-03-23 15:05
  Może wreszcie Nokia wypuści na rynek coś konkretnego . Każdy kt blizej obraca się w świecie komórek wie że do tej pory modele Nokii niestety nie były zbyt udane . 3210 do kitu , a 3310 na początku z błędem oprogramowania . Powiedzmy że 6210 to całkiem niezła słuchawka . Ale jak będzie nowy model? Czas pokaże !
  0
 • Users Avatars Mini
  Misio_Dziuni pisze: 2001-03-23 15:10
  Telefon piękny. Jaki błyszczący. A ile w nim złota. Disco-polo będzie zachwycone.
  0
 • Users Avatars Mini
  Gosia pisze: 2001-03-23 15:46
  Misu żalałujesz, że nie stać cię na taką komórkę ??? Pewine sam używasz jakiejś przestarzałej technologii za 1zł. Nokia to nokia - te słuchawki mają swój charakterystyczny styl, można je lubić albo nie ale nie powinieneś obrażać posiadaczy tych telefonów. Sam pewnie naczytałeś się o \\\"dresach\\\" i piszesz co ci slina na język przyniosła. BTW. Sama słuchawk zapowiada się bardzo dobrze - wreszcie posiada dyktafon - brawo Nokia
  0
 • Users Avatars Mini
  guma pisze: 2001-03-23 17:04
  Do michała: Jeśli uważasz, że 3210 jest do kitu, a 6210 jest O.K - to znaczy, że nie miałeś do czynienia z żadną z tych słuchawek. Z 3210 nie miałęm żadnych problemów (działała bez problemu, tylko ta waga), natomiast 6210 testuje od dwóch tygodni (tragedia, soft się wiesza, wczytywanie SMS-ów z pamięci trwa 5 sekund, wadliwe działanie preferencji itp).
  0
 • Users Avatars Mini
  Misio_Dziuni pisze: 2001-03-23 17:54
  Do Gosi: Stać, stać. Mam Ericssona GF768 w ERZE, Nokię 6110 w PLUSIE (kupioną 2 lata temu za 799,- kiedy to tydzień później była już za 549,- i stąd znam ból tych wszystkich co niedawno kupowali telefony po kilkaset, a następnego dnia były po złotówce), Ericssona T10s w POP-ie i ostatnio kupiłem żonie Ericssona T28s w ERZE. A teraz odnośnie disco-polo. Nie było moim zamiarem nikogo obrażać. Ja lubię disco-polo, mój ojciec też lubi, tylko moja żona nie lubi i jak się wzruszam słuchając zespołu "Kolor" to wtedy się mnie pyta , czy kupić mi białe skarpetki. Ja po prostu wziąłbym do koszuli z krawatem T28s, a 6310 na występ "Milano".
  0
 • Users Avatars Mini
  wolf pisze: 2001-03-24 11:17
  Do "guma": jeżeli piszesz od NOKII 6210 to łaskawie podaj wersje softu, którą obecnie testujesz, a nie opowiadaj bzdur o tym iż użytkowanie NOKII 6210 w ogóle jest "tragegią".
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: