Orange chce szybko odpalić na swoich masztach LTE 450 MHz

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Orange Polska i Ericsson zaprezentowali sektorowi energetycznemu możliwości, jakie daje technologia LTE 450 MHz.

Sieć LTE 450 MHz umożliwia m.in. obsługę liczników, monitoring urządzeń, sterowanie infrastrukturą i realizację zdecydowanej większości zadań, jakie stawia się przed tzw. komunikacją krytyczną.

Polski sektor energetyczny - zgodnie z ustawą o rynku mocy - do końca 2020 roku powinien zainstalować nawet 1,5 mln liczników w taryfie C, które muszą być cały czas on-line.

Dzięki infrastrukturze Orange Polska oraz rozwiązaniom sprzętowym i softwarowym Ericsson firmy mogą uruchomić pierwsze elementy tej sieci w krótkim czasie od podjęcia decyzji przez sektor energetyczny.

Przez wiele lat zarządzaliśmy także siecią działającą na częstotliwości 450 MHz. Możemy skorzystać z infrastruktury, która liczy już przeszło 11 tys. stacji bazowych, z czego ponad 2 tys. to nasze własne maszty na których możemy szybko uruchomić usługi na LTE 450 MHz. Co więcej posiadamy najbardziej rozbudowaną sieć szkieletową w kraju, która radzi sobie z transferem liczonym w terabitach na sekundę i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa - powiedział Maciej Zengel dyrektor strategii sieci i infrastruktury mobilnej Orange Polska.

Obecnie w sieci Orange Polska działa ponad milion kart SIM, działających w technologii M2M.

Aktualnie trwają także testy z sektorem energetycznym technologii LTE-M.

Zaprezentowanie urządzeń teletransmisyjnych w paśmie LTE 450MHz oraz infrastruktury licznikowej było możliwe dzięki partnerstwu z firmami Telit i PySENSE - one dostarczyły i zintegrowały testowane elementy sieci.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: