200 TB danych w ciągu roku - rekord klienta Orange Światłowód

Newsy
Opinie: 0

Orange podał szczegółowe informacje dotyczące swojej sieci światłowodowej.

Jest ona obecna w 117 miastach,  mniejszych oraz większych miejscowościach, co daje zasięg 3,4 mln mieszkań, domów jednorodzinnych i firm.

Dzięki Programowi Operacyjnemu ze światłowodu może korzystać blisko 10 tysięcy domów jednorodzinnych w kilkunastu gminach.

W sumie na koniec 2018 r. roku ze światłowodu Orange mogli korzystać mieszkańcy ponad 170 tys. domów jednorodzinnych.

W ponad 20 miastach z usług korzysta więcej niż 15% wszystkich gospodarstw domowych, które są w zasięgu Orange Światłowodu.

W 2018 roku, po raz pierwszy w historii, Orange ma więcej klientów VDSL, światłowodu i internetu domowego 4G LTE niż klientów ADSL.

Podobnie jak klienci korzystający z sieci mobilnej, klienci usług stacjonarnych także przesyłają z roku na rok więcej danych.

W 2018 transfer wzrósł o 20%, a w sumie przesłano ponad 1,88 EB (eksabajtów).

W 2018 roku po raz pierwszy klienci korzystający z sieci VDSL i Orange Światłowodu przesłali miesięcznie więcej danych niż korzystający z ADSL (we wrześniu i w kolejnych miesiącach).

Jeden z klientów Orange fiber przesłał w 2018 roku blisko 200 TB danych w ciągu całego roku. Rekord ustanowiony w 2017 roku był o 35 TB niższy.

W czasie największego ruchu w sieci szkieletowej przesyłało się 1,9 Tb/s. Jest to sieć obsługująca także klientów B2B i klientów mobilnych.

Zresztą o sieci szkieletowej opowiadałem sporo w tych dwóch materiałach wideo, więc zapraszam do przypomnienia sobie ich.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: