Nowe taryfy w TP S.A. - komunikat

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 11
Opinie: 11

Telekomunikacja Polska S.A. wprowadzi nowe, tańsze pakiety taryfowe, zaoferuje darmowe minuty oraz tańszy dostęp do Internetu i po raz kolejny obniży ceny połączeń międzymiastowych. 
Od 1 września br. Telekomunikacja Polska S.A. wprowadzi trzy nowe pakiety taryfowe: Niedrogi, Standardowy i Aktywny oraz zwiększy atrakcyjność istniejącego już Pakietu Oszczędnego. Abonenci Pakietu Oszczędnego, Niedrogiego i Aktywnego otrzymają darmowe minuty na rozmowy, a abonenci Pakietu Standardowego i Aktywnego - znacznie tańszy dostęp do Internetu, dzięki zryczałtowanej opłacie. We wszystkich pakietach, TP S.A. obniży też po raz trzeci w tym roku ceny połączeń międzymiastowych. Na dodatek od 1 lipca br. TP S.A. rozpoczyna promocję oferty Wybrane Numery w Kraju, w ramach której abonenci mogą dzwonić taniej na trzy wybrane numery zamiejscowe.
Dzięki możliwości wyboru między różnymi taryfami, klienci TP S.A. będą mogli dopasować wysokość abonamentu i kosztów rozmów do swoich potrzeb.
Pakiet Standardowy jest proponowany tym abonentom, którzy dzwonią, kiedy przyjdzie im na to ochota i korzystają z Internetu. Abonament w tym pakiecie będzie kosztował tyle co obecny standardowy, czyli 35 zł. Nie zmienią się również opłaty za połączenia lokalne - w dni robocze, w godz. 8.00-22.00 - 29 groszy za 3 minuty, a godz. 22.00-8.00 - 29 groszy za 6 minut. Natomiast opłaty za połączenia międzymiastowe w dni robocze zostaną obniżone w godz. 8.00-18.00 z 44 do 40 groszy za minutę, a w godz. 18.00-8.00 z 22 do 20 groszy za minutę. Całkowicie nową ofertą będzie możliwości wykupienia w ramach Pakietu Standardowego 30 godzin dostępu do Internetu za 60 zł. Aktualnie 30 godzin spędzone w Sieci w dni robocze kosztuje 174 zł w godz. 8.00-18.00 lub 87 zł w godz. 18.00-8.00. Oznacza to, że dzięki zryczałtowanej opłacie od 1 września dostęp do Internetu w dni robocze, w godzinach szczytu będzie prawie trzy razy tańszy.
Dla osób, które lubią dzwonić, ale jednocześnie chcą kontrolować wydatki na telefon powstanie Pakiet Niedrogi z tańszym abonamentem w wysokości 30 zł i z 10 bezpłatnymi impulsami. Dzięki darmowym impulsom klienci będą mogli przeprowadzić np. od 30 do 60 minut bezpłatnych rozmów lokalnych w zależności od pory dnia. Opłaty za połączenia lokalne będą w porównaniu z Pakietem Standardowym wyższe o 5 groszy. Natomiast połączenia międzymiastowe będą kosztowały tyle samo, co w Pakiecie Standardowym. 
Wprowadzony od maja tego roku Pakiet Oszczędny, przeznaczony dla osób rzadko dzwoniących i nie korzystających z Internetu, zostanie wzbogacony o darmowe minuty. Dzięki temu stanie się jedną z najatrakcyjniejszych cenowo ofert na polskim rynku usług telekomunikacyjnych. W abonamencie w wysokości 23 zł klienci otrzymają m.in. 15 darmowych impulsów, czyli np. od 45 do 90 minut bezpłatnych rozmów lokalnych w zależności od pory dnia. W ramach Pakietu Oszczędnego, TP S.A. obniży też ponad dwukrotnie ceny połączeń międzymiastowych, które od 1 września br. będą kosztowały tyle samo, co w Pakiecie Standardowym. Pozostałe opłaty za połączenia będą liczone podwójnie, czyli np. rozmowy lokalne w godzinach szczytu kosztują 58 groszy za 3 minuty.
Natomiast dla osób, które bardzo często korzystają z telefonu i lubią surfować po Internecie, TP S.A. przygotowała Pakiet Aktywny. W opłacie abonamentowej 55 zł klient otrzyma 35 bezpłatnych impulsów, co da mu możliwość przeprowadzenia np. od 105 do 210 minut rozmów lokalnych w zależności od pory dnia. Abonenci Pakietu Aktywnego zapłacą też najmniej za wszystkie połączenia. W godzinach szczytu rozmowy lokalne będą kosztowały 27 groszy za 3 min., rozmowy międzystrefowe 37 gr/min., a połączenia do sieci komórkowych 1,30 zł/min. Tak jak w Pakiecie Standardowym istnieje możliwość wykupienia zryczałtowanego dostępu do Internetu za 60 zł.
Do wszystkich pakietów będzie można też zamówić bezpłatne usługi dodatkowe takie jak: przekazywanie połączeń, sygnalizowanie połączeń oczekujących i blokada przekazywania połączeń.
Ponadto od 1 lipca wszyscy abonenci TP S.A. mogą skorzystać z promocji usługi Wybrane Numery w Kraju. Dzięki niej połączenia z trzema wybranymi numerami zamiejscowymi będą o 20 proc. tańsze w porównaniu z obowiązującą taryfą.
Wprowadzenie pakietów taryfowych poprzedzi akcja pilotażowa, która będzie prowadzona od 1 lipca w wybranych regionach kraju (Gdańsk; Toruń; Włocławek; Bydgoszcz, Katowice, Gliwice, Rybnik, Kraków, Lublin, Łódź, Sieradz, Elbląg, Łomża, Kalisz, Piła, Poznań, Zielona Góra, Radom, Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra).
Wprowadzenie pakietów taryfowych stało się możliwe dzięki trwającym od kilku lat inwestycjom w unowocześnienie sieci i systemów rozliczeniowych oraz procesowi równoważenia taryf TP S.A., czyli wiązania cen usług z kosztami ich wytworzenia. Aby wprowadzić pakiety taryfowe TP S.A. uprościła już wcześniej strukturę taryf, redukując liczbę okresów taryfikacyjnych dla połączeń międzymiastowych z trzech do dwóch i likwidując podział na dwie strefy odległościowe w połączeniach międzymiastowych (do 100 km i powyżej 100 km).

*Wszystkie ceny netto.

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Miguel pisze: 2001-06-27 17:12
  60 zlotych za 30 godzin internetu? Smiech na sali! Za 69 (+VAT) mam nielimitowny dostep do sieci w Dialogu! Telepies nigdy sie zmieni...
  0
 • Users Avatars Mini
  Swider pisze: 2001-06-27 17:49
  JEDNO JEST PEWNE: Kończą się czasy podwyżek cen, a zaczyna się twarda walka. Wk.. mnie tylko możliwość podawania cen netto. Powinno to być zakazane!
  0
 • Users Avatars Mini
  surf pisze: 2001-06-27 18:08
  A dla mnie obniżka i to spora :))) Pierwszy raz jestem zadowolony
  0
 • Users Avatars Mini
  alex pisze: 2001-06-27 18:31
  a ja również jestem usatysfakcjonowany,bo TP SA używam tylko do rozmów lokalnych i pakiet aktywny będzie super rozwiązaniem!A internet... hmm... łączę się z Internetią, a myślę że Internetia by być konkurencyjna tez spuści ceny, a że zawsze w Inetii jest taniej niż w TP SA to tylko się cieszyć ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  dziadek pisze: 2001-06-27 18:35
  Obnizka? G..no nie obnizka. Poza internetem taryfa standardowa to g..no, bez zmian. Pakiet niedrogi? Abonament tanszy TYLKO o 5 zl a rozmowy drozsze AZ o 5 gr. Dla kontrastu pakiet Aktywny - abonament drozszt AZ o 20 zl natomiast rozmowy tansze TYLKO o 2 gr. O co tutaj chodzi? Mam nadzieje ze to jakas pomylka/zart. Niestety podejrzewam, ze kolejna rpoba okredzenia klientow przez TPSA. Na koniec - zeby taryfa aktywna byla oplacalna musialbym wygadac tysiac impulsow, czyli 3000 minut w szczycie, czyli ponad 2DOBY !! Jeslibym rozmawial po szczycie to ponad 4. Odliczajac prace i sen pozostaly czas musialbym wisiec na te;lefonie. pozdrowienia dla prezesa Rzepki i zabojadow, wiedza jak zwiekszac zyski :)
  0
 • Users Avatars Mini
  alex pisze: 2001-06-27 18:35
  Tylko jak zmienić taryfę, jeżeli mieszkam w Gliwicach?!
  0
 • Users Avatars Mini
  Damian pisze: 2001-06-27 19:51
  Ja patrzę na to w inny sposób. Mam teraz taryfe oszczędną. I z mojego punktu widzenia to dochodzi mi 15 minut w cenie abonamentu. Więc coś się ruszyło (wprawdzie nędznie) ale zawsze coś. PS Do Aleksa: też mieszkam w Gliwicach i nie miałem z tym najmniejszego problemu. Nie rozumiem pytania?
  0
 • Users Avatars Mini
  Krystek pisze: 2001-06-27 22:17
  Obniżka dobra ale nie wystarczająca jednak jak na taki monopol jest to w pewnym sensie sukces!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Krzysiek_ pisze: 2001-06-27 23:01
  taryfy nie rzucaja na kolana, ale zawsze to cos. Do tych co nie rozumieja pakietu dla aktywnych: dla firm te kilka groszy na kazdym impulsie bedzie do zauwazenia(przy rachunkach 1000 miesiecznie) i do tego tansze rozmowy na komorki... a wlasnie ? ile w innych taryfach kosztuje minuta na komorke??? i jeszcze jedno pytanie, czy bedzie mozna wykupic np. dwa albo trzy pakiety internetowe??
  0
 • Users Avatars Mini
  wojtas18 pisze: 2001-06-28 16:26
  dziadku cos zle liczysz: nie uwzgledniles darmowych impulsow. zeby taryfa byla oplacalna wystarczy wydzwonic 500 jt w polaczeniach lokalnych (rowniez internet po skonczeniu sie pakietu) albo okolo 1.5 godziny dzwoniac w szczycie na komorki. to nie jest tak duzo. poza tym to nie jest oferta dla wszystkich.
  0
 • Users Avatars Mini
  wojtas18 pisze: 2001-06-28 16:27
  Krzysiek_: sadze ze nie. tak samo jak u zadnego opa komorkowego nie mozna wykupic dwu lub trzech pakietow z smsami.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: