PDA działający z systemem TETRA

Newsy
Żródło: Motorola
Opinie: 4

Podczas Światowego Kongresu TETRA, który odbył się we Frankfurcie nad Menem w dniach 28 listopada – 1 grudnia, Motorola zaprezentowała pierwszy terminal PDA z wbudowanym modemem radiowym TETRA oraz nową rodzinę stacji bazowych TETRA.

Pierwszy na rynku kieszonkowy terminal PDA TETRA (Personal Digital Assistant) o specjalnej, wzmocnionej konstrukcji umożliwia działającym w terenie funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa publicznego dostęp do kluczowych dla ich pracy aplikacji transmisji danych. Natomiast stacje bazowe nowej generacji pozwolą operatorom i użytkownikom systemów TETRA na zmniejszenie kosztów ich instalacji i operowania.

„Motorola stale inwestuje w rozwój nowych produktów realizujących potrzeby operatorów i użytkowników sieci TETRA, udostępniając klientom najnowocześniejszą technologię, projektowaną z myślą o przyszłości. Warto podkreślić, że aż 80% oprogramowania wykorzystywanego w nowych stacjach bazowych jest dziełem polskich inżynierów programistów z Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie”, zaznacza Marek Kolowca, dyrektor departamentu oprogramowania systemów bezpieczeństwa publicznego.

PDA z modemem TETRA

Nowy terminal PDA TETRA waży niecałe 500 gramów. Ekran TFT o przekątnej 3.5 cala pozwala użytkownikom na swobodną i wygodną pracę z urządzeniem. Opcjonalnie dostępne są technologie Bluetooth, WLAN, odbiornik GPS oraz wbudowany aparat cyfrowy, który pozwala na szybkie przesyłanie zdjęć bezpośrednio z PDA. Urządzenie mieści się w dłoni, jego wymiary zewnętrzne to zaledwie 145mm x 83mm x 35-50mm.

Terminal PDA TETRA Motoroli został zaprojektowany tak, by sprostać specyficznym wymaganiom służb bezpieczeństwa publicznego, które potrzebują sprzętu o specjalnej, wzmocnionej konstrukcji, zapewniającego poruszającym się w terenie funkcjonariuszom bezpieczny dostęp do informacji w czasie rzeczywistym. Specjalny zestaw aplikacji PDA umożliwia m.in. dostęp do informacji o osobach i pojazdach, sporządzanie raportów o przestępstwach i wypadkach lub wystawianie mandatów karnych. Pozwala to służbom bezpieczeństwa publicznego podnieść wydajność pracy oraz spędzać więcej czasu na patrolach w terenie.

Dzięki wykorzystaniu jako medium transmisyjnego sieci TETRA, która pozostaje pod kontrolą służb ratowniczych, terminal PDA TETRA umożliwia stały dostęp do informacji, nawet w przypadku wystąpienia zdarzeń o większej skali, czy w sytuacjach kryzysowych. Zapewniając ten sam poziom bezpieczeństwa, co w radiotelefonach TETRA Motoroli, terminal PDA TETRA obsługuje uwierzytelnianie i szyfrowanie.

Motorola opracowała terminal PDA z modemem TETRA w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów, którzy chcą udostępnić określone aplikacje funkcjonariuszom działającym w terenie. Premiera nowego produktu potwierdza, że technologia TETRA jest odpowiednim, a przy tym niezawodnym i bezpiecznym medium dla użytkowników transmisji danych z sektora bezpieczeństwa publicznego. Kieszonkowy terminal TETRA PDA oraz gama aplikacji, które może obsługiwać, w znaczący sposób pomogą podnieść wydajność ich pracy.

Motorola planuje wprowadzić urządzenie do sprzedaży w trzecim kwartale 2006 roku.

Stacje bazowe MTS2 i MTS4

Nowe stacje bazowe TETRA Motoroli wyróżniają niewielkie gabaryty, mniejsza waga i zmniejszone do 33% zużycie energii. Pozwala to m.in. obniżyć koszt wynajmu miejsc instalacji, koszty samej instalacji oraz utrzymania stacji. Dodatkowo stacje zaprojektowano do pracy w szerszym zakresie temperatur: od –30° do + 60° C.

Stacje bazowe MTS2 i MTS4 Motoroli wyróżnia najlepsza w tej klasie urządzeń czułość odbiornika, co w połączeniu z wysokim poziomem mocy nadawczej daje operatorom możliwość zapewnienia zasięgu sieci TETRA przy użyciu mniejszej liczby stacji bazowych, zaś użytkownikom zapewnia lepszą jakość usług.

Przygotowanie do obsługi standardu TETRA 2 (rozszerzenie standardu TETRA o szybką transmisję danych) oznacza, że stacje te zostały zaprojektowane z myślą o przyszłości i mogą być w łatwy sposób uaktualnione do obsługi szybkiej transmisji danych w momencie dostępności odpowiedniego oprogramowania.

Dalsze korzyści operacyjne związane są z wyposażeniem stacji bazowej w interfejs E1 typu „drop&insert” (wydzielanie szczelin czasowych), co umożliwia podłączenie do stacji bazowej dwóch łączy dostępowych. Daje to operatorom i użytkownikom następujące korzyści:

  • stacje mogą być łączone w pętle sieci transmisyjnej, co redukuje długość potrzebnych łączy i zmniejsza koszty ich dzierżawy;

  • doprowadzenie do stacji bazowej dwóch łączy zapewnia redundancję na wypadek awarii jednego z nich, istotnie zwiększając poziom dostępności usług.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: