Plus: Justyna Kulka o usłudze Wi-Fi Calling

Newsy
Opinie: 11
Opinie: 11
Justyna Kulka, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą w Plusie

Od kilku dni w sklepie Google Play dostępna jest aplikacja WiFi Calling+, dzięki której klienci Plusa mogą testować tę usługę. Do testów zgłosiło się już kilka tysięcy osób ale na stronie www.plus.pl/wificalling nadal przyjmowane są zgłoszenia.

Usługa WiFi Calling+ została przygotowana przez Nokia Networks we współpracy z partnerem NokiiOptiMobile, który dostarczył aplikację końcową.

Do udziału w testach mogą zgłaszać się osoby korzystające z oferty Plus Abonament dla klientów indywidualnych i posiadające smartfony z systemem Android w wersji minimum 4.4. Rejestracji należy dokonać na specjalnej stronie internetowej www.plus.pl/wificalling. Wybrani klienci otrzymają link aktywacyjny do aplikacji WiFi Calling+ w Sklepie Google Play. Wkrótce Plus udostępni także drugą testową aplikację pozwalającą na wykonywanie połączeń głosowych za pomocą tej technologii.

„Celem naszych testów jest przede wszystkim dopracowanie funkcjonowania tej innowacyjnej usługi w skali niemożliwej do uzyskania w testach laboratoryjnych. Spodziewamy się, że dzięki ich zaangażowaniu na etapie testów, docelowe rozwiązanie będzie w 100% spełniać oczekiwania użytkowników naszej sieci." – mówi Justyna Kulka, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą w sieci Plus i jak dodaje – „Dla nas docelowym rozwiązaniem dla usługi głosowej jest wprowadzenie VoLTE. To „przy okazji" pozwoli również na wdrożenie funkcjonalności Voice over WiFi."

 

„Główną zaletą tej funkcjonalności jest umożliwienie połączeń głosowych z dotychczasowego numeru tam, gdzie sieć mobilna jest trudno dostępna, a istnieje możliwość skorzystania z sieci WiFi." – mówi Marcin Guzy, Dyrektor Sprzedaży w Nokii. – „Dzięki sieci WiFi i usłudze WiFi Calling+ użytkownik może rozmawiać jak w normaln o sieci operatorskiej, co stanowi ogromną przewagę w stosunku do dotychczas używanych komunikatorów VoIP."

W ramach trwających testów korzystanie z usługi WiFi Calling w Plusie jest bezpłatne. Połączenia odbywają się z wykorzystaniem własnego numeru telefonu w Plusie, a prowadzenie oraz odbieranie rozmów jest całkowicie za darmo.

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Mk pisze: 2015-10-13 10:02
  "Główną zaletą tej funkcjonalności jest umożliwienie połączeń głosowych z dotychczasowego numeru" Ciekawe tylko kto ma udostępnić to wifi, bo jakoś wszystkie są zabiezpieczone hasłami? Na 90 % dworcach ,centrach ,lotniskach jest ustawione na sztywno 256/128 kb/s ,dlatego usługa chybiona,
  0
 • Users Avatars Mini
  kowal pisze: 2015-10-13 10:23
  "Wybrani klienci otrzymają link aktywacyjny do aplikacji WiFi Calling+ w Sklepie Google Play". Zarejestrowałem się pierwszego dnia i nie załapałem się na testy, żenada.
  2
 • Users Avatars Mini
  Krzysiek pisze: 2015-10-13 11:57
  Tylko aplikacja będzie potrzebna, a jakiś dostęp do internetu już nie. Uśmiałem się bardzo z wiedzy tej Pani.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Taaak pisze: 2015-10-13 19:31
  Skoro jest wymagana APLIKACJA to oznacza, że NIE JEST TO WiFi CALLING! Plus wszystkich wprowadza w błąd tą reklamą.
  3
 • Users Avatars Mini
  robek pisze: 2015-10-13 20:36
  @Taaak - oczywiście, że nie jest , to WiFi calling, WiFi calling jest to opcja, którą można włączyć w smartfonie bez sciągania aplikacji - o ile operator udostępnia tą usługę To, że tylko na androida, to zemsta za mmsy ? ;p
  1
 • Users Avatars Mini
  zenad pisze: 2015-10-13 22:16
  jak 4g play. Zadne wifi calling. Centusy w tym Plusie a Pani banialuki opowiada
  1
 • Users Avatars Mini
  hdgn pisze: 2015-10-14 07:51
  Na każdym dworcu jest zasięg gsm więc po co tam używać wifi calling
  1
 • Users Avatars Mini
  Voiddd pisze: 2015-10-14 17:23
  "dopracowanie funkcjonowania tej innowacyjnej usługi" ?? myślałem, że to już jest dopracowane, a innowacyjne było z 15 lat temu, a nazywa się VoIP
  1
 • Users Avatars Mini
  Remeq pisze: 2015-10-16 22:20
  Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Może to być bardzo fajne rozwiązanie, choć widzę kilka ewentualnych kłopotów i spraw do obejścia. Poczekamy - zobaczymy. A jak narazie, kudosy za pomysł, bo rozwijać się trzeba non stop.
  1
 • Users Avatars Mini
  W4Ready pisze: 2015-10-19 10:44
  Tylko po co do tego jakaś aplikacja, skoro istnieje ogólny standard: https://en.wikipedia.org/wiki/Generic_Access_Network Czy Zygmunt Krok musi wymyślać koło na nowo?
  0
 • Users Avatars Mini
  W4Ready pisze: 2015-10-19 10:46
  I do tego jakieś "kanciaste"...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: