Podział TP S.A. będzie analizowany przez rząd

Newsy
Opinie: 1
Opinie: 1

Piotr Niemczyk, wiceminister gospodarki powiedział, że jak dotąd nie ma oficjalnego stanowiska rządu na temat poselskiego projektu ustawy o podziale Telekomunikacji Polskiej S.A.. Minister poinformował o tym podczas konferencji dotyczącej demonopolizacji rynku telekomunikacyjnego w Polsce, zorganizowanej przez Centrum im. Adama Smitha. Według niego resort nie może wypowiedzieć się na temat ustawy, gdyż nie zostały przeprowadzone stosowne analizy. Niemczyk zapewnił, że jest wola rządu, aby wprowadzić pełną konkurencyjność na rynku usług telekomunikacyjnych. Operatorzy, którzy weszli ostatnio na rynek mogą liczyć na pomoc państwa w różnej formie, zgodnie z przyznanymi im koncesjami - dodał wiceminister. Zapowiedział również, że w najbliższym czasie ministerstwo gospodarki wyda rozporządzenia wykonawcze do Prawa Telekomunikacyjnego, które uregulują m. in. sposób rozliczeń między operatorami telekomunikacyjnymi.
24 lipca 2001 roku do Sejmu wpłynął projekt ustawy o podziale TP, podpisany przez 29 posłów z różnych ugrupowań. Według Radosława Gawlika, posła Unii Wolności, który pilotuje projekt w parlamencie, niewykluczone, że do tej inicjatywy dołączą dalsi parlamentarzyści. Niestety nie ma już szans, aby w tej kadencji Sejmu udało się zająć na projektem - powiedział wczoraj Gawlik.
Projekt zakładał podział Telekomunikacji Polskiej na kilkanaście niezależnych spółek działających lokalnie w całej Polsce. Dodatkowo z TP S.A. miałyby być wydzielone spółki świadczące usługi połączeń międzymiastowych, międzynarodowych oraz telefonia komórkowa.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Lutek pisze: 2001-09-14 14:03
    Nie trzeba dzielic TP SA....obecne wladze spolki podziela ja ma kawalki robiac z niej firme peryferyjna...
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: