Pilotaż systemu Metro DWDM Alcatela w sieci POZMAN

Newsy
Żródło: Alcatel
Opinie: 11

Alcatel oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe zainstalowały w sieci POZMAN (Poznańska Miejska Sieć Komputerowa) system transmisji optycznej Metro DWDM najnowszej generacji - Alcatel 1696 Metro Span. 

Testy prowadzone w sieci pilotowej mają na celu potwierdzenie przydatności tego rodzaju systemów pod kątem ich zastosowania w sieciach miejskich na styku z siecią PIONIER. Ta ostatnia łączy szerokopasmową infostradą ponad 20-ścia najważniejszych ośrodków akademickich w kraju. Planuje się, że sieć PIONIER zostanie w przyszłości połączona z siecią testową ogólnoeuropejskiego projektu ATRIUM (obejmującego swoim zasięgiem Hiszpanię, Francję, Belgię i Polskę). Realizacja projektu ATRIUM finansowanego ze środków EU, zapewni dostęp do technologii najnowszych ruterów terabitowych współpracujących z siecią optyczną.

Alcatel 1696 Metro Span wybrany ostatnio przez miesięcznik "Świat Telekomunikacji" Produktem Roku - w kategorii "Sprzęt", to rozwiązanie opracowane specjalnie pod kątem specyficznych wymagań dla miejskich sieci dostępowych i szkieletowych. Oferuje elastyczne funkcje, które można dostosowywać i rozwijać, zgodnie ze zmieniającym się zapotrzebowaniem na przepływność w sieci. Dzięki modułowej koncepcji dodawania i wydzielania (add and drop) sygnałów optycznych można zwiększyć pojemność systemu bez przerywania pracy ("in service") do 32 długości fal i obsłużyć ruch z szybkością transmisji 10 Gb/s na jedną falę. System Alcatel 1696 Metro Span jest rozwiązaniem w pełni transparentnym, przystosowanym do transmisji wielu rodzajów protokołów i usług (SDH, SONET, IP, ATM, Gigabit Ethernet, ESCON itd.). Zaspokaja potrzeby operatorów w zakresie usług, oferując ich zróżnicowane klasy i gwarantując jakość ścieżki optycznej. System może koncentrować różne rodzaje sygnałów w jedną standardową ścieżkę optyczną, używając jedynego w swoim rodzaju koncentratora typu "4x any". Pozwala to na wydajne świadczenie usług o niskiej kompresji, takich jak video cyfrowe, maksymalizując pojemność optyczną bez zakłócania ruchu w sieci. Dzięki systemowi Alcatel 1696 Metro Span operatorzy mogą już teraz zaoferować nowe rodzaje usług, redukując koszt infrastruktury sieciowej.

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: