Centrum handlowe Posnania z usługą geolokalizacji po WiFi - wdrożenie Netii

Newsy
Opinie: 5
Opinie: 5

Centrum handlowe Posnania oferuje swoim geolokalizację na bazie WIFI. Wdrożenie zostało zrealizowane przez Netię, która zapewnia łączność na ok. 100 tys. m2 powierzchni handlowej centrum.

„To pierwsze w Europie wdrożenie usługi geolokalizacji, która wykorzystuje inteligentny system WiFi” – wyjaśnia Tomasz Kołodziejczyk, Dyrektor Sprzedaży B2B w Netia SA. „W Posnanii ułożyliśmy ponad 200 km kabli światłowodowych, docierając do każdego z 300 punktów handlowo-usługowych. Nasza sieć połączyła też 350 punktów dostępowych do sieci WiFi, z których mogą korzystać klienci Posnanii. Usługa geolokalizacji w pełni opiera się o naszą inteligentną sieć WiFi” – dodaje.

Usługa geolokalizacji ułatwia klientom poruszanie się po powierzchni handlowej. Dedykowana aplikacja, której nie trzeba pobierać na telefon, aktywuje się automatycznie i kieruje odwiedzających do wybranego punktu sprzedaży, pokazując dystans oraz szacowany czas przejścia. Wskazuje również klientom najlepszą drogę na miejsce parkingowe. Sieć WIFI jest dostępna nie tylko w centrum handlowym, swoim zasięgiem obejmuje również najbliższą okolicę.

Usługa geolokalizacji ma służyć jako narzędzie marketingowe dla właściciela centrum i najemców. Ułatwi komunikację z klientami i pozwoli prowadzić spersonalizowane kampanie. Odwiedzający mogą otrzymywać powiadomienia o specjalnych wydarzeniach odbywających się na terenie centrum oraz ofertach i promocjach dostępnych w poszczególnych sklepach.

Usługa oferuje także tzw. „mapy ciepła” które pozwalają m.in. dokładnie analizować ruch w galerii, czy obserwować miejsca, gdzie gromadzi się najwięcej odwiedzających.

Netia w Posnanii wybudowała również sieć telefonii mobilnej (ten obszar usług zrealizowała we współpracy z operatorem P4), zapewniając dystrybucję sygnału wszystkich operatorów komórkowych.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  gość pisze: 2017-01-26 13:01
  I przy okazji tej geolokalizacji wyciągną parę informacji i zgód od ciebie, oczywiście wszystko dla twojego dobra i komfortu. Potem już tylko spam kup to, kup tamto, musisz być tu, musisz być tam, nie przegap okazji... itd.
  4
 • Users Avatars Mini
  pisze: 2017-01-26 14:57
  ta aplikacja po wyjściu z galerii będzie Cie śledzić dalej tak jak Google i Facebook.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Simon pisze: 2017-01-26 15:36
  Jeszcze trochę i będzie aplikacja która ułatwi ludziom oddychanie a następnie pozwoli oddychać bez tracenia zbędnej energii na branie wdechu.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Teraz.j pisze: 2017-01-26 16:57
  "Centrum handlowe Posnania oferuje swoim geolokalizację na bazie WIFI." Szkoda że tylko swoim, przydała by się też wersja dla obcych, chyba że to własność ONR ;-)
  1
 • Users Avatars Mini
  Bo pisze: 2017-01-31 03:16
  A gdzie leży posnań to jest w PL
  0

Rekomendowane: