Opera Mobile 10.1 dla Symbian/ Series 60

Newsy
Żródło: Opera
Opinie: 0

Opera wydała dzisiaj finalną wersję Opery Mobile 10.1 dla platformy Symbian/ Series 60. W Operze Mobile 10.1 debiutuje nowa optymalizacja silnika javascriptowego Crakan, stworzona w technologii JIT (kompilacja w locie). To ten sam silnik, który wchodzi w skład przeglądarki desktopowej. Test SunSpider dotyczący JavaScriptu pokazuje, że wydana dzisiaj wersja jest 9 razy szybsza od poprzedniczki – Opery Mobile 10.0.

Kolejny debiut w tej wersji przypadł w udziale geolokacji, która umożliwia umiejscowienie telefonu na mapie. Geolokacja umożliwia także serwisom internetowym i aplikacjom podróżniczym rozpoznanie lokacji telefonu, dzięki czemu można mieć łatwy dostęp do personalizowanych i sprecyzowanych geograficznie treści. Wysoki poziom prywatności w Operze Mobile oznacza m.in., że uruchomienie geolokacji jest opcjonalne.

Oto więcej powodów, dla których warto znaleźć miejsce dla Opery Mobile 10.1 w smartphonie z Symbianem:

- Funkcje stworzone przez Operę – takie jak Szybkie wybieranie, przeglądanie w kartach i menadżer haseł – ograniczają czas wymagany do nawigowania po ulubionych stronach.
- Kiedy natrafisz na wolne łącze, z pomocą przybędzie Opera Turbo, która zmniejsza rozmiar strony o 80%, zwiększając szybkość przeglądania i ograniczając jego koszty.
- Opera Mobile 10.1 to także wyrafinowany wygląd, kinetyczne przewijanie, wirtualna klawiatura i autorotacja.

Opera Mobile 10.1 jest dostępna dla smartphonów na platformie Symbian^3 oraz 3. i 5. edycji platformy Symbian S60. Można ją pobrać za darmo ze strony m.opera.com.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: