Plus nadal będzie mocno inwestował - także w testy LTE

Newsy
Żródło: Parkiet
Opinie: 1

Miguel Marin, członek zarządu Polkomtela ds. infrastruktury technicznej, w wywiadzie dla dziennika „Parkiet” powiedział, że w ubiegłym roku wydatki inwestycyjne Plusa wyniosły ok. 1,25 mld zł, a w tym roku powinny być na zbliżonym poziomie. "W tym roku rozpoczynamy migrację danych o klientach kontraktowych na naszą nową platformę billingową, stanowiącą element tej, na którą przenosimy od pewnego czasu użytkowników telefonów na kartę" – powiedział Marin. – "Dzięki przeniesieniu klientów na nową platformę będziemy mogli zaoferować im bardziej wyrafinowane usługi, np. różnego rodzaju pakiety usług głosowych, dostępu do Internetu czy inne" – tłumaczył.

W tym roku Polkomtel wyda więcej niż w 2009 r. na zwiększanie przepustowości sieci dzięki technologii HSPA+. "W ubiegłym roku dopiero zaczęliśmy tę inwestycję. Wprowadziliśmy technologię w jedenastu miastach, rozmawiamy z partnerami o kolejnych" – mówił dziennikowi Marin. Do nowych projektów Marin zaliczył także rozbudowę sieci nadajników przejętej firmy Nordisk Polska.


Pytany, czy tegoroczny budżet obejmuje już LTE – potwierdził. "Jest w nim ujęta mała kwota, która może być przeznaczona na pierwsze testowe uruchomienie usługi w tym roku" – stwierdził w Parkiecie.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: