Orange Love – jak wypada na tle konkurencyjnych ofert

Akcje partnerskie
Opinie: 13
Opinie: 13

Akcja partnerska

Orange poinformował, że po 2,5 miesiąca od wprowadzenia ma już 100 tys. klientów korzystających z jego najnowszej oferty pakietowej Orange Love. Sprawdźmy dlaczego właśnie ta oferta jest wybierana przez tak wielu klientów, choć została wprowadzona na bardzo konkurencyjnym rynku.

Technologia lepsza niż w kablówkach

Światłowód to obecnie jedyna technologia, która przez specjalistów jest określana jako rozwiązanie z przyszłością. Zarówno łącza miedziane, ale także kable koncentryczne będą musiały zostać wymienione na światłowody, a decydując się na „fiber” w ofercie Orange Love już teraz możemy korzystać z najnowocześniejszej technologii. Najwięksi polscy operatorzy kablowi np. UPC aktualnie borykają się z bardzo dużymi zakłóceniami w swojej sieci. Przy starszych instalacjach zakłócenia są tak duże, że przepustowość łączy zostaje obniżona, a część kanałów telewizyjnych nie jest dostępna lub jest bardzo złej jakości. Światłowód Orange jest całkowicie odporny na zakłócenia, a dodatkowo w naszych mieszkaniach jego instalacja prezentuje się znacznie lepiej od grubych kabli konkurencji.

Bardzo wysoka prędkość łącza

Orange oferuje swoim klientom łącza z prędkością maksymalną 300 lub 600 Mbits. Szczególnie ten wyższy poziom jest już nieosiągalny dla większości polskich kablówek. UPC oferuje maksymalnie 250 Mbits lub 300 Mbits klientom biznesowym. Tylko operatorzy korzystający z technologii światłowodowej mogą zaoferować jeszcze większe prędkości, czyli już niedługo będą to łącza o prędkości 1 Gbits.

Fiber nie da się zastąpić przez LTE

Sieć Plus sprzedaje swoje usługi mobilnego dostępu do Internetu informując klientów, że ta technologia bez problemu zastąpi im łącza stacjonarne. Nie jest to prawda. Technologia radiowa nigdy nie zaoferuje takiej jakości i takich parametrów łącza. Szczególnie w trudniejszych warunkach pogodowych lub w czasie, gdy wiele osób korzysta z transmisji danych w naszej okolicy może okazać się, że nasze łącze ma dużo mniejszą szybkość niż ta, którą pokazywano nam w folderach reklamowych. Ta sama zasada dotyczy limitów danych – wystarczy, aby nasze dzieci zaczęły częściej korzystać z Youtube lub pobrały kilka dużych gier ze sklepów internetowych i nasz „ogromny” limit w ofercie mobilnej natychmiast się skończy. Gdy chcemy mieć pewność, że przez cały miesiąc będziemy mieć dostęp do Internetu wysokiej jakości warto wybrać fiber. Zapaleni gracze docenią także naprawdę niskie opóźnienia, czyli „pingi”. W światłowodzie Orange Love są one naprawdę symboliczne.

Telewizja 4K już teraz w Twoim domu

Gdy zdecydujemy się na zakup telewizji IPTV w ofercie Orange LOVE to jako jedni z pierwszych na świecie będziemy mogli sprawdzić jakość telewizji UHD, czyli w jakości 4K. To 4 razy lepsza jakość od jakości FULL HD, której nadal nie oferuje większość operatorów. Na razie do dyspozycji abonentów Orange jest kanał muzyczny 4K oraz treści w serwisie wideo na żądanie, ale to dopiero początek. Najnowszy dekoder Samsunga jest gotowy na 4K i już tylko od nadawców zależy, kiedy pojawią się kolejne pozycję w tej jakości.

IPTV deklasuje technologię satelitarną

IPTV dostępna w Orange Love wygrywa rywalizację z telewizją satelitarną. Przy gorszej pogodzie jakość obrazu z anteny satelitarnej się pogarsza. Przy naprawdę sporych pogodowych szaleństwach, które w Polsce ostatnio zdarzają się coraz częściej, w ogóle tracimy możliwość oglądania telewizji. Satelitarna platforma wyklucza także szeroką ofertę dodatkowych usług, takich jak rozbudowana biblioteka wideo na żądanie, czy też usługi zapewniające opcję cofnięcia się w programie np. o kilka dni.

Cena nie do przebicia

Orange Love to także rewolucja cenowa w porównaniu do ofert kablówek. W pierwszym roku za pakiet 4 usług zapłacimy od 69 do 109 zł! W zależności od wybranej przez nas opcji otrzymamy łącze o prędkości od 80 do 600 Mbits, telefon komórkowy z ofertą no limit i pakietem internetowym 3GB, telefon domowy z ofertą no limit oraz rozbudowany pakiet kanałów telewizyjnych. Gdy cenę za pakiet podzielimy na ilość dni w miesiącu to okazuje się, że za cały pakiet płacimy tyle, co za jogurt na śniadanie. W UPC za 139 zł miesięcznie w aktualnej promocji otrzymujemy teraz Internet o prędkości do 120 Mbits oraz pakiet telewizyjny. W ofercie tego operatora nie mamy w zestawie stacjonarnego i mobilnego abonamentu telefonicznego no limit!

Mobilny Internet też najszybszy!

Są operatorzy kablowi oferujący usługi mobilne na zasadzie MVNO. Zwykle korzystają oni z dostępu do sieci PLAY. Pamiętajmy jednak o szybkości mobilnego Internetu. Według rankingu speedtest.pl Orange w marcu oferował najszybszy mobilny dostęp do Internetu w Polsce. Różnice w średniej prędkości transferu wynoszą kilkadziesiąt procent na korzyść tego operatora. Pamiętajmy także o rozbudowanej sieci nadajników, którą Orange wybudował razem z T-Mobile. To właśnie z najnowszej i najnowocześniejszej sieci będziemy korzystać, gdy wybierzemy pakiet Orange Love.

Jesteśmy za granicą – Love znowu wygrywa

Zbliża się okres wakacyjny. Część z nas pozostanie w zasięgu sieci krajowych, wśród których zgodnie z badaniami najszybszy transfer zapewnia Orange Polska, a jej zasięg dociera do ponad 99% Polaków. Część wyjedzie do krajów Unii Europejskiej z tanim roamingiem. Gdy jednak wyruszymy gdzieś dalej, a coraz więcej Polaków ma takie plany, to kontakt z rodziną może zapewnić nam usługa WiFi Calling. Operator kablowy, oferujący usługi mobilne w modelu operatora wirtualnego nie zapewni nam takich usług. W zasięgu niemal każdego hotspota możemy dzwonić do kraju w cenach krajowych, co więcej także w ramach pakietu no-limit. To bardzo ważne, gdy podróżujemy po Ameryce lub krajach Dalekiego Wschodu. Tam ceny roamingu nadal są bardzo wysokie, choć warto zapoznać się z pakietami roamingu, bo ceny w niektórych mogę być nieco niższe. Dzięki usłudze WiFi Calling i ofercie no-limit nasz rachunek po wakacjach będzie taki jak zwykle, a nie o kilkaset złotych wyższy. Dzięki darmowemu wi-fi i Orange TV Go będziecie mogli obejrzeć za granicą swoje ulubione programy i seriale. Zapłacicie za to dodatkowo 4,99 miesięcznie. Oferta Orange TV, a także VoD będzie wówczas dostępna z poziomu aplikacji dla systemu Android i iOS, ale także w przeglądarce internetowej dowolnego komputera.

W Orange Love dostajemy gotowca

Większość z nas nie zna się na technologii zbyt dobrze. Wolimy, aby ktoś nam doradził co wybrać. W Orange Love otrzymujemy pakiet usług szyty na miarę. Pozostaje jednak wybór sprzętu. Pomijając najnowsze dekoder TV ICU 100 Samsunga i modem światłowodowy Funbox 3.0, w Orange Love możemy dokupić na raty najnowszy telewizor 4K firmy Samsung. Do dyspozycji są telewizory o przekątnej 49 i 55 cali. Gdy wybierzemy także usługi mobilne , do wyboru mamy z najnowsze, topowe smartfony. Z salonu wyjdziemy z pakietem usług i sprzętu, który zapewni nam optymalne i najszybsze działanie wszystkich usług. Także ceny urządzeń będą konkurencyjne wobec tych oferowanych przez popularne sklepy internetowe.

Łatwa zmiana

Orange Love to nie jest zamknięty pakiet na cały okres naszej umowy. Gdy mamy taką potrzebę to do wszystkich pakietów możemy dokupić kolejne karty SIM dla bliskich z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami w abonamencie 19,99 zł miesięcznie za każdą dodatkową kartę. To dobra cena za prawdziwy pakiet no limit. Takiej elastyczności nie oferuje żadnej inny gracz.

Przyszłość – Orange Love wygrywa z konkurencją

Orange Love to pakiet usług telekomunikacyjnych największego polskiego operatora. Orange oferuje swoim klientom także usługi bankowe i sprzedaż prądu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w kolejnych miesiącach wypróbować te usługi i sprawdzić, czy przypadkiem nie uda nam się miesięcznie zaoszczędzić kilku złotych. To jednak nie wszystko – na tegorocznej konferencji w Paryżu Orange pokazywał usługi, które już za kilka lat pojawią się w naszych domach. Większość urządzeń zniknie wówczas z naszych pokoi, a wszystkie usługi przeniosą się do chmury. Swoim sprzętem będziemy zarządzać przy pomocy asystenta głosowego. Aby wdrożyć tego typu rozwiązania trzeba zapewnić klientom najszybszy z możliwych dostępów do Internetu. To gwarantuje tylko światłowód. Pamiętajmy o tym zastanawiając się, którą ofertę wybrać dla siebie już teraz.

Opinie:

Opinie archiwalne (13):

Komentuj

Komentarze / 13

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  BX pisze: 2017-05-10 13:46
  Sprzedaje ten produkt od prawie roku, a pakiet od kilku miesięcy, osobiście i prywatnie uważam, że jest najlepszą ofertą pakietową na rynku. Polecam!
  3
 • Users Avatars Mini
  Wielki mag pisze: 2017-05-10 14:11
  powinno być na czerwono zaznaczone "artykuł sponsorowany"
  13
 • Users Avatars Mini
  ~~ pisze: 2017-05-10 17:48
  Fajnie, ale co mi po necie niesymetrycznym. Jak ktoś ma dysk w chmurze, to co mu po dużym downloadzie, a upload niski?
  3
 • Users Avatars Mini
  mały pisze: 2017-05-10 18:23
  ALE O CO CHODZI ? = "Fajnie, ale co mi po necie niesymetrycznym. Jak ktoś ma dysk w chmurze, to co mu po dużym downloadzie, a upload niski?" KUP SYMETRYCZNY I" PO BULU" .
  1
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2017-05-10 23:45
  uload to u nas 60 mega...sporawo :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Janek pisze: 2017-05-10 23:46
  Mi tam bardziej pasi to co można dostać w Plusie przyłączeniu usług. To są duże oszczędności, a przy tym usługi telekomunikacyjne i tv w Plusie na pewno złe nie są.
  0
 • Users Avatars Mini
  Mirek pisze: 2017-05-11 12:50
  "Najwięksi polscy operatorzy kablowi np. UPC aktualnie borykają się z bardzo dużymi zakłóceniami w swojej sieci" Tekst roku ,a w Orange nie ma takich problemów. Tzw szybkie łącze sprawdzałem w 3 miastach w Warszawie,Katowicach,Gdańsku, w godzinach szczytu nawet nie ma 1/10 prędkości łączą
  2
 • Users Avatars Mini
  LTE pisze: 2017-05-11 13:25
  Artykuł bardzo tendencyjny ...czy "nigdy" LTE nie bedzie lepsze, tego nie wiemy, możemy zakładać nawet, że raczej będzie - 5G ? Ale cena jak najbardziej na plus, i jak ktoś faktycznie wykorzysta taka predkość to oferta OK.
  -2
 • Users Avatars Mini
  toja pisze: 2017-05-11 17:05
  Pięknie,problemem jest jednak głównie to, że nie wybiera się spośród kilku ofert, tylko bierze się tę, dostępną w danym miejscu. Ja od ręki wziąłbym ten światłowód, tylko, że Orange nie będzie go pewnie oferował przez najbliżesze lata w mojej okolicy (Warszawa Wesoła), bo tu ciągle funkcjonują stare krzywe słupy (z pękami zwisających na róznych wysokościach przewodów).
  -1
 • Users Avatars Mini
  Marek Bachman pisze: 2017-05-11 20:12
  Orange lać i wszelkie guwno z nimi związane to oszuści i kanciarze nie polecam bo i tak oszukają
  -3
 • Users Avatars Mini
  Danko pisze: 2017-05-13 20:27
  Ja sam zmigrowałem na oferte Orange. Może komuś się przyda jak to rozkminiłem. Miałem nju z dodatkowym numerem za 48zł miesiecznie i internet w Plusie za 35zl z limitem 60GB (smartdom na szwagra :) -> suma 83zl/miesiecznie za 2 numery i internet (z małym limitem). Teraz mam internet Smart Plan LTE dla domu 150GB+60GB za 57zl mesiecznie (rabat 15% kupon ;) + router + Fibaro z czujnikiem za 0zł (polecam Fibaro) - usługa traktowana jak stacjonarna. Do tego wziąłem Smart Plan Główny Wspólny 20GB (rabat 15% kupon) + konsola xbox za 0zł - usługa z rabatem Orange Extra czyli za abonament za usł głosowe wychodzi 56zł. Suma 57+56=113zl. (do tego przeniosłem numery z nju jako dodatkowe za 0zł (bo 2 dodatkowe numery są w ramach abonamentu za 0zł). Wychodzi różnica 113zl-83zl=30zl wiecej na miesiąc. Ale mam router+Fibaro+xboxa za (24x30zl=720zl). Jakbym to chciał opylić to 1500zł dostaje na dzien dobry na olx. Do tego 2x zmBanku zwrot 150zł za umowy z Orange w ramach mOkazji. Obsługa Orange na czatach i na infolini to 90% osób bardzo kumatych i kompetentnych. Szczerze polecam jak komuś to nie pasuje tzn że nie umie liczyć. PS. Byłem dziś w Galerii Handlowej w Oświęcimu salon Play i T-mobile pustki w Orange balony smyczki i mega kolejki. Nie jestem pracownikiem Orange ale interesuje się tematyką telekomunikacyjną i tu bije brawo co ta firma zrobiła w ciągu ostatnich kilku lat. Szczególnie poziom obsługi mi się bardzo podoba.
  -2
 • Users Avatars Mini
  Mateusz Czerwiński pisze: 2017-07-24 06:39
  "wojciech.piechocki pisze: 2017-05-10 23:45 uload to u nas 60 mega...sporawo :-)" jak nie masz nowoczesnych urządzeń które mają odbiornik AC to jak chcesz odebrać taka technologie? jesli masz aplle np z ac to normalnie nawet na wi-fi 100 mb/s
  0
 • Users Avatars Mini
  Ala9 pisze: 2018-02-12 14:22
  Zostałam oszukana przez orange,podpisalam umowe love rozmowy bez roamingu bez limitu do Polski ale konsultantka nie mówiła że po 3m-ca tel.musi się zalogować w kraju bo stracę pakiet.teraz.place za kazda rozmowę a płacę wysoki abonament. To nie fair.To oszuści i klamcy naszym kosztem dorabiaja się szczególnie prezesi.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: