Nowa oferta MERITUM

Newsy
Żródło: Idea
Opinie: 14
Opinie: 14

Idea zaprezentowała nową ofertę dla klientów biznesowych pod marką MERITUM (dostępna będzie od 2.07.br.). Użytkownik może w dowolny sposób dobrać zestaw usług do swoich indywidualnych wymagań, ponieważ Meritum to pierwszy w Polsce stale rozwijający się, zintegrowany system komunikacji o charakterze modułowym. Możliwość nieskrępowanego kształtowania profilu użytkowania Meritum czyni je idealnym narzędziem pracy dla każdego człowieka biznesu.

Idea, będąca na rynku polskim liderem we wdrażaniu nowych technologii zaprezentowała zalety nowej spersonalizowanej oferty MOJA WAP IDEA (w Idei WAP najtańszy w Polsce - tylko 0,15 zł./min.) i poinformowała o finalizowaniu prac nad uruchomieniem w najbliższych tygodniach usługi IDEA WAPARK SMS (umożliwiającej opłaty za parkowanie w stolicy poprzez SMS).

"Podczas cyklu konferencji, pod hasłem IDEA M-BIZNESU, odbywających się na się na przełomie maja i czerwca br. w największych polskich miastach (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Katowice), prezentowaliśmy wraz z Partnerami najnowocześniejsze usługi m-commerce oparte na GSM, a jednocześnie wykorzystaliśmy tę okazję do zebrania opinii naszych klientów w zakresie idealnej oferty biznesowej - powiedział Marek Józefiak, prezes zarządu PTK Centertel. - Wprowadzana obecnie nowa oferta MERITUM jest skierowana specjalnie do klienta biznesowego i uwzględnia wszystkich ich sugestie, a jej główne cechy to: prestiżowa marka, innowacyjne rozwiązania oraz elastyczność w dopasowaniu się do indywidualnych potrzeb każdej firmy."

Bez względu na to, ile telefonów (aktywacji) zakupi firma, można wybierać spośród 6 planów taryfowych Meritum, zawierających odpowiedni pakiet bezpłatnych minut połączeń w ramach abonamentu oraz naliczanie opłat co 30 sekund, co znacznie wpływa na obniżenie kosztów użytkowania telefonów komórkowych w przedsiębiorstwach.

Oto przykładowe profile klientów Meritum:

 • Zapewnij sobie swobodę działania - wybierz Meritum 20 lub Meritum 50
  Niski abonament w tych planach taryfowych obejmuje odpowiednio 20 lub 50 bezpłatnych minut połączeń i gwarantuje korzystanie z podstawowych usług dodanych. To Idealne rozwiązanie dla tych, którzy dzwonią okazjonalnie, a telefonu potrzebują głównie do przyjmowania rozmów.

 • Twoja praca to częste spotkania i wyjazdy. Potrzebujesz pewności, że decyzje podejmowane przez Ciebie w terenie oparte są na aktualnych informacjach. - wybierz Meritum 100, Meritum 150 lub Meritum 200
  Zagwarantujesz sobie odpowiednio 100, 150 lub 200 bezpłatnych minut połączeń w ramach abonamentu, w zależności od Twoich potrzeb. To propozycja dla ludzi, którzy cenią sobie swobodę prowadzenia rozmów, komfort i wygodę korzystania z telefonu komórkowego.

 • Jesteś w ciągłym ruchu. Dobrze wiesz, że bezpieczny stały kontakt z firmą to podstawa właściwych decyzji i powodzenia w interesach - Spróbuj Meritum 250
  Korzystaj ze swojego telefonu bez ograniczeń i miej poczucie komfortu, że gdy przekroczysz pulę 250 przysługujących Ci bezpłatnych minut połączeń, będziesz korzystał z najniższej stawki za minutę rozmowy. Meritum 250 to oferta stworzona dla ludzi sukcesu, którzy pokonują wszelkie bariery stojące na drodze do celu.
  Dzięki możliwości wyboru wielu usług dodanych stworzonych specjalnie z myślą o klientach biznesowych, nowa oferta Meritum idealnie dopasowuje się do indywidualnych potrzeb i wymagań nawet najbardziej wymagających użytkowników telefonii komórkowej. Atrakcyjność nowej oferty Meritum rośnie wraz z liczbą aktywnych telefonów na jednym koncie abonenckim.

 • Pakiety Info Meritum - Wygodna forma kontroli wykorzystania pakietu bezpłatnych minut dzięki informacji głosowej lub SMS-owej.

 • Usługa Optymalna - W zakresie planów taryfowych: Meritum 150, Meritum 200 i Meritum 250 usługa Optymalna dostosowuje najkorzystniejsze, najtańsze dla abonenta, rozliczenie połączeń i abonamentu w ramach automatycznie wybranego planu taryfowego.

 • 3 specjalne Biznes Grupy - Atrakcyjne warunki tworzenia Biznes Grupy już od 6 aktywnych telefonów na jednym koncie abonenckim, pozwalają obniżyć koszty połączeń w ramach numerów należących do tej grupy nawet o ponad 80%. Naliczanie opłaty w przypadku połączeń w ramach Biznes Grupy następuje co 15 sekund.

 • Rozdzielny billing - Usługa ta daje możliwość opcjonalnej kontroli wykonywanych połączeń, co umożliwia proste rozliczanie pracowników z rozmów prywatnych.

 • E-billing - Wykorzystanie nowoczesnego połączenia aplikacji zawartej na CD-romie i systemu przesyłania rachunku przez pocztę elektroniczną pozwala na dogodniejsze zarządzanie rozmowami w firmie. Analizując zestawienia połączeń można korzystniej i efektywniej dobrać zestaw usług i planów taryfowych, aby pełniej dopasować infrastrukturę telekomunikacyjną firmy do jej potrzeb i wymagań.

 • Pakiety SMS - Możliwość korzystania ze 100, 250 lub 500 dodatkowych SMS-ów przeznaczonych dla jednego telefonu. Cena pojedynczego SMS-a w Pakiecie już od 15 groszy.

 • Pakiety Korporacyjne SMS - To 1.000, 5.000 lub 10.000 wspólnych SMS-ów dla wszystkich telefonów na koncie abonenckim z rozbudowanym systemem kontroli ich wykorzystania. Idealne rozwiązanie dla firm, które traktują SMS jako podstawowe narzędzie wymiany informacji. W ramach Pakietów, cena pojedynczego SMS-a już od 9 groszy

 • Pakiety Korporacyjne Głosowe - Wybierając tą usługę możesz stworzyć wspólną pulę bezpłatnych minut połączeń dla wszystkich telefonów na Twoim koncie abonenckim. Oferujemy 5000, 10000 lub 25000 minut w jednym Pakiecie. Dzięki rozbudowanemu systemowi informacji usługa pozwala funkcjonalnie kontrolować stopień jego wykorzystania. Opłata za minutę połączenia w ramach Pakietów już od 45 groszy.

 • Atrakcyjne Rabaty
  - przysługujące klientom Meritum z tytułu:
  - ilości telefonów na koncie abonenckim
  - wysokości generowanych rachunków
  - stażu w sieci Idea
  to kolejne narzędzie obniżające koszty korzystania z usług w sieci Idea.

Konkurencyjność nowej oferty Meritum potęguje dodatkowo:

 • Pakiet bezpłatnych minut połączeń w ramach abonamentu

 • Kapitał Minut - bezpłatna usługa przenosząca niewykorzystane minuty z danego okresu rozliczeniowego na następny, dostępna we wszystkich planach taryfowych Meritum

 • jednolita stawka za połączenia w szczycie i poza szczytem, bez względu na sieć, do której wykonywane jest połączenie, czyli jasny i czytelny sposób naliczania opłat

 • tańsze połączenia po wykorzystaniu pakietu bezpłatnych minut połączeń

 • Poczta Głosowa GOLD - rozszerzona wersja automatycznej sekretarki, z której korzystanie jest całkowicie bezpłatne tylko w ofercie Meritum.

 • najniższa na polskim rynku telekomunikacyjnym stawka 15 groszy za połączenia z WAP.

 • w ramach usług Idea.net oferujemy bezpłatnie opcję Idea E-mail, która integruje pocztę elektroniczną i wiadomości tekstowe SMS.

 • szereg nowatorskich rozwiązań teleinformatycznych, pozwalających na radykalne zmniejszenie kosztów wynikających z użytkowania telefonów komórkowych.

 • BOK - W każdej chwili, 24 godziny na dobę Biuro Obsługi Klienta (*525) służy bezpłatną informacją i odpowiada na wszystkie pytania abonentów Meritum.

 • Zasięg - Dynamicznie rozwijająca się sieć Idea oferuje swoim klientom coraz wyższą jakość świadczonych usług i stale rosnący zasięg. Do końca 2001 roku obejmie on 97% ludności Polski. Umowy roamingowe gwarantują możliwość korzystania ze 189 sieci różnych operatorów w 88 krajach całego świata. Ponadto sieć Idea, jako jedyna w Polsce, dzięki współpracy z firmą Globalstar, może zaoferować dostępność roamingu satelitarnego.

Zgodnie z dewizą Idea - lider nowych technologii wprowadzono specjalne usługi dodane, stworzone wyłącznie w celu "hurtowej" wymiany informacji między firmą a klientami, kontrahentami i współpracownikami, takie jak np.:

 • Infolinia Bezpłatna - Koszt rozmowy w tej usłudze ponosi strona odbierająca połączenie. Usługa działa analogicznie do oferowanej przez TPSA Linii Bezpłatnej 0-800

 • Infolinia Ulgowa - Specjalnie rozliczenie kosztu rozmowy w tej usłudze polega na podziale opłaty pomiędzy stronę inicjującą i stronę odbierającą połączenie. Usługa działa analogicznie do oferowanej przez TPSA Linii Ulgowej 0-801

 • SMS Premium Rate - Usługa umożliwia skuteczny i prosty mechanizm wymiany informacji w postaci tekstowej. W łatwy sposób można przekazywać informacje o oferowanych usługach i promocjach, dokonywać zamówień towarów, itd.

 • SMS-Bearer - Dzięki tej usłudze klient zdobywa nowe, skuteczne medium komunikacji z użytkownikami telefonii komórkowej przez SMS. Rozwiązanie jest przystosowane do hurtowej obsługi SMS.

 • WAP Corpo - Usługa polega na bezpośrednim podłączeniu zewnętrznych Dostawców informacji do WAP-Gateway, które umożliwia zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oferowanych usług. Dodatkowo istnieje możliwość umieszczenia odnośnika do strony głównej Dostawcy.

"Nasza nowa oferta Meritum dedykowana jest dla nowoczesnych firm: małych, średnich i dużych. To bez wątpienia jedyna propozycja dla ludzi, którzy drogę do sukcesu widzą w nieustannym rozwoju i doskonaleniu narzędzi pracy, osiągając precyzję w każdej dziedzinie, wymagają rozwiązań indywidualnych, dostosowujących się do specyfiki prowadzonej działalności - uważa Jean-Marc Vignolles, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych - a dzięki zastosowaniu unikalnych na rynku polskim elementów jak: Kapitał Minut, Optymalna, Pakiety Korporacyjne oraz najniższe koszty SMS i WAP z pewnością zyska rosnącą popularność i akceptację najbardziej wymagających klientów biznesowych."

 

WYKAZ OPŁAT ZA POŁĄCZENIA W OFERCIE MERITUM
OBOWIĄZUJE OD 02.07.2001 DO ODWOŁANIA Okres rozliczeniowy: JEDEN MIESIĄC
     

Plan taryfowy

Meritum 20

Meritum 50

Meritum 100

Meritum 150

Meritum 200

Meritum 250

Pakiet bezpłatnych minut połączeń

20

50

100

150 

200

250

Kapitał minut

(przechodzenie niewykorzystanych bezpłatnych minut połączeń do puli w następnym miesiącu)

bezpłatne

bezpłatne

bezpłatne

bezpłatne

bezpłatne

bezpłatne

Opłata za włączenie do sieci (aktywacja)

300,00

300,00

300,00

300,00

300,00

300,00

Abonament miesięczny (płatny z góry)

34,00

59,00

95,00

135,00

169,00

199,00

Opłata za minutę połączenia po przekroczeniu pakietu bezpłatnych minut połączeń do

 • sieci komórkowych (Idea, Centertel, Era , Plus GSM)

 • sieci stacjonarnych

1,40

Opłata naliczana za każde rozpoczęte 30 sekund połączenia

1,00

Opłata naliczana za każde rozpoczęte 30 sekund połączenia

0,84

Opłata naliczana za każde rozpoczęte 30 sekund połączenia

0,76

Opłata naliczana za każde rozpoczęte 30 sekund połączenia

0,64

Opłata naliczana za każde rozpoczęte 30 sekund połączenia

0,60

Opłata naliczana za każde rozpoczęte 30 sekund połączenia

Połączenia z pocztą głosowa (numer *501)

bezpłatne 

bezpłatne 

bezpłatne 

bezpłatne 

bezpłatne 

bezpłatne 

Połączenia międzynarodowe

1,40 + stawka TPSA

1,00 + stawka TPSA

0,84 + stawka TPSA

0,76 + stawka TPSA

 tylko stawka TPSA

tylko stawka TPSA

Do podanych cen (PLN) należy doliczyć podatek VAT w wysokości 22%.

  

 

Szczegółowy cennik usług i połączeń w ofercie Meritum jest tutaj

Opinie:

Opinie archiwalne (14):

Komentuj

Komentarze / 14

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Misio_Dziuni pisze: 2001-06-28 17:07
  Amen.
  0
 • Users Avatars Mini
  MEDIUM pisze: 2001-06-28 18:03
  A KIEDY OPTIMA???
  0
 • Users Avatars Mini
  dexter pisze: 2001-06-28 19:36
  Z cennika wynika, że taryfikacja co 30 sekund jest dopiero po przekroczeniu pakietu bezpłatnych minut - dla extra minut. Minuty z pakietu są taryfikowane co 60 sekund. Pzdr
  0
 • Users Avatars Mini
  nieznany pisze: 2001-06-28 19:49
  dexter czytaj całość zanim napiszesz bzdury ...
  0
 • Users Avatars Mini
  p pisze: 2001-06-28 19:51
  W przytoczonym cenniku widnieje "Era GSM", która to nazwa już nieobowiązuje. Została zmieniona na samo "Era" po przyznaniu (?) koncesji na UMTS. Błąd GSMonLine czy Idei?
  0
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2001-06-28 21:25
  ble ble ble pa@rys daj se siana a kogo to obchodzi
  0
 • Users Avatars Mini
  DD pisze: 2001-06-28 22:18
  I co w tym rewelacyjnego ??? Po prostu skopiowana ERA Biznes z małymi zmianami (różnica 10 gr, raz na plus, raz na minus) Ale co można sie było spodziewać po Idei ...
  0
 • Users Avatars Mini
  Franek pisze: 2001-06-29 00:21
  Cos wam powiem wy tylko potraficie narzekac ;) chcielibyscie zapewne zeby idea odrazu zrobila abonament za 1zeta i nokie 8850 za 1 zeta dla wszystkich ;)) hehe
  0
 • Users Avatars Mini
  zdzicho pisze: 2001-06-29 02:30
  do Franek: no!
  0
 • Users Avatars Mini
  wojtas18 pisze: 2001-06-29 03:18
  moim zdaniem taryfy bardzo przyjemne i podobaja mi sie. fajna jest usluga optymalna i fajna jest tabelka rabatow, AFAIR znacznie fajniejsza niz w erze. nie fajne jest jedno: mianowicie IMHO znakiem ze rozmowy w komorkach w Polsce tanieja, bedzie stanienie stawki za minute rozmowy w najwyzszej taryfie biznesowej w ktorejs sieci. tak bylo np. w Austrii. a tymczasem od chwili wejscia taryfy VIP w erze 2 lata temu nic sie u nas w tej materii nie posunelo do przodu, a nawet przeciwnie :-(
  0
 • Users Avatars Mini
  wojtas18 pisze: 2001-06-29 03:35
  dziwi tez troche pozycja: e-Billing - (cool ze jest!), abonament 50 PLN - znaczki takie drogie czy jak?????! kogos chyba troche pokrecilo, przeciez to zaden caritas. albo nie dawac jak im nie pasuje, ale skoro juz udostepniaja, to przeciez koszt swiadczenia takiej uslugi jest dla operatora praktycznie zerowy. cos podobnego udostepnia za darmo jeden z niemieckich prepaidow. poza tym przy taryfach typu flatrate i uslugach typu 'usluga optymalna' taki billing jest chyba srednio potrzebny duzym przedsiebiorstwom, bo niby co maja z tego przekalkulowac - czy oplaca sie przejsc do konkurencji?
  0
 • Users Avatars Mini
  log pisze: 2001-06-29 14:17
  Ciekawi mnie jedna sprawa: Meritum "jest przeznaczona dla Abonentów, którzy z tytułu umów o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych zawartych z PTK Centertel Sp. z o.o. w sieci Idea posiadają co najmniej 20 aktywnych kart SIM w usłudze abonamentowej"(tak bylo). Czy teraz tez trzeba miec 20 simow, zeby z niej skorzystac?
  0
 • Users Avatars Mini
  Fungus pisze: 2001-06-29 14:47
  do log: przeczytaj,pomyśl, wyciągnij wnioski zanim coś napiszesz. Nowe Meritum dostępne będzie dla osób prawnych tj. prowadzących dzialalność gospodarczą, niezależnie od ilości posiadanych kart SIM, biznes grupę można będzie tworzyć już od 6 kart na jednym koncie. Pozdr.
  0
 • Users Avatars Mini
  skorpion pisze: 2001-06-29 16:53
  Jeżeli tylko operator nie będzie wymagał wykupienia od razu minimum 5 kont (albo 20 jak było w poprzedniej ofercie meritum) to propozycja jest całkiem intersująca. Tylko cena za zmiane taryfy np. z optimy czy nawet starej meritum to 99!!!!! zł. Chyba nie chcą zbytnio aby tlum rzucił sie na nowe taryfy. Poza tym to wzięli co najlepsze od plusa i ery. O to chodzi jak nie byłoby konkurencji to ciągle byśmy placili za połączenia przychodzące.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: