Nowe modele modemów ADSL

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 7

Efficient Networks Inc., spółka zależna firmy Siemens, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży modemów ADSL Business Gateways 5930 i 5935. Dzięki nim usługodawcy będą mogli zaoferować małym firmom zarządzanie usługami oraz funkcje sieci lokalnych (LAN) poprzez sieci ADSL. 

Nowe urządzenia łączą w sobie funkcje modemu ADSL, rutera, firewalla, przełącznika Ethernet 10/100, i sieci VPN. Modemy 5930 i 5935 ADSL Business Gateways firmy Efficient Networks mają duże znaczenie dla usługodawców, gdyż pozwalają im wykorzystać istniejącą infrastrukturę sieci do świadczenia usług opartych na technice ADSL - zarówno w standardzie Annex A, jak i Annex B - dla potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw. Urządzenia te umożliwią usługodawcom sprzedaż nowym i dotychczasowym klientom wartościowych usług, takich jak zarządzanie firewallem oraz bezpieczne sieci VPN.

Modemy 5930 i 5935 firmy Efficient Networks pozwalają na realizację łączy sieci LAN o dużej przepustowości poprzez ośmioportowy przełącznik Ethernet 10/100. Obydwa urządzenia oferują rozbudowane możliwości obejmujące kontrolę dostępu , obsługę uwierzytelniania poprzez RADIUS, bezpieczną komunikację dla potrzeby zarządzania, zapasowe łącze komutowane, obsługę protokołu VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol) oraz gwarantowanie jakości usług (QoS - Quality of Service) dla protokołu IP przy wykorzystaniu DiffServ i kolejkowania WFQ (Weighted Fair Queuing). 
Ponadto, modemy 5930 i 5935 oferują możliwości obsługi kluczy szyfrujących, w tym zaporę z certyfikatem ICSA dla firm potrzebujących najlepszych dostępnych zabezpieczeń oraz specjalizowany procesor szyfrujący, zwiększający wydajność sieci VPN. 

Efficient Networks Inc., spółka należąca do firmy Siemens, jest dostawcą produktów obsługujących szerokopasmowy dostęp do Internetu w technologii DSL. Oferowane przez tę firmę systemy dostępowe do sieci telefonicznych oraz sieci transmisji danych umożliwiają świadczenie wydajnych usług sieciowych na potrzeby małych i średnich firm, a także klientów indywidualnych. W ramach opracowanego przez siebie kompleksowego rozwiązania firma Efficient Networks oferuje także systemy zarządzania siecią rozciągające się od rdzenia sieci operatorskich, aż po urządzenia końcowe abonentów. Firma Efficient Networks blisko współpracuje z dostawcami sprzętu sieciowego, operatorami telekomunikacyjnymi oraz operatorami Internetu na całym świecie. Celem firmy jest szybkie upowszechnienie sieci i usług szerokopasmowych. Siedziba firmy Efficient Networks mieści się w Dallas, w Teksasie.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-07-02 23:56
  znowu siemens brawo dla niego
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-07-02 23:59
  Pytanie tylko jedno,kiedy beda w posiadaniu tepsy,bo jak narzie tepsa tylko duzo krzyczy o promocji,ale nie dysponuje sprzętem do niej.
  0
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2002-07-03 00:19
  własnie tylko taka sciema któr nic i tak nie da zwykłym ziomkom....
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-07-03 04:17
  wlasnie. Ciekawe co z tego wszystkiego wyniknie dla zwyklego abonenta.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-07-03 11:45
  Raczej nic, ale zawsze to jakos wyglada, ze cos sie dzieje u producenta!
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-07-03 14:18
  Wczoraj był jakiś dzień telekpiny na GOL'u ? czy co ? Co z tego, że tyle się dzieje w telekpinie ... skoro jest to tylko szum medialny ... W praktyce jest milion ograniczeń, od braku sprzętu zaczynając, a kończąc na braku chęci lub omnipotencji ... He, he lub : "(...) w ramach usługi przepływ maksymalny wynosi .... (...)" ... a minimalny ? może 20 bps ... albo 0 bps przez pół dnia, czy kilka dni :-((((( TELEKPINA ŁĄCZY NAS CORAZ WIĘCEJ !!!! Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-07-04 12:44
  A Lucent nie pokazał nowego modelu ??
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: