Nowe funkcje w poczcie głosowej dla abonentów sieci Era

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 69

Era udostępniła swoim abonentom nowe funkcje w poczcie głosowej.

Powiadomienie głosowe
Dzięki tej funkcji za każdym razem gdy ktoś nagra ci wiadomość poczta głosowa zadzwoni do ciebie, poinformuje o pozostawionych wiadomościach i umożliwi ich odsłuchanie. Wystarczy, że odbierzesz połączenie z poczty głosowej (na twoim telefonie pojawi się twój własny numer - to numer twojej skrzynki głosowej) i po usłyszeniu komunikatu o liczbie pozostawionych wiadomości będziesz mógł je od razu odsłuchać. Nawet jeśli nie odbierzesz połączenia z poczty głosowej, jednocześnie zostanie ci przesłana wiadomość SMS z informacją o liczbie nagranych, nowych wiadomości. 

  

Aktywacja usługi Powiadomienie głosowe.
Aby aktywować tę usługę należy zadzwonić pod numer 602 950 000, wcisnąć klawisz 2 (aby wejść do opcji osobistych), następnie 4 (aby zmienić sposób powiadamiania z Poczty głosowej) i # w celu ustawienia Powiadomienia głosowego. 
Dodatkowo w menu zmiany sposobu powiadomienia można wcisnąć 1 i ustawić określone godziny, w których Poczta będzie do ciebie dzwonić - w pozostałym czasie o nowych wiadomościach będziesz powiadamiany tylko przy pomocy SMS. 
  
Powiadomienie głosowe jest bezpłatne na terenie Polski. Jeśli jesteś za granicą to połączenie przychodzące jako Powiadomienie głosowe jest płatne wg stawki za połączenie międzynarodowe. 
  
Oddzwanianie. 

Funkcja ta umożliwia szybkie skontaktowanie się z osoba, która pozostawiła ci wiadomość na poczcie głosowej. Można wykorzystać ją w trakcie lub zaraz po odsłuchaniu wiadomości wciskają klawisz 1 ( opcja Oddzwanianie), zatwierdzisz wybór # a poczta głosowa połączy cię z osobą, która zostawiła ci wiadomość. Po skończonej rozmowie powracasz do odsłuchiwania dalszych wiadomości. Usługa Oddzwanianie jest aktywna dla stacjonarnych i komórkowych numerów krajowych. 
Jest to bardzo wygodna funkcja, ponieważ umożliwia ci oddzwonienie do osoby, która nagrała ci wiadomość już w momencie jej odsłuchiwania nawet jeśli nie znasz jej numeru telefonu. 
  
Połączenie wykonane z Poczty głosowej jako Oddzwanianie jest płatne tak jak normalne połączenie zgodnie z taryfą, do której należysz.
Podczas oddzwaniania do nadawcy wiadomości połączenie z Pocztą głosową nie zostaje przerwane, więc jeśli należysz do taryfy z płatną Pocztą lub jesteś za granicą opłata za połączenie będzie naliczana równolegle (wg taryfy, do której należysz, zgodnie z obowiązującym cennikiem PTC). 

 

Usługa podczas odsłuchiwania wiadomości jest od razu dostępna.
Jeżeli masz aktywne blokowanie prezentacji własnego numeru (CLIR) i pozostawisz komuś wiadomość, system Poczty głosowej nie zarejestruje go.
Blokada połączeń wychodzących nie blokuje funkcji Oddzwanianie więc jeśli oddajesz do używania komuś telefon z aktywną blokadą wszystkich połączeń wychodzących, wyłącz Powiadomienie głosowe i nie udostępniaj swojego hasła do poczty tak aby użytkownik twojego telefonu nie mógł skorzystać z funkcji Oddzwanianie. 
 
Powiadomienie o próbie połączenia
Jeśli twój rozmówca zostanie przeniesiony do twojej poczty głosowej i rozłączy się nie pozostawiając wiadomości, otrzymasz bezpłatny SMS z informacją, że ktoś chciał się do ciebie dodzwonić (wraz z numerem tej osoby).
 

Aktywacja usługi Powiadomienie o próbie połączenia
Aby aktywować tę usługę należy zadzwonić pod nr 602 950 000, wcisnąć klawisz 2 (wejście do opcji osobistych), następnie 3 (wejście do opcji Powiadomienie o próbie połączenia), i 1 (uruchomienie usługi)- od tej chwili funkcja jest już aktywna.

 
Jeżeli masz aktywne Blokowanie prezentacji własnego numeru (CLIR) i będziesz próbował się do kogoś dodzwonić bez pozostawienia wiadomości, nie martw się, system Poczty głosowej nie zarejestruje go.

Opinie:

Opinie archiwalne (69):

Komentuj

Komentarze / 69

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  gmazur pisze: 2001-12-06 16:24
  powiadamianie glosowe bedzie takie jak w Plusie, tylko era wprowadzila to z pewnym opoznieniem.
  0
 • Users Avatars Mini
  rhat pisze: 2001-12-06 16:29
  Tymniemniej jednak trzeba przyznać, że to krok w dobrą stronę Ery. A Era niezmiernie żadko czyni takie kroki. Może to dobry początek...
  0
 • Users Avatars Mini
  Al pisze: 2001-12-06 16:29
  Dobrze rozumiem, że połączenie zwrotne jest płatne? Aaaaaaaaaaahahaha;)))))
  0
 • Users Avatars Mini
  Macklin pisze: 2001-12-06 16:31
  Ja nieaktywuje tego. Będzie mi przychodziło o róznych porach, nie nadążę z kasowaniem sms-ów. Na szczęście nie jest to obowiązkowe (simplus) i dobrze, że jest wybór ::..
  0
 • Users Avatars Mini
  jarpol pisze: 2001-12-06 16:39
  co za eufemizmy "pewnym opóźnieniem" toż to już ze 3 lata w plusie jest... Czekamy teraz na wprowadzenie z pewnym opóźnieniem lepszego taktowania...
  0
 • Users Avatars Mini
  tkrank pisze: 2001-12-06 16:44
  ale za to w mojej taryfie będę mógł zadzwonic do nadawcy bezplatnie, a nie jak w * - odpłatnie ...
  0
 • Users Avatars Mini
  zaman pisze: 2001-12-06 16:44
  Opcja wygląda na znacznie lepszą niz w Plusie. Jak ktoś sie rozłączy (nieśmiały ;-) ) to wiesz, ze dzwonił. Gdyby tak jeszcze dało sie oddzwonić do numeru zastrzeżonego, bez poznawania go :-))
  0
 • Users Avatars Mini
  raror pisze: 2001-12-06 16:59
  dlaczego opcaja wyglada znacznie lepiej?! W plusie jest tak samo tylko, ze od dawna... pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  sabbath pisze: 2001-12-06 17:06
  Mam pytanie - wiec w PLUSie jak ktos sie rozlaczy jeszcze w trakcie odtwarzania komunikatu poczty glosowej to tez dostaje smsa z informacja ze ktos wszedl na poczte ale sie nie nagral???
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-06 17:24
  Gm, co racja to racja, jednak usługa w Erze jest bardziej rozbudowana (chyba, że + też rozbudował swoją po moim odejściu) - oddzwanainie na numer, powiadomienie o próbie połączenia i możliwośc ustalenia o której godzinie poczta oddzwania a o której tylko SMS. W Plusie teraz też to jest?
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-06 17:26
  Tkrank, z jakiej racji bezpłatnie? "Połączenie wykonane z Poczty głosowej jako Oddzwanianie jest płatne tak jak normalne połączenie zgodnie z taryfą, do której należysz"
  0
 • Users Avatars Mini
  minio pisze: 2001-12-06 17:27
  kolejny malutki krok do normalności ERY, tak trzymać - może kiedyś będą najlepsi (choć wątpie) +)
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-06 17:28
  Rongeremi, w takiej sytuacji powinna być możliwość różnicowania stopnia zastrzeżenia numeru (z możliwością oddzwaniania lub bez)
  0
 • Users Avatars Mini
  robru pisze: 2001-12-06 17:33
  fajnie że ERA coś zmienia, może do niej wrócę...
  0
 • Users Avatars Mini
  tkrank pisze: 2001-12-06 17:37
  Graffi: bo w mojej taryfie dzwonienie na poczte jest bezpłatne, stąd moja prywatna uciecha, że to wzbogacanie funkcji tym razem nie kosztuje (mnie, rzecz jasna). A taktowania chociaż co 15 sek. ... daj nam Panie!
  0
 • Users Avatars Mini
  zaman pisze: 2001-12-06 17:42
  W Plusie nie ma oddzwaniania i zawiadomiania o nieśmiałych, chyba, że sie mylę. Co do zastrzeżonych numerów, to napisałem pół żartem, pół serio, dlatego też zaznaczyłem, ze mówię o oddzwanianiu bez poznania numeru dzwoniącego. Przy okazji czy komuś udało sie uruchomić w Plusie oddzwanianie poczty na numer zastępczy ??? (menu 3-1 & przekazywanie 3-2-1/2 )
  0
 • Users Avatars Mini
  hansen pisze: 2001-12-06 17:43
  w Plusie to działało różnie, pocztaw Plusie dzwoni zaraz po nagraniu /pytam po co, jak abonent jest niedostepny, rozmawia, lub nie chce odebrać/, potem po około godzinie, potem po trzech, równoczesnie jest wysyłany sms o wiadomosci w skrzynce. w celu odsłuchania wiadomości nalezy wykonac PŁATNE połączenie jeżeli nie załapaliśmy sie na to jak poczta do nas dzwoniła. W erze jest teraz podobnie z tym, ze za odłuchanie wiadomosci sie nie płaci, nawet jak to abonent zadzwoni do swojej skrzynki, gdyz w erze poczta głosowa jest bezpłatna, a o ile wiem to w plusie jest tak jak napisałem. Pamiętam czasy, gdy pani Janina Magnetofon wariowała i dzwoniła wielokrotnie do mnie by poinformowac mnie o wiadomości odsłuchanej dwa dni temu. Telefony były o różnych porach /najczęsciej w nocy lub nad ranem/ tak gdzie jest lepiej w erze czy plusie - to juz kazdy sam musi sobie odpowiedzieć.
  0
 • Users Avatars Mini
  xemi pisze: 2001-12-06 17:44
  heh hej hej to suuppeerr
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-06 17:58
  Tkrank, po prostu napisałeś: "w mojej taryfie będę mógł zadzwonic do nadawcy bezplatnie", więc brzmiało to, jakbyś pisał o oddzwanianiu do nadazcy za darmo
  0
 • Users Avatars Mini
  zaman pisze: 2001-12-06 17:59
  graffi - pomysł dobry ale trzeba by zmienic zastrzeżenia we wszystkich sieciach komórkowych i stacjonarnych - finansowo nierealne ..
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-06 18:01
  Hansen, moje spostrzeżenia co do poczty plusa (zaznaczam - przed 2 laty) są bardzo podobne (niestety) :(
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-06 18:06
  Rongeremi, Zaman wiem, ale byloby fajnie :) A z realnych pomysłów na udoskonalenie poczty głosowej to bardzo bym chciał te 2 impulsy przed połączeniem ze skrzynką (z których niestety zrezygnowała Idea) - to by było super rozwiązanie, nie takie jak teraz łączenie się ni z gruszki ni z pietruszki (mogą być inne roślinki ;) ) ze skrzynką bo okazało się że ktoś do kogo dwonię pogadać (a nie przekazać informację) ma rozładowany telefon
  0
 • Users Avatars Mini
  hansen pisze: 2001-12-06 18:10
  graffi, dlatego w moich wszystkich /kiedyś/ telefonach sieci plusgsm wyłączyłem poczte głosową i w ostatnim, który sie został też mam wyłączoną, bo uważam, że w takim stanie jak teraz działa w plusie skrzynka jest nie do przyjecia. Poczta głosowa powinna byc za darmo, gdyż za połączenie zapłacił już ten ktosię nagrał, a opłata taka jak w plusie jest zdzieraniem kasy ze swojego abonenta.
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-12-06 18:13
  tyle ze w plusi to dziala jak chce, czasami dziala dobrze a czasami dzwoni po miesiacu jak ktos nagra nowa wiadomosc
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-06 18:15
  Hansen, ja w zasadzie też nie używam poczty głosowej (choć w Erze), jedynie, gdy czekam na informację a nie mogę mieć wlączonego telefonu. Po prostu wiele osób dzwoniących do mnie nażekało, że muszą płacić nawet, gdy nie zostawiają wiadomości
  0
 • Users Avatars Mini
  czarek pisze: 2001-12-06 18:15
  calkiem przyjemne rozwiazania , chyba sie skusze i skorzystam , aczkolwiek jestem blisko zmiany sieci........wiec moze jednak w plusie bede to mial........
  0
 • Users Avatars Mini
  peciak pisze: 2001-12-06 18:18
  Czy dotyczy to także Tak Tak?
  0
 • Users Avatars Mini
  jeżyna pisze: 2001-12-06 18:31
  wreszcie era wpadła na to co już od dawna jest w plusie,troche póżno ale lepiej póżno niż wcale
  0
 • Users Avatars Mini
  gmazur pisze: 2001-12-06 18:53
  peciak: temat dotyczy abonamentowych numerow. zreszat to jest napisane w temacie postu. gm
  0
 • Users Avatars Mini
  gim pisze: 2001-12-06 18:56
  Usluga podobna do Plusa ale bardziej rozbudowana (oddzwanianie o danej godzinie, niesmialy), ale to jeszcze za malo :(( Najlepszym rozwiazaniem bylaby mozliwosc wyboru (bezplatna oczywiscie) czy chcesz nagrac sie na poczte czy nie :)) wygladalo by to mniej wiecej tak: dzownisz do "Kowalsiego" ktory ma wylaczony telefon i w tym momencie "mila pani" w sluchawce mowi: "... jesli chcesz zostawic wiadomosc na poczcie glosowej nacisnij 1 i zostaw wiadomosc po sygnale..." heh... sorki chyba sie rozmarzylem :))) A co wy na to, realne? Pozdrawiam gim
  0
 • Users Avatars Mini
  Bartek pisze: 2001-12-06 19:03
  gim: wystarczyloby, zeby era powrocila do swoich slynnych, bezplatnych 5cio sekundowek - przynajmniej na polaczenia do poczty glosowej... byloby wtedy WYPAS! :-D
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-06 19:10
  Gm, a mnie się wydaje, że to dotyczy wszystkich. Ale pewien nie jestem
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-06 19:12
  Gim, raczej mało realne - w końcu to byłoby połączenie, więc musiałyby się porozumieć wszystkie sieci :( Już pisałem - super rozwiązanie tej kwestii MIAŁA Idea
  0
 • Users Avatars Mini
  gmazur pisze: 2001-12-06 19:13
  graffi: właśnie wnikliwie przeanalizowałem powyższy tekst i już sam nie wiem jakich abonentów to dotyczyło. Jeżeli się pomyliłem to sorki. gm
  0
 • Users Avatars Mini
  bobopik pisze: 2001-12-06 19:34
  juz sobie ustawilem w telefonie i bardzo ciekawie dziala!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  gmazur pisze: 2001-12-06 19:42
  może któryś z usreów ustawi na TAK-TAKu i sprawdzi czy temat w ogóle dotyczy TAK-TAKa
  0
 • Users Avatars Mini
  Halibut pisze: 2001-12-06 19:50
  dwa lata za Plusem? Trochę późno...
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-12-06 19:50
  wedlug mnie abonent to osoba placaca abonament a uzytkownik to TT
  0
 • Users Avatars Mini
  Ln pisze: 2001-12-06 20:08
  Plus ma to od dawna
  0
 • Users Avatars Mini
  raror pisze: 2001-12-06 20:10
  ...idea, ale kidy to bylo... teraz nawet pshed polaczeniem nie ma 2 charakterystycznych sygnalow
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-12-06 20:31
  Ln ale plus ma to w biedniejszej wersji i szwankuje ciekawe jak bedzie z tym tu
  0
 • Users Avatars Mini
  micc pisze: 2001-12-06 20:33
  ja np poczty nie uzywam w ogole bo nie mam ochoty naciagac znajomych na kase gdy beda dzwonic a ja np bede w metrze.
  0
 • Users Avatars Mini
  biedroneczka pisze: 2001-12-06 20:44
  no i bardzo dobrze podoba mi sie
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-06 21:38
  Micc, właśnie z tego powodu postuluję wprowadzenie (ponownie w idei, po raz 1 w pozostałych) sygnału ostrzegającego o możliwości połączenia z pocztą
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-06 21:43
  Gm, na stronie Era poświęconej T-T jest o tym informacja, więc chyba dotyczy też TakTaka
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-06 21:53
  Rongeremi, niestety masz rację, ale to się może odbić rykoszetem- tak jak u innych operatorów więcej ludzi wyłączy pocztę głosową więc nie będzie problemu (a tak byłby niezły zysk)
  0
 • Users Avatars Mini
  micc pisze: 2001-12-06 22:10
  graffi: ta usluga w idei byla po prostu super i to bardzo "nieladnie" z ich strony ze takie cos zlikwidowali!
  0
 • Users Avatars Mini
  hubert pisze: 2001-12-06 22:17
  Matt: z tego co wiem, to w plusie nigdy nie bylo tak, ze trzeba bylo placic za dzwoniaca poczte. Teraz na pewno jest za darmo.
  0
 • Users Avatars Mini
  markas pisze: 2001-12-06 22:30
  Co tu debatować, jak operatorzy zechcą tek będzie. I nam przyjdzie się z tym pogodzić. Jedynie co możemy to wyłączyć pocztę głosową lub rezygnować z usług danego operatora.
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2001-12-06 22:30
  tak bylo i jest ale niema powiadomienia o tym ze ktos dzwonil tylko sie nie nagral na poczte bo to jest fajne
  0
 • Users Avatars Mini
  szulu pisze: 2001-12-06 22:41
  era moglaby dodac przed polaczeniem z poczta jakies nagranie w stylu "abonent...". bylby wypas. jedynie powiadomienie o tym ze ktos chcial sie dodzwonic jest spox. szkoda tylko ze mam platna poczte...
  0
 • Users Avatars Mini
  pio_tr23 pisze: 2001-12-06 22:59
  Ciekawe rozwiazanie poczty glosowej dla ludzi ktorzy jej uzywaja. Ja do nich sie nie zaliczam, ale moze to sie zmienic w kazdym momencie.
  0
 • Users Avatars Mini
  gmazur pisze: 2001-12-06 23:03
  mcbrain: a moje Admin wpisał do slownika wyrazów niecenzuralnych Twoje słowo, ale trochę krótsze (przedstawiające całkiem co innego) i dlatego wyświetliło krzaczki. gm
  0
 • Users Avatars Mini
  KORALGOLLLL pisze: 2001-12-06 23:24
  AKTYWNA POCZTA GLOSOWA NAPĘDZA IM ZYSKI. SZUKAJĄ JUZ WSZYSTKICH SPOSOBÓW ABY ZAROBIĆ WIĘCEJ KASY. WYŁĄCZCIE POCZTĘ !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  CiepliX pisze: 2001-12-07 00:02
  Mam pewne spostrzezenia zwiazane z Plusowa poczta i jej funkcjami. Tak wiec, oddzwanianie na samym poczatku szwankowalo (nawet nie przychodzil sms) - reklamowalem, dostalem 2 abonamenty gratis i naprawili poczte (i maja u mnie plusa). Półtora roku temu kupiłem 2-ą aktywację. Też nie ma problemu z pocztą. W zeszłym miesiącu kupiłem 3-cią (plus mega) i tu miłe zaskoczenie - inna poczta :-) Po pierwsze o wiele wiecej funkcji (ciekawe od czego to zalezy) - np. mozesz nagrac odpowiedz nadawcy i ja wyslac - wtedy poczta oddzwania na swoj wlasny koszt (mam nadzieje) i odgrywa to co nagrałeś. Imho - super sprawa. Poza tym, mozna w ten sposob wyslac informacje wielu osobom bo poczta sie nie rozłącza i można edytować dowolnie numer do wysłania odpowiedzi. A jak to u was działa inni plusowcy?
  0
 • Users Avatars Mini
  micc pisze: 2001-12-07 02:36
  cieplix: ja niestety nie korzystam z poczty ale nie slyszalem o takich jej mozliwosciach w plusie ? Jezeli to co napisales jest prawda to moze byc ciekawie - mam karte mega i bede to musial kiedys sprawdzic!!
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-07 02:54
  Marcinek, nie do końca wiem, które usługi masz na myśli?
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-07 02:57
  Szulu, takie nagranie nie rozwiąze niestety sprawy - oznaczałoby połączenie więc jeśli dzwoniłbyś od innego operatora to policzyłby i tak normalnie
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-07 02:59
  Micc, niestety! Idea stwierdziła, że większe zyski będą z nieudanych połączeń ze skrzynką poczty głosowej niż z tego, że wszyscy mogą zostawić aktywną pocztę nie narażając innych na koszty :(
  0
 • Users Avatars Mini
  moscito pisze: 2001-12-07 03:17
  hansen !!!! wypisujesz p.i.e.r.d.o.ł.y !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  hansen pisze: 2001-12-07 09:44
  moscito, /bo chyba taki masz nic - to sie chyba troche inaczej pisze, polecam dowolny słownik angielski/ chyle głowy przed "głebią" twojego komentarza. Nic więcej z twojej makówki nie umie wyjść? Moze uzasadnisz? /chyba cie nie stać na to.
  0
 • Users Avatars Mini
  scp pisze: 2001-12-07 12:27
  I bedziemy sluchac jak na reklamie POPa: "W gruncie rzeczy uwazam ze jestes fajny...", poczta glosowa sucks!
  0
 • Users Avatars Mini
  ryka pisze: 2001-12-07 12:56
  Niezle to posuniecie ERY wreszcie cos sie dzieje:)
  0
 • Users Avatars Mini
  CiepliX pisze: 2001-12-07 13:39
  Mam dodatkowe info od BOA (działu tech) Plusa - tą skrzynke mam w okresie pilotazowym, za jakis czas gdy wszystko przetestuja, upgrade\'uja ją wszystkim abonentom. Nagrywanie wiadomosci i wyslanie komus odpowiedzi jest PLATNE :-( i zalezy od planu taryfowego. Ale i tak Plus ma u mnie kolejne plusy :-) Ps. Tych co nie wiedza o czym pisze, odsylam do mojego ostatniego posta z wczoraj.
  0
 • Users Avatars Mini
  spiro pisze: 2001-12-07 16:22
  nareszcie!!! brawo dla ery! to jest strzal w dziesiatke zwlaszcza opcja powiadamianie o probie polaczenia. czekam na dalsza ewolucje poczty w erze
  0
 • Users Avatars Mini
  krystek pisze: 2001-12-07 17:25
  Fajnie jest tylko troche późno. A jak na ERĘ to dużo za poźno!
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-12-07 19:14
  Baldur15, w taryfach moja i biznes i tak nie płacisz
  0
 • Users Avatars Mini
  micc pisze: 2001-12-08 03:45
  wlasnie - poczta w erze byla platna w starych taryfach
  0
 • Users Avatars Mini
  F pisze: 2001-12-10 00:30
  ERA WC PICKERA !!! jak zwykle wszystko z opoznieniem, oni chyba zawsze beda z tylu za "Murzynami". Miedzy innymi dlatego przeszedlem do Plusa. Era najwiekszym zebractwem wykazala sie w momencie wprowadzenia platnej uslugi regulowania naleznosci w salonach firmowych, szybko sie z tego wycofali, ale nie uwazacie ze przegieli?
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: