Prima aprilis 2 kwietnia

Newsy
Opinie: 4
Opinie: 4
Żarcik prima-aprilisowy

 Żart prima aprilisowy - wyjaśnienie  

autor: Karol Żwiruk

Wielu z was znalazło wczoraj w naszym serwisie informację o nowym oprogramowaniu dla Nokii 7110. Jak niektórzy z was zdążyli się już zorientować, był to żart.
Większość z informacji zawartych w tym artykule była nieprawdziwa. Chcemy przeprosić wszystkich, którzy dali się nabrać, oraz pogratulować tym, którzy "zachowali czujność".

Choć informacje były nieprawdziwe, to zdjęcia którymi zilustrowano artykuł są autentyczne. Niektórzy zarzucali nam pracę nad nimi przy pomocy programów typu Photoshop. Nie było takiej potrzeby. Pokrótce przedstawię jak tego dokonać.

Telefon Editor Pierwsze zdjęcie przedstawiało Nokię 7110 z informacją o tym, że odebrała 452 sms'y. Taki efekt można osiągnąć przy użyciu programu Telefonbucheditor 7110 (program w wersji shareware znajduje się tutaj). Jedną z funkcji programu jest możliwość edycji pamięci sms'ów telefonu z poziomu komputera PC. Telefony Nokia mają malutki błąd w sofcie, który został przez nas podstępnie wykorzystany ;-). Jeśli nasza Nokia odbierze 150 sms'ów, a my wykasujemy je z poziomu komputera przy użyciu tego programu, to telefon będzie dalej odbierał wiadomości (będzie miał miejsce na to) i doliczał je do tych wcześniej otrzymanych. W taki sposób można na wyświetlaczu telefonu uzyskać informacje o odebraniu dowolnie wielkiej ilości wiadomości sms. Trzeba oczywiście być jeszcze cierpliwym.

Logo Manager Drugie zdjęcie przedstawiało wyświetlony nr softu i datę jego wydania. Ten ekran stworzyliśmy sami, edytując go jako logo startowe telefonu w programie Logomanager. Kopiowaliśmy go "kratka po kratce" aż do momentu uzyskania realistycznego efektu. Tak stworzony obraz sfotografowaliśmy podczas uruchamiania telefonu, kiedy pojawił się na chwile. Tak stworzone logo startowe jest tutaj.

Pozostałe zdjęcia powstały normalnie. Jedno pochodzi z tegorocznego CeBIT'u i przedstawia pół mojej głowy, gdy rozmawiam z konsultantem na stoisku Nokii. Zdjęcia, na których widnieje samo wgrywanie softu, zostały zrobione przeze mnie na targach Komtel w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w grudniu 2000 roku. Zrobiłem je na stoisku Plus GSM gdzie wgrywano do 7110 soft w wersji 5.00.

To tyle tytułem wyjaśnienia. Jeszcze raz przepraszam wszystkich, których nadzieje zostały rozbudzone. Dziękuję tym, którzy gratulowali nam dobrego pomysłu. Będziemy dalej starać się tworzyć serwis na najwyższym poziomie. Możemy obiecać, że kolejny "niepoważny" artykuł pojawi się w naszym serwisie dopiero za rok.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: