Oto najlepsze usługi Orange na kartę

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Oto najlepsze usługi Orange na kartę

W ubiegłym roku z usług telefonii komórkowej na kartę korzystało w Polsce 13,8 mln osób. Tak wynika z raportu o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce opracowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Co ciekawe, mimo że od 2016 r. w związku z obowiązkiem rejestracji kart prepaid odnotowywany był ciągły spadek liczby użytkowników usług przedpłaconych, to ub. r. odnotowano niewielką migrację użytkowników z usług abonamentowych do usług przedpłaconych, bo o 0,3 punktu procentowego. Być może więc inflacja i niepewność co do rozwoju sytuacji gospodarczej sprawiają, że część klientów woli przejść do bardziej elastycznej oferty, jaką w przypadku usług mobilnych jest prepaid.

Trend ten świetnie wyczuwa Orange, który w drugim kwartale tego roku zwiększył o ponad 15 proc. (w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej) liczbę klientów komórkowych usług przedpłaconych i na koniec pierwszego półrocza z jego oferty na kartę korzystało blisko 5,6 mln klientów (rok wcześniej niecałe 4,9 mln). W sumie operator w II kwartale tego roku odnotował +331 tys. przyłączeń netto, głównie w wyniku dedykowanej oferty dla uchodźców z Ukrainy.

Co przyciąga klientów do usług na kartę Orange? Na pewno takie promocje jak „Rozmowy, SMSy i MMSy bez limitu + 1200 GB” za 0 zł w Orange na kartę, z którą operator ruszył 1 września i trwać będzie ona 31 października 2022 r. W jej ramach klient może odebrać bezpłatnie: „Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet 15 GB” na pierwsze 31 dni oraz „1200 GB za darmo przez rok”. Może z niej skorzystać każdy, kto w okresie trwania promocji aktywuje starter w sieci Orange, przeniesie numer z innej sieci lub przejdzie z innej oferty Orange lub nju do oferty Orange na kartę. Aby otrzymać promocyjny bonus, należy doładować konto za minimum 5 zł dowolnym sposobem doładowania, a następnie wysłać bezpłatnego SMS-a o treści START pod numer 814. Bonus w postaci 1200 GB podzielony jest na 12 paczek po 100 GB każda, przyznawanych co miesiąc w momencie automatycznego odnowienia się usługi za 30 zł miesięcznie. Można powiedzieć, że ta promocja jest kontynuacją skutecznej strategii Orange w zwiększaniu bazy klientów usług na kartę, która się świetnie sprawdziła w przeszłości.

Wcześniej, bo przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji, operator ogłosił promocję 300 GB za darmo przez rok - 12 paczek po 25 GB każda, przyznawanych co 31 dni (promocja trwa do końca tego roku). Aby z niej skorzystać trzeba doładować kartę za minimum 5 zł i wysłać SMS-a rejestracyjnego. Co ważne, gigabajty z promocji sumują się z gigabajtami po doładowaniu, więc można było zebrać ich pokaźną sumę.

1 sierpnia natomiast Orange ruszył z półroczną promocją (trwa do 31 stycznia 2023) oferując 1200 GB za darmo przez rok dla wszystkich klientów, którzy mają aktywną usługę Rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu + pakiet GB w wersji cyklicznej (miesięcznej). W jej ramach operator zaoferował 12 paczek po 100 GB każda, które włączają się po aktywacji usługi, a także po każdorazowym odnawianiu jej w kolejnych miesiącach. Aby skorzystać z promocji, należy wysłać SMS-a o treści 1200 GB na numer 811, następnie włączyć usługę Rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu + pakiet GB na 31 dni (cykliczna). Można to łatwo zrobić za pomocą: SMS-a, kodu USSD lub w aplikacji Mój Orange.

Dodać też trzeba, że operator proponuje kilka dodatkowych opcji klientom, dzięki którym mogą oni ulepszyć swoją ofertę Orange na kartę.

Jeśli ktoś np. waha się, czy warto skorzystać z oferty Bez Limitu, to może wypróbować tę opcję za jedyne 15 zł przez miesiąc - za co otrzyma rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz pakiet GB na 31 dni. Wystarczy wysłać SMS-a o treści CYKL pod numer 816. Po 31 dniach usługa automatycznie odnowi się za 30 zł.

Orange zachęca też klientów do włączenia usługi Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz pakietu GB za pomocą aplikacji Mój Orange i wynagradza to dwa razy większym pakietem GB - 30 GB zamiast 15 GB.

Natomiast klientom, którzy doładują swój numer na kartę w aplikacji Mój Orange za przynajmniej 5 zł, operator dodaje 20 GB do ich konta. I to za każde doładowanie.

Co jednak najważniejsze - promocje te podobają się klientom. O tym świadczą fakty, że co 10 klient Orange na kartę aktywował promocję 300 GB za darmo przez rok, a co drugi klient operatora korzysta z oferty Bez Limitu.

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy Orange Polska.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: