Według raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), w 2023 roku w Polsce działało 139 operatorów MVNO, podczas gdy w 2017 roku było ich zaledwie 31. Czterokrotny wzrost ich liczby wiąże się z pojawieniem się firm, które posiadają umowę z MNO i odsprzedają usługi kolejnym, mniejszym operatorom.
Mimo rosnącej liczby MVNO żaden z nich nie osiągnął znaczącej pozycji rynkowej. Według danych PMR łączny udział przychodów MVNO w rynku usług mobilnych w Polsce w 2024 roku ma wynieść jedynie 1,3%.
Część operatorów MVNO traktuje swoją działalność jako etap przejściowy, zmierzający do odsprzedaży biznesu na rzecz operatorów infrastrukturalnych (MNO). Zjawisko to jest szczególnie widoczne w przypadkach przejęć, takich jak: Virgin Mobile przez Play w 2020 roku, UPC Polska przez P4 w 2023 roku oraz Premium Mobile przez Polkomtel w 2021 roku.
Plus aktywnie działa na rynku hurtowym i świadczy usługi dostępu do sieci mobilnej dla operatorów MVNO, obejmujące 5G, VoLTE i VoWiFi — zarówno w kraju, jak i w roamingu międzynarodowym.
Plus był pierwszym operatorem w Polsce, który już w 2006 roku rozpoczął współpracę z MVNO.