Orange FunSpot - nowa bezpłatna usługa dla klientów Neostrady

Newsy
Opinie: 12
Opinie: 12

20 sierpnia rusza Orange FunSpot w Warszawie a miesiąc później, czyli 20 września usługa będzie dostępna na terenie całej Polski.

Dzięki Orange FunSpot klienci Orange korzystający z Neostrady i modemu Livebox mogą bez żadnych dodatkowych opłat i limitów łączyć się z internetem także poza domem. Wystarczy, że znajdą się w zasięgu sieci hot-spotów - Orange FunSpot. Tworzą ją modemy Livebox użytkowników Neostrady, którzy udostępniają sygnał Wi-Fi pozostałym członkom utworzonej w ten sposób społeczności.

- Orange FunSpot działa na zasadach społecznościowych – sieć tworzą jej użytkownicy. Im więcej osób będzie chciało podzielić się niewielką częścią swojego łącza internetowego, tym większy będzie zasięg ich wspólnej sieci oraz korzyści jakie odniosą. Jadąc do pracy, czy będąc na wakacjach, będą mogli łatwo wysłać e-maila, znaleźć potrzebną informację czy nawet obejrzeć film na Youtube. Wszystko to bezpłatnie, bez limitów i ograniczeń, niezależnie od pory dnia czy nocy – mówi Monika Torbińska, dyrektor Marketingu Usług Dla Domu Orange Polska. – Będziemy aktywnie wspierać rozwój sieci Orange FunSpot, instalując jej punkty w miejscach publicznych, np. salonach Orange, restauracjach, kawiarniach. Chcemy, aby komfort korzystania z internetu dla klientów był jak największy – dodaje.

Orange FunSpot:

 • Orange FunSpot jest siecią punktów dostępu do internetu nazwanych FunSpotami, którą tworzą modemy Livebox użytkowników Neostrady.
 • Modemy Livebox dzielą sygnał Wi-Fi w ten sposób, że powstaje osobna sieć prywatna do korzystania z niej w domu i odrębna, zewnętrzna, do korzystania poza domem.
 • Pomiędzy obydwoma sieciami nie ma komunikacji i są one od siebie całkowicie odseparowane. Taki podział pasma Wi-Fi zapewnia bezpieczeństwo domowego internetu, który ma zawsze priorytet.
 • Z sieci zewnętrznej mogą korzystać inni użytkownicy Liveboxów, którzy znajdą się w zasięgu danego punktu Orange FunSpot – zupełnie za darmo, bez limitu transferu danych i bez podpisywania dodatkowych umów.

Aby korzystać z Orange FunSpot, trzeba:

 • mieć usługę z modemem Livebox
 • nie zalegać z rachunkami
 • aktywować Orange FunSpot na swoim koncie, na portalu

Zasięg usługi można sprawdzić na mapie znajdującej się tutaj.

Orange przygotował także mobilną aplikację Orange FunSpot. Aplikacja jest bezpłatna, można ją ściągnąć ze sklepu Google Play i działa na systemach Android. Dzięki niej:

 • można znaleźć punkty Orange FunSpot za pomocą mapy zasięgu,
 • połączysz się z punktem Orange FunSpot – bez każdorazowego wpisywania hasła,
 • po powrocie do domu, aplikacja przełączy użytkownika na korzystanie z internetu w ramach domowej sieci Wi-Fi.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania:

1.Co to jest Orange FunSpot?


Orange FunSpot to usługa darmowego dostępu do internetu stacjonarnego poza domem, w obrębie sieci punktów dostępowych, również nazywanych Orange FunSpot. Sieć punktów Orange FunSpot tworzona jest przez modemy Livebox udostępniające pasma publiczne wykorzystując sieć WiFi.

2.Kiedy przydaje się Orange FunSpot?

Kiedy jesteś poza domem i chcesz skorzystać z Internetu – musisz odebrać ważnego maila, sprawdzić coś ważnego, przesłuchać plik muzyczny. Nie musisz mieć abonamentu na Internet w sieci komórkowej, a jeśli go masz – nie musisz wykorzystywać limitu transferu – znajdując się w zasięgu FunSpota za darmo skorzystasz z internetu.

Ponieważ sieć Orange FunSpot jest bardzo rozległa w całej Polsce nawet Twoje dziecko na wakacjach będzie mogło się z Tobą kontaktować e-mailowo bez żadnych kosztów.

3.Co to jest „pasmo publiczne”?

Pasmo publiczne jest to część pasma sieci WiFi, udostępniona na modemie Livebox jako sieć zewnętrzna, umożliwiająca korzystanie z Internetu innym użytkownikom. Pozostała część pasma WiFi to sieć wewnętrzna, prywatna dla klienta. Pomiędzy obydwoma sieciami nie ma komunikacji i są one od siebie całkowicie odseparowane.

4.Czy udostępnianie pasma publicznego jest bezpieczne dla mojego modemu i komputera?

Pasmo publiczne stanowi odrębną, odseparowaną sieć i jest całkowicie bezpieczne dla użytkowników wewnętrznej sieci domowej.

 • Dostęp do pasma publicznego jest autoryzowany indywidualnym loginem i hasłem
 • Sieć prywatna i publiczna są od siebie odseparowane.
 • Adresacja IP w paśmie publicznym jest niezależna z adresacją domową w sieci Livebox, każdy użytkownik otrzymuje niezależny, publiczny adres IP.
 • W paśmie publicznym nie widać użytkowników sieci domowej.
 • Multimedia podpięte do Liveboxa nie są widoczne w paśmie publicznym.
 • Klient, którego modem udostępnia pasmo publiczne, nie ponosi odpowiedzialności za skutki korzystania z Internetu na tym paśmie przez innego klienta.

5.Czy dostęp do internetu w Orange FunSpot jest płatny?

Nie. Za korzystanie z internetu w Orange FunSpot nie są pobierane opłaty. Nie trzeba tez podpisywać żadnej umowy. Wystarczy mieć usługę Neostrada z modemem Livebox (również w pakiecie z innymi usługami – np. Orange TV lub telefon) i opłacać za nią miesięczny abonament.

6.Jak korzystać z internetu w punktach Orange FunSpot?

Aby korzystać z darmowego internetu w Orange FunSpot należy aktywować usługę poprzez nadanie loginu i hasła na swoim koncie na www.orange.pl lub przez stronę www.funspot.orange.pl w dziale „Aktywuj Orange FunSpot”. Opisujemy tam krok po kroku jak to zrobić.

7.Co zrobić jeśli nie pamiętam hasła?

 1. zaloguj się do swojego indywidualnego konta na www.orange.pl
 2. w Orange on-line wybierz „>więcej”
 3. w części „Internet” wybierz link „>przejdź do usługi”, umieszczony przy usłudze Orange FunSpot
 4. zostaniesz przekierowany do strony z prezentacją Twojego loginu, a ponieważ hasło jest poufne, nie zostanie zaprezentowane, ale będziesz mógł je zmienić.

8.Kto może korzystać z Orange FunSpot?

Z Orange FunSpot mogą korzystać klienci, którzy:

 • mają usługę Neostrada samodzielną lub w pakiecie oraz dzierżawią modem Livebox
 • nie wyłączyli udostępniania pasma publicznego na modemie Livebox;
 • utworzyli swój login i hasło dostępu do sieci Orange FunSpot poprzez aktywację usługi na swoim indywidualnym koncie na portalu www.orange.pl lub przez stronę www.funspot.orange.pl w dziale „Aktywuj Orange FunSpot”
 • nie zalegają z płatnościami na rzecz TP.

Z Orange FunSpot może korzystać na jednym loginie w danym momencie, tylko jedna osoba.

9.Co zrobić aby mieć Liveboxa?

Aby mieć modem Livebox wystarczy zamówić usługę Neostrada z modemem Livebox, samą lub w pakiecie z telefonem lub telewizją. Jeśli masz już usługę dostępu do internetu, ale bez Liveboxa wówczas musisz go zamówić. Możesz to zrobić w Salonie Orange, na www.orange.pl oraz pod numerem infolinii 801 505 505.

10.Ile kosztuje Livebox?

Livebox jest dostępny za darmo w ofertach FunPack, Neostrada z Orange TV oraz Neostrada z Nielimitowanymi Rozmowami. W ofercie z Neostradą kosztuje 10 zł miesięcznie.

11.Czy mogę włączyć udostępnianie pasma publicznego i jak to zrobić?

Każdy modem Livebox w zależności od możliwości technicznych będzie miał domyślnie włączone udostępnianie, z wykluczeniem:

 • opcji prędkości poniżej 1 Mb/s oraz do 10 Mb/s z telewizją w technologii kablowej (IPTV)
 • modemów Livebox 1.1 i Livebox 3.0

W powyższych przypadkach modem Klienta nie będzie udostępniał pasma publicznego, ale Klient będzie mógł korzystać z sieci Orange FunSpot, aktywując dostęp na portalu(patrz pyt. 3).

12.Na swoim indywidualnym koncie na www.orange.pl widzę, że mój modem Livebox ma wyłączone udostępnianie pasma publicznego, a nie mogę włączyć udostępniania. Czy to znaczy, ze nie mogę korzystać z internetu w FunSpotach?

Jeżeli Twój Livebox nie ma włączonego domyślnie udostępniania pasma publicznego to znaczy, że nie ma możliwości technicznych (patrz pyt. 11), ale możesz bezpłatnie korzystać z internetu w sieci Orange FunSpot.

13.Jak wyłączyć udostępnianie pasma publicznego?

 1. zaloguj się do swojego indywidualnego konta na www.orange.pl
 2. w Orange on-line wybierz „>więcej”
 3. w części „Internet” wybierz link „>przejdź do usługi”, umieszczony przy usłudze Orange FunSpot
 4. kliknij przycisk „zrezygnuj z usługi” w prawym dolnym rogu
 5. potwierdź rezygnację wybierając „dalej”
 6. na podsumowaniu rezygnacji wybierz „przejdź do strony zmiany ustawień Liveboxa” albo w menu po lewej stronie ekranu przejdź na „podsumowanie”, następnie wybierz link „>przejdź do usługi”, umieszczony przy usłudze Neostrada
 7. w zakładce „modemy” wybierz „zmień ustawienia”
 8. wybierz „wyłączone” i kliknij „dalej”

14.Czym skutkuje wyłączenie udostępniania pasma publicznego?

Wyłączenie udostępniania pasma skutkuje brakiem możliwości darmowego korzystania z internetu w punktach Orange FunSpot.

15.Jak mogę ponownie włączyć udostępnianie pasma publicznego przez modem Livebox, jeśli sam je wyłączyłem?

 1. zaloguj się do swojego indywidualnego konta na www.orange.pl
 2. w Orange on-line wybierz „>więcej”
 3. w części „Internet” wybierz link „przejdź do usługi”, umieszczony przy usłudze Neostrada
 4. wybierz zakładkę „modemy”
 5. wybierz „zmień ustawienia”
 6. wybierz „włączone” i kliknij „dalej”

16.Czy dostęp do internetu w FunSpotach jest limitowany?

Czas korzystania z internetu oraz ilość ściąganych i wysyłanych danych są nielimitowane. Limitowana jest jedynie prędkość ściągania danych (do max 1 Mb/s).

17.Czy można korzystać z FunSpotów za granicą?

Nie można, usługa jest oparta o sieć punktów Orange FunSpot tworzoną przez modemy Livebox, będące własnością Orange Polska, działającej na terenie Polski

18.Czy jest dostępna mapa FunSpotów?

Tak, mapa sieci Orange FunSpot znajduje się na stronie www.funspot.orange.pl oraz jest dostępna w aplikacji mobilnej, ułatwiającej łączenie się z punktami Orange FunSpot.

19.Jak najprościej korzystać z Internetu w FunSpotach na urządzeniach mobilnych?

Najprościej skorzystać z aplikacji mobilnej Orange FunSpot, będącej oprogramowaniem, które:

 • umożliwia korzystanie z Internetu w sieci Orange FunSpot bez konieczności każdorazowego podawania loginu i hasła dla Usługi
 • prezentuje na mapie lokalizacje punktów Orange FunSpot
 • umożliwia wyszukiwanie punktów Orange FunSpot poprzez podanie miasta i ulicy
 • umożliwia automatycznie połączenie urządzenia z siecią wewnętrzną WiFi na Modemie w momencie, gdy znajdzie się ono w zasięgu tej sieci

Aplikacja działa wyłącznie na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android; jest bezpłatna i można pobrać ją ze sklepu Google Play.

20.Gdzie mogę zgłosić swoje sugestie dotyczące usługi?

Sugestie dotyczące usługi prosimy o przesyłanie na adres e-mail: Fun.spot@orange.com

Prezentacja dotycząca usługi Orange FunSpot:

Zdjęcia z konferencji prasowej:

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Opinie archiwalne (12):

Komentuj

Komentarze / 12

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  mobliowiec pisze: 2013-08-20 14:34
  Utworzyłem konto, pobrałem aplikację, na razie wszystko cacy. Idę w miasto potestować ;)
  1
 • Users Avatars Mini
  Grzegorz Szewczak pisze: 2013-08-20 14:47
  Koniecznie daj znać po testach :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Ktos pisze: 2013-08-20 16:56
  A czemu żabojady nie przystąpią do sieci FON, jak to np.zrobiła Netia, tylko muszą coś zawsze po swojemu? W jednej, wspólnej sieci byłaby znacznie większa szansa 'trafienia' na hot-spota.....
  0
 • Users Avatars Mini
  York pisze: 2013-08-21 09:48
  Jak TESTY ? Cała Warszawa pokryta "zasięgiem" ? Boję się że Areo 2 pójdzie z "torbami" ;-)) . Padnie internet na Bemowie i w innych miejscach ? Wyniki tej akcji będą proporcjonalne do wartości akcji TP na GPW ;-))) a w ostatnim czasie ... akcjonariusze już zagłosowali !
  0
 • Users Avatars Mini
  apsik pisze: 2013-08-21 09:50
  PANIE JABŁKO - prosimy o KOMENARZ - 1.sukcesu NIJU ;-) , wzrost sprzedaży LIDER ;-) , 2. sukcesu wyników finansowych za 2Q 2013 (spadek zysku netto -70%!) ;-)) , 3 sukcesu i radości akcjonariuszy (ucieszyli się z 50 gr za akcje !) , PROSIMY wytłumacz NAM "maluczkim" te SPEKTAKULARNE SUKCESY ;-))) .
  0
 • Users Avatars Mini
  mobilowiec pisze: 2013-08-21 13:00
  Jest dobrze - złapałem sieć kilka razy w centrum miasta, logowanie bez problemów, szybkość wydawała się być ciut wyższa niż na 3G. Ogólnie jestem zadowolony :)
  1
 • Users Avatars Mini
  Grzegorz Szewczak pisze: 2013-08-21 13:39
  Dzięki mobilowiec za info :) Bardzo fajna usługa i na dodatek za darmo. I like.
  0
 • Users Avatars Mini
  TT pisze: 2013-08-27 22:26
  Dla was może i fajna usługa - ja walczę z orange żeby ten syf wyłączyli na moim liveboxie. Wgrali mi nowy soft do routera bez mojej wiedzy, skasowało mi to wszystkie ustawienia, mac adresy, maski itp. dosłownie wszystko. Teraz mam na siłę uruchomiony ten Fun syf - sam nie mogę go wyłączyć bo oczywiście w routerze nie ma takiej opcji (tylko na chama pokazane, że działa i udostępnia net), prędkość internetu spadła o ponad połowę, a konsultant orange na infolinii tylko się jąka i mówi, że samo nie powinno się to uruchomić i że napisze do kogoś wyżej żeby to wyłączyć... gratuluje - wracam do linksysa.
  2
 • Users Avatars Mini
  ziu pisze: 2013-09-21 21:04
  W opcji Neostrada do 10Mb/s nie można tego używać,na stronie aktywacji jest błąd,dostałem informację z Orange że jest błąd i dążą do naprawy tego problemu,także na razie można sobie pomarzyć jeżeli ktoś ma Neo do 10Mb/s.
  0
 • Users Avatars Mini
  p. pisze: 2013-09-22 18:49
  Kolejna nikomu nie potrzebna usługa której włączenie zostało wymuszone. O tym że korzystam z nowej, lepszej usługi dowiedzialem się przypadkowo. Gdyby nie przypadek pewnie dowiedziałbym się w momencie przyjścia rachunku do którego doliczono x zł za usługę funspot...
  0
 • Users Avatars Mini
  kmicic pisze: 2013-09-28 10:26
  CZy to nie komuna-Podzeilic cos co nie jego i jeszcze zrobic szum medialny ze to wspanialy pomysł Jest Prostsze rozwiazanie niech Orange odda czesc pasma na własnych stacjach bazowych!
  2
 • Users Avatars Mini
  9okoj pisze: 2017-03-10 19:25
  ok
  0

Rekomendowane: