Polacy wybudują 5G w Wielkiej Brytanii

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Polacy wybudują 5G w Wielkiej Brytanii

IS-Wireless uruchomi Prywatną Sieć 5G w modelu Open RAN w Cardiff, Bath i Shrewsbury.

IS-Wireless został wybrany przez konsorcjum partnerów prywatnych i publicznych, zrzeszonych w projekcie „ONE WORD”, finansowanym przez Departament Nauki, Innowacji i Technologii.

Lider konsorcjum, brytyjski operator komórkowy Telet, wybrał cztery lokalizacje dla prywatnej sieci 5G: Cardiff Market Hall i okolice Stadionu Principality, Miasto Bath, w tym historyczne Łaźnie Rzymskie i centrum miasta, oraz obszar Quarry Park w Shrewsbury.

Projekt „ONE WORD” to kolejny krok w kierunku osiągnięcia celu, jaki postawiła sobie Wielka Brytania, tj. by do 2030 roku 35% ruchu komórkowego było obsługiwane przez sieci otwarte.

"Jesteśmy w Telet bardzo zadowoleni mogąc kierować działaniami mającymi na celu dostarczenie 5G Stand Alone w czterech miastach w Wielkiej Brytanii. Jako sprawdzony dostawca rozwiązań Open RAN, Telet jest podekscytowany współpracą z IS-Wireless i wykorzystaniem ich rozwiązań do optymalizacji sieci” –  powiedział Peter Gradwell, Chief Commercial Officer w Telet.

Konsorcjum składa się z następujących organizacji: Telet, West of England Combined Authority, Bath and North East Somerset Council, City of Cardiff, Shropshire Council, Worcestershire County Council, Lancaster University i Neutral Host Networks CiC. Partnerzy komercyjni to: Radisys, IQ Mobile, Virtuser, Antevia Networks i cellXica.

Instalacje IS-Wireless w Wielkiej Brytanii poprzedziły wdrożenia w Niemczech, m.in. projekt CampusDynA z udziałem T-Systems i Fraunhofer, oraz w Polsce, gdzie powstała m.in. pierwsza prywatna sieć komórkowa 5G w modelu Open RAN na polskiej uczelni (Politechnika Białostocka) oraz pierwsza prywatna sieć 5G w modelu Open RAN Przemysłu 4.0 (hubraum w Krakowie).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: